Прескочи до съдържание

Георги Матеев - питайте го каквото и да е!


Препоръчани мнения

Повечето интересни въпроси май вече са зададени и биха се повторили, а и ако човек чете стабилно из форума, много неща се изясняват и без това. Никога не ми е трябвало допълнително вдъхновение за повече пътуване, до повече точки, имам си премного, но не мога да отрека, че твоите пътувания и най-вече "пътен график" успяват да ми вдъхват допълнително такова. 
Много ми допадна поста ти, като си висеше на някое летище от другия край на планетата и беше видял офертата за Палау :) 

За да не пиша само празни приказки, а да се включа и аз с въпрос - как стана преминаването от Obituary & Cannibal към електронната музика? Това е един феномен, който съм забелязал при много хора, които слушаха по-тежък метъл през 90те и никога не съм разбирал :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Травеолани

Дразнещият и почти дискриминиращ процес за издаване на виза е единственото, което ме спира от пътуване до Канада. Знаеш ли миналия месец в Сиатъл колко ме беше яд, когато гледах Ванкувър на картата само на 220 км и нямаше как да отида... Нали уж обаче са обещали скоро да облекчат процедурата за притежатели на американска виза. Когато това стане веднага ще планирам нещо за Канада - там има десетки места, които бих искал да посетя.

 

 

Благодаря за отговора!

Да, помня, че беше много близо до нас :). Дано облекчат процедурата скоро, ще се радвам да се запознаем на канадска земя :). Но аз съм сигурна, че на теб ще ти дадат при всеки случай виза, с толкова много пътуване ще им стане ясно, че си пътешественик и нямаш желание да оставаш. Но разбирам, че в твоя случай въпросът с процедурата за виза е малко принципен за теб.

:)

Връзка към мнение
Георги Матеев

Добро утро, продължавам с отговорите :)

 

И аз да се включа с един въпрос, понеже не видях някой да те е питал - кой ти е родния град?

 

Роден съм във Враца, живял съм там до 2-ри клас (с баба и дядо), след което съм се преместил в София при родителите си.

 

Мойте въпросчета

- има ли място, за което и да ти подарят билет пак не би отишъл? (вече посетено или не, без значение).

- познаваш ли този твой колега? Meng Qi

 

Практически не, бих отишъл навсякъде, но може би само леко бих се позамислил за някои дестинации от типа на Индия.

 

Нямам честта да го познавам, но току-що го гугълнах и изглежда като доста интересен човек. Прати му моите поздрави все пак :)

 

Имаш ли си домашен любимец, и какъв е той/тя?

 

Нямам домашен любимец, би било сложно с толкова много отсъствие от вкъщи. Но винаги съм си мечтал за едно малко мъркащо котенце... кученце също става :)

 

Уточняващ въпрос: Ти си се срещал с различни хора от различни култури. Не  винаги има информация, а и не е възможно един чужденец да познава народопсихологията и бита им достатъчно добре. Това води понякога до недоразумения, когато си в чужбина.  Може би не формулирах правилно въпроса си, но това имах предвид, когато попитах за гафове.

 

Сега те разбрах точно. На прима виста се сещам това: миналата година с bronco имахме "забавна" случка с таксиджия в един провинциален град в Алжир, която бе частично породена именно от културни различия и неразбирателство. След като ни вози напред-назад и ни спря пред хотела шофьорът изведнъж поиска тройно по-голяма сума от тази, която се бяхме разбрали предварително. Стана бая напечено, и той и ние започнахме да крещим, събрахме публика и стана голям сеир, стигна се чак до извикване на полиция - която за щастие взе наша страна и разреши проблема. Всъщност никой освен нас не говореше английски, а ние не разбирахме нито френски нито арабски, което допълнително усложни ситуацията. Сега цялото нещо ми звучи смешно, ама тогава не беше :)

 

Слънце, не знaм зa метaлски години, но тукa си Боб Мaрли отвсякъде! :D

 

Откакто пуснах тази снимка ти си сигурно 20-ия човек, който го казва. Никога досега не бях забелязвал такава прилика, но явно има. Май съм си сбъркал амплоато :)

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

 

 

За да не пиша само празни приказки, а да се включа и аз с въпрос - как стана преминаването от Obituary & Cannibal към електронната музика? Това е един феномен, който съм забелязал при много хора, които слушаха по-тежък метъл през 90те и никога не съм разбирал :)

 

Познавам доста хора от поколението на Матеев, които минаха от траш към DM. Навремето имах един съученик в гимназията. Говоря за периода 1985-89 г. В девети клас, първи срок слушаше The Doors. Втори срок мина изцяло на Попа. Първи срок на десети клас, реши, че е време за S.O.D., а втори срок откри, че "пънко нема умре!" За мен също са любопитни тези музикално-вкусови трансформации и ще ми бъде интересно да прочета отговора на Матеев...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Георги Матеев, приемете от мен едно голямо "БЛАГОДАРЯ", за това че с Вас обикалям и научавам света безплатно.

