Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 39 минути , antea каза:

@КолЮ

прочети и тази тема -

"тънкият" момент в Сицилия е, че доста компании хем ти взимат парите за пълно покритие на застраховката /нулево самоучастие/, хем супер забито някъде пишат, че това не важи за районите на Палермо и Катаня, така че изрично си го провери този момент

Сега го погледнах за Goldcar.

Променили са го малко - мафията се е разрастнала и вече цяла Сицилия е рискова, а не само 2-3 града.

Untitled.jpg.6e4670b376e2645fd0d34664c15fc276.jpg

Връзка към мнение
преди 8 минути , ven62 каза:

Сега го погледнах за Goldcar.

Променили са го малко - мафията се е разрастнала и вече цяла Сицилия е рискова, а не само 2-3 града.

Untitled.jpg.6e4670b376e2645fd0d34664c15fc276.jpg

Аз затова вдигнах ръце там и наех външна застраховка за excess-a. Просто ме принудиха да НЕ харча много пари, както бях свикнала винаги да си плащам пълна застраховка. Слава Богу, не се наложи да я използвам външната...

Същата история беше на Амалфийското крайбрежие, когато наех кабриолет и фирмите отказваха да правят пълни застраховки. И пак така - принудиха ме да ми е евтино.

 

След това вече ми се "услади" - и започнах да минавам по тънката лайсна - с годишна застраховка. 

 

Последният път - по островите на Гърция - с @Mary се поинтересувахме да си платим пълна застраховка - и двете обичаме спокойствието - и ни сервираха за два дни 70 евро - само застраховката. Ами да извиняват... Надупих се, снимах колите - те бяха едни трошки - леле, мале!, такива не бях карала скоро, тя блокировката ми ги купуваше всяка една няколко пъти, но всичко мина перфектно. В Милос ме накараха даже да я зарежа на паркинга на летището, с ключове на таблото... 🤔 (Засега не са теглили пари от картата). 

 

Но е факт, че ако нещо се беше случило, трябваше да платя много сериозни суми - понякога повече от 3000 евро е блокировката, а в Гърция всеки път по 1200 евро ми бяха блокирани - които се освобождаваха след две седмици всяко. Тоест трябва да имате сериозно покритие, а ако имаше щета, щяха директно да си ги дръпнат - и трябва да имате кеш а си покриете кредитната карта, и това трябва да се има предвид. 

 

И всеки случай си е различен - за бъдещото ни пътуване в Исландия зимата - живи и здрави! - имаме пре-пълна застраховка и е най-умното решение, което сме взели 🙂 

Връзка към мнение
преди 35 минути , Гост каза:

 

И всеки случай си е различен - за бъдещото ни пътуване в Исландия зимата - живи и здрави! - имаме пре-пълна застраховка и е най-умното решение, което сме взели 🙂 

Да, за Исландия и аз взех застраховка от rent-a-car компанията, че там са едни изключения (пясъчни бури, камъчета по пътя, … а и excess-a беше … исландски)

Връзка към мнение

Уф... съвсем потънах в недoумението си 😞 Какво по дяволите означва този excess? И аз точно гледах този файл, който @ven62 е качил по-горе. Как да разбирам това, че застраховката не покрива кражба в Сицилия ли?

Връзка към мнение
преди 14 минути , КолЮ каза:

Какво по дяволите означва този excess?

Самоучастие. Колата е застрахована и ако стане нещо няма да я плащаш цялата, а само до лимита на самоучастието си. Ако щетата е за 3000€, а самоучастието ти е 1200€, ще ти дръпнат 1200 от картата, останалото ще се покрие от застраховката. 

 

Връзка към мнение
преди 10 минути , chandni каза:

Самоучастие. Колата е застрахована и ако стане нещо няма да я плащаш цялата, а само до лимита на самоучастието си. Ако щетата е за 3000€, а самоучастието ти е 1200€, ще ти дръпнат 1200 от картата, останалото ще се покрие от застраховката. 

 

Още малко разяснение моля, твоя пример е за щета 3000 и самоучастие 1200. Какво се случва ако самоучастието ми е отново 1200 но щетата е примерно за 500. Тогава нямам грижи и всичките 500 ги покрива застраховката ли?

