Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Връщането на депозита зависи от банката издател на картата ти. При ПИБ знам, че 14 дни след преоторизацията ако не постъпи искане за осчетоводяване на сумата, автоматично пада блокировката. При други банки съм чела за до месец. Относно проблема с Телепас не мога да помогна. Ако пристигне глоба на твое име в Goldcar, ще си вземата таксата и още как... И мъжът ми им плати 40€ (тогава беше толкова)... След толкова внимаване и спазване на правилата, се оказа, че са го глобили в Болоня за минаване през бус лентата... Ами... случва се да ти убегне нещо, а с условията сме се съгласили, така че няма какво да се направи...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За депозита - обикновено в рамките на 3 работни дни го връщат.

Много мъдро ти е казала Рейни след мен.

Това ти е първото наемане на кола, човек постепенно се учи. Защо толкова нерви?Ми, някой път, нещата вървят все на верев:)))Нали се върнахте живи и здрави, нали нямаше инцидент с чуждата кола, другото ще се нареди. Ще ги отблокират парите. 

На мен, миналата година в любимия ни хотел в Истанбул ми бяха блокирали голяма сума - писах, звъних, обещаваха,  отблокира се чак след месец от самата банка. Е, сега, какво, да не ходя повече в този хотел ли?

За Телепас и аз не мога да кажа.

Ама, ако италианската полиция ти прати глоба - а на тях срокът им е 365 дни, ще си я платиш и още как. Да не говорим, че има срокове и глобата расте.

Знаеш ли, колко глоби сме платили, докато се научим да внимаваме.

Сега, като бяхме в Португалия, мъжът ми забрави, че сме с транспондер и мина не през зеления коридор, ами, през платения.

Еми, платихме два пъти по 22 евро. Сега да си оскубем косите ли? Ми стават грешки, другия път, човек внимава.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@КолЮ, блокирането на пари може да продължи до две-три седмици, а при някои и месец съм срещала. За пример, при последния ми наем в Гърция ме бяха предупредили, че ще деблокират депозита след 15 дни. Случвало се е да деблокират картата ми и на следващия ден. 

 

Защо толкова се ядосваш? Едва ли сумата е толкова голяма - щом е само за бензин.

 

преди 8 минути , КолЮ каза:

Тенденцията в събитията и настроенията ми показва , че май ще се наложи да предприема радикални действия спрямо голдкар и да забравим взаимно един а друг, като разбира се ще им оставя една глоба за спомен...

Ако не искаш да получаваш директно чарджене за потенциални глоби от Голдкар, трябва да закриеш кредитната си карта. Разбира се, това ще спести само административната такса. Италианските власти ще ти изпратят глобата - ако има такава - на твоя адрес, и би имал потенциални проблеми в тази държава, ако игнорираш плащането.

 

преди 6 минути , КолЮ каза:

Въобще първото ми наемане на кола ми причинява повече от главоболия.

Много емоции 🙂 Колата под наем е едно огромно и несравнимо удобство, но си иска натрупване на опит. Виждам, че се самонавиваш, а просто го приеми именно като трупане на опит. Никой не се е родил научен. Ние също. 

Връзка към мнение
преди 13 минути , Гост каза:

Защо толкова се ядосваш? Едва ли сумата е толкова голяма - щом е само за бензин.

Да не е голяма, мисля че блокажа беше 141 евро, но той е свързан с това:

преди 13 минути , Гост каза:

Ако не искаш да получаваш директно чарджене за потенциални глоби от Голдкар, трябва да закриеш кредитната си карта. Разбира се, това ще спести само административната такса. Италианските власти ще ти изпратят глобата - ако има такава - на твоя адрес, и би имал потенциални проблеми в тази държава, ако игнорираш плащането.

Чакам да ми върнат депозита и веднага подавам сигнал в банката примерно за злоупотреби онлайн с картата, като следствие тази карта изчезва от банковите регистри на момента и голдкар ще пият студена вода с таксата. Аз нямам против да си платя глобата, все пак аз съм си виновен. Дори в момента тормозя хазяите ми, ако могат да проверят на място  в телепас имам ли глоба и дали не мога да им я платя директно, и въобще до голкдар да не стига информация за нарушението ми. Но определено съм се навил много срещу голдкар и мърляво-нехайното им отношение към новия им клиент. В интерес на истината , не забелязах да ми сканират документа за самоличност и не съм сигурен как точно ще ми намерят адреса в България за да ми пратят глобата.