Може ли да видим и половинката, която вече се е научила да пътува с Вас, както бяхте написали по-горе? Това е моят въпрос.

Връзка към мнение

Евала Георги. Нямам въпроси. Да бъдеш здрав, за да обикаляш както винаги.

Ти си лицето на този форум. Малко са хората, които се мерят с теб, но има. Ще те гоним, макар да не си достижим.

Давай, дано ти се сбъднат всички мечти и начинания.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Как ще кръстим бара ? :lol::beach:

 

За всички незапознати - Биг Мак, аз и още един съфорумец имаме идеята (къде на майтап къде не) да отворим бар на някой тихоокеански остров и да се преместим да живеем там завинаги :)

 

Как да го кръстим ли... "Lazy in Paradise" как ти звучи?  :)

 

Какви са твоите близки творческите планове? Защо задавам този сериозен въпрос, би попитал и с право. Ами, преди време ти споменах, че докато ти летеше нанякъде си, през мен мина за съгласуване договор по който си страна. В този смисъл, за да няма после хъката-мъката, следя те изкъсо тук и знам във всеки един момент къде се намираш. Демек, нанайси договор, ако ти си на Луната, а пред мен стои договор с твой подпис. Да се знае, не за друго... :lol:

 

Благодаря ти, че се грижиш за моя интерес :) Ако ми предстои подписване на сериозен договор ще те предупредя задължително. Но ако не си получил знак от мен предварително - не одобрявай нищо!  :lol:

 

Има ли място, на което искаш да организираш парти сам или заедно с други DJ съмишленици?

 

На Северния полюс, но предполагам, че мечтая една идея в повече :)

 

Мога да попитам - дали ще ти дадат едно рамо за туристическа виза - но шансът е изключително минимален. 

...

Сега ще драсна на познатите ми там да изровят такава агенция. Ще делим почерпката   :lol:

 

Ако успееш да помогнеш ще съм ти много задължен! Предполагам най-добър шанс имам с туристическа агенция и all inclusive пакет, само да намерим кой предлага такова нещо...

Може да се пробваш като посетител на някое от тези международни изложения: http://www.eventseye.com/fairs/c1_trade-shows_saudi-arabia.html

 

Не се сещам за по-лесен начин да влезеш в кралството :)

 

Ето! Имат точно като за теб! :P http://acexpos.com/un-portfolio/4x4-show/

 

Мислил съм за подобно нещо, но не трябва ли все пак да познаваш някого и да ти изпратят първо покана? Иначе би било прекалено лесно :)

1. Колко GB музикално съдържание "за собствена консумация" носиш по време на пътуванията?

2. Свързваш ли пейзаж/място/пътуване/преживяване с някое музикално произведение?

 

1. Ще се изненадаш от отговора, но когато пътувам никога нямам и не слушам музика. Предполагам е професионално изкривяване. За сметка на това в телефона си нося поне 10-15 GB сериали, с които убивам времето :)

 

2. Да. Много често свързвам красив природен пейзаж с някое приятно чилаут парче. Трудно е да го обясня с думи, но цветовете на това, което виждам в дадения момент, обикновено някак сами се напасват към съответната подходяща за тях музика.

Два въпроса и от мен.

1. Мечтал ли си да си имаш частен самолет?

2. Кои са ти любимите слушалки?

 

1. Мечтал съм си, разбира се, кой не би искал да има частен самолет? Това би помогнало за осъществяването на толкова много екзотични пътешествия... Но ще си остана само с мечтите :)

 

2. Sennheiser HD25-SP II. Ползвам ги от над 15 години и съм свръх доволен от тях.

Евала Георги. Нямам въпроси. Да бъдеш здрав, за да обикаляш както винаги.

Ти си лицето на този форум. Малко са хората, които се мерят с теб, но има. Ще те гоним, макар да не си достижим.

Давай, дано ти се сбъднат всички мечти и начинания.

 

Благодаря много за пожеланията. И само да отбележа... това не е състезание нито мерене на п***и :)

Може ли да видим и половинката, която вече се е научила да пътува с Вас, както бяхте написали по-горе? Това е моят въпрос.

