Прескочи до съдържание

Предложение за море в Европа


Христиан

Препоръчани мнения

За южна Португалия са ти писали вече, много е хубаво.

Ние ще бъдем в началото на юли тази година в Италия, близо до Римини, исках кратък полет и хубав плаж. Наела съм апартамент. Самолетните билети до Болоня са 190лв. за двама, влак  - 32 евро двупосочно. 

Редактирано от clete
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не искаш Гърция, но един Крит? Или остров като Наксос, Парос, Аморгос или Милос? Същото като Миконос и Санторини, но без цялата патардия и цифромания с разликата, че плажовете са в пъти по-добри на изброените места. Или малки Циклади като Куфониси или Донуса? Различно усещане от континентална Гърция. С две думи търси остров без летище.

Въпросът е дали искаш да почиваш или да купонясваш всеки ден до 5 сутринта? :)

 

Ами Крит става, но като гледам не е никак евтино стигането до там.

 

Сега Валенсия ми попадна, има си плаж, има си какво да се види и в града. Какво ще кажете?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Двуцветко

Ами Крит става, но като гледам не е никак евтино стигането до там.

 

Солун-Ханя 90€ ретърн с Раян в твоя период. По мое скромно мнение това е възможно най-евтиното стигане на море в Европа от всичко изброено.

А Ханя е много добра отправна точка за истинския Крит ;)

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Въпросът е какво е хубав плаж. Ако търсиш широка пясъчна ивица с чадъри и шезлонги - във Валенсия е така, както и на други от споменатите места. Ако хубав плаж е с места за гмуркане, шнорхелинг, прозрачна вода, гледки с острови насреща - не.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Валенсия е добра идея от гледна точка , че винаги ще има с какво да си уплътниш времето , достъп до забележителности , атракции , заведения не само за туристи и т.н.

От гледна точка на плаж аз не харесвам точно широките , огромни плажни ивици към открито море. Така е във Валенсия , Барселона , Малага и надолу Бенидорм ала бала.

Предпочитам по-закътани в някое заливче.

Не говоря от личен опит , но от това което съм виждал бих избрал Сардиния при наличие на поносими цени. Вода напомняща Карибите + ... това е Италия :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Почвам да се убеждавам за тази Сардиния! По снимките изглежда много добре! Я кажете в кой район точно да гледам хотели, за да видя как вървят цените там. Гледам може да се кацне в Каляри или Алгеро - от там накъде?

Връзка към мнение

Ами Крит става, но като гледам не е никак евтино стигането до там.

 

Сега Валенсия ми попадна, има си плаж, има си какво да се види и в града. Какво ще кажете?

За мен не е много подходяща..водата не е типичната прозрачна за средиземноморието, мътна е, често има медузи.

От цяла Испания зоната около Валенсия и надолу до Алмерия е най-лошата за плаж и почивка за мен.

Връзка към мнение

Почвам да се убеждавам за тази Сардиния! По снимките изглежда много добре! Я кажете в кой район точно да гледам хотели, за да видя как вървят цените там. Гледам може да се кацне в Каляри или Алгеро - от там накъде?

Още една идея за стигане до Сардиния - с Ryan до Пиза (например дати 07-14.07 излизат 47,68 евро на човек) и от Ливорно хващате фери до Олбия, цените започват от 22 евро на посока http://www.moby.it/mds/web/wcalendario_it.xpd

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Почвам да се убеждавам за тази Сардиния! По снимките изглежда много добре! Я кажете в кой район точно да гледам хотели, за да видя как вървят цените там. Гледам може да се кацне в Каляри или Алгеро - от там накъде?

Първо да предупредя, че Сардиния не е от най-евтините места за почивка.

Може да се кацне в Каляри или Олбия. Южната част около Каляри е по- популярна дестинация и там могат да се намерят по- ниски цени на хотели. Около Олбия и архипелага Мадалена са скъпите места за почивка, но там крайбрежието е невероятно .

Иначе, Сардиния е чудесно място - хем е много красиво, хем има какво да се види, хем е близо до Корсика .