Редактирано от КолЮ
Връзка към мнение

@КолЮ, извинявам се за късното включване.

Общо взето няма какво да добавя към горните отговори.

 

Спокойно.

Жалко е, че първото наемане на кола ти е причинило доста главоболия. Обикновено сработва късмета на начинаещия. При теб е станало точно обратното.

 

- Goldcar ще върнат сумата за горивото. В най-лошия вариант сумата ще стои блокирана до крайния възможен срок - мисля че беше 45 дни. След това банката ще канцелира тази транзакция т.е. ще ти освободи сумата.

- За глобата не мога да ти дам съвет. Звучи невероятно, но не са ме глобявали в Италия (за сега). Глобявали са ме в Холандия и там нещата са болезнени. На мен не ми се вярва да се разминеш  само с 20/40 евро глоба + 55 административна такса. 

- За topcashback-a. Нямам голям опит, но принципно даването на пари винаги е дълго и мъчително. Topcashback не правят изключение. За наемането на кола през септември в Португалия по схемата Topcashback.co.uk - Goldcar още си чакам 5 евро.

Ако искаш, фиксирай topcashback (custom care / Missing Cashback Claims ) с едно оплакване.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 4.10.2018 г. в 5:56, КолЮ каза:

 В интерес на истината , не забелязах да ми сканират документа за самоличност и не съм сигурен как точно ще ми намерят адреса в България за да ми пратят глобата.

Ама ти, наистина ли мислиш, че като ти нямат адреса, не могат да те намерят?

Имат ти номер на документ  за самоличност, имат ти номер на КК, имат ти номер на свидетелство за правоуправление. Само едно от тези  да дадат на италианската полиция, тя ще те издири. Ще те намерят и още как.

И съвсем не мога да разбера, какво са ти виновни Голд Кар, че си направил нарушение? В условията им съвсем ясно си пише, колко пари вземат, ако трябва да дават твоите данни на полицията. И да ти кажа, това условие го има при всички рентални фирми. На нас веднъж и  от Авис ни взеха 40 евро, по същата причина. А после пристигна и глобата за 90. 

Като си подписал договор, ти си се съгласил с това условие. 

В крайна сметка, нормално е ,когато му е за пръв път, човек да сгреши. Но е хубаво и да се вгледа в себе си, да си направи равносметка, за да не повтаря грешките си.

Прехвърлянето на вина не е решение.

 

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

И на нас днес ни пратиха мейл за глоба от Голдкар и 55 евро тяхна такса. Никъде не се споменава каква и за какво е глобата, а колата беше наета в периода 13-17.09.2018. Т.е. 4 месеца вече. Къде мога да видя има ли някакви срокове за тези глоби, защото реално нямаме представа за какво е тя. А таксата от Голдкар са си я дръпнали преди мейла дори, разбира се.

Редактирано от Яни
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Яни каза:

И на нас днес ни пратиха мейл за глоба от Голдкар и 55 евро тяхна такса. Никъде не се споменава каква и за какво е глобата, а колата беше наета в периода 13-17.09.2018. Т.е. 4 месеца вече. Къде мога да видя има ли някакви срокове за тези глоби, защото реално нямаме представа за какво е тя. А таксата от Голдкар са си я дръпнали преди мейла дори, разбира се.

Ако им напишеш писмо през сайта, ще ти пратят протокола от полицията, обикновено, там има снимка, с точна дата и час на нарушението, заради което са дали данните ти на полицията.

Самата глоба може да пристигне и след няколко месеца още.

Например - веднъж, за нарушение през януари, получихме писмо през август .Италианската полиция има срок 360 дни, за да те издири, уведоми  ти я събере.