 

Бих предпочел някои неща от личния ми живот да си останат лични. Надявам се, че ме разбираш.

Дано облекчат процедурата скоро, ще се радвам да се запознаем на канадска земя :). Но аз съм сигурна, че на теб ще ти дадат при всеки случай виза, с толкова много пътуване ще им стане ясно, че си пътешественик и нямаш желание да оставаш. Но разбирам, че в твоя случай въпросът с процедурата за виза е малко принципен за теб.

:)

 

Да, дано. И наистина въпросът в случая е по-скоро принципен.

 

Когато тръгна в посока Канада ти ще си първата, която ще научи  ;) Бих се радвал да се запознаем!

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 23
Връзка към мнение

А ние кога да пътуваме, а?!

 

Георги Матеев, поздравления и възхищения и от мен! Излишно е да казвам каквото и да е за интересните пътешествия и споделеното тук, във форума, но не мога да се въздържа. Напоследък се улавям, че одобрявам на 100% всичките ти постове, при това съвсем спонтанно, защото ми доставят огромна наслада. При това със задължителната усмивка на човек, който се е докоснал духовно до свой събрат и е получил малка частичка светлина, доброта и миг на щастие.

Взех да се замислям дали това е съвсем естествено и нормално, даже и се опитвах да ги подминавам нарочно, да не ги чета и да не ги лайквам. Та ние, викам си, взехме, че се набутахме всичките вкупом при това доброволно в много интригуващата, но все пак оставаща само виртуална за нас Георги-Матеева реалност! А ние кога да пътуваме, а?! То не остава време и сили от опитите ни да следим поредния полет към поредната втора за деня дестинация.  :) Признавам, не се получи нито веднъж да подмина писаното от теб! Както казва народът, "сърце не ми даде" :) С две думи, зависимостта е тотална, но е благотворна и зареждаща с красота и живот! 

Да си жив и здрав! Продължавай все така със своя заразителен, непринуден, естествен, интелигентен и в същото време лишен от маниерничене стил на споделяне. За да се усмихваме по-често и ние, покрай теб, наготово! Интелигентната аудитория на магеланците все ще намери начин да ти се отблагодари.

 

А въпросът ми към теб е дали обичаш да шофираш, или това за теб е неизбежна необходимост?

И ако може един съвет, по въпроса най-горе в поста! ;)

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз също нямам какво да го питам, най-малкото съм го питал на живо и то не малко неща.

Радвам се много, че познавам такъв човек като Георги, че мога да се наслаждавам, като чета къде ходи и  какво прави по света и у нас.

Едно от нещата което най-много ме порази е непринудеността и лекотата с която се общува с него.

Дано има все повече такива като него.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Аз имам едно въпросче още :)

 

Кое ти е най-масово посетеното участие на живо? Има ли разлика дали си пред 50 или 50 000 човека, какво е усещането? Питам, защото съм бил на концерт на Уикеда в Холандия, в началото сигурно бяхме 10-20 човека, но те се раздадоха изцяло. Та се чудя дали това е просто професионализъм, дали изпълнителите просто изключват като излезнат на сцената, въобще не държа на конкретен отговор на въпроса, по-скоро да разкажеш нещо за усещането да застанеш пред публика, било то камерна или многобройна :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За всички незапознати - Биг Мак, аз и още един съфорумец имаме идеята (къде на майтап къде не) да отворим бар на някой тихоокеански остров и да се преместим да живеем там завинаги :)

 

Как да го кръстим ли... "Lazy in Paradise" как ти звучи?  :)

 

 

Явно сме сродни души, защото и аз имах такива планове ;) 2002-ра година си заплюх един страхотен бар на о-в  Пи Пи в Тайланд. Продаваха го за скромните 10 000 долара. В крайна сметка обаче не се престраших да направя такава радикална промяна на живота си. След 2 години цунамито отнесе целият остров заедно с бара  :(  Явно не ми е било писано да загина в цунами  ;) 

 

Тази случка обаче не ме отказа от желанието един ден да си осъществя мечтата ;) Ако не ме приемете за ортак, може да отворя конкурентен бар срещу вашия ;) Музиката сигурно няма да е по добра от вашата, но в коктейлите ще ви бия  ;) На о-в Питкерн обаче не съм склонен да отворя бар. Искам мястото да е малко по комерсиално и с повече туристи  ;) 

  • Харесвам 14
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Мислил съм за подобно нещо, но не трябва ли все пак да познаваш някого и да ти изпратят първо покана? Иначе би било прекалено лесно :)

 

За оръжейните изложения и за тези за суперлукса - може би :) Но за „редовните“ изложения за обикновен бизнес според мен е достатъчно от някоя прилична българска фирма от съответния бранш да те изпратят като техен представител. Сега, за Oil&Gas едва ли е особено разумно да се пробваш, но примерно на автомобилното изложение, на някое туристическо - защо не? Бездруго си много напред с материала по втората тема и можеш да си говориш на равна нога с профитата... :)

Не съм проверявал, но според мен схемата е следната: харесваш си изложение, изпращаш си (изпращат ти) заявлението заедно с необходимите лични данни, оттам те одобряват и ти съдействат за получаването на виза...като междувременно си резервирал полет, хотел и т.н.

