Прескочи до съдържание

Радар 24


Препоръчани мнения

Здравейте, един въпрос имам към по-знаещите - когато се проследява траекторията на даден полет в сайта на Радар 24, често пъти над атлантически океан и другаде, траекторията е показана в пунктир с черен цвят. Какво означава? Предварително благодаря!

Връзка към мнение

Здравейте, един въпрос имам към по-знаещите - когато се проследява траекторията на даден полет в сайта на Радар 24, често пъти над атлантически океан и другаде, траекторията е показана в пунктир с черен цвят. Какво означава? Предварително благодаря!

 

flightradar24.com работи чрез радари, които са на земята, инсталирани и поддържани от любители. На техният сайт даже е обяснено как става, какво оборудване да се купи, как да се инсталира и настрои: https://www.flightradar24.com/add-coverage

 

Логично, над океана няма покритие, за това черният пунктир е просто предполагаемата траектория на самолета в тази зона. 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Какво става с радар 24. Не се появява онова поле в ляво, както беше преди промяната на сайта, по отношение на височина, дължина, колко време пътува самолета, колко още остава. може ли някой да пообясни. За малко се появява на екрана, но не се застопорява.

Редактирано от rdd
Връзка към мнение
преди 9 минути , chandni каза:

Ако говориш за flightradar24, информацията си е там.

 

flr24.png.63153b0fb8e37d830cd9dd1696124207.png

Да да точно, но това поле в ляво не се задържа на екрана, появява се при кликване с мишката, но изчезва. Как се е получило при вас.

Връзка към мнение
преди 11 минути , rdd каза:

Как се е получило при вас.

Трябва да кликнеш върху някой самолет и тогава си стои. Нищо конкретно не правя, за да стои.

Връзка към мнение
Преди 1 час, chandni каза:

Трябва да кликнеш върху някой самолет и тогава си стои. Нищо конкретно не правя, за да стои.

Да да и това правя, но не става. При преместване картината на монитора се появява и изчезва. Ето няма поле в ляво с указания за полета.

image.png.de7d00efed83c73d1cf46c8e0d6873ec.png

Редактирано от rdd
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...
On 6/5/2016 at 7:09 PM, Георги said:

 

flightradar24.com работи чрез радари, които са на земята, инсталирани и поддържани от любители. На техният сайт даже е обяснено как става, какво оборудване да се купи, как да се инсталира и настрои: https://www.flightradar24.com/add-coverage

 

Имам 1-2 Raspberry Pi, които не използвам особено. Мога да си взема една антена и да си поиграя малко.
Някой от форума дали се е вързал към Flightradar24?

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Преди 10 мин вързах системата, ще видим дали и колко ще работи. Не знам какво е обхватчето на тази антена и дали не съм в район на София над който не минава особено трафик. Ше го оставя да поработи да видим дали ще излезе нещо.

 

FR24.png

2020-01-10.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

В офисът на 2-3 пъти нещо се закачаше за минута, но нищо повече. Там малко съм ограничен откъм къде какво мога да закача.

 

Прибрах се вкъщи и сложих антенката до прозореца (9 етаж) и веднага захапа няколко полета. Ъпгрейднали са ми профила до Бизнес план, защото захранвам с информация системата им https://www.flightradar24.com/premium/

 

Към моментът гледам че захапва полети някъде от над Драгоман (антената се намира в западната част на София), тепърва ще наблюдавам какъв е обхвата на антенката. Ако взема някоя по-добра, би трябвало да се подобри събирането на информация. Има варианти и за самоделки https://forum.flightradar24.com/forum/radar-forums/technical-matters-hardware/8806-3-easy-antennas-for-beginners

Screenshot 2020-01-10 18.29.44.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
48 minutes ago, Branko said:

Екстра.А твоя профил на какъв план е бил до преди това?

