Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд


Препоръчани мнения

Аз изхождах просто от финансовата гледна точка, която изглежда най-притеснява Grishkata - дали си заслужава 500лв. Тези 500лв, няма да са по-малко при друго ходене, силно вероятно да са повече, ако информацията за ескалиращите цени е вярна.

 

А и няма нищо лошо в повтаряне на чужди маршрути и планове, особено когато са класически. Да отидеш в Тайланд, да имаш времето и възможностите да отидеш до Камбоджа, но да се откажеш, само за да не си от масата не ми се струва логично. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

.... а с нашите съвети ще го накараме да се чувства зле, каквото и да реши да прави - или защото не е отишъл или защото се е охарчил или натоварил. Просто го караме да чувства, че няма правилен ход.

 

Той поиска съвети, ние дадохме - всеки от своята си камбанария...

И ти си права, и аз, и всички... И Гришата, за себе си, ще е прав в решението си. Ние даваме обосновани мнения кой както ги разбира нещата, не сме тръгнали да му даваме посока в живота ;)

Това, че сме на различни мнения не означава задължително да не уважаваме мнението и на другите....

 

Правилният ход за Гришката е неговият си, независимо какво ще реши.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Кофтито е, че когато плануваш пътуване на ново място и никога не си бил там, не си сигурен, кое точно ще ти хареса и кое не. И за това искаме мнение от съфорумци. И на мен ми беше много трудно да реша какво време да се отдели. За мен мненията на хората са изключително полезни и пълни с информация!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мога ли да ползвам темата и да питам дали някой е ползвал Simba Sea Tours или Phuket Sail Tours на Пукет? Много се чудя коя от двете да избера. Цените са подобни, коментарите също са подобни... Помощ :)

Връзка към мнение

Голяма грешка е да се букват турове предварително на Пукет. Само като им влезеш в офиса и директно ти дават по-ниска цена от обявената в интернет. Отделно, ако можеш да се пазариш, можеш да свалиш още повече.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Това ми е ясно и важи навсякъде, но аз искам да взема цялата моторница за нас и не ме притеснява да платя отгоре ;)

Връзка към мнение

Конкретно за тези две фирми едва ли може да стане на място. Заради имиджа им, обикновено са букнати много дни предварително, въпреки високите цени. 

Връзка към мнение

Тези са ненормални, бе. Четири пъти по-висока цена, мамма миа! Има и други тръгващи преди тълпите с по 5 звезди в трипадвайзър, ама всеки си преценява. Всеки път си мисля, че цените на Пукет са ударили тавана...и така докато видя цени за следващата година. :D

Връзка към мнение

Хаха, спор няма, доста по-скъпи са от другите. Но за мен това означава, че ще избегна тълпите, няма да ме настъпват китайци, ще ям хубава храна и ще прекарам така, както аз искам. Кеф цена няма :) Пък и пристигайки на 03 март, не знам как и какво ще букна за 4ти и 5ти за 14 човека. На 7ми летим за Сингапур.

Връзка към мнение

Eййййй добре, убедихте ме. Отиваме да го видиме тоя томб райдър и това е :)

Лошото е че ще трябва да пътуваме с автобус и ван навръщане за да хванем самолета до пукет (9 евро на човек (мега цена)). Ако не друго и билета за рейса е много добра цена - $16....

Между другото от сием реап самолетните са 37 евро в момента за ноември което си е доста добра цена май....

Връзка към мнение

Пътуването с бус и ван в посока Камбоджа ли е или обратно? Ако е в посока Камбоджа можеш да се вкараш в прилични допълнителни разходи и най-вече много време да убиеш. Границата между Тайланд и Камбоджа е пословична с проблемите си, ще те изнудват повече пари за виза, ще те зарежат в нищото, ще те цакат за такси последните няколко километра до границата. Ако наистина полета е 37 евро, спести си емоцията. 

 

На връщане са по-ок нещата. 

Връзка към мнение

Air Asia имат една скрита такса, която се появява точно преди плащането. Мисля, че беше около 2.5 евро на отсечка на пътник. Иначе преди няколко дни, когато имаха промоция по полета от Банкок до Сием Реап имаше цени от 25 евро а в обратната посока бяха 35 евро.

Връзка към мнение

Не, на връщане е. До границата с автобус и от границата до банкок е с вана. На отиване или ще вземем един автобус без прекачване директно до сием реап или самолета ако цените са все още същите началото на Октомври.

