Прескочи до съдържание

към всички колекционери


Препоръчани мнения

хоби маниак

Отдавна искам да се запознае с други колекционери. винаги можем да си бъдем взаимно полезни. Самият аз доста пътувам. Имам и различни и интересни хобита. Мога да помагам на чуждите колекции, а и приемам помощ за моите колекции. Ето две снимки на едно от моите хобита. Другите са магнити и пощенски картички.

post-5926-0-56372400-1467280229_thumb.jpgpost-5926-0-88256300-1467280229_thumb.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Двуцветко

Хаха, готино, до колко броя сте стигнали? Аз нося на тъщата от всяка дестинация, тя вече и става лошо, щото напълни няколко шкафа, ама си е готина колекция де :) Ще е снимам един ден - не тъщата, а колекцията :)

Напоследък съм го ударил на колекциониране на банкноти, има уникални попадения не без помощта на видни магеланци!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Двуцветко

повече от 560 чашки са

 

Ай, ти счупи мрака, респект :)

Метни някоя снимка.

 

виж, с банкнотите малко ме затрудняваш, зависи какви и от къде събираш

От Чукотка до Ушуая :)
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз такива количества нямам, адмирации за хоби маниак, наистина впечатляващо! Но пък събирам или по-точно казано пазя всичко, което ми носи сантиментална стойност от пътуванията или нещо важно, което ми е хубав спомен. Като се започне от билети за метро, музеи, национални паркове, галерии, билети от фериботи, хартиени туристически карти, билети от концерти и всякви ей такива щуротии. Засега се събират в две кутии. Подготвила съм им големи рамки, в които смятам да ги подредя и заедно с по една-две снимки да накича целия коридор в рамки със спомени. Като в тези рамки ще има не само въпросните билетчета и простотийки, но и снимки с приятели. Така като посрещам гости да могат и те да се радват, че присъстват в дома ми и надявам се приятно да се изненадват и да си припомнят наши пътувания заедно.

 

Иначе магнитчета и аз купувам, но понякога забравям. Може би, не ми е толкова цел, защото на хладилника не се лепят (от някакъв странен инокс ли е, що е? ... и аз не знам точно, но на вратата не се хващат. Нацъкала съм ги на аспиратора, а там място няма вече, та невинаги се сещам да купувам магнити.

 

А банкноти пазя само от Египет. Случайно останали. За колекционер и дума не може да става, че съм. Обаче дай ми сантименталности - събирам всяка хартийка.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
хоби маниак

а, и ние си пазим билети /особено ако са интересни и с картинки/, туристически карти на градовете, диплянки и такива неща, и ние ги събираме в 3 кутии. Съвет - направи си от ламарина специално място за магнитите

Връзка към мнение
 

Веднага мога да ти пратя някоя и друга пощенска картичка. Имам останали от:

Остров Тасмания - няколко

Остров Санторини - две

Остров Сицилия - няколко

Виченца, Италия - една

 

Ако и някой друг се интересува, да пише на ЛС адрес и да пращам. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
хоби маниак

изключително много ти благодаря. Но картички събирам или където съм ходил, или от столици на държави. Иначе наистина ще се задръстя. И без това едвам събирам всичките си 560 чашки, магнитите, и всички други хобита


Виж, ако евентуално имаш повтарящи се чашки, даже бих дошъл да си ги взема, както изброяваш - все нямам чашки от там.

Връзка към мнение
Двуцветко

Забравих - колекционирам и туристичестики карти. От тези хартиените, най-обикновените, които ги дават във всеки хотел като отидеш някъде. Никога не ги ползвам при този интернет и гугъл мапс вече :) но в един момент се озовават вкъщи. Пък човек не може лесно да изхвърли такива трофеи та съм си събрал такива от щури места :) Понякога си ги разтварям носталгично. А и съм ги сложил на стратегическо място, на няколко лавици в тоалетната .. точно на една ръка разстояние :)

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
хоби маниак

а, такива карти имам, някои са повтарящи се

ето даже сега юни месец донесох от Дъблин


Не съм ходил по мачове, сори, не мога да помогна


сори, не съм ходил по мачове, не мога да помогна

Връзка към мнение
Двуцветко

Аз също така си пазя всички билети от мачове в Европа, които съм посетил. :)

 

 

Добре, ще изплюя и последнто камъче :) 

Точно това и аз правя, събирам си ги в албуми, има доста щури попадения.

Ужас, винаги съм твърдял, че нямам хоби и че не съм колекционер, а в един момент се оказва, че събирам чаши, карти, банкноти, билети. Яка клошария :)

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Добре, ще изплюя и последнто камъче :) 

Точно това и аз правя, събирам си ги в албуми, има доста щури попадения.