Редактирано от КолЮ
Връзка към мнение
преди 3 минути , КолЮ каза:

Тогава нямам грижи и всичките 500 ги покрива застраховката ли?

Не... Тогава всичките 500 ги покриваш ти. Приеми го така - ти си отговорен за първите 1200 € щети. От там нататък поема застраховката. Това е в случай, че не си закупил допълнителна застраховка от рент-а-кар компанията или от външна компания.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , КолЮ каза:

Още малко разяснение моля, твоя пример е за щета 3000 и самоучастие 1200. Какво се случва ако самоучастието ми е отново 1200 но щетата е примерно за 500. Тогава нямам грижи и всичките 500 ги покрива застрховката ли?

Няма да имаш грижи, ако:

1) имаш пари да си покриеш кредитната карта, от която ще дръпнат тези пари при проблем;

2) вземеш всички нужни документи, за да поискаш тези пари от своя застраховател на самоучастието;

3) си най-вече жив и здрав след щетата!

 

Търговецът ще дръпне пари съгласно договора ви - и разчетите, ако има такива. Щетата е за 500 -> дърпа 500. Примерно. Или колкото е написано в разчетите. Обаче. При последното пътуване в Гърция директно се подписах под документ - при проблем дърпаме 1200 евро. Ако искаш. Но това беше измекярска компания... 

преди 1 минута , chandni каза:

Не... Тогава всичките 500 ги покриваш ти. Приеми го така - ти си отговорен за първите 1200 € щети. От там нататък поема застраховката. Това е в случай, че не си закупил допълнителна застраховка от рент-а-кар компанията или от външна компания.

@КолЮ би следвало да е разбрал, че не е разумно да няма поне застраховка за самоучастие. 

Връзка към мнение
преди 50 минути , Гост каза:

@КолЮ би следвало да е разбрал, че не е разумно да няма поне застраховка за самоучастие. 

Разбрах, дори го потвърдих в един много дълъг пост на предишната страница. Сега се чудя, и хвърлям боб, ще ми откраднат ли колата в Сицилия или  не, и как аджаба да реша този проблем. Между другото в този файл на голдкар май виждам ,че ако доплатя за застраховката от последната колона Сицилия вече влиза в покритието за кражба. Или пак не съм разбрал нещо 😞

comparativa_coberturas_en.jpg

Редактирано от КолЮ
Връзка към мнение
преди 8 часа, КолЮ каза:

Разбрах, дори го потвърдих в един много дълъг пост на предишната страница. Сега се чудя, и хвърлям боб, ще ми откраднат ли колата в Сицилия или  не, и как аджаба да реша този проблем. Между другото в този файл на голдкар май виждам ,че ако доплатя за застраховката от последната колона Сицилия вече влиза в покритието за кражба. Или пак не съм разбрал нещо 😞

comparativa_coberturas_en.jpg

Ако се притесняваш, просто направи външна застраховка за самоучастието си - и ако ти я откраднат, ще ти дръпнат парите, но с един протокол от полиция и компанията под наем парите ще ти бъдат върнати, но тогава пълната застраховка е (почти) излишна - освен ако не искаш двете 🙂

Връзка към мнение
преди 10 часа, КолЮ каза:

Между другото в този файл на голдкар май виждам ,че ако доплатя за застраховката от последната колона Сицилия вече влиза в покритието за кражба. Или пак не съм разбрал нещо

не знам защо реши така. Пише, че не е включена (чавката) за Сицилия

Връзка към мнение
преди 11 минути , neuromancer каза:

не знам защо реши така. Пише, че не е включена (чавката) за Сицилия

@neuromancer, може би от скрийншота не се вижда много добре - последната колона (тя не е оградена в първото червено правоъгълниче) звездичките са 4 т.е. трябва да се чете условието под второто червено правоъгълниче т.е искам да кажа, че @КолЮ се е ориентирал правилно по този конкретен въпрос.

 

Друг е въпроса, че аз не бих се занимавал с техните абсурдно високи (според мен) super, mega и tera relax-ове.

Но, страх лозе пази...

Връзка към мнение
На 14.09.2018 г. в 11:33, ven62 каза:

Друг е въпроса, че аз не бих се занимавал с техните абсурдно високи (според мен) super, mega и tera relax-ове.