Като пристигне препоръчано писмо с обратна разписка, в него е самата глоба и писмото от полицията. Там вече, го има и размерът на глобата, обяснение къде и какво си нарушил. Дават ти и един код, с който влизаш директно в сайта на Италианската полиция, където можеш да платиш.

Обяснено е, ако платиш веднага - толкова пари.

Ако - след 3 дни, повече, след три месеца - двойно.

Примерно - веднъж, глобата беше 70 евро, след 3 дни - 90, след три месеца-170.

И са ти указани начините на плащане.

Ако е община  в голям град - става с КК или ДК, ако е в малък - само с банков превод. Последно, имахме преди две години глоба във Виченца и там трябваше с банков превод. За Флоренция и Милано, сме плащали веднага

Къде взехте колата?

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
profile_mask2.png@Яни, копирам ти отговора им, който и ти ще получиш. Малко неграмотно, ама, го преведох автоматично. В писмото, като прикрепени файлове са двата протокола от полицията, че глобите ни бяха таман две:((((Едната за Виченца, втората - за Реджо Емилия.

Customer Services <cs@goldcar.com>

Прикачени файловевт, 28.02.2017 г., 8:45 ч.
   
 
до мен
cleardot.gif
Уважаеми г-н, Петров,

Благодаря ви, за вашите наблюдения, за вашата кола под наем и опита си с нас. Вашето мнение е важно за нас и е ключът към нашия ангажимент, да изпълним очакванията на нашите клиенти. Обвинението е административна такса, от датата на уведомлението, за нарушение на движението (40 € всеки)

[177000049622512111/17] и [Z / 17756709/17],

която се проведе по време на периода на наема. Това е в съответствие с нашите Условия & Условия. Уведомлението, постъпило е приложено. Административната такса покрива уведомлението, направено пред органите на самоличност и данни за контакт на водача. Goldcar не е в състояние да действа като посредник. Вие ще трябва да платите глобата  директно на органа, по изпълнението на движението, когато получите уведомлението на  името си по пощата.

Надявам се, това да изяснява въпроса, но моля, установете отново контакт, ако имате нужда от допълнителна информация. Бихме искали да ви благодарим, още веднъж за отделеното време и оценка на нашите услуги.

Надяваме се да ви видим отново скоро и не забравяйте, за който и да е допълнителна информация, за вашата кола под наем, моля посетете нашия сайт www.goldcar.es

Поздрави,

 

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Тази сутрин букнах самолетни билети до Катания за средата на април (седмицата на католическия Великден). Понеже искаме да обиколим малко острова ще вземем кола под наем от понеделник до петък (цените са убийствени през Великденския уикенд). Понеже не съм вземал кола под наем в чужбина, прекарах целия следобед да рисърчвам темата. За момента съм се спрял на варианта за кола под наем без допълнителна застраховка от компанията, от която вземам колата, а от worldwideinsure. Ще внимавам като взимам колата и ще гледам да отбележим всички щети и ще снимам колата преди и след като я оставя детайл по детайл. Наясно съм, че ще гледат под лупа, тъй като нямам застраховка при тях, но не ми се дават 100-150 евро за застраховка за 4-5 дни. Чудя се има ли смисъл да вземам кола от "реномирана" фирма от рода на Europcar (200 евро) или просто да взема от Goldcar (140 евро), примерно?  

Връзка към мнение
преди 14 минути , bronc каза:

Тази сутрин букнах самолетни билети до Катания за средата на април (седмицата на католическия Великден). Понеже искаме да обиколим малко острова ще вземем кола под наем от понеделник до петък (цените са убийствени през Великденския уикенд). Понеже не съм вземал кола под наем в чужбина, прекарах целия следобед да рисърчвам темата. За момента съм се спрял на варианта за кола под наем без допълнителна застраховка от компанията, от която вземам колата, а от worldwideinsure. Ще внимавам като взимам колата и ще гледам да отбележим всички щети и ще снимам колата преди и след като я оставя детайл по детайл. Наясно съм, че ще гледат под лупа, тъй като нямам застраховка при тях, но не ми се дават 100-150 евро за застраховка за 4-5 дни. Чудя се има ли смисъл да вземам кола от "реномирана" фирма от рода на Europcar (200 евро) или просто да взема от Goldcar (140 евро), примерно?  