Ужас, винаги съм твърдял, че нямам хоби и че не съм колекционер, а в един момент се оказва, че събирам чаши, карти, банкноти, билети. Яка клошария :)

Чета те на един светофар. Заради "Яка клошария" избухвам в смях. Сама съм в колата. Поглеждам колите до мен. Никой не ме гледа. Спокойно продължавам да се смея. 'баси сантименталните клошари сме се събрали :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

и жена ми ме нарича че съм клошар

Мисля,че по-правилно е плюшкиновци.Да не се обиди някой само,и аз съм такъв.Не ми се изхвърлят и билети от градския транспорт,да не говорим за тези от музеи и изложби.Иначе не колекционирам. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
хоби маниак

е, нали си чешем крастата

а и помагам и на други

по време на пътуванията си какво ли не правя

събирал съм пакетчета захар, подложки за бира, капачки от бира, абе тотално. Като ходих в хелзинки и Талин може би над 100 евро съм дал само за сувенири

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

изключително много ти благодаря.

Виж, ако евентуално имаш повтарящи се чашки, даже бих дошъл да си ги взема, както изброяваш - все нямам чашки от там.

Оооо, отдавна не нося нищо друго, освен магнити. Откакто внуците взеха да четат, купувам и им пращам картички, пращам и на магеланци - колекционери, ама все купувам по някоя повече.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Янко Велков

Иска ми се да подминавах тази тема с пренебрежителна усмивка - ах, какво голямо перо от бюджета ми за пътуване щеше да отпада...! Но не:

 

1. От малък започнах да събирам монети - взимах от всеки възможен познат, пазарувах си и през интернет - говоря за най-обикновенни, били в обръщение монети, които обаче ме изпълваха с възторг поради факта, че идват от сътветните си далечни места, били са държани от местни хора, и пътували цялото това разстояние до моята колекция. Сега все още си събирам, вече лично от всяка посетена страна, но с нарастналите финансови възможности се преориентирах към

 

2. Банкноти. Не харесвам неупотребяваните банкноти - също като с монетите, държа да са били в обръщение, и да си идват със своята история. Някои хора си запазват по една банкнота от държава, а аз за жалост събирам всички номинали (като имам лимит за стойност 15 лв., над който взимам само при изключителни случаи :)...

post-1766-0-65886500-1467308906_thumb.jpg

Хубавото е, че това не са "пари на вятъра" - почти всички могат да бъдат обменени при нужда (дано никога не се стига до там), а стойността на тези, излезли от обръщение, само нараства ;)

 

3. Веднъж една приятелка ме помоли да й донеса магнитче от Украйна. Речено-сторено - взех й, но добавих едно и за себе си. После го залепих на хладилника... и се почна! Трябваше да имам от всякъде!

 

4. Друг път една девойка дойде при мен с наръч пощенски картички, предназначени за изпращане, като ме помоли да напиша/нарисувам по нещо на всяка. Наивно се съгласих, и още по наивно сключих сделка с нея, да си пращаме картички от всички посетени места. Към момента са към 90 на 20 за мен ^_^

 

Така във всяко посетено място имам мисия: картички, магнитчета, местна валута> :)

 

Целенасочено събирах и хартиени карти на градове, които винаги ползвам, и си бях облепил стените на квартирата като с тапети - беше ми много приятно да живея обграден от всичките тези карти - но когато стана време да се местя са ги свалили много грубо (аз не присъствах) и повечето от оцелелите са непоправимо повредени, та поне това отпадна от дневен ред(:

 

 

  • Харесвам 18
Връзка към мнение

Така във всяко посетено място имам мисия: картички, магнитчета, местна валута> :)

 

Много се забавлявах, докато четох писанието ти :)

 

Моята мисия е по-дълга: картички, магнитчета, местна валута, тениска, национално (а понякога - и регионално) знаме с приличен размер, плюс една нематериална колекция - да пия от местното мляко :) Всякакви брошури, билети и други подобни артефакти се пазят, напълнил съм един прилично голям кашон :) Най-големият ми пропуск е знамето на Либия от времето на Кадафи, а най-големият удар - получена като подарък колекция от банкноти и монети, предимно азиатски, включително шокиращи за мен попълнения като японски долари. Оказаха се менте - бананови :)

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
Двуцветко

С треперещи от вълнение ръце току що добавих още един билет към футболната ми колекция - белите се завърнаха в Европейските клубни турнири с гръм и трясък след 20-годишно отсъствие :) Емоционална победа на националния стадион тази вечер.