Връзка към мнение

Още една идея за стигане до Сардиния - с Ryan до Пиза (например дати 07-14.07 излизат 47,68 евро на човек) и от Ливорно хващате фери до Олбия, цените започват от 22 евро на посока http://www.moby.it/mds/web/wcalendario_it.xpd

 

Не знам аз ли гледам грешно, ама ми излизат по 45 евро в посока на човек. Ако е така по-добре със самолет.

Връзка към мнение

Ако говориш за фериботите, най-ниската цена, която виждам е 22,08 евро на човек на 08,07. Не съм стигала до плащане, може да има някакви такси по-нататък.

Връзка към мнение

И аз като АлександраКо да припомня, че Сардиния е едно от най-тузарските места за лятна почивка в Италия. В топ сезона е изключително скъпо. Вие отивате малко преди пика на почивките. Там лятото отсядат баровците и разни знаменитости. Да беше началото на юни или края на септември да идете, ама юли ще ви излезе евтин превоза, но солено всичко останало.

Според мен първо си проверете добре нещата финансово пък тогава се ориентирайте към почивка на острова.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Фериботите имат такса 4 евро за издаване на билет независимо от броя на пътниците. Други такси няма


В Алгеро има B&B до около 400 евро за седмица, в Каляри има и по-евтини за юли и има голям избор. Алгеро определено е по-симпатично градче. И двата града имат много дълга плажна ивица, като  до плажа на Каляри - Poetto се стига с автобус. В Алгеро може и пеша.

Връзка към мнение

Здравейте,

 

Търся дестинация за море в Европа за двама, че нещо удрям на камък. 

Престой: 5-6 нощувки в периода от 8 юли до 23 юли. 

Хотел: около 1000 лв. за двама

Самолетен билет: макс 300 евро за двама

 

Гледах Палма де Майорка, но хотелите направо ме събарят - Ибиза също. Малта засега е фаворит, но още не съм прегледал обстойно всичко. Гърция предпочитам да отпадне засега. Моля за помощ. 

 

Вариант е да хвърлиш едно око на last minute офертите от туристическите агенции. Гледам, че има оферти за под 500 лв. за 7 нощувки в Сицилия със закуски и вечери с вода  и вино и пътуване със самолет, като ти е включен багаж, също така има и за около 700 лв. за Сардиния. Има оферти и за Италия -Тоскана, Лацио, Лигурска ривиера, Пулия. Не зная какво не й харесваш на Гърция, на мен островите са едно от любимите ми места за почивка. За по-хубаво море от тяхното, трябва доста далеч да отидеш. Питаш за Валенсия - супер готин град е според мен, Малага - също.

Редактирано от Asya Assenova
Връзка към мнение

ето ти оферта за Портогалия от УК а до там може да се намери с някоя нискотарфина на прилични цени

http://www.thomson.co.uk/flight/deals/search?fromAirports=&toAirports=FAO%2CFNC%2CPXO&month=7&year=2016&flexible=false&days=0&startDuration=1&endDuration=99&searchType=ins&oneWay=false&durationFilter=

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Почвам да се убеждавам за тази Сардиния! По снимките изглежда много добре! Я кажете в кой район точно да гледам хотели, за да видя как вървят цените там. Гледам може да се кацне в Каляри или Алгеро - от там накъде?

 

Може да се отседне в Алгеро. Ние бяхме отседнали в историческият център и доста ми хареса. Самото градче е много приятно, Може да се отиде до Боза, Кастелсардо и Сасари, а може и да се обикалят околните плажове.

 

Плажа на Алгеро (Лидо ди Сан Джовани) не е ми хареса особено, макар и да е с бял ситен пясък, но ивицата е доста дълга, та може някои части да са по-добре, другият (горе-долу) градски плаж Мария Пия е хубав, но супер пренаселен. Хубави плажове наоколо са Мугони, Ла Стала, Бомбарде, Лазарето, Трамарильо - предполагам обаче, че в разгара на сезона и те ще са доста пренаселени. Ако не сте с кола - има градски абтобус наречен Alghero beach bus, който обикаля околните плажове. Билета в една посока е 3 евро на човек, на ден - 5 евро, за 4 дни -15 евро, а за 7 дни - 20 евро. За съжаление не е кой знае колко начесто, но става.

Редактирано от Бръмбар
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.