Прескочи до съдържание

към всички колекционери


Препоръчани мнения

Аз оставам на тема билети от музеи и карти - от ония, безплатните. Но преди време бях в Торино, ходих до стадиона на Юве, и си купих ключодържател. После ходих в Мадрид, и се обзаведох с още два - на Реал и Атлетико.Замислих се, че всичките са печелили европейски клубни титли в Шампионска лига и Лига Европа (или по- старите им варианти КНК или КЕШ). Сега ми предстои ходене до Милано - ако така мога да разчупя царуващото тук мнение за  него, като за "скучен", "безличен" и пр. , ще вметна, че той е единствения европейски град с ДВА носителя на ШЛ - Милан и Интер. Значи ще се обзаведа с още два трофея! След това пък ще бъда в Бордо, който ще наруши традицията - бил е само финалист във финала за КНК - 1996 мисля Обаче са много красиви ключодържателите, та ще си позволя волност! Като се замисля - целта ми ще бъдат отборите - носители на какъвто и да е европейски трофей, и... финалистите. Че то... напоследък в ШЛ взе да става скучно - все едни и същи отбори са в четворката! Я вижте как е в Купа Либертадорес - какво разнообразие само (амииии - почти само бразилски и аржентински отбори, тук таме някой чилийски, уругвайски...Абе, що не взема да отскочадо Южна Америка на лов за ... ключодържатели !) 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Продължавам да пускам снимки от колекцията ми от СТАРИ БЪЛГАРСКИ ЦИГАРИ,а ако някой иска може да пусна и линк към цялата колекция която е  над 400 кутии.Ако някой нещо го интересува да пита,каквото знам ще казвам.

SDC16199.JPG

SDC16201.JPG

SDC16202.JPG

SDC16203.JPG

SDC16205.JPG

SDC16206.JPG

SDC16207.JPG

SDC16208.JPG

SDC16210.JPG

SDC16211.JPG

SDC16235.JPG

SDC16236.JPG

  • Харесвам 13
  • Браво 2
Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

Извинявам се, че нахълтвам темата, но някой знае ли къде мога да намеря монети или банкноти от Армения?
Имам брат, който колекционира такива и за коледен подарък си е поръчал именно това. Проверих няколко от най-заредените чейнч бюра в Пловдив, но нямат и казаха, че никъде няма да намеря... До София пътувам често, така че ако някой ме ориентира от къде мога да купя ще съм много благодарна. Също издирвам от Азербайджан, Япония, египетски паунд или друга азиатска валута.

Връзка към коментар

В бюрото Никар на ул. У.Гладстон (ъгъла с бул. Витоша) със сигурност ще откриеш йени, от там съм купувал и азерски манати. Провери като си в София.

преди 58 минути , Девора каза:

Също издирвам от Азербайджан, Япония,

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Евгени Димитров
преди 2 часа, Девора каза:

Извинявам се, че нахълтвам темата, но някой знае ли къде мога да намеря монети или банкноти от Армения?
Имам брат, който колекционира такива и за коледен подарък си е поръчал именно това. Проверих няколко от най-заредените чейнч бюра в Пловдив, но нямат и казаха, че никъде няма да намеря... До София пътувам често, така че ако някой ме ориентира от къде мога да купя ще съм много благодарна. Също издирвам от Азербайджан, Япония, египетски паунд или друга азиатска валута.

В auction.bg има продават много банкноти от много различни държави. Има в качество нециркулируеми т.е. никога не са влизали в употреба. Другата опция е eBay, но ще отнеме повече време доставката, ако ги поръчате оттам, но изборът е огромен.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...
На 29.05.2017 г. в 18:23, tyremen_75 каза:

Продължавам да пускам снимки от колекцията ми от СТАРИ БЪЛГАРСКИ ЦИГАРИ,а ако някой иска може да пусна и линк към цялата колекция която е  над 400 кутии.Ако някой нещо го интересува да пита,каквото знам ще казвам.

SDC16199.JPG

SDC16201.JPG

SDC16202.JPG

SDC16203.JPG

SDC16205.JPG

SDC16206.JPG

SDC16207.JPG

SDC16208.JPG

SDC16210.JPG

SDC16211.JPG

SDC16235.JPG

SDC16236.JPG

тюх , по-добре късно от колкото никога

пускай скоро линка

еех пък ,ако имаш и снимки на  български тютюни за лула .....🤔

 

_____________________________________________________

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз винаги търся за сина ми от тези машини, в които поставяш 1 или 2 евро и 5 цента и тя смачква петте цента с картинка от мястото, на много места обаче не намирам такива. Другото са значки. Преди купувах и магнити, но след 2 по-силни затваряния на хладилника останаха половината 🙂 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Някой колеционира ли пясък от интересни или екзотични плажове?