Но, страх лозе пази...

Прав си, абсурдно високи са... Обаче при мен ситуацията се усложни допълнително и тази екскурзия може да се окачестви като: Пир по време на чума. Поради простата причина, че шефовете ми решиха да съкратят позицията ми преди около 2месеца... Накрая семейно решихме, че ще си направим пътуването, но предпочитам да платя 100евро пълна застраховка вместо 50паунда, вярно годишна, и да знам с каква сума по кредитната ми карта разполагам. Без да имам огромни блокирани суми, и ако стане нещо да си търся парите в незнайно какви срокове от външен застраховател. Да не се заричам, но може би това ще бъде първият и последен път, в който ще платя пълна застраховка на рент-а-кар компания...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , КолЮ каза:

Прав си, абсурдно високи са... Обаче при мен ситуацията се усложни допълнително и тази екскурзия може да се окачестви като: Пир по време на чума. Поради простата причина, че шефовете ми решиха да съкратят позицията ми преди около 2месеца... Накрая семейно решихме, че ще си направим пътуването, но предпочитам да платя 100евро пълна застраховка вместо 50паунда, вярно годишна, и да знам с каква сума по кредитната ми карта разполагам. Без да имам огромни блокирани суми, и ако стане нещо да си търся парите в незнайно какви срокове от външен застраховател. Да не се заричам, но може би това ще бъде първият и последен път, в който ще платя пълна застраховка на рент-а-кар компания...

@КолЮ, ти май, каза, че това ти е първото наемане на кола.

Ако си решил да е от Голд Кар, си направи първо, регистрация за програмата им. Те ще ти изпратят код за намаление на първата ти поръчка.

И си вземи супер релакс+мега релакс /тя ,обикновено не е голяма сума/, та да си изкараш пътуването спокойно.Нито ще ти блокират пари, нито /ако не дай, Боже, нещо се случи/, ще плащаш.

Да не говорим за това, че нямаш грижи и при издаването на колата.

Ние , само тази година , имаме до сега , точно 6 пъти наемане на кола от тях. Без проблеми -блокират само, колкото за един резервоар, като го върнем пълен -до два дни парите са освободени.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

си направи първо, регистрация за програмата им. 

@AlexandraKo Да към голдкар съм се ориентирал, просто до момента не съм открил по-добра, оскетна, цена. Иначе ти имаш пред вид в CLUB да се регистрирам ли?

И нали съм разчел таблицата правилно: супер+мега покрива и кражба за Сицилия?

Редактирано от КолЮ
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, КолЮ каза:

@AlexandraKo Да към голдкар съм се ориентирал, просто до момента не съм открил по-добра, оскетна, цена. Иначе ти имаш пред вид в CLUB да се регистрирам ли?

И нали съм разчел таблицата правилно: супер+мега покрива и кражба за Сицилия?

Да, да се регистрираш за CLUB GOLDCAR и ще ти пратят кодче за намаление.

Да, покрива ти се и кражба на колата. И, освен това, имаш 24 часа роуд-асистанс. 

Понеже ние от доста време ги ползваме само тях /но винаги, с пълни застраховки/, до сега, по -стара кола от на 3000 км. не сме карали. Даже, половинЪТ ми, на 3000 км. вика, че била стара. А ние, за по седмица, навъртаме половината и повече. Казвам го, в смисъл, че са им нови колите.

Което, разбира се, не е гаранция - в Лисабон една такава нова и лъскава, направи проблем, но ни я смениха тутакси.

А на летището в Катания, занесете на момичетата нещичко - ако ще и пакетче лукчета да е, ще видите, какво ще ви кажат.

Нас ни познават, всеки път носим нещо дребно от България и те много се радват .

И пак казвам - нека това,  да не счита за реклама, ние просто, сме от хората, които, обичат постоянството. И са верни на този, когото са харесали и той се е отнесъл добре с тях. А това, малко по -късно, се отплаща.:))))

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 часа, КолЮ каза:

… Накрая семейно решихме, че ще си направим пътуването, но предпочитам да платя 100евро пълна застраховка вместо 50паунда, вярно годишна, и да знам с каква сума по кредитната ми карта разполагам. ...от външен застраховател. Да не се заричам, но може би това ще бъде първият и последен път, в който ще платя пълна застраховка на рент-а-кар компания...