Колкото до визата мисля да ги взема онлайн и да не се занимавам. Гледах бая клипове в Youtube за границата какво как и що и верно си е сложна и има много скемери. Ако ги взема онлайн дали ше се улесня?

Връзка към мнение

Да питам през румбо билетите ми за вътрешни полети как работят....да принтирам билета който ми е пратен на мейла или трябва през сайта на авиолинията по някакъв начин да си намеря полета и да го принтирам...?

 

П.П. Днеска превъртях играта - билета до пукет го взех за 4.80 евро :)))

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако се купи автобусен билет Сием Реп - Бангкок, се избягват неприятности и капани на границата (пътува си се с един автобус, и само се слиза за минаването пеша на границата). Но втори път не бих го направил - загубих цял ден в път, вместо да си взема самолет, и да си ям улична манджа в Бангкок :-)

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! Използвам вече създадената тема и за нашето предстоящо пътешествие до Тайланд и Камбоджа през март 2017. Билетите вече са закупени на Gulf Air за полет Истанбул – Бахрейн – Банкок (10.03.) и Банкок – Бахрейн – Лондон (20.03.). За първи път ще ни е по тази дестинация. Общо взето искаме да пробваме от всичко, но за краткия период на който разчитаме е малко като мисия невъзможна. На първо четене съм планирал 2-2,5 пълни дни в Банкок – на 10-и пристигаме вечерта, на 11-и и 12-и сме там. След което следва Камбоджа и Анкор Ват – поне 2 пълни дни там. По-нататък – полет до Пукет за останалите 4-5 дни и Банкок – обратен полет. Сега чуденката ми е за 13-и – единия вариант полет с Thai Smille в 7.25 за Сием Реап или полет с Cambodia Angkor Air в 20.50. При всички случаи 14-и и 15-и сме в района. На 16-и смятам да хванем директния полет за Пукет на  Air Asia от 8.40 сутринта и така ще имаме 4,5 пълни дни за релакс и дневни трипове до околните острови. Обратния полет е на 20-и вечерта, така че смятам да хванем следобедния полет към Банкок отново на Thai Smille. Естествено това е програмата в най-суров вид, вътрешните полети още не са закупени, местата за нощувки – също. Мислих си, вместо Пукет да бъдем около Ао Нанг и Краби, но не съм сигурен че ще ни стигне времето. От друга страна се мъча и да оптимизирам разходите, така че нощувките да ни бъдат в границите около 50-60 евро и да са същевременно в удобен логистичен район. Малко повече станаха изискванията, но съм сигурен, че за професионалисти като Вас ще бъде детска игра да нахвърляте някои идеи и корекции относно краткото време, за което ще сме там :) .

Връзка към мнение

Сега чуденката ми е за 13-и – единия вариант полет с Thai Smille в 7.25 за Сием Реап или полет с Cambodia Angkor Air в 20.50. При всички случаи 14-и и 15-и сме в района. 

 

Аз бих взел сутрешния полет, защото винаги бих заменил ден в Камбоджа с ден в Банкок. Но този ранен полет означава на практика липса на сън предишната вечер - към 6 трябва да сте на летището, т.е. трябва да ставате към 4 сутринта грубо казано. Ти ще си прецениш дали това неудобство си заслужава, при всички положения с два пълни дни в Камбоджа ще покриеш задължителните голям и малък кръг на храмовете + евентуално изгрев на третия ден. Същото се отнася и за Банкок, с 2 пълни дни също ще покриеш задължителните неща там. 

 

Относно нощувките, лесно ще се сместиш в този бюджет, даже с малко повече късмет може да остане да си по-разточителен по островите. В съседната тема на Евгения коментирахме 2-3 по-бюджетни хотела в Банкок, около 30€ мисля, че бяха. Као Сан Роуд винаги е опция за евтино настаняване също. В Камбоджа не би трябвало да плащаш повече от $25-30 на вечер за хубаво място, но без луксове като басейн. Спестените пари ги похарчи за нещо по-хубаво на островите. 

 

Нямам коментари по другата част, за толкова време и на мен това би ми бил плана. 

Връзка към мнение

Защо изключваш Air Asia като вариант за полета до Сием Рип? Сутрешният им полет е в по-човешки час /10ч./ и няма да се налага да ставате посреднощ , за да летите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Защо изключваш Air Asia като вариант за полета до Сием Рип? Сутрешният им полет е в по-човешки час /10ч./ и няма да се налага да ставате посреднощ , за да летите.