Моето мнение е да си вземеш кола от Goldcar.

Направи го по следния начин:

- направи си акаунт в Goldcar.com

- Букни си колата, която искаш, но с безплатна резервация (по памет втората колона) през акаунта.

- влизай в сайта през 2-3 дни до последно.

Когато изпадне по-евтина оферта букваш първо нея и после канцелираш старата и така … докато имаш сили.

Практиката показва, че 2-3 дни преди  датата на взимане на колата, т.е. буквално до последния ден в който имаш право да отмениш резервацията без да плащаш за това излизат значително по-евтини оферти. (Това май сме го писали многократно с @AlexandraKo по темите за ренатакарите)

Редактирано от ven62
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Няма “реномирани “ фирми там , всички са франчайз и правят какво си искат . Аз, например , резервирах Баджет, където имам право на експресно обслужване, и се оказа че там не са и чували за подобно нещо ( въпреки че на сайта е отбелязано, че важи и за техният офис), та откарах 45 минути в чакане. Набележи няколко фирми, виж последните им ревюта в нета ( за всички ще има доста негативни мнения) , отсей най-голямо дърво сред франчазьорите и резервирай някоя от другите. Следи цените периодично, обикновено са най-ниски около месец  преди наема.

Връзка към мнение
В момента, bronc каза:

Благодаря. Аз и за това написах реномирани в кавички - като чета ревютата, всичките са един дол дренки. 

Ако се спреш на Голдкар не забравяй кода за 20% намаление, както и да влезеш в сайта на голдцар през topcashback.co.uk, та още 5 паунда надолу.

Спестените ще си ги изхарчиш в Сицилия за каквото и да е хапване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , bronc каза:

Благодаря. Аз и за това написах реномирани в кавички - като чета ревютата, всичките са един дол дренки. 

Ей това е истината!

Ние сме ги опитали всичките, номерцата им са еднакви. 

@ven62 ти е обяснил че , ако си направиш регистрация в техния сайт, за първата резервация ти пращат код за 20% намаление.

Ама, на мен тия дни ми пратиха код за 30%.

Ето го, опитай с него, какво ще ти се получи:

 

FLASHSALES2019

 

На Венчо кодът за 20% също работи:

 

DSCUENTOFTA20

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз ги дебна, ама, за юни. И е още рано. Освен това, си сравнявам с предишни резервации, та цената им е още висока.

Трябваше да ида да се похваля - не ги знам, каква промоция ми пратиха в един момент, която веднага захапах.

Обаче, направих мировой рекорд в наемането на кола:

Ница, 8 дни,клас СС, със SRC+MRC, за 105 евро.

Водя си статистика, от около 48 наемания на кола в различни части на Европа, това ми е рекорд.

Фук,фук,фук!

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 минути , stanislavpp каза:

Мнооого си далеч от 8 евро за 4 дни наем от летището в Бари 😀

Ееее, ама, това с всички застраховки и с нула депозит.

За мен си е малка победа,остави ме да се пофукам ,деее!

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

И аз ги дебна, ама, за юни. И е още рано. Освен това, си сравнявам с предишни резервации, та цената им е още висока.

Трябваше да ида да се похваля - не ги знам, каква промоция ми пратиха в един момент, която веднага захапах.

Обаче, направих мировой рекорд в наемането на кола:

Ница, 8 дни,клас СС, със SRC+MRC, за 105 евро.

Водя си статистика, от около 48 наемания на кола в различни части на Европа, това ми е рекорд.

Фук,фук,фук!

 

Бе такива са времената, че не е много хубаво човек да се фука😉😉😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Еминко каза:

Бе такива са времената, че не е много хубаво човек да се фука😉😉😉

Добре де, спирам.:girl_cray:Викаш, да не чуят кожодерите от ренталите ли?:agree:

Връзка към мнение
преди 6 часа, ven62 каза:

Моето мнение е да си вземеш кола от Goldcar.

Направи го по следния начин:

- направи си акаунт в Goldcar.com

- Букни си колата, която искаш, но с безплатна резервация (по памет втората колона) през акаунта.

