Прескочи до съдържание

Георги Матеев - питайте го каквото и да е!


Препоръчани мнения

Преди няколко дни се бях замислила: с осъществяването на още една мечта по-нещастна ли ставам, защото вече я няма или трупам богатство от спомени?

Георги, ти си щастливец мечтаеш все за неща (посоки), които със сигурност осъществяваш. Бъди здрав и инерцията, която си взел да ти носи само усмивки и приятни спомени. Завиждам ти, и да си призная за някои посетени от теб места направо зверски ти завиждам  :)

Вече те питаха за много неща, част от тях и аз исках да задам като въпрос. Предполагам готвейки някое пътуване попоглеждаш и пътеписи за това място. Та в тази връзка е и моето питане: когато се върнеш от някъде, тогава четеш ли пътепис за товя място, за да дообогатиш впечатленият си или се оставяш само на собствените си впечатления?

Хрумна ми и още един въпрос, свързан с пари: как процедираш за плащанията от първа необходимост, напр. такси до хотела след кацане - носиш някаква/ местна валута (напр. каква) или плащаш картово ( може би обмана на летище)? Има ли дестинации, които си запомнил с проблем при плащания или вече всичко е едно голямо село и това не представлява трудност някаква?

Желая ти успех в работата, любов у дома и широка усмивка повреме и след всяко пътуване!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Добро утро, ето и последните отговори.

 

Освен ако не изникнат още въпроси - бих искал да благодаря на всички за участието в тази тема, наистина много интересно се получи :)

 

Как стана преминаването от Obituary & Cannibal към електронната музика? Това е един феномен, който съм забелязал при много хора, които слушаха по-тежък метъл през 90те и никога не съм разбирал :)

 

Факт, това се случи с много хора. Моята теория (не е задължително да е истина за всеки): в началото на 90-те се зародиха рейва и техното, които макар и по различен начин пак бяха носител на силна енергия. В същото време метъла започна леко да запада и вече не беше толкова актуален. И много хора като мен скочиха на новия влак - хем нещо супер ново и свежо хем пак толкова енергично. Лесно е бийтовете да ти влезнат под кожата :)

 

А ние кога да пътуваме, а?!

 

Георги Матеев, поздравления и възхищения и от мен! Излишно е да казвам каквото и да е за интересните пътешествия и споделеното тук, във форума, но не мога да се въздържа. Напоследък се улавям, че одобрявам на 100% всичките ти постове, при това съвсем спонтанно, защото ми доставят огромна наслада. При това със задължителната усмивка на човек, който се е докоснал духовно до свой събрат и е получил малка частичка светлина, доброта и миг на щастие.

Взех да се замислям дали това е съвсем естествено и нормално, даже и се опитвах да ги подминавам нарочно, да не ги чета и да не ги лайквам. Та ние, викам си, взехме, че се набутахме всичките вкупом при това доброволно в много интригуващата, но все пак оставаща само виртуална за нас Георги-Матеева реалност! А ние кога да пътуваме, а?! То не остава време и сили от опитите ни да следим поредния полет към поредната втора за деня дестинация.  :) Признавам, не се получи нито веднъж да подмина писаното от теб! Както казва народът, "сърце не ми даде" :) С две думи, зависимостта е тотална, но е благотворна и зареждаща с красота и живот! 

Да си жив и здрав! Продължавай все така със своя заразителен, непринуден, естествен, интелигентен и в същото време лишен от маниерничене стил на споделяне. За да се усмихваме по-често и ние, покрай теб, наготово! Интелигентната аудитория на магеланците все ще намери начин да ти се отблагодари.

 

А въпросът ми към теб е дали обичаш да шофираш, или това за теб е неизбежна необходимост?

И ако може един съвет, по въпроса най-горе в поста! ;)

 

Много силен коментар, поставям го на второ място (веднага след този на Бай Добри), благодаря ти за него.

 

Да, всъщност много обичам да шофирам. Както някъде в началото споменах - в по-ранните ми години изминавах десетки хиляди километри с колата си и това никога не ми е тежало. По едно време даже имах влечение към високите скорости и все си взимах мощни и бързи коли, ама вече поулегнах в това отношение и го раздавам по-лежерно :)

 

Интелигентната магеланска аудитория не е нужно да ми благодари за каквото и да е, дори точно обратното - аз съм благодарен за съществуването на тази изключително приятна среда, която наистина не се среща никак често.