На стандартен безплатен. Те в сайта си добре са си описали всичко https://www.flightradar24.com/share-your-data

 

Аз си взех този приемник от ebay uk, свалих си и сложих на карта памет варианта на Raspbian, който са направили от FR24, пуснах го на Raspberry Pi и чрез Putty през SSH от друга локална машина за 5 минути конфигурирах нужните настройки. В моментът съм го вързал чрез LAN, но може да се върже и към WiFi.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Останал съм с впечатление, че покритието над София е добро. Иначе аз съм на много удобно място, точно на високото в Редута, но сякаш не исках да дублирам вече съществуващите приематели. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
8 minutes ago, Георги said:

Останал съм с впечатление, че покритието над София е добро. Иначе аз съм на много удобно място, точно на високото в Редута, но сякаш не исках да дублирам вече съществуващите приематели. 

Със сигурност покритието над София е добро, аз си ровичкам, експериментирам и трупам опит 🙂
Имам няколко Raspberry Pi, едното мери температура и влажност, друго се изпозва като дрегер в офиса, това ще лови самолети 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , Ovcharski каза:

друго се изпозва като дрегер в офиса

:laugh1::laugh1::laugh1:

 

А можеш ли да дадеш линк и към Raspberry-то, което ползваш? 🙂

Връзка към мнение
преди 24 минути , chandni каза:

:laugh1::laugh1::laugh1:

 

А можеш ли да дадеш линк и към Raspberry-то, което ползваш? 🙂

Температурното или алкохолното?

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Zaro каза:

алкохолното или алкохолното?

:alcoholic:

 

Само алкохол, прасета и бахур са ви в главите в последно време... Ма спрете се бе... Вие до другата Коледа ли ще откарате така? :laugh1: Нали уж за самолети ставаше НА въпрос? :superman2:

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Raspberry Pi 3 B+ и Raspberry Pi Zero са двата модела, но сензорните са важни, както и имплементацията им в Linux - https://tutorials-raspberrypi.com/raspberry-pi-sensors-overview-50-important-components/

 

DHT11 / DHT22 са най-популярните, евтини и прости за температура и влажност, BME680 на Бош е най-наточения.

MQ-3 е за алкохол https://components101.com/sensors/mq-3-alcohol-gas-sensor

 

Иначе за да не е спам темата, като гледам антената ми лови полети на запад, което е логично тъй като прозореца ми гледа на запад. Максималната дистанция, на която е хванала полет е 33 морски мили.

Screenshot_2020-01-10 Live Flight Tracker - Real-Time Flight Tracker Map Flightradar24.png

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Защо на сайта на Радар 24 има сини самолетчета? Има ли някаква символика в цвета? Винаги съм ги виждала самолетите оцветени в жълто. Беше ми любопитно да видя дали пътуват по-малко самолети в момента, но като че ли не. За това погледнах.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , rdd каза:

Защо на сайта на Радар 24 има сини самолетчета? Има ли някаква символика в цвета? Винаги съм ги виждала самолетите оцветени в жълто. Беше ми любопитно да видя дали пътуват по-малко самолети в момента, но като че ли не. За това погледнах.

Предполагам, че става дума за flightradar24.com. Оцветените в синьо самолети се тракват със сателит, за разлика от жълтите, които се тракват от наземни станции.

Ето повече информация: https://www.flightradar24.com/blog/satellite-based-ads-b-data-now-available-to-all-flightradar24-users/

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Иван Попов
преди 7 минути , dimitrov6 каза:

 Там където живея минават самолетите от Европа за Истанбул и предните седмици минаваха през няколко минути,а сега не виждам.

Намеляха много полетите, и това е нормално да не ги виждаш.

А аз където живея има коридор, които минат самолети от Гърция, Кипър, Египет, Израел и т.н.

От няколко дни наблюдавам, че се движат много малко самолети. 

Ето го на картата. 

image.png.569dae04f20a75e7989c242fc2ee17b0.png

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Има ли друга подобна платформа като FR24 която да показва всички самолети, а не само пътническите?

Питам, понеже преди малко видях 10 самолета в рамките на 2-3 минути един след друг по една и съща траектория.

Стана ми интересно да видя какви са, но във FR24 не се показваха. Бяха като керван.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.