- влизай в сайта през 2-3 дни до последно.

Когато изпадне по-евтина оферта букваш първо нея и после канцелираш старата и така … докато имаш сили.

Практиката показва, че 2-3 дни преди  датата на взимане на колата, т.е. буквално до последния ден в който имаш право да отмениш резервацията без да плащаш за това излизат значително по-евтини оферти. (Това май сме го писали многократно с @AlexandraKo по темите за ренатакарите)

Не е винаги, още по-малко на топ дати-празници.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Миналата седмица използвах кола под наем в Сицилия. След доста проучване в крайна сметка се спрях на Europcar като ги букнах през RentalCars, за да получа бонуса от WizzAir. Беше ми първо ползване на кола под наем в чужбина и реших да заложа на "реномирана" фирма, макар и да бях готов, че всички са един дол дренки. Имах застраховка към трето лице (RentalCover). Девойката на гишето беше много учтива, обясни ми всичко подробно. Предложи ми застраховка, за да си сваля excess-а до 0, която аз отказах - не беше pushy и каза ОК. Предупреди ме, че за Катания препоръчват охраняем паркинг и разписах една бланка, на която пишеше, че съм запознат с това - там пишеше, че за Катания дори да имаш доп. застраховка от тях, excess-а при кражба не пада. Взех документите и ключовете. Колата беше Фиат Панда на 3хил км. Огледах я, снимах я. Ръбът на шофьорската врата беше леко ожулен - най-вероятно е чукната в някоя стена при отваряне, а колата пишеше, че няма щети. Казах на момчетата на паркинга за това, те ми показаха, че на папката, в която ми беше договора пише, че малките щети не са проблем, но за да не се притеснявам ми маркираха вратата като увредена. При връщането цялата процедура отне около минута. Обиколиха колата за 10 секунди, погледна дали е заредена и се подписахме, че няма щети. След 10-15мин получих и мейл, който потвърждава, че съм върнал колата без щети. Аз все пак си я наснимах детайлно в случай, че има някакви проблеми. Депозитът по кредитната ми карта е освободен. Като цяло съм много доволен и бих ги препоръчал на базата на този ми опит.

 

P.S. След като букнах колата през RentalCars, продължих да следя цените - единия ден забелязах, че паднаха с 30-тина евро. Писах на онлайн съпорта им дали има как да ми променят цената или трябва да букна наново, за да се възползвам от сегашната по-ниска цени. Питаха ме каква цена виждам за тези дати и тази кола при същия доставчик и веднага ми намалиха цената като ми върнаха разликата по кредитната карта. 

Редактирано от bronc
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, 100% новобранец съм в наемането на кола и имам нужда от помощ.

На 31 август 5 човека кацаме в Палермо и на 8 летим обратно от Катания. На 31 ще нощуваме в Палермо и на другия ден (1 септ) искаме да наемем кола до 8 септември, която да оставим в Катания (имаме 1 нощувка там и според изпълнението на програмата в предходните дни може да оставим колата ден преди полета).

Изчетох темата + още няколко за наемане на кола в Сицилия и съм доста объркан относно пълните застраховки и клаузите, непокриващи кражба. Отделно възможността за застраховка към друг застраховател прави кашата още по-голяма 🙂 .

Какво бихте препоръчали като за първи опит да заложа на големите фирми или да се насоча към препоръчвания тук Голдкар с покритие Супер релакс? Опция 3 - https://www.autonoleggioone.it/?

Вторият ми въпрос е дали е възможно без кредитна карта (КК) само с дебитна Виза да се направи резервация или да се ползва КК на някой от пътниците, но договорът за наем да е на мое име? 

 

Благодаря предварително на отзовалите се 🙂 !

 

Връзка към мнение

Договора за наем върви с името на КК, може да те добавят като шофьор. Взимането от Палермо и връщане в Катания ще оскъпи значително наема.

Големи или малки фирми няма голямо значение, набележи си няколко , после пусни в Гугъл търсене за последните ревюта на съответните им офиси , отсей по-големите дървета... Аз съм ползвал Баджет в Катания, нямаше подводни камъни.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.