Прескочи до съдържание

Предложение за море в Европа


Христиан

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Търся дестинация за море в Европа за двама, че нещо удрям на камък. 

Престой: 5-6 нощувки в периода от 8 юли до 23 юли. 

Хотел: около 1000 лв. за двама

Самолетен билет: макс 300 евро за двама

 

Гледах Палма де Майорка, но хотелите направо ме събарят - Ибиза също. Малта засега е фаворит, но още не съм прегледал обстойно всичко. Гърция предпочитам да отпадне засега. Моля за помощ. 

Връзка към мнение

Аз тъкмо си финализирам пътуването до Палма де Майорка за началото на юли, верно са скъпи хотелите, а самолетите (3 полета с Ryan) ми излезнаха 40 евра преди 2 седмици през bravofly, но с нощувки в Пиза и Барселона, което е добре дошло за мене. :)

И на мене ми се въртеше Форментера в главата за това лято, но цените на хотелите и там, и на Ибиза са брутални, иначе се лети без пари от Барселона.

 

Малта не бих избрал за лятото, цените и там са високи в сезона, а плажовете никакви ги няма.

Връзка към мнение

В този период ще се опечете живи в Малта. Плажове - гОла вОда.

 

Всички споменати морски дестинации не могат да стъпят и на малкото пръстче на Гърция.

 

Може би донякъде за стационарна почивка Лидо ди Ното в Сицилия. Виж разказите на АлександраКо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Забравих да кажа, че Турция също отпада - бил съм доста пъти там и искам някъде другаде.

С Гърция ситуацията е почти същата, а и ми се иска някъде по-далеч. Бих се навил за Миконос или Санторини, но и двете не се вмъкват в бюджета.

 

Португалия е добър вариант, разглеждах я отгоре-отгоре и нея. Сицилия и Сардиния също е много добре. А относно Малта, надали на другите места ще е кой знае колко по-хладно в тоя период на годината.

 

Сега се сетих и за Кипър, мнения?

Редактирано от Христиан
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен Кипър ми харесва, но не знам дали ще намериш добри оферти на Уиз за лятото. Ако ви е удобно, от Солун цените са много по-ниски и има полети до Пафос и до Ларнака

Връзка към мнение

Още едно - Лазурния бряг. Ница. Има море. Вярно градски плаж. Има много за разглеждане и всичко е около морето. Полет до Милано. След това с влак. Из региона транспортът е евтин и добре уреден. Няма да скучаете и ще се топнете в морето. Само не знам дали ще намерите нощувки на добри цени в Ница.

А в Гърция били ли сте на Спорадите - Скитос, Скопелос, Алонисос?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Понеже тъкмо тия дни поглеждах към Ница - през Милано или Пиза може да се върже към 100 -120/евро за полети + влак , но като цяло не бих препоръчвал италианските интерсити влакове. Такива ще трябват до Вентимилиа и после френския до Ница.

Нередовним, често неработещи климатици , не много чисти ...

 

По-добре полет от София с прекачване в Париж или Виена за 50-60/€ отгоре.

В тия 120€ слагам и поне една задължителна нощувка в Италия , която е неизбежна с оглед разписанието на полетите и влаковете.

Връзка към мнение

От мен две предложения, малко по-конкретни :

 

- Ница е добра идея, но е скъпо и пренаселено. Пробвай малко по на запад - Иер (Hyeres) и района. Има хубави плажове, не градски, La Madrague е с много хубав фин пясък (солници са там). Има стар град, история, галерии...т.е. какво да се прави освен плаж и цените не са убийствени като в Тропе, Кан, Ница...За там си трябва кола под наем, но може да компенсира някое хотелче по-навътре от брега с по-ниска цена.

 

 

- Венеция, на изток от венециянския залив има много хубави плажове и селца, къмпинги, курортни градчета и хотели. Cavallino примерно. Всичко в къмпингите (бунгала, вили, керемидки) е букнато поне половин година напред, но може да се намери някое малко семейно хотелче. Пак имаш предимството на плаж, история, ресторантчета, пазари...Но пак кола под наем и хотелче във вътрешността ми се види по-реалистично.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравей.

 

Моите 5 стотинки:

 

Против:

- Ница за мен не е плажна дестинация, а точно тогава ще е пик на цените и навалиците. 

- Малта - много е зле за такава почивка, меко казано.

- Португалия - много СТУДЕНО море, пардон океан, замръзваш... много непопулярна плажна дестинация, освен ако не си морж

 

За:

- Майорка и Испания - не са ти в бюджета, иначе е прелест наистина

- Турция - не искаш

- Гърция - не искаш

 

До тук говоря изцяло от личен опит.

 

Остават (нямам личен опит):

- Сицилия или Сардиния - само хубави неща съм чела за там, а Италия е неповторима;

- Кипър - прелестен плаж съм гледала от няколко магеланеца

 

Разрови се повече за Кипър...

 

Поздрави :)

 

П.П. Аз ще посетя сефте остров Наксос тази година. Истинско очарование като го гледам, но нали не искаш Гърция...