Според мен можеш да се пробваш - първоначалните стъпки не те ангажират финансово, а ще внесат достатъчно яснота дали в начинанието има хляб или да търсиш връзки с Виктор Бут да те вземе в антуража си на някое оръжейно изложение :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей Георги! Нямам какво да питам, затаила съм дъх, чета за пътешествията ти, разглеждам снимките които публикуваш, (признавам си) завиждам ти най-искрено и ти се възхищавам.

 

Радвам се, че те "познавам", макар и съвсем виртуално. Любител съм на класическата музика, та съм пропуснала артистичния ти псевдоним, но при първото ми посещение при моя любим зъболекар (за който се шегуваме, че е най-добрия зъболекар сред DJ-те и най-добър DJ сред зъболекарите) ще се изфукам с познанството си с теб! ;)

 

:thankyou:

 

 

Връзка към мнение

И още никой от тия 10 магеланци не се обажда ...

 

Вероятно повечето от тези магеланци са били по работа и нямат много за разказване.

Връзка към мнение

Моят мъж е живял като дете в СА няколко години, защото баща му е работел там. В градовете като Рияд няма нищо за разглеждане - хората излизат само по молове, ресторанти или са вкъщи. Чужденците живеят в затворени комплекси, в които до известна степен имат повече свободи, поне преди 20 ги дини жените са се разхожда ли без аба и (черни дрехи, покриващи цялото тяло), семействата са спортувала в зелените пространства между жилищните сгради - имало е американски комплекс, такъв с преобладаващи европейци и т.н. Джеда май е по - Интересна и не толкова консервативна. Но аз поне знам само за туризъм на религиозна основа.

В Мека и Медина е забранен достъпът за немюсюлмани, но там и без тях/нас е доста пренаселено.

Интересното е, че и СА има забалежителност подобна та Петра - Mada'in Saleh, но за сега напълно целенасочено не искат да развиван туризъм около нея (една от причините е, че набатеанците са били езичници).

Редактирано от Masmiya
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Да точно за тая забележителност ни разказа бедуина водач в пустинята. С няколко човека в Йордания стана дума и интересно всички имаха доста негативно отношение към саудитите. Товa е друга тема :).

Връзка към мнение

 

Роден съм във Враца, живял съм там до 2-ри клас (с баба и дядо), след което съм се преместил в София при родителите си.

 

 

Виж ти, не знаех че си от Враца. По-голямата част от живота си (до 18г. възраст) съм прекарал там. Колко пъти си пускал в Буркана? :lol:

Връзка към мнение
Георги Матеев

Имам много въпроси към теб,но засега се сещам само два,другите по-късно  :lol:  :lol:  :lol:

1.Етиопия.Подходяща ли е за първа африканска дестинация и ако не,то коя държава е?

2.Аз съм член на клуб за млади журналисти.Всички знаят твоите вдъхновяващи истории и много ти се възхищават.Много ще се радвам,ако имаш желание между пътешествията,да се разходиш до Враца за една среща с нас :)

Поздрави !

 

1. Точно Африка ми е най-слабото звено и не съм толкова компетентен. Във форума има много по-разбиращи от мен, най-добре питай тях по тази тема.

 

2. Все още имам баба във Враца, която посещавам понякога. В този ред на мисли - идеята за среща с вашия клуб всъщност е напълно осъществима ;)

 

Като се сетиш за други въпроси - питай смело.

 

Моето въпросче също е в цифри. Имаш ли представа колко от дните на 2015-та си прекарал изцяло в Бг?

И един лексиконски. Кой е най-големият ти недостатък?

 

Би отнело доста време да го сметна с точност, но на око мога да кажа, че грубо 6 месеца от годината съм прекарал изцяло в БГ и 6 месеца извън страната.

