Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси: 25.10.2013 - 27.01.2016


Препоръчани мнения

Вчера ги рових за приятели, 146 за Лисабон излизаха, до Порто 135 евро двупосочно без багажите. Става дума за април и май.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Колко надеждни са тези приятели - до сега не съм ги ползвала!? Дали променят дати на полети, часове и т.н!?

 

Другото, което искам да попитам е - чекирането колко дни преди полет може да се направи, че нещо не можах да се ориентирам на сайта!?

Връзка към коментар

Аз имам скромен опит с Райнеър- десетина полета и досега никога не ми се е случвало да закъснеят. Може да е до късмет де..

Чекирането е 7 дни преди полет, ако няма да плащаш за място, ако ще плащаш такова -30 дни.

To get a free allocated seat you must check-in online between 7 days up to 2 hours before each flight

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Колко надеждни са тези приятели - до сега не съм ги ползвала!? Дали променят дати на полети, часове и т.н!?

 

Другото, което искам да попитам е - чекирането колко дни преди полет може да се направи, че нещо не можах да се ориентирам на сайта!?

 

Графика е стабилен, промени се случват, но бих казал, че при тях са много по-рядко спрямо дори големите, известни и "елитни" авиокомпании. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Колко надеждни са тези приятели - до сега не съм ги ползвала!? Дали променят дати на полети, часове и т.н!?

 

Другото, което искам да попитам е - чекирането колко дни преди полет може да се направи, че нещо не можах да се ориентирам на сайта!?

 

Да, променят часове и дати на полети (патил съм 2 пъти - все по гръцките острови :biggrin: ). Остави си повече време м/у полетите  5-6 часа  или направи една нощувка и поразгледай преди втори полет.

За чекирането вече ти е отговорено. Защо не сложите важната информация на първата страница, за да е достъпна на първо четене?

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Такова нещо май отдавна не бях виждал - двупосочен билет за 1 левче :)

Ryanair , вътрешни полети в Италия:

 

attachicon.gifRA-1.jpg

 

Йеее, и аз си мислех, че тези времена са безвъзвратно заминали. Стана ми едно носталгично сега :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За първи път ме ядосаха и райън..Преди два дни когато купувах билетите Букурещ-Мадрид и Мадрид-Тенерифе, ми даде в първата дестинация, че има само 4 билета на тази цена, реално толкова ни трябваха. За другата дестинация нямаше обявени колко билета има. Докато купим първите билети, които бяха само 4бр и да влезем наново за другите, вече бяха сменили цените  и то за цялата седмица. Очаквах да стане обратното и бързахме за тези 4 билета, но този път ме изненадаха! Имах  два лаптопа под ръка за да не запомни ип-тата, но в крайна сметка ни измъкнаха някои и друг лев отгоре..В крайна сметка ги купихме с завишени 10евро на човек.

Редактирано от Alexander
Връзка към коментар

Не съм пътувала с Ryanair  :blush:

Да попитам - има ли някакъв ориентир /като при Уиз/ колко време преди полета е препоръчително закупуването на билети или колкото по-рано, толкова по-изгодно?

Връзка към коментар

Не съм пътувала с Ryanair  :blush:

Да попитам - има ли някакъв ориентир /като при Уиз/ колко време преди полета е препоръчително закупуването на билети или колкото по-рано, толкова по-изгодно?

 

Подобно на Уиз. Месец-два преди полет, като зависи от празници, сезон и т.н .Дай примерен маршрут и ще извадя графика на цените, която може да е ориентировъчна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Без да претендирам за достатъчно богата статистическа достоверност - впечатленията ми са, че при Ryan, за разлика от Wizz, цените на билетите са относително по-стабилни и няма такива флуктуации нагоре-надолу, а по-скоро плавна тенденция към повишаване с времето.

 

Та ще ми е интересно да видя графиката какво показва. :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Подобно на Уиз. Месец-два преди полет, като зависи от празници, сезон и т.н .Дай примерен маршрут и ще извадя графика на цените, която може да е ориентировъчна.

Замислям се за Лисабон и май вариант София-Милано /с Уиз/ + Милано-Лисабон /с Ryan/ ще ме устрои. Само че за м.септември с Уиз е още рано и се чудех дали сега да действам с Ryan?

Връзка към коментар

Ето примерна графика на Станстед - Дъблин на 16.02, общо взето класически маршрут за раян, с много полети на ден, евентуално не се влияе толкова от пикове в трафика и т.н. 

 

2015-02-15_15-21-59.png

 

 

Ето и Станстед - Барселона на 16.02

 

2015-02-15_15-22-38.png

 

Ето го и Милано - Лисабон на 16.02:

 

2015-02-15_15-23-55.png

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Аз съм ядосана на Раян :mad:

 

Защо пишат примерно, че имат последни билети на 34.99евро, а след няколко дена цената се променя на 19.99?

 

 

Извинявам се, че е в темата на Уиз, но дискутираме цените.

Редактирано от volen00
Връзка към коментар

Аз съм ядосана на Раян :mad:

 

Защо пишат примерно, че имат последни билети на 34.99евро, а след няколко дена цената се променя на 19.99?

 

 

Извинявам се, че е в темата на Уиз, но дискутираме цените.

Това, което пишат е чиста реклама. Недей да вярваш на реклама на 100%. 

Мислиш ли, че са проверили точно за кога ти трябват билети и че това са последните? Последните 2, 10, 100?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако знаех, че така подвеждат, нямаше да се излъжа. 

 

Уж чета форума, но никой досега не е споделял.

 

Когато намалиха цената, получих имейл, че полетът е с ново разписание и дали съм съгласна. Гледах, гледах не видях промяна в часовете и си натиснах бутона, че съм съгласна.

 

Не знам дали има нещо  общо с този номер за промяната на цената.

Връзка към коментар

Ами реклама, "Айде на хубавите домати, не останаха". Ако до вечерта са му останали, ще намали цената още, да не си ги връща.

Вероятно няма връзка с промяната на часа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако знаех, че така подвеждат, нямаше да се излъжа. 

 

Уж чета форума, но никой досега не е споделял.

 

Когато намалиха цената, получих имейл, че полетът е с ново разписание и дали съм съгласна. Гледах, гледах не видях промяна в часовете и си натиснах бутона, че съм съгласна.

 

Не знам дали има нещо  общо с този номер за промяната на цената.

 

Трябвало е да кажеш, че не си съгласна, да ти върнат парите, а ти паралелно да си резервираш за същите дати на по-ниската цена. Но карай да върви, на всеки от нас се е случвало да бъде финтиран, или сам, или от компаниите :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Понякога "печелим" стотици евро от "сгрешени тарифи", и се радваме. Понякога "лошите авиокомпании" ни цакат с 20 евро, и става трагедия. "Самтаймс люн, самтаймс уин" Такава е играта и тук, като навсякъде.

 

На който му се играе - играе. Или приемаш условията и продължаваш да пътуваш, или спираш и само гледаш картинки пред монитора ;)

Редактирано от wilks
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Да ви питам, тъй като предстои първия в живота ми полет с тях. Скоро трябва да правя онлайн чекин. Вчера смениха часовете на полетите, които са ОК засега. Обаче ако ги сменят отново, след като вече съм се чекин-нала, но теоретично тогава ако не ме устройват полетите (не че ще имам алтернатива) какво правя?

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.