 

А относно съвета... Кратко и ясно: пътувайте винаги, когато ви се прииска и можете. Движението = живот.

 

Кое ти е най-масово посетеното участие на живо? Има ли разлика дали си пред 50 или 50 000 човека, какво е усещането? Питам, защото съм бил на концерт на Уикеда в Холандия, в началото сигурно бяхме 10-20 човека, но те се раздадоха изцяло. Та се чудя дали това е просто професионализъм, дали изпълнителите просто изключват като излезнат на сцената, въобще не държа на конкретен отговор на въпроса, по-скоро да разкажеш нещо за усещането да застанеш пред публика, било то камерна или многобройна :)

 

Като изпълнител на живо - пред около 25.000 човека на полуфинала на Евровизия в Белград Арена, Сърбия. Като диджей - на един фестивал до езерото Махач в Чехия пред над 15.000 души.

 

Тръпката и разликата са огромни. Няма изпълнител, който тайно да не мечтае за изява пред по-голяма публика, който и да казва обратното ще те излъже :) Също така нито един артист не харесва пред сцената да е полу-празно, но точно тогава най-много се познава професионализма. Лесно е при претъпкано заведение, много по-трудно е когато няма достатъчно хора. Но в крайна сметка работата на всеки изпълнител е да забавлява аудиторията, независимо колко малка или голяма е и независимо от собственото му моментно настроение. Никой не го интересува дали си станал накриво тази сутрин, хората са дошли да те чуят и видят и искат да получат позитивно изживяване от теб. В чест на истината шоу-бизнеса често е доста суров, случвало ми се е да не съм в топ-форма, но когато застана на сцената забравям проблемите си, усмихвам се и опитвам да предам на хората добро настроение. Друг начин няма.

 

Бил ли си в Лапландия? Ходил ли си в селцето на Дядо Коледа? Комерсиално ли е или приказката си заслужва? Има ли го въобще или само около Колена и НГ работи активно /когато е и най-туристическо, предпологам/. Толкова много ли е студено, че трябва да се движиш с термодрехи? Спал ли си в ледена къща? Организираните ексурзии до там са с непосилна цена за ме, защото сме трима - по-ниска ли ще е цената и ще бъде ли лесно да се самоорганиизрам по "магелански" - трансфери със снегоходи, ледени сафарита, ходене до Полярния кръг?  

Ако питам твърде много или има тема за Лапландия, която не съм намерила, пак напиши. Но ледената къща + ледената финландска водка вероятно не си пропуснал.  :)

 

Засега не съм ходил в Лапландия, но идеята никак не ми е чужда. Селцето на Дядо Коледа изглежда като свръх-комерсиално местенце, въпреки това според мен има някакво очарование. В ледена къща не съм спал, но финландската водка определено не съм пропуснал :) За останалите въпроси не мога да ти отговоря, най-добре питай Лидия, която ходи там миналата година.

 

Предполагам готвейки някое пътуване попоглеждаш и пътеписи за това място. Та в тази връзка е и моето питане: когато се върнеш от някъде, тогава четеш ли пътепис за товя място, за да дообогатиш впечатленият си или се оставяш само на собствените си впечатления?

Хрумна ми и още един въпрос, свързан с пари: как процедираш за плащанията от първа необходимост, напр. такси до хотела след кацане - носиш някаква/ местна валута (напр. каква) или плащаш картово ( може би обмана на летище)? Има ли дестинации, които си запомнил с проблем при плащания или вече всичко е едно голямо село и това не представлява трудност някаква?

 

Когато се готвя за дадена дестинация чета пътеписи и ровя много в гугъл за всякакви коментари. След като се върна обаче предпочитам да остана главно със собствените си впечатления, проверявам за допълнителна информация единствено, ако нещо на място ме е впечатлило много.