О, наистина, ти си права, дори цената без промоция е по-ниска с чекиран багаж. Благодаря!

А относно ранния полет към Пукет, какво ще кажете, мислите ли че е добра идея и дали ще има толкова ранен превоз до летището?

Връзка към мнение

А относно ранния полет към Пукет, какво ще кажете, мислите ли че е добра идея и дали ще има толкова ранен превоз до летището?

 

Ще има ранен превоз. Говори с тук-тук шофьора да ви чака за изгрев на Ангкор Ват (не се притеснявай, свикнали са), да видите изгрева, да минете за багажа и после директно към летището. Летището е близо, цялото нещо дори с надценка трябва да е по-малко от $10, на нас ни взе $5, но беше преди 5 години.

 

Този директен полет е супер удобство, не се лишавай от него. Ще похарчиш повече пари и ще утрепеш една камара ценно време в прекачване по летища. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Не мисля че има директен от сием реап до пукет, аз го гледах също но има прекачване

калине виж Front hotel apartaments на patong beach ние сме в него и платих за 6 нощувки 320лв и е на самия плаж същевремено някоко стотин метра от джангъра на централна улица 


Аз да питам хората които по-скоро са ходили нещо.....искам да си купя Samsung S7 Edge и се чудя дали от тука да го взема преди да тръгна или в банкок та да питам някой който си е купувал техника да каже как са цените и да ме насочи някъде....

 

Също така малко ми е объркано за тоя банкок...просто нямам идея кое по-напред да видим, пукет и ко панган са ясни - дей трипове и плажове, но Банкок просто ми е супер хаотично...ако може да ми помогнете. Там сме 4 пълни дни, засега единственото което ми е гарантирано е MBK mall и sofitel rooftop party което се провежда веднъж месечно и е точно на следващия ден след като пристигнем...

Връзка към мнение

Има вече директен Сием Реп - Пукет, тръгва от февруари, ако не се лъжа, теб не те хваща. 

 

Според тази статия: http://tech.thaivisa.com/samsung-confirms-price-of-galaxy-s7-and-s7-edge-in-thailand/14187/цената му е 27000 бата, което е около 700 евро. Не знам колко е в България, но имайки предвид че губиш гаранция, по-добре си го купи от тук. 

 

Банкок в две думи е следното:

 - Старият град и храмовете там - Grand Palacе, Wat Arun, полегналия Буда (забравих името на този храм, но е близо до двореца) и т.н. Всичките са около реката, това ти е пълен ден, може и да не стигне. 

- Новата част - моловете, небостъргачите и т.н. Тази част поне на мен не ми е привлекателна, но половин ден може да се пошматкаш из магазини. В този ден може и да опънеш един тегел по Као Сан Роуд, ако ти е любопитно. 

- За останалите два дни, може да направиш някой от триповете извън града или по-времеемките - някой плаващ пазар, Качанбури (така ли се пишеше?) или Аютая. Тук не мога да помогна, не съм ги правил. 

Връзка към мнение

Не мисля че има директен от сием реап до пукет, аз го гледах също но има прекачване

калине виж Front hotel apartaments на patong beach ние сме в него и платих за 6 нощувки 320лв и е на самия плаж същевремено някоко стотин метра от джангъра на централна улица 

 

Има цената е $55 без багаж и $75 с 20кг. чекиран.

Този хотел в букинг за 4 нощувки ми излиза 702 лв. за моите дати. Ти от кой сайт си го букнал?

Трансфера от летището на Пукет до хотела мислил ли си го?

Малко ми е загадка и полета Банкок-Сием Рип, при положение че е някакви си 300-350 км., защо е два пъти по-скъп примерно от Пукет-Банкок, което е двойно повече като разтояние?

Връзка към мнение

Георги благодаря за съвета, ще разгледам и ще помисля, след това ще пиша тук евентуална програма да няма нагоре надолу из целия банкок

 

Калине през букинг го играх ама на нас толкова ни излезна....виж шрез makemytrip там свалих за друг хотел на ко панган много цената (30-35%)

Иначе предполагам че билета е скъп защото е друга държава и другото което е банкок - пукет ми прави впечатление че има буквално полети на всеки 30мин на различните авиолинии та предполагам това е разликата....аз за пукет убих рибата и купих еднопосочки за 5.90 евро на човек

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.