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Иска ми се да подминавах тази тема с пренебрежителна усмивка - ах, какво голямо перо от бюджета ми за пътуване щеше да отпада...! Но не:

 

1. От малък започнах да събирам монети - взимах от всеки възможен познат, пазарувах си и през интернет - говоря за най-обикновенни, били в обръщение монети, които обаче ме изпълваха с възторг поради факта, че идват от сътветните си далечни места, били са държани от местни хора, и пътували цялото това разстояние до моята колекция. Сега все още си събирам, вече лично от всяка посетена страна, но с нарастналите финансови възможности се преориентирах към

 

2. Банкноти. Не харесвам неупотребяваните банкноти - също като с монетите, държа да са били в обръщение, и да си идват със своята история. Някои хора си запазват по една банкнота от държава, а аз за жалост събирам всички номинали (като имам лимит за стойност 15 лв., над който взимам само при изключителни случаи :)...

attachicon.gifDSC_0050.jpg

Хубавото е, че това не са "пари на вятъра" - почти всички могат да бъдат обменени при нужда (дано никога не се стига до там), а стойността на тези, излезли от обръщение, само нараства ;)

 

3. Веднъж една приятелка ме помоли да й донеса магнитче от Украйна. Речено-сторено - взех й, но добавих едно и за себе си. После го залепих на хладилника... и се почна! Трябваше да имам от всякъде!

 

4. Друг път една девойка дойде при мен с наръч пощенски картички, предназначени за изпращане, като ме помоли да напиша/нарисувам по нещо на всяка. Наивно се съгласих, и още по наивно сключих сделка с нея, да си пращаме картички от всички посетени места. Към момента са към 90 на 20 за мен ^_^

 

Така във всяко посетено място имам мисия: картички, магнитчета, местна валута> :)

 

Целенасочено събирах и хартиени карти на градове, които винаги ползвам, и си бях облепил стените на квартирата като с тапети - беше ми много приятно да живея обграден от всичките тези карти - но когато стана време да се местя са ги свалили много грубо (аз не присъствах) и повечето от оцелелите са непоправимо повредени, та поне това отпадна от дневен ред(:

 

Аз краста си нямам, но банкнотите ме впечатлиха. А от къде са онези в горната дясна част на снимката?  :rolleyes:

Връзка към мнение
Янко Велков

А това с картите по стените вместо тапети е мега идея!

 

Уви, напуснах малко ненадейно, и се оказва че нямам и една поне частична свястна снимка на стаята, тюх! :/

 

Моята мисия е по-дълга: картички, магнитчета, местна валута, тениска, национално (а понякога - и регионално) знаме с приличен размер, плюс една нематериална колекция - да пия от местното мляко :) Всякакви брошури, билети и други подобни артефакти се пазят, напълнил съм един прилично голям кашон :) Най-големият ми пропуск е знамето на Либия от времето на Кадафи...

 

Ъмм... кхъ-кхъм... мда, ами... май че попропуснах няколко неща  :blush: . Тениски също търся, но не на всяка цена - ако някоя ми хареса (като се замисля, май сувенирните ми тениски вече са преобладаващи :). Национални знамена - също. Понякога и регионалните  :lol: . По едно време направо си бяха част от мисията, но реших да се ограничавам само до такива, които ми харесват (отново - на прилична цена). Ето го резултатът:

post-1766-0-31739000-1467318875_thumb.jpg

 

След всичко до тук не знам има ли смисъл да казвам, че си събирах и всякакви билетчета, листчета, че и касови бележки (днес вече - не задължително. :). Нематериалните ми колекции - местна вода и местна бира  ;)

 

П.П. Сигурно всяка разходка по охраняван плаж в хубаво време ти напомня за пропуска със старото либийско знаме  :lol:

Аз краста си нямам, но банкнотите ме впечатлиха. А от къде са онези в горната дясна част на снимката?  :rolleyes:

 

Ех, едни от най-красивите! Венецуелски боливари, от другата страна са хоризонтални с красиви илюстрации на животни...! Сега съжалявам, че не си запазих и 100 от тях:/

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Пощенски картички. Луд, болен, задръстен съм на тая тема. Но събирам само такива, изпратени по пощата от съответното място и с марка и надписана на гърба. Където и да ходя, първата ми работа е да си пратя 2-3 картички до себе си или да принудя някой от спътниците ми да го направи. Обикновено се задоволявам с по 2-3 от държава, но понякога пращам по толкова от всеки град. Луда работа... Моля, моля, ако има други магеланци, които са склонни да допринасят за колекцията ми, да ми пишат. Благодаря ви!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.