 

Освен стандартните долари и евро почти винаги си нося и местна валута, обменям предварително в България и много рядко на летище. Като цяло предпочитам да плащам навсякъде с карта, но има държави, където това или въобще не е възможно или пък излиза скъпо (например по тихоокеанските острови навсякъде искаха допълнителна такса от 3% до 5% при ползване на карта). Когато носиш кеш проблем с плащанията няма никога :)

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 28
Връзка към мнение

Жоре, да ти кажа, не съм изчела какво са те питали. :) И няма и да те питам нищо. Аз съм  изградила за себе си един образ на мил, сърдечен, много толерантен и интелигентен човек. Това ми е достатъчно. И обикновено не греша ;)

Пожелавам ти да си жив и здрав, че това е важното, с подходящия човек до себе си, все така любопитен за красотите по света, а всичко останало ти ще си го купиш. :) :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към мнение

Поздрави и от мен!

Kога започна активно да пътуваш не по работа? Кое е първото ти голямо пътуване?

Любопитно ми, когато това се е случило, какво те запали по пътешествията?

Или винаги си бил запален, просто си започнал, когато вече си можел да си го позволиш или пък преди не е имало с кого или друго?

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение

Ако някой се чуди дали да пита или не, да знае че днес в полунощ приключваме с въпросите :)

 

Аз да хвана малко от последния влак... Случвало ли ти се е да прегориш? Темпото ти е доста високо и се чудя дали си изпитвал някаква апатия от умора или други напрежения и да възприемаш следващия полет и пътуване повече като ангажимент от колкото удоволствие? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Случвало ли ти се е да се разболееш по време на път, да закъснееш за самолет и т.н.? Разкажи ни как си се справил с някакава такава неприятна случка.

 

Имаш ли приятели с които си се запознал по време на път и дълги години след това продължавате да сте добри приятели?

Връзка към мнение

Ако някой се чуди дали да пита или не, да знае че днес в полунощ приключваме с въпросите :)

 

 

 

 

Добро утро, ето и последните отговори.

 

Освен ако не изникнат още въпроси - бих искал да благодаря на всички за участието в тази тема, наистина много интересно се получи :)

 

Жоро, 

след дълго чудене дали да те попитам, тъй като въпросът ми може да ти се стори твърде личен, все пак ще го направя. Пък ти ми прости и не ми отговаряй , ако е неуместно да те питам такива неща. 

Вярваш ли в Господ?

Питам те, тъй като лично аз -вярваща, съм убедена, че Той помага именно на хора като теб, съзнаващи смисъла на думите "Поискай и ще ти се даде!"  От сърце ти пожелавам и занапред да е така. И да бъдеш здрав!

Благодаря ти за всеки споделен тук миг.  :thankyou:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Георги Матеев

Вярваш ли в Господ?

Питам те, тъй като лично аз -вярваща, съм убедена, че Той помага именно на хора като теб, съзнаващи смисъла на думите "Поискай и ще ти се даде!"  От сърце ти пожелавам и занапред да е така. И да бъдеш здрав!

 

Пам, малко неочакван, но много интересен въпрос, ще му отговоря с предимство. Ще съм кратък, че ако почна да философствам ще стане страшно :)
 
Не вярвам в Господ, или поне не в смисъла, придаден му от църквата. Дори считам религиите за едни от най-опасните оръжия на нашето време, удивително е хората какви неща правят сляпо само и само да угодят на своя бог и убеждения.
 
Вярвам обаче в съществуването на по-висш разум, може би извънземен. Вярвам, че се раждаме с определена цел, не живеем напразно и не сме просто една незначителна прашинка в огромната вселена. Вярвам, че има съдба и че в голяма степен всеки от нас може да я предизвиква и контролира.
 
Надявам се това да отговаря на въпроса ти. И ти благодаря за пожеланията!
  • Харесвам 27
  • Браво 1
Връзка към мнение

Да се включа и аз, но тъй като нямам време да изчета цялата тема докрай и за да не дублирам някой въпрос, ще питам нещо по-нестандартно:

 

Матеев, колко пъти си прал знамето? :lol:  

  • Харесвам 13
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Аз ще ти пожелая да си жив и здрав, все така успешно да съчетаваш семейният и работен график с обиколките по света!

Това, което ме интересуваше е каква ти е професията, че така добре успяваш да съчетаеш нещата, за да може да си позволиш, като време да отсъстваш толкова мноооого :blush:  От толкова години го мислиме, но по-вече от 3-4 далечни пътувания годишно веднага се отразяват на работата :wacko:

Включвам си Тонга в бъдещите планове :P

Късмет и бъди все така щастлив!

