Прескочи до съдържание

към всички колекционери


Препоръчани мнения

хоби маниак

да се успокоя че има и по "луди" от мен


предстои ми Синая и Брашов, а есента Португалия и Испания


а сега най-новите ми попълнения са чашка от торту /Естония/, а с нетърпение очаквам чашка и картичка от Казахстан

Връзка към мнение

seagull_29 на теб съм ти обещала картичка от подводната поща в Уакаяма (Сусаму), ще ходя през август, но няма да гмуркам. Ако навия някой да я прати вместо мен - имаш я.

 

хоби маниак - ако малка чашка за саке от Нара (с мъничка сърничка на дъното) би ти била интересна - кажи да пращам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
хоби маниак

Благодаря за готовността да помогнеш, наистина ценя жеста. Но аз съм твърд, с изглед от град, стъклена, като за шот. Запази я . може да зарадваш някой истински фен повече от мен. Но наистина още веднъж благодаря, надявам се, че не се обиждаш където отказах.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Поради липса на физическо пространство (да се чете "вече съм задръстен с всякакви други боклуци") аз съм изключително скромен - събирам само и единствено магнитчета и то само от местата, които съм посещавал лично. Лошото е, че ми свършва мястото на хладилника, май ще трябва да взимам по-голям :)

 

Тук-там си запазвам и по някоя екзотична бордна карта за спомен (пример Панама-Каракас или Фагали-Паго Паго). Тях гордо съм ги добавил към влаковия билет Сливница-София от 1999 г, с който се прибрах вкъщи след уволнението си от казармата :)

  • Харесвам 18
Връзка към мнение

Вчера писах, но нещо не ми се е публикувал поста... Моят мъж май е от най-лудите колекционери тук. Имаме колекция от над 300 дайкаст модели на коли, повечето в размер 1/18. За тези, които не се ориентират в мащабите това е към педя и половина-две. Всичко това беше изложено в хола в 7 витрини, заемащи над 7 квадрата на 3 от стените /едната стена почти изцяло е заета с това/. На всяко място, което ходим първо се издирват тези магазини, а когато не може да намери нищо интересно - поръчва. Имаме коли от всяко кътче на света май... В пощата и на митница го познават на малко име... Та кажете на жените си, че има и по-лошо... Да чистят всяка година джанти с клечки за уши или да бършат прах с четка за рисуване... С такава възхита чета за някакви си 500-600 чашки, които се събират в един по-голям шкаф.... или пък няколко кашончета с билети и картички, ех - мечти...post-295-0-62217600-1467351847.jpgpost-295-0-81129200-1467351847.jpg

 

намерих 2-3 снимки за онагедяванеpost-295-0-66655400-1467352053.jpg

Редактирано от На път
  • Харесвам 22
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз съм от скромните - купувам само магнитчета от посетени места и изложби и дегустирам местна кухня :). Тениски купувам чат-пат, но рядко, понеже съм с предпочитания към гийко-нърдовския жанр. И пазя карти, билети, брошури, визитки от хотели и ресторанти.

 

seagull29 - в края на август ще ходя по родните места на д'Артанян (югозападна Франция), ако искаш, мога да ти пратя картичка оттам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за готовността да помогнеш, наистина ценя жеста. Но аз съм твърд, с изглед от град, стъклена, като за шот. Запази я . може да зарадваш някой истински фен повече от мен. Но наистина още веднъж благодаря, надявам се, че не се обиждаш където отказах.

 

О, не се обиждам, изобщо! Аз си я ползвам чашката.

 

Аз съм антиколекционер. Минималист в битието. Много обичам да изхвърлям (подарявам, рециклирам, не купувам и т.н.). И това си е вид мания (де се поФала и аз...)

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Ми евала.Ей това е мъж,браво на него :) :)

Аз поръчах на едната стена в хола 3м-3м,шкафове,рафтчета и чекмеджета-модулни.За мои си работи.Ама докато изпратя майстора до колата и си кажем една две приказки,жената и щерката бяха превзели всичко.Оставиха ми едно шкафченце,което е 1/10 от всичко :(,за 20 диска някъде

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Моето не е точно хоби, защото не е задължително да купя, но обикновено си харесвам малки картини, графики най- често. Страхотен и красив спомен. Като дойде някой в къщи и започвам " Ей на тези скали съм стояла"( Корнуел, Англия). " Ей тука съм пила кафе" ( Стария град, Руан, Франция) , " Олеле, а пък тука се загубих..." ( Йерусалим, Израел)... :) Иначе задължително се носят чаши за кафе за мама. Порцеланови , трябва да има надпис от къде са и изглед. До скоро се ползваха и при всяко вадене се започваха едни разговори, едни спомени....ама баща ми счупи единствената от Мексико ( реплика на майка ми:" не можа ли да счупиш някоя от Гърция, имам 20 , ами точно тази...) и сега има пълно вето върху пипането им изобщо...Купувам и по няколко тениски задължително- не заемат много място и са прекрасен подарък. Като написах тениска и се сетих как сме в арабския квартал в Йерусалим с една приятелка и тя упорито обяснява как държи на нейната да има надпис " МОСАД" щото мъжът и от религия не се впечатлявал...