 

Имам няколко бурканчета - от черния плаж на Исландия плюс малко вулканични камъни, от Крит, от червения плаж на Санторини, от Рио, от Тайланд, от Египет и Сейшелите. Последните два са ми подарък.

 

Ако има някой, който притежава от Малдиви, Нова Зеландия и/или Австралия , ще се радвам да ми сподели малко. Имам идея за подарък на приятелка епруветки пълни с пясък от различни краища на света .

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, silvia_b каза:

Някой колеционира ли пясък от интересни или екзотични плажове?

 

Имам няколко бурканчета - от черния плаж на Исландия плюс малко вулканични камъни, от Крит, от червения плаж на Санторини, от Рио, от Тайланд, от Египет и Сейшелите. Последните два са ми подарък.

 

Ако има някой, който притежава от Малдиви, Нова Зеландия и/или Австралия , ще се радвам да ми сподели малко. Имам идея за подарък на приятелка епруветки пълни с пясък от различни краища на света .

Здравей. 

 

Мога да предложа малко (но наистина малко - колкото за епруветка 🙂 ) червен пясък от Сахара в случай, че имаш интерес 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз бях домъкнал доста от Сахара и Уади Рум, доста хора мрънкаха за подаръци, наскоро подритвах шишетата пак.  Май и разни камънаци от Сирия ми се подмятат, трябва да направя разкопки из нас да видя какво е останало. 😂

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Силве, имам пясък от Сахара/ Тунизийска част. Твой е. Ако бързаш да се видим, за да ти го донеса, ако-не, ще ти го дам на следващата сбирка. Количеството е колкото бурканче от детско пюре. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, mililia каза:

пясък от Сахара/ Тунизийска част

И аз имам от там, като брашно е, никога не съм пипала такъв пясък. Май е доволно количество и скоро мисля да го изхвърлям, ако някой не го иска. А, и няколко пустинни рози имам и ако не ги искате ще последват съдбата на пясъка.

Връзка към коментар
преди 18 часа, silvia_b каза:

Имам интерес и към двете предложение, много благодаря. Ще ви пиша лични 🙂

Марокански сахарски пясък вече пътува към @silvia_b 🙂 

 

@Емика, би ли пуснала снимка на тези пустинни рози...? Стана ми любопитно, защото ние нищо такова не видяхме там 🙂 Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , chandni каза:

нищо такова не видяхме там 🙂 

Сигурно сте ги видели, може би не сте знаели, че се казват така.

images-83.jpg.7bdfe2dade47919803989b5d05714c93.jpgpustinna_roza.png.b2ef888db4c0a5d2693a0a8fd064454d.pngmrdm61ecvu.jpg.073ff19678f2bb0f4850ef3d7677c015.jpgrosa15-8_1-500x500-500x500.jpg.9a08a5a781153201e3f89898cdbdd24a.jpg

 

Пустинна роза е популярното название на кристаловидна розетка образувана от минералите гипс и барит при наличието на пясък. Венчелистчетата са плоски кристали образувани по кристалографската ос, разтварящи се по характерните за гипса криви.

Розетката се образува обичайно когато кристалите се формират в сухи песъчинни условия, както при изпарението на вода от плитък солен басейн. Гипсовата роза обикновено има по-добре изразени и по-остри крайща от баритовата роза.

 

Пустинната роза също е позната под следните имена:

пясъчна роза

розов камък

селенитна роза

баритова роза

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , Емика каза:

Сигурно сте ги видели, може би не сте знаели, че се казват така.

 

Не, наистина не видяхме нищо подобно... 🙂 Бих била благодарна ако ми изпратиш някоя по-мъничка, че мястото по мебелите прогресивно намалява от сувенири... :girl_blum:Ще ти пратя данни на ЛС.

 

Благодаря предварително.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами, не знам. Можеше и цял куфар да донеса, никой нищо не каза, а съм ходила два пъти 2007 и 2014 г. Моите са от Тунизийската част на Сахара. В пустинята, а и в градовете на Тунизия бяха на големи купчини, обикновено ги продават за жълти стотинки в градовете, в пустинята продавачите бяха подбрали за продажба, останалите на купчини можеше да се вземат без пари. И наистина са красиви.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Пустинните рози са защитени. Ако ви бяха проверили багажа, щяхте да имате големи неприятности, меко казано. 

Сега не знам, но преди 10 години и повече бяха основен туристически сувенир и се продаваха навсякъде. То и само туристи ги купуваха. Гидовете ги рекламираха като топ сувенир. Аз също си донесоха от тях. Не помня да са ми рови ли из багажа, но не останах с впечатление износа им да е забранен. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами има доста сувенири, лесни за намиране и купуване и забранени за изнасяне от страната - корали и части от корали (почти навсякъде, където се срещат), изображения на Буда в Тайланд, арт изделия от вулканична сяра в Индонезия...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.