Редактирано от malDivka
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да се включа и аз, но тъй като нямам време да изчета цялата тема докрай и за да не дублирам някой въпрос, ще питам нещо по-нестандартно:

 

Матеев, колко пъти си прал знамето? :lol:  

 

След Чернобил, няма нужда от пране. Даже от от гладене.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Да се включа и аз, но тъй като нямам време да изчета цялата тема докрай и за да не дублирам някой въпрос, ще питам нещо по-нестандартно:

 

Матеев, колко пъти си прал знамето? :lol:  

 

Въпросът на въпросите!

 

Матеев, отговаряй! Не се прави на 3 1/2 :biggrin:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз да хвана последния влак. Нищо не искам да те питам, но искам да ти пожелая да си здрав, все така свеж и добронамерен и тази усмивка от профилната ти снимка никога да не слиза от лицето ти. И още нещо - бързо да сбъднеш всичките си мечти, та да ти се отвори място за нови. Успех!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Kога започна активно да пътуваш не по работа? Кое е първото ти голямо пътуване?

Любопитно ми, когато това се е случило, какво те запали по пътешествията?

Или винаги си бил запален, просто си започнал, когато вече си можел да си го позволиш или пък преди не е имало с кого или друго?

 

Започнах да пътувам активно не по работа преди около пет години, като първото по-голямо пътуване беше 1 месец в Азия - обиколихме Тайланд, Малайзия, Сингапур и Индонезия.

 

Винаги съм бил запален по пътешествията, но конкретно тогава ме подтикнаха проблеми в личния живот - имах нужда от сериозно разсейване и това определено помогна. И преди това можех да пътувам по принцип, но отдавах 100% приоритет на работата си и не ми оставаше никакво време за туризъм. Сега гледам нещата да са 50/50, не всичко се върти около работата.

 

Аз да хвана малко от последния влак... Случвало ли ти се е да прегориш? Темпото ти е доста високо и се чудя дали си изпитвал някаква апатия от умора или други напрежения и да възприемаш следващия полет и пътуване повече като ангажимент от колкото удоволствие? 

 

За първи и надявам се последен път прегаряне ми се случи при последното пътуване из Тихия океан. Имах силен момент на физическа преумора, в един от дните на Фиджи просто дадох на късо и буквално го проспах в хотела. След това всичко си дойде на мястото :) Но никога не съм възприемал следващо пътешествие като ангажимент. Когато и ако това се случи ще знам, че е време да спра.

 

Случвало ли ти се е да се разболееш по време на път, да закъснееш за самолет и т.н.? Разкажи ни как си се справил с някакава такава неприятна случка.

 

Имаш ли приятели с които си се запознал по време на път и дълги години след това продължавате да сте добри приятели?

 

Да чукна на дърво - никога не съм се разболявал по време на път, освен ако не броим няколко дребни настинки. Никога не съм закъснявал за полет защото за нещастие на спътниците ми имам параноичния навик да ходя много рано на летището. Предпочитам да повися 2 часа в някой бизнес салон отколкото да се притеснявам дали ще стигна навреме. През живота си съм изпускал един единствен полет (през 2000 г. от Братислава до София) и то дори не беше по моя вина.

 

Имам някои добри приятели, с които от дълго време поддържаме контакт, но това е по-скоро рядкост.

 

За Непал има ли планове?

 

Да, през Март догодина ще съм там.

 

Матеев, колко пъти си прал знамето? :lol:  

 

Нула пъти :) Навремето нали имаше дискусия, че знамето не трябвало да се пере никога за да не му изчезнел пътешественическия дух и аз спазвам правилото. Но от сигурен източник знам, че поне няколко магеланки са го прали - няма да посочвам с пръст, но те си знаят кои са  :lol:

 

Това, което ме интересуваше е каква ти е професията, че така добре успяваш да съчетаеш нещата, за да може да си позволиш, като време да отсъстваш толкова мноооого :blush:  От толкова години го мислиме, но по-вече от 3-4 далечни пътувания годишно веднага се отразяват на работата :wacko:

Включвам си Тонга в бъдещите планове :P

 

Върни няколко страници назад в тази тема, описал съм подробно. Най-общо казано упражнявам свободна професия, свързана с музика. А като тръгнеш към Тонга - свиркай, ще давам идеи :)

 

След Чернобил, няма нужда от пране. Даже от от гладене.

