Прескочи до съдържание

към всички колекционери


Препоръчани мнения

Аз започнах първо да събирам фигурки на забележителности от местата, които посещавам и магнитчета. После останаха само магнитчетата, които и до днес купувам където ида. Лошото е, че явно на иноксови хладилници не се закрепват много добре, защото вече 2 магнитчета ми падат и се чупят (керамични).

 

Събирах също и брошури, билетчета от градския транспорт и т.н. но наскоро ги изхвърлих.

 

Както каза Duke, май стигам до заключението, че по-добри сувенири от спомените и снимките няма. Винаги когато се сетя за някое пътуване и си прегледам снимките ми става много приятно.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
хоби маниак

Отдавна искам да се запознае с други колекционери. винаги можем да си бъдем взаимно полезни. Самият аз доста пътувам. Имам и различни и интересни хобита. Мога да помагам на чуждите колекции, а и приемам помощ за моите колекции. Ето две снимки на едно от моите хобита. Другите са магнити и пощенски картички. АКО НЯКОЙ ИСКА ДА ПОМОГНЕ - става въпрос за хобито със шотовете, изключително бих се радвал на шот Исландия и Молдова. От признатите европейски държави - само тези двете ми останаха. Няма значение от кой град е там или е общо за държавата. А и от Израел - ако е европейска държава

attachicon.gifS7001564.JPGattachicon.gifS7001567 - Копиа

ако някой иска да помогне на хобито със шотове

съвет, направи специална ламаринена дъска за магнитите. За разлика от хладилника - не се мърда непрекъснато като вратата на хладилника и добре се залепват

Връзка към мнение

Ние главно имаме магнити, също винаги си оставяме по някой банкнота/стотинки за спомен, а мъжът ми колекционира стикери, най-скорошният ни е този с исландския герб post-2133-0-49231300-1467373126.jpg

имаме вече доста, ама къде ще ги лепи и той незнае. Имаше няколко идеи за тях ама като гледам засега седят прибрани в една папка ;)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

повече от 560 чашки са

виж, с банкнотите малко ме затрудняваш, зависи какви и от къде събираш

Публикувай списък на местата/градовете от които имаш чашки. Така може да ти се допълва колекцията, когато някой ходи някъде.

Връзка към мнение
хоби маниак

благодаря за съвета, но това е почти 3 дена работа. това 560 чашки от над 80 държави.

ако някой има желание да помогне, нека се обади за държавата и града, веднага ще откликна

Връзка към мнение

От кои Европейски държави нямаш чашки? Ако има такива, по лесно ще ги запълниш.

 

 

 

От коя държава или държви имаш най-мгого? Питам от чисто любопитство, интересно ми е къде се пият най-много шотове.

Връзка към мнение

Питане към всички магеланци: какво ще кажете да организирам една съвместна изложба на колекцията от чашки и ето тази сбирка? Проявявате ли интерес? Може да стане много ефектно събитие  B)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Питане към всички магеланци: какво ще кажете да организирам една съвместна изложба на колекцията от чашки и ето тази сбирка? Проявявате ли интерес? Може да стане много ефектно събитие  B)

Изложбата трябва да се проведе при условие, че участниците си оставят в залог едната обувка при получаване на чашка. Все пак чашките са ценни. При връщане на чашката, се връща и обувката.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А може да премине и в състезателен дух. Например, скриват се чашки и бутилки на различни места, подобно на великденските яйца (ще ни трябва по-голямо място, напр. резиденция Бояна), по даден сигнал публиката тръгва да търси и който успее да събере чашка и бутилка от един и същи град/регион - отваря и гъъъъъъл, гъл-гъл-гъл! :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Питане към всички магеланци: какво ще кажете да организирам една съвместна изложба на колекцията от чашки и ето тази сбирка? Проявявате ли интерес? Може да стане много ефектно събитие  B)

 

Дошъл-недошъл и веднага да подхлъзнете човека по наклонената магеланска плоскост... :(

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Двуцветко

аз съм изключително скромен - събирам само и единствено магнитчета

По спомени ти колекционираше и държави?! :)

Може би тук е момента да те попитаме докъде си стигнал с тази колекция като бройка?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Питане към всички магеланци: какво ще кажете да организирам една съвместна изложба на колекцията от чашки и ето тази сбирка? Проявявате ли интерес? Може да стане много ефектно събитие  B)

 

Проявяваме огромен интерес, но само ако ще можем да се запознаем с организатора  :ninja:

 

По спомени ти колекционираше и държави?! :)

Може би тук е момента да те попитаме докъде си стигнал с тази колекция като бройка?

 

Мислех, че темата е за материални неща. Иначе Беларус сега ми беше 114-та посетена държава, колекцията нараства лека-полека  :)

 

Като се замисля най-ценният сувенир са спомените и снимките. Материалните предмети нещо грам не ме влечат, даже и магнитите вече ги купувам по-скоро по навик.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 11
Връзка към мнение
хоби маниак

аз отдавна имам идея да се направи музей на хобито


а, моите близо 600 бутилцици 50 грамови с алкохол са свещени и не се бутат

само се бършат от прах

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

:) :) ааа и бутилчици 600,добър си ти,добър си

 

Още един хвърли око на колекцията. Човек да не се регистрира в този форум, начи... :(

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

напротив, нали това е целта

Абе, ти имаш ли СОТ у вас, че за такива бутилчици тия днес четох, че имало голям интерес:)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ама знае ли някой от каде е хоби маниак,че аз знам :) :)

Не, ама това не е проблем:)Сега те намират и по водосточната тръба:)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.