Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд


Препоръчани мнения

Ако кажа цената, Лоурънс ще ме отсвири завинаги, но от моя гледна точка парите си заслужават...

 

Е  :lol:  Едно нещо струва толкова, колкото си склонен да дадеш за него. Най-важното е после да си доволен, не да мислиш, че можело и по-евтино и дали не си се прекарал. В арабския свят на много места като уточните цената, търговците питат "щастлив ли си", защото това е целта на традиционния пазарлък, двете страни да са щастливи, не кой кого прекарал. Така че, преценил си, платил си и си останал доволен, страхотно, няма какво повече да се каже. :)

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Всички останали бяха европейци, американци и руснаци.

Даже и cck от форума видях там, заседнал на бира след уморителния ден :)

 

Значи и японец си видял ;)

 

 

За 5-6 дена не съм припарил до модерната част, и центъра с небостъргачите и бетона. Не усетих и кой знае каква нужда, или че пропускам нещо уникално.

 

 

Не усещаш, но си пропуснал. Защото дори там, между небостъргачите и модерните билдинги, под релсите на въздушната железница дори, тайландците са успели да поместят своите светилища, пазарчета и всичко онова, което е част от тяхната култура и бит. Облагородили са района един вид ;) Всички тези местенца, разбира се, сами по себе си не са уникални, но е уникална симбиозата между тях и небостъргачите :) Уникално е и това, че са решили да не извличат максималната печалба от земята в този най-скъп район в Банкок (а вероятно и в Тайланд), затрупвайки я с 50-60-100 етажа РЗП (разгъната застроена площ), а са я „прахосали“ за светилища и други подобни „изгъзици“ :)

 

 

 

Я! Дюк се е поазиатчил!  :blink:

 

Как е, как е, другарю Дюк? :) Харесва ли ти в Азия? :)

Усещам аз, че няма да ти е за последно това ходене ;)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Дани Магелани

Ние летяхме с късния полет на Air Asia от Банкок в 20 ч. И около 21.30 ч. вече бяхме в хотела, който също препоръчвам горещо. 

 

Ако кажеш в кой хотел си бил, особено ако чрез него си букнал двудневния тур, ще ми е достатъчно. Това би ме улеснило.

Връзка към коментар

Dani Magelan, 3 нощувки са много за Сингапур, а там ще ти е и най-скъпата дестинация. Като казвам скъпа, имам предвид скъпа.

 

Относно Краби или Пукет - на самото Краби (Ао нанг), плажа си е направо гаден, хубавите плажове са по островите наоколо, стига да няма вятър, тогава и те са отвратни, проверено:).

На Пукет пък си иска обикаляне и острова не е само за малки гъзари. Има плажове и за дърти улегнали гъзари:).

 

Grishkata, ти понеже си от младите гъзари, около Сиам Парагон е твоето място. МОЛ-чета, аквариума - страхотен е, кръчми, всичко. На Као Сан са забележителностите, отиваш и ги разглеждаш за един пълен ден, после обратно в гъзарията.

Ако букваш около Байоке Скай, добър е Centre Point Petchburi 15, огромни стаи с всичко необходимо и готин басейн, но пък внимавай с българския и обсъждането на хората около теб, доста българи съм виждал там. Да не ядеш шамарите:)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 

Я! Дюк се е поазиатчил! :blink:

 

Как е, как е, другарю Дюк? :) Харесва ли ти в Азия? :)

Усещам аз, че няма да ти е за последно това ходене ;)

Не знам защо създадох подобно впечатление, но мога да кажа, че Банкок надмина очакванията ми като първа среща с Азия. Всъщност, надмина очакванията ми по отношение на хигиената, която е единственото което ме притесняваше в Азия. Съгласен съм с теб относно Сиам, който трябва да се види обезателно, другото е ясно...

Ако кажеш в кой хотел си бил, особено ако чрез него си букнал двудневния тур, ще ми е достатъчно. Това би ме улеснило.

И съм в момента от снощи. Казва се Landing Gold Villa. Цената за три нощувки в две луксозни двойни стаи със закуски е 189 USD. Цената на двудневен тур с тук-тук с гайд за трима е 120 USD...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Дани Магелани

Сънчо, много ме развесели. Не мисля, че ми пасва определението. Рано ми е още за дърт, а да стана гъзар - вече е прекалено късно!