 

О да, даже и за фенерче става в тъмното. Понякога също си зареждам телефона от него (естествено безжично). Само дето на някои летища скенерите се побъркват, ама какво да се прави.

Матеев, отговаряй! Не се прави на 3 1/2 :biggrin:

 

СУС бе, кажи ми го в очите на някоя магеланска среща  :biggrin:

  • Харесвам 29
Връзка към мнение

...

Нула пъти :) Навремето нали имаше дискусия, че знамето не трябвало да се пере никога за да не му изчезнел пътешественическия дух и аз спазвам правилото. Но от сигурен източник знам, че поне няколко магеланки са го прали - няма да посочвам с пръст, но те си знаят кои са  :lol:

...

Веднага си признавам аз го изпрах веднъж, след като Бронко го беше прал в река Конго. И ... сега мисля да го изпера още веднъж, че неудържимо ми мирише на Тонга, Фиджи и Самоа, та ми идва да погледна за билети, а нямам никакво свободно време! 

Затова ще му отнема екзотичния мирис! :lol:

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Имаш ли спомени/впечатления от странен или фрапиращ за нас културен обичай и какъв е той? Като резултат, има ли последвала история от това?  :lol:

Редактирано от sasho
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Какво четеш и какви филми предпочиташ.И да ме извиниш ако вече си отговорил.  :)  :)  :)

:good:  :good:  :good:  :fan:

 

Срам ме е да призная, но в ерата на интернет вече много рядко чета нещо на хартия. Редовно преглеждам новинарски сайтове, обичам да следя световните събития. Падам си най-вече по научно-фантастични филми и сериали.

 

Имаш ли спомени/впечатления от странен или фрапиращ за нас културен обичай и какъв е той? Като резултат, има ли последвала история от това?  :lol:

 

Много се фрапирах, когато в Папуа Нова Гвинея ми демонстрираха племенни танци и ритуали - това беше нещо много различно. Последвалата история е, че ми свърши свободната памет на фотоапарата :)другият път питай на лично хехе

 

Направи ли вече схемата с avios точките за Великденския ?

 

Тц, около моите дати няма места. Освен това нямам avios, трупам си всичките oneworld мили при катарците, а там условията за взимане на наградни билети от Latam са по-неизгодни. Ще се поослушам още известно време де, все пак февруари е далеч.

Веднага си признавам аз го изпрах веднъж, след като Бронко го беше прал в река Конго. И ... сега мисля да го изпера още веднъж, че неудържимо ми мирише на Тонга, Фиджи и Самоа, та ми идва да погледна за билети, а нямам никакво свободно време! 

Затова ще му отнема екзотичния мирис! :lol:

 

Тц тц, един екзотичен мирис не можеш да понесеш!  :lol:

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Тц, около моите дати няма места. Освен това нямам avios, трупам си всичките oneworld мили при катарците, а там условията за взимане на наградни билети от Latam са по-неизгодни. Ще се поослушам още известно време де, все пак февруари е далеч.

 

Провери кога е фестивала Tapati, горе-долу февруари се пада.

 

ПП http://www.easterislandspirit.com/tapati-festival/

27.1-11.2

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Докато не са затворили темата: БЛАГОДАРЯ за удоволствието, което изпитвах при четенето и`.

Истинска наслада от въпросите и отговорите, от положителната емоция в разговора, от чувството, че съм сред добри, умни, градивни приятели. :thankyou:Благодаря, попътен вятър на Жоре.

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към мнение
Двуцветко

Да си призная, заедно с темата на макфан относно странстванията му по островите Кук, тази тема във форума бе една от най-вълнуващите за следене поне за мен.

С две думи, ако трябва да се опише всичко: Георги Матеев - национално богатство! :)

Поклон маестро! :) :)

  • Харесвам 24
  • Браво 1
Връзка към мнение

И аз да благодаря за прекрасната тема, която се получи. Жоро, да си здрав, щастлив, все така да ни поднасяш информация от различни кътчета на света! Удоволствие е за мен, че вече те познавам и на живо и си наистина прекрасен човек! Продължавай в същия дух! :)  :thankyou:  :good:

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.