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Аз също имам хоби. Доста скъпо за съжаление. Меломан съм. Лошото е, че не колекционирам нормални издания, а лимитирани и луксозни, които обикновено струват много пари. По груби изчисления в това хоби съм "вкарал" около 10 000 евро до този момент, а няма изгледи нещата да приключат поне докато съм жив. Казвал ли съм, колко разбрана съпруга имам... :(

 

Иначе, имаме задължителната стена с магнити на хладилника. До миналата година пазих карти и брошури от пътуванията, но станаха прекалено много и при поредното разчистване изхвърлих всичко. Дадох си сметка, че по-хубава колекция от спомените (и евентуално снимките) няма как да получа... :)

 

С нетърпение очаквам да прочета за по-нетрадиционни магелански хобита (ама не по Толкин). Няма ли някой да се похвали, че колекционира жени, примерно? :P

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Наскоро имах много прилична и нестандартна колекция от Wi-Fi мрежи, към които съм се свързвал по света. Много само по името на мрежата могат да ми вкарат спомени за съответното пътешествие - Hotel_XXX, XXX_Airport_WiFi и т.н.. Ама се наложи да се преинсталира телефона и рестартирахме от нула. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
хоби маниак

и аз си пазех съобщенията от роуминга, добре дошли в .... държава

но сега вече ги премахната - уведовямат само цените, но отпадна текста "приятен престой в ..........."

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Бая неща не изхвърлям - билети от концерти (те не са малко), билети от спортни събития, хартиени карти и пр.. 
Това, което аз събирам/колекционирам, обаче от скоро, защото до скоро не се бях установил на едно място, в собствено жилище са магнитите, и 2,01м ми хладилник вече е почти пълен. 
Иначе blu ray колекцията ми вече никак не е малка, а онзи ден ми подариха 2 плочи и явно ще трябва да си купувам грамофон и да започвам да събирам. 
Пощенски картички изпращам на роднини и приятели, почти при всяко пътувано, а когато не остане време или не видя поща ги нося лично, ама обикновено ми остават по няколко, т.е. и картички имам бая. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

най-нестандартното хоби за което съм чувал е пликчета за повръщане от самолетите.

Ха-ха , сестра ми все ме кара да и нося! Обаче тя си ги ползва :lol:  :lol:  :lol:

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Аз колекционирах шотове, вече не, щото няма къде да ги държа, ама познати продължават да ми носят, макар че не съм искал.

Пазя също билети от градски транспорт. Билетите за вход, особено по-интересните, също. А бе всичко различно от билет за баня се пази.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Сестра ми си е наумила, че събирам шапки, понеже си купих 1-2, като сме били с нея по разни места, и сега ми носи от някои места, където отиде - Мексико, Тайланд, Португалия ... А и аз имам от Барселона, Мадрид, Чинкуе Тере, Гран Канария, Лансароте, Швеция, Холандия - може да се каже, че вече са се посъбрали. Ако добавим, че тук там съм си купувал тениски - Барселона, Гранада, Валенсия, Рим, Сан Марино (100% имам още шапки и тениски, ама на прима виста) - може да се каже, че имам летен гардероб от сувенири.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
хоби маниак

Бая неща не изхвърлям - билети от концерти (те не са малко), билети от спортни събития, хартиени карти и пр.. 

Това, което аз събирам/колекционирам, обаче от скоро, защото до скоро не се бях установил на едно място, в собствено жилище са магнитите, и 2,01м ми хладилник вече е почти пълен. 

Иначе blu ray колекцията ми вече никак не е малка, а онзи ден ми подариха 2 плочи и явно ще трябва да си купувам грамофон и да започвам да събирам. 

Пощенски картички изпращам на роднини и приятели, почти при всяко пътувано, а когато не остане време или не видя поща ги нося лично, ама обикновено ми остават по няколко, т.е. и картички имам бая. 

да ти се намират пощенски картички от европейски столици?

Връзка към мнение
хоби маниак

За зла врага отскоро почнах да купувам картички именно от столиците, засега имам от Париж, Дъблин, Прага, Берлин, Белград, Лихтенщайн, Атина, Ватикана, Скопие и Москва


имам Париж, Виена, Амстердам, Ватикана, Дъблин, Прага, Лихтенщайн, Атина, Белград, Берлин, Лихтенщайн,Москва и Скопие

Връзка към мнение
Георги Матеев

хубаво че писахи  попаднах на всички вас, вече съм спокоен че съм психически нормален

Всъщност не си нормален, но то тук няма много нормални. Попаднал си на точното място, където ще се чувстваш добре :)

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.