Като няма добър плаж на Ао нанг, ако има вятър и не е за лодки до островите, тогава, питам се,  какво да правя на Краби?


И съм в момента от снощи. Казва се Landing Gold Villa. Цената за три нощувки в две луксозни двойни стаи със закуски е 189 USD. Цената на двудневен тур с тук-тук с гайд за трима е 120 USD...

Мисля, че цените са нормални. Трябва ли предварително да се заяви тура или може на място?


През февруари  в Landing Gold Villa -3 нощувки в двойна стая со 168 долара, но тогава е висок сезон и цената е добра..

Връзка към коментар

През февруари в Landing Gold Villa -3 нощувки в двойна стая со 168 долара, но тогава е висок сезон и цената е добра..

Като каза висок сезон. Много се притеснявах за времето, но се оказа превъзходно. Нито в Банкок, нито тук в Сием Рип ни е валяло. В същото време определено няма чак толкова много хора. Тъкмо се връщаме от Пъб Стрийт. Коментар?! Благодаря, не пуша! Бях забравил Слънчев бряг от късния социализъм, но мислено си го припомних...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Каква метроспирка в Сием Рип, бе?  :lol:  Чак толкова да се е разрастнал града за няколко месеца не ми се вярва.  :lol:

 

Аз за Банкок имах предвих, нали ще се връщат до там :) Ама така го цитирах Дюк, че се не видя.

В Сием метрото още не са го открили, прав си :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако имате време, опитайте и това заведение.(Cabbages & Condoms) На другия край на града е, близо до метроспирка и си заслужава :)

Мерси за предложението, но на връщане в Банкок имаме само два часа в транзитна зона на летището...

Връзка към коментар

Що ще пропускате Пукет?Атракция си е и е шумничко,пък освен плажовете и бангла има много какво да се прави.Ние например ходихме на рафтинг и беше забавно.

Връзка към коментар

Dani Magelan, мнението за Краби си е лично мое.

Ако питаш T.E.Lawrence, ще ти каже, че е супер на Краби. Различни очи различно гледат. А и ако времето е Ок, разликата може да стане още по-голяма.

Може би най-основната разлика е, че на Краби може да се оправяш пешеходно + едноопашатите лодки до островчетата, докато Пукет е голям, разстоянията не са малки и хвърчат немалко манги за таксита, ако не караш моторетка.

За мен Пукет си е Пукет. Харесвам го много. Ама и знам къде да ходя там и е трудно тук да го обяснявам. И ако не ходиш по НГ, не е и такава лудница.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Dani Magelan, мнението за Краби си е лично мое.

Ако питаш T.E.Lawrence, ще ти каже, че е супер на Краби. Различни очи различно гледат. А и ако времето е Ок, разликата може да стане още по-голяма.

Може би най-основната разлика е, че на Краби може да се оправяш пешеходно + едноопашатите лодки до островчетата, докато Пукет е голям, разстоянията не са малки и хвърчат немалко манги за таксита, ако не караш моторетка.

За мен Пукет си е Пукет. Харесвам го много. Ама и знам къде да ходя там и е трудно тук да го обяснявам. И ако не ходиш по НГ, не е и такава лудница.

 

Аз мисля, че за това винаги сме били на едно мнение. :) Краби го препоръчвам точно заради това, удобни и страхотни дневни трипове т.е. на хора, които искат да видят интересните неща из Андаманско море пипита, джеймс бондове...на по-поносими цени, близки дневни трипове с плажче и лодка и да избегнат Патонг лудницата. За варант релакс на плажа пред хотела не става определено. Повечето хора, които питаха, търсеха точно дневните трипове и затова си останал с впечатлението, че препоръчваме различни неща. :)

Връзка към коментар
Дани Магелани

Ох, не искам да влизате в конфлит по моя вина!

Аз искам и излежаване на красив плаж, и еднодневни трипчета до красиви острови, и масажите. Ще ми хареса всичко, с едно изключение - да си стоя в хотелската стая, защото ще ми е ново.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А-а, ние не се караме, не оставай с такова впечатление:).

Всеки си има виждане по въпроса. На мен времето в Краби ми беше духовито и нито един от островите не беше за плаж или гледане - вълни, докарващи боклуци и въобще всичко от морето и тълпи с народ яко. Та затова може би ако отидеш извън сезона, ще е друго.