@КолЮ, от значение е единствено какво вие сте си решили, но на базата на добре събрана и систематизира информация (което очевидно е факт)

С тези + или - 100 евро нито ще обеднееш, нито забогатаеш. Важното е вие да се чувствате ОК.

Така , че изкарайте си екскурзията възможно най-приятно и спокойно.

Насладете се на Сицилия!

Приятно изкарване.

 

---------

Сигурен съм, че и за Сицилия ще се информираш предварително, толкова добре, колкото за колите под наем.

А ако имаш въпроси - ще се опитваме да отговорим. Само @AlexandraKo няма да се опитва - тя направо ще ти "изтрелва" отговорите.

:smile:

AlexandraKo има няколко теми за Сицилия, които е задължително да прочетеш.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@ven62Венчо, в тази връзка: преди години, наемаме две коли в Малага, през Малага бай Кар, които май се оказаха посредници, вече не помня. Не взехме застраховки и освен пари за гориво, блокираха и по 800 евро на кола.

Какво беше изумлението ми, когато месец, след връщането на колите, се оказа, че парите не са блокирани, ами - изтеглени и не са върнати. Та, имейли, телефони, мина още половин месец в ядове.

Между другото - като препрочетох общите условия на Голд Кар, ми се мярна, че вече не 40, а 55 евро ще си дръпват, ако имаш глоба.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, ven62 каза:

AlexandraKo има няколко теми за Сицилия, които е задължително да прочетеш.

Изчетох една огромна от над 30 страници, но май беше започната от @Duke и беше позамряла последната година. Ще се пробвам да открия кои теми е създала @AlexandraKo.

Някъде ми се мерна, че има и тема специално за храната в Сицилия, със сигурност и нея ще я проуча основно 😁

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, КолЮ каза:

Изчетох една огромна от над 30 страници, но май беше започната от @Duke и беше позамряла последната година. Ще се пробвам да открия кои теми е създала @AlexandraKo.

Някъде ми се мерна, че има и тема специално за храната в Сицилия, със сигурност и нея ще я проуча основно 😁

И на теб ще дам съвет,който дадох на Венчо: в Сицилия върви, яж и пий наред, всичко е вкусно.:)))

Нищо няма да те разочарова.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 14 часа, AlexandraKo каза:

И на теб ще дам съвет,който дадох на Венчо: в Сицилия върви, яж и пий наред, всичко е вкусно.:)))

Нищо няма да те разочарова.

Егати съвета - 5 кг. отгоре - още се боря с тях.:girl_devil::wink:

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , ven62 каза:

Егати съвета - 5 кг. отгоре - още се боря с тях.:girl_devil::wink:

Венчооо, нали отпусна душата и и даде, каквото иска.

Сега ще погладуваш малко.:yahoo:

  • Смея се 2
Връзка към мнение
На 15.09.2018 г. в 20:15, AlexandraKo каза:

Да, да се регистрираш за CLUB GOLDCAR и ще ти пратят кодче за намаление.

Такааа, регистрирах се и ми пратиха код за намаление (20%). Сега според съветите тук е редно да резервирам кола, с право на отмяна, и да дебна за по-добра оферта в последните дни. Въпросът ми е като хакна кода в първата резервация, сигурно няма да ми позволи да го сложа и в евентуалната втора, та как се справяте в подобна ситуация?

Връзка към мнение
На 12.09.2018 г. в 11:34, ven62 каза:

Последното е, че като минеш през www.topcashback.co.uk наема на колата от Goldcar ще ти излезе още по-евтино с 5 паунда (около 6 евро) тъй като topcashback ще ти ги върнат.

Това "минаване" през този сайт означава, че трябва да се регистрирам в него и от там да цъкна линк, който да ме препрати към гокдкар ли? Трябва ли по време на резервацията на колата да посочвам някакви клиентски номера и тем подобни индентификатори или...?

Редактирано от КолЮ
Връзка към мнение

Да, регистрираш се в кешбек сайта, оттам цъкаш на линка към Голдкар и си правиш резервацията нормално, нищо не се въвежда. То ще си засече само, че си минал през линка.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.