Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси: 25.10.2013 - 27.01.2016


Препоръчани мнения

Няма как да се компенсира закъснение с по-бързо каране и лашкане, няма такъв филм, това не е пернишка бегачка по магистралата :) Моите полети с Раян също са били пълни до дупка, без един, но за последно летях с тях доста отдавна. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

ОК, затова питам експертите :) И не ме разбирайте погрешно, аз сигурно съм най-големия фен на Ryan - обожавам ги :) Въобще не ми пука за всякакви критики, които се сипят по техен адрес. Досега не съм имал никакви проблеми с тях, а са ме возили на места където иначе не бих и помислил да отида за пари, които мога да си позволя, в пъти по ниски от "големите" и напудрени компании :) Ако някой не е пътувал с тях и се колебае от това естество, гласувам с две ръце "за" . Да не говорим, че точно в любимата ми Испания летят от 23 ?!? цифром и словом летища, брутално :)

Редактирано от edbloom
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Aз винаги съм се чудел как така ден преди полет може да намериш билет примерно за 50 евро , а  после се оказва , че машината е пълна до дупка  ? 

Ей това им харесвам. Иначе доста съм писал , че цената е единствената причина да летя с тях.


Явно не залагат няколко седалки на баснословна цена пък ако накрая някой върже върже ,  както е при Wizz.

Връзка към коментар

Последните ми няколко полета с Ryan обаче,се случва едно и също нещо ,което малко не ми харесва като изживяване. Закъсняват с 25-30 мин от предния полет и после , за да компенсират или да наваксат изоставането незнам, карат като полудели и целия самолет се тресе като за Световно, зор да пуснат после сигнала им за точно пристигнал самолет. Възможно ли е да се компенсира такова закъснение с по бързо каране и съответно -  клатене или просто така ми се струва ?

"Ръчкането" хаби гориво, което е против политиката на Ryan за изпилване на разходите. А и не води до друсане. Просто си летял при лоши климатични условия. 

Иначе всички авиокомпании залагат времеви аванс.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

От около 10-тина полета с тях, само един имаше закъснение с около половин час, което пък ме изправи на нокти, понеже си бях оставила само 2 часа до следващия полет. Иначе не съм пътувала с тях в празен самолет, то може би си зависи и от дестинацията де...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няма как да се компенсира закъснение с по-бързо каране и лашкане, няма такъв филм, това не е пернишка бегачка по магистралата :)

 

За лашкането не знам, но първото е възможно. Тази пролет летяхме до Берлин с "България Ер" и излитането от София закъсня с три часа. Още на летище София пилотът обяви, че ще се опита да навакса колкото се може повече от закъснението. В крайна сметка успя да "свали" точно един час. Кацнахме в Берлин с два часа закъснение, вместо с три. Явно сме имали късмет с трафик, коридор, въздушен поток и т.н., но се получи...

Връзка към коментар

За лашкането не знам, но първото е възможно. Тази пролет летяхме до Берлин с "България Ер" и излитането от София закъсня с три часа. Още на летище София пилотът обяви, че ще се опита да навакса колкото се може повече от закъснението. В крайна сметка успя да "свали" точно един час. Кацнахме в Берлин с два часа закъснение, вместо с три. Явно сме имали късмет с трафик, коридор, въздушен поток и т.н., но се получи...

 

Да, наваксвания са възможни, по изброените от теб причини, но нито една не води до умишлена турбуленция от пилотите :) А Раян са пословични с това, че залагат умишлено по-дълги времеви сектори за маршрутите, точно за да имат после много полети навреме и да се чува тромпета :) А иначе имаше истории, и че летят мааалко по-бавно за да пестят гориво, нещо от рода на 3-4 минути на полет: http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/transport/10210423/Ryanair-tells-pilots-to-fly-slower-to-save-fuel.html

Дискусията за транспорта до летище Пловдив е отделена тук: http://magelanci.com/topic/3177-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82-%D0%B4%D0%BE-%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%89%D0%B5-%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B2/

Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

Хора може ли малко разяснения? За първи път евър гледам Раян. Дестинацията е от Солун до Крит за догодина началото на юни. 

Как се движат цените? Има ли нещо общо с Wizz и техните дискотеки на тарифите през времето. Има ли някаква логика? Намаления правят ли?

 

Ще пътуваме с 6 годишно диване и мисля да купим места и приорити бординг. 

Връзка към коментар

Хм, рано е мисля за билет щом ще летите чак юни. Тази година нашите билети точно от Солун до Ханя ги взехме през февруари, летяхме края на април.. отиване и връщане  за двама, без екстри /багаж, приорити качване или места/ ни излезнаха 136евро. Сега не съм гледала как вървят цените, но това може да ти е като ориентир. Зани и тя летя мисля с тях и ще каже техните цени какви са били.

Намаление мисля, че имаше скоро -25%.

Връзка към коментар

Хора може ли малко разяснения? За първи път евър гледам Раян. Дестинацията е от Солун до Крит за догодина началото на юни. 

Как се движат цените? Има ли нещо общо с Wizz и техните дискотеки на тарифите през времето. Има ли някаква логика? Намаления правят ли?

 

Ще пътуваме с 6 годишно диване и мисля да купим места и приорити бординг. 

 

Моето впечатление, е че при тях танците не са чак толкова големи. На заглавната страница винаги рекламират някаква "промоция", виж за кой период се отнася, това е периода, за който да очакваш най-ниските цени.

 

Около 2 месеца преди полета трябва да си ок. Но признавам, че не ги следя толкова, колкото Уиз.