Връзка към коментар
Дани Магелани

Аз ще отида февруари, в сезона. По-добре ли ще е края на март или началото на април, или ще има повече валежи тогава на Краби? Отивам на Малдивите през август - в мокрия и комарен сезон и не искам да правя отново подобна грешка. Ако се окаже грешка, все още не зная.

Връзка към коментар

По всякакви правила, това се води дъ бест и хай сийзън:), обаче....моят неколко-кратен-новогодишен опит показва, че тогава времето си е духливо и все си мисля, понеже и там се води зимен сезон, че вятърът всъщност е тяхната зима.

 

А относно Малдивите - и аз ходих в дъждовния сезон, и мен капка дъжд не ме поля.

 

Говорих с тия дни приятел, дето живее във Филипините и той ми каза, че от 4 години там не е имало класически дъждовен сезон. И местните дори го разправяли това и се чудили що става с тоя климат. 

Та нищо се не знае, ей го сега и Дюк се кефи на безвалежно време в един от уж най-дъждовните месеци на годината в Тайско.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Последният път бях на Краби началото на януари и единият ден ме пра як дъжд, а уж трябваше да е топ време. Местните гмуркачи казаха, че сезонът се измества напред всяка година. Преди от ноември е било топ времето, сега чак от януари. Февруари би трябвало да е възможно най-доброто време на Краби, както и малко намаляване на лудницата около Нова година. Април по-скоро ще е  жега, отколкото валежи, но цените на хотелите обикновено вече са наполовина.

Връзка към коментар

Sun4o много скъп тоя....над 100лв ми го дава....а и както някой каза "на ресторант със сандвич ходя"  :lol:

Харесал съм KC Place и един до него пак....буквално са на метри от Ratchaprapoр 

 

Между другото я ми разяснете скай трейн и метрото едно и също нещо ли са и ако не каква е разликата, какви са цените, с една карта ли се пътува и около кое от двете е по-добре да се запази хотел?

Връзка към коментар

Sun4o много скъп тоя....над 100лв ми го дава....а и както някой каза "на ресторант със сандвич ходя"  :lol:

Харесал съм KC Place и един до него пак....буквално са на метри от Ratchaprapoр 

 

Между другото я ми разяснете скай трейн и метрото едно и също нещо ли са и ако не каква е разликата, какви са цените, с една карта ли се пътува и около кое от двете е по-добре да се запази хотел?

http://static.asiawebdirect.com/m/bangkok/portals/bangkok-com/homepage/information-travel-around/bts/pagePropertiesImage/bangkok-skytrain.jpg

Това е Sky Train. Движи се над земята, затова ,му казват Sky.

https://3.bp.blogspot.com/-hI7d-xf0Le0/UxsG_s_INeI/AAAAAAAAAs8/oWqE_Chk-2o/s1600/Bangkok+Subway+Map+01.gif

Това е общата карта на Sky Train и метрото. Можеш да видиш на кои спирки се засичат двата транспорта. В синьо ти е метрото, в зелено е Sky Train.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Гришка, отпусни малко веригата де...достатъчно спести вече:)

Между другото Тайланд не е евтина дестинация. Нещо средно между София и Пловдив са цените, да знаеш.

Тоя хотел е проверен и ми харесва. Иначе по ми харесва Меркурия на Сиам, но ще е около 60 евро сигурно. Въобще около Сиам е по-добре.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ibis на Сиам бяхме ние - на 50 м. от спирката на Sky Train. Перфектна локация.

Меркурито беше на горните етажи ( в една сграда са), ако говорим за същия. Тъкмо го бяха открили през 2013-та.

И вярно Тайланд не е евтин , не и както преди :)

Връзка към коментар

Нека да уточним, цените се вдигат и Банкок, Пукет, Краби... не са евтини, но на много други места е доста голяма евтиния. Например на Найт маркета в Чанг Рай преяждам с 20 бата, в района на Канчанабури с 60 бата ядеш доволна порция в ресторант и т.н. Не говоря за количките от улицата. Там можеш да ядеш евтино навсякъде из Тайланд, но много хора имат задържки, не е за всеки и т.н. отделен разговор. :) Като цяло, ако сравняваме спане и ядене без топ изключенията, в Тайланд може да се живее по-евтино дори от Камбоджа.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.