 

Най-големият ми недостатък е, че много трудно казвам "НЕ". Не ми е комфортно да отказвам, което често ме е въвличало в тъпи ситуации. Трябва да се тренирам :)

 

Жоро, моля те, моля те, моля те, публикувай екселската си таблица за 2015 година, без да редактираш цени. Лично за мен това би било все едно физик да има достъп до записките на Айнщайн! :girlinlove: :girlinlove: :girlinlove:

...

Не знам за другите, но аз вече знам какво ще си пожелая на Нова Година - Пътешествията от 2015 на Георги Матеев! :yahoo:

 

Не се сърди, но предпочитам да не го правя. Струва ми се неуместно да публикувам таблица с цени.

 

Иначе стискам палци желанието ти да се сбъдне изцяло, че и отгоре :)

 

Явно сме сродни души, защото и аз имах такива планове ;)

...

Ако не ме приемете за ортак, може да отворя конкурентен бар срещу вашия ;) Музиката сигурно няма да е по добра от вашата, но в коктейлите ще ви бия  ;) На о-в Питкерн обаче не съм склонен да отворя бар. Искам мястото да е малко по комерсиално и с повече туристи  ;)

 

Тоя па, конкуренция щял да ни прави, избери си друг остров бре  :lol: Ама хайде първо да поговоря с другите, може пък и да те вземем за ортак - още повече щом си толкова добър с коктейлите :)

 

А на Питкерн и аз не искам бар, освен ако не построят летище там.

 

...При първото ми посещение при моя любим зъболекар (за който се шегуваме, че е най-добрия зъболекар сред DJ-те и най-добър DJ сред зъболекарите) ще се изфукам с познанството си с теб! ;)

 

Случайно зъболекарят ти да се казва Стефан? :)

 

Виж ти, не знаех че си от Враца. По-голямата част от живота си (до 18г. възраст) съм прекарал там. Колко пъти си пускал в Буркана? :lol:

 

Няколко пъти, но преди дооооста време. Последно преди 2-3 години бях в едно заведение на последния етаж на "Суми" и беше много весело :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Ники Петров

 

 

1. Точно Африка ми е най-слабото звено и не съм толкова компетентен. Във форума има много по-разбиращи от мен, най-добре питай тях по тази тема.

 

2. Все още имам баба във Враца, която посещавам понякога. В този ред на мисли - идеята за среща с вашия клуб всъщност е напълно осъществима ;)

 

Като се сетиш за други въпроси - питай смело.

 

Аууу,супер! Ще бъде уникално преживяване както за нас,така и за теб.Въпроса е да те хванем в момент,в който си в България

Редактирано от Ники Петров
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря, Георги, за ненаситната ти жажда за пътуване и изследване на планетата ни, както и за добротата да споделиш всички изживяно публично, човешки и безкористно! Твоето битие според мен отговаря напълно на максимата, че "живота трябва да се живее", което само може да стимулира всички любители на пътешествията /който колкото може предвид възможности и интереси/! Много искам да вървя по този път и това, че има толкова много Магеланци, които го правят ме обнадеждава!

Имам си мечта, но все още не мога да я осъществя. Ето въпросчетата ми:

Бил ли си в Лапландия? Ходил ли си в селцето на Дядо Коледа? Комерсиално ли е или приказката си заслужва? Има ли го въобще или само около Колена и НГ работи активно /когато е и най-туристическо, предпологам/. Толкова много ли е студено, че трябва да се движиш с термодрехи? Спал ли си в ледена къща? Организираните ексурзии до там са с непосилна цена за ме, защото сме трима - по-ниска ли ще е цената и ще бъде ли лесно да се самоорганиизрам по "магелански" - трансфери със снегоходи, ледени сафарита, ходене до Полярния кръг?  

Ако питам твърде много или има тема за Лапландия, която не съм намерила, пак напиши. Но ледената къща + ледената финландска водка вероятно не си пропуснал.  :)

Вълнуващи пътувания и изненадващи преживявяния ти пожелавам!

Редактирано от nadin
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Ако питам твърде много или има тема за Лапландия, която не съм намерила, пак напиши. Но ледената къща + ледената финландска водка вероятно не си пропуснал.  :)

Вълнуващи пътувания и изненадващи преживявяния ти пожелавам!

Миналата година там беше Лидия. Има написан пътепис: Лапландия- домът на Дядо Коледа

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Случайно зъболекарят ти да се казва Стефан? :)

 

 

Казва се Жоро. :) Е, не знам дали е най-добрият, но ние по приятелски така сме си го нарекли. Ходеше по партитата на Техно.... Срам ме е,  но ще си призная, че не знам точното наименование. И водеше предаване във RFI преди години.

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.