Връзка към мнение

направи нещо не традиционно ....Алабания :)

не знам за полети как ще си до там но може да отидеш с автомобил не е кой знае колко шофирането ( или поне за мен де)

плажове ....сносни ...цени доста евтино за море ...морето водата са кристални .... :)

Редактирано от Hesoss
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Освен Aлбaния, рaзбирa се че Хървaтия и/или Чернa горa. Невероятнa природa и може дa се нaмери зa всеки тип туризъм по нещо, плaжен, природен или исторически. Другото място е Корсикa. Островът е целият уникaлен и ооределено aко влезе в критериите силно препоръчвaм.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Алгарве, Португалия - красиво, различно, евтино. Аз съм била в края на септември и противно на очакванията ми, водата не беше студена.

Сардиния, Италия - невероятни плажове, красиво море, но юли предполагам е пиков сезон и не знам как ще е от към цени на настаняване. По принцип съм на мнение, че който търси, намира ☺!

Корсика или Сицилия - не съм посещавала и двете места, но мисля, че също биха били чудесен избор.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Лигурия - евтини полети до Пиза или Милано и после влак до избраното село/градче. Държиш ли да е точно хотел или може и квартира от airbnb? Пясъчни плажове има и на север, и на юг от Генуа, просто трябва да провериш за настаняване, което да ти влиза в бюджета, иначе цените на заведенията и магазините в района са съвсем нормални. С две ръце подкрепям за Сардиния и Сицилия, но не знам там как стоят нещата с хотелите и самолетните билети.

Редактирано от DenitsaS
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Алгарве, Португалия - красиво, различно, евтино. Аз съм била в края на септември и противно на очакванията ми, водата не беше студена.

Сардиния, Италия - невероятни плажове, красиво море, но юли предполагам е пиков сезон и не знам как ще е от към цени на настаняване. По принцип съм на мнение, че който търси, намира ☺!

Корсика или Сицилия - не съм посещавала и двете места, но мисля, че също биха били чудесен избор.

 

Като гледам най-евтините полети са до Порто (както и Георги показа) за около 180 евро. Порто обаче е доста далеч от Алгарве. С какво се пътува от едната до другата точка и няма ли да е твърде много път?

 

В Сардиния полетите са поносими, хотелите също. Засега там най-много ми хареса. Как е транспорта на острова?

Редактирано от Христиан
Връзка към мнение

Категорично ПОРТУГАЛИЯ.

С този бюджет може да се огледаш и за някоя вила, а не хотел.

Португалия (Алгарв) е разкошна за почивка.

Не съм срещнал човек (пост), който да не е останал очарован от Южна Португалия.

Прегледай темите и пътеписите за Португалия и ще се убедиш в това.

 

Аз бих зачеркнал Малта ... пак категорично. Това е каменист прашен остров/и, набеден за туристическа дестинация. За почивка е още по-неподходящ. "Плажовете" са с размерите на ... апартаменти. Нарочно се изразявам така крайно, за да не се объркаш и да поставиш на риск почивката си. Планирай си Малта за някои удължен уикенд, пък друга година за почивка (ако ти хареса). 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Миналата година ходих до Алгарв през Севиля на отиване. От там определено е по.-близо, отколкото от Порто. Има автобуси за 20 ина евро, пътува се към 4 часа. Гледам има билети София-Севиля-София за около 180 евра с ръчен багаж около 14 юли.

 

На Сардиния има автобуси.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Друг вариант е Саленто в Южна Италия - Punta prosciutto, Porto cesareo...Добре изглежда на картинка, може да се намери вила/iстая за под 500 евро за седмица.

https://www.google.bg/search?q=punta+prosciutto&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiJ8__TybjNAhWDvBQKHSUPDX8Q_AUICCgB&biw=1280&bih=709#tbm=isch&q=punto+prosciutto

Основно преимущество - евтин и кратък полет до Бари през юли (2 билета за около 300 лв с един чекиран багаж). После влак.

Редактирано от bad kid
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като гледам най-евтините полети са до Порто (както и Георги показа) за около 180 евро. Порто обаче е доста далеч от Алгарве. С какво се пътува от едната до другата точка и няма ли да е твърде много път?

 

В Сардиния полетите са поносими, хотелите също. Засега там най-много ми хареса. Как е транспорта на острова?

Има полети на Ryan от Порто до Фаро, но може да летиш и до Лисабон или Севиля (ние ползвахме този вариант), както и директно до Фаро от Шарлероа, Франкфурт Хан, Париж Бове, Айндховен и други летища, които имат връзка с нискотарифни от България. 

За Сардиния - транспорта, доколкото аз съм го ползвала е ок. Ние бяхме на остров Мадалена, който се намира в района на Олбия/Коста Смералда и не сме ползвали кола под наем - единствено градски/междуградски транспорт, два пъти взимахме и колелета и не сме изпитали някакви затруднения за намирането на който и да е плаж.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Двуцветко

С Гърция ситуацията е почти същата, а и ми се иска някъде по-далеч. Бих се навил за Миконос или Санторини, но и двете не се вмъкват в бюджета.

 

Не искаш Гърция, но един Крит? Или остров като Наксос, Парос, Аморгос или Милос? Същото като Миконос и Санторини, но без цялата патардия и цифромания с разликата, че плажовете са в пъти по-добри на изброените места. Или малки Циклади като Куфониси или Донуса? Различно усещане от континентална Гърция. С две думи търси остров без летище.

Въпросът е дали искаш да почиваш или да купонясваш всеки ден до 5 сутринта? :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.