Връзка към коментар

Нашите билети струваха 24 Евро в едната посока и 29 Евро в другата. Полетите бяха 14-28.09, а билетите закупихме в края на юли. Мисля, че най-евтината цена, която съм виждала по дестинацията е 19 Евро.

Връзка към коментар

Хора може ли малко разяснения? За първи път евър гледам Раян. Дестинацията е от Солун до Крит за догодина началото на юни. 

Как се движат цените? Има ли нещо общо с Wizz и техните дискотеки на тарифите през времето. Има ли някаква логика? Намаления правят ли?

 

Ще пътуваме с 6 годишно диване и мисля да купим места и приорити бординг.

 

Началото на юни не е пиков туристически период.Според моите наблюдения,най-добрите цени излизат между 60-тия и 40-тия ден преди планираната дата за пътуване.

Връзка към коментар

Абе какви неща пишете, ще чакаме Раян да пусне цените през новата година. Да не пуснат билети за по 5 евро.  :lol:  Другата година я компания , я линията. :lol:

 

 

 

Направо си резервирай на aegeanair.com :)

 

 

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много, много ви благодаря. 

А някой ползвал ли е паркинга им? 

 

Hollywood за моите дати Раян излизат доста по-евтино, а и там ползваме 50% от цената на куфарите на името на детето (ако съм чекирала поне един на името на възрастен).  Редактирано от Bliss
Връзка към коментар

Мда Райън не са конкурентни на егейците.

Най-ниските цени Райън пускат не по-рано от три месеца преди полета.

Много трудно се планира дългосрочно с тях :)

Връзка към коментар

Мда Райън не са конкурентни на егейците.

Най-ниските цени Райън пускат не по-рано от три месеца преди полета.

Много трудно се планира дългосрочно с тях :)

Е винаги можем да завием в посока Кефалония например, но тази година серизоно сме се навили на Крит.

Връзка към коментар

 

Много, много ви благодаря. 

А някой ползвал ли е паркинга им? 

 

Hollywood за моите дати Раян излизат доста по-евтино, а и там ползваме 50% от цената на куфарите на името на детето (ако съм чекирала поне един на името на възрастен). 

Ryan, че са евтини, евтини са, но колко да са по-евтини от това, което ти е предложил Холивуд? 48 евра за двупосочен + 15 за чекиран багаж много ли е? Не вярвам с Раян да излязат по-изгодни.

Връзка към коментар

Ryan, че са евтини, евтини са, но колко да са по-евтини от това, което ти е предложил Холивуд? 48 евра за двупосочен + 15 за чекиран багаж много ли е? Не вярвам с Раян да излязат по-изгодни.

 30.05-14.06 за един възрастен 

Aegean 114 евро

Ryan - 67 евро

И като вземеш предвид промоцията за чекиран багаж на името на детето, та излиза доста по евтино. 

Не можем да мърдаме в датите. Това ни е проблема.

Редактирано от Bliss
Връзка към коментар

При Ryan вероятността да се минеш с далечно планиран полет е минимална. А за съботно-неделни дати е почти невъзможно да излезе по-ниска цена. 

Priority boarding не ви трябва. Вземете 3те билета на една резервация. Точно една седмица преди полета си направете check-in без да доплащате за избор на места. Най-вероятно ще ви даде съседни. Ако Ви разхвърля, пишете на съпорта и най-вероятно ще ви дадат на един ред без да ви карат да доплащате 4 евро. 

Защо ви е чекиран багаж? С 5-годишно диване минахме по този маршрут само с ръчен багаж благодарение на малките чантички, които Ryan допускат безплатно. Полагат ви се 3 средно големи раници или куфарчета + 3-те малки чантички (напр. детска раница). Това е доста приличен обем. Единствено ограничението за 100ml течности е неудобство, но гърците няма да се заядат за бройката на шишенцата. Даже пуснаха дъщеря ми с бутилка Девин.

Паркинг Byzantium е ОК. Имайте предвид, че приемат плащане само в брой и че е най-добре да ползвате GPS, за да стигнете до него. На лесно място е, но има голяма вероятност да се подмине. А това би било голямо неудобство, защото е на еднопосочен булевард.

Редактирано от Ilian359
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

За първи път съм на стъпка от това да резервирам билети с Ryan (но още не съм!). Изчетох инструкциите на Георги в Аерохроники за такива като мен :) , но тъй като са от 2012г. исках да питам има ли нещо подобно, но опреснено във форума тук? По-специално ме интересува момента с плащането, винаги ли има такси?

Връзка към коментар

За първи път съм на стъпка от това да резервирам билети с Ryan (но още не съм!). Изчетох инструкциите на Георги в Аерохроники за такива като мен :) , но тъй като са от 2012г. исках да питам има ли нещо подобно, но опреснено във форума тук? По-специално ме интересува момента с плащането, винаги ли има такси?

 

Промените от тогава са само към добро :) Има малка разлика в таксата за плащане между дебитна и кредитна карта, не е болка за умиране. Другото, за което трябва да внимаваш са застраховките, със сигурност не ги избирай и цъкай "Don't insure me" от падащото меню с държавите, намира се по средата на списъка, доста подло.

 

Просто направи един тестов рън и виж дали ще успееш накрая цената да е същата като в началото :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Незнам дали на някой би му било полезно, но все пак... :) Сега видях, че от началото на Април 2015, Ryan започват полети до Азорските острови от Лисабон, Порто и Лондон - като гледам от Лисабон има полети всеки ден и цените са по 25 евро в посока. Easyjet също стартират полети дотам от Лисабон на 29 Март, но цените са почти двойни и полетите са през ден-два. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.