Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд


Препоръчани мнения

Здравейте и от мен, аз съм съвсем нова във форума, не съм сигурна дали точно в тази тема трябва да пиша...Имам нужда от съвет, мнение, препоръка, насърчаване... :unsure: Имаме запазени билети с flyDubai до Тайланд (през януари), трябва всеки момент така да се каже, да ги купим, но аз почнах много да се разколебавам. Билетите са до Банкок с по 18 часа престой в Дубай. В Дубай сме били 2 пъти, така че криво ляво ще се оправим със спането. В Банкок мисля да останем 2-3 нощувки и после със самолет до Краби. Четах, че е най-добре в Краби - Ао Нонг, но как бихме могли да стигнем от летището до там? Имаме около 10 нощувки там и почнах да се чудя дали не са много 4-5 дни на трипчета с лодки, ами после?! До колкото разбрах там не е много яко за плаж. Ако решим останалите 5 нощувки да идем на някой остров, кой да е? От Ао Нонг има ли фериботи до островите? А като слезем на острова как да стигнем до хотела? И накрая пак самолет до Банкок 1 нощувка там, защото се притеснявам самолета да не закъснее и да не изпуснем другия самолет за БГ. 

Какво мислите за програмата, която ми е в главата?

Не сме купили билетите, защото не съм сигурна, че ще се справим с всичко това толкова много прекачвания...
А и малко ме притеснява flyDubai 

Благодарна съм за всякакви съвети и препоръки  :help:

Връзка към мнение

Притесненията за flyDubai са до колкото си правят каквото си поискат с разписанието, но предполагам полетите до Банкок едва ли има някакъв риск от отмяна. Т.е. това, което може да направите е да сте достатъчно гъвкави - може да се наложи да летите ден предварително, ден след това и т.н. Резервирайте хотели само с безплатна отмяна, поне за първите и последните дни. Всичко друго ще е ок. 

 

Нямам опит с островите, дано някой се включи да помогне, но това да е проблема - чуденка какво да се прави 10 дни в Тайланд. Действай напред и въобще не го мисли :)

Връзка към мнение

Здравейте и от мен, аз съм съвсем нова във форума, не съм сигурна дали точно в тази тема трябва да пиша...Имам нужда от съвет, мнение, препоръка, насърчаване... :unsure: Имаме запазени билети с flyDubai до Тайланд (през януари), трябва всеки момент така да се каже, да ги купим, но аз почнах много да се разколебавам. Билетите са до Банкок с по 18 часа престой в Дубай. В Дубай сме били 2 пъти, така че криво ляво ще се оправим със спането. В Банкок мисля да останем 2-3 нощувки и после със самолет до Краби. Четах, че е най-добре в Краби - Ао Нонг, но как бихме могли да стигнем от летището до там? Имаме около 10 нощувки там и почнах да се чудя дали не са много 4-5 дни на трипчета с лодки, ами после?! До колкото разбрах там не е много яко за плаж. Ако решим останалите 5 нощувки да идем на някой остров, кой да е? От Ао Нонг има ли фериботи до островите? А като слезем на острова как да стигнем до хотела? И накрая пак самолет до Банкок 1 нощувка там, защото се притеснявам самолета да не закъснее и да не изпуснем другия самолет за БГ. 

 

Какво мислите за програмата, която ми е в главата?

Не сме купили билетите, защото не съм сигурна, че ще се справим с всичко това толкова много прекачвания...

А и малко ме притеснява flyDubai 

 

 

Привет,  подобни билети и аз си купих само ,че за  април 2017. Цената беше много добра и не можах да устоя :).... пък каквото стане.

Та, в тази връзка  и  по въпроса на maggi, какво ще кажете за осторов Ко Чанг. Заслужава ли си  да се правят три вътрешни полета  например от БКК до Пукет, след това трип  до Сиам ,от там  с полет до Трат, след което обратно до БКК?

Ще се радвам да споделите какво мислите по въпроса, за което благодаря.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Притесненията за flyDubai са до колкото си правят каквото си поискат с разписанието, но предполагам полетите до Банкок едва ли има някакъв риск от отмяна. Т.е. това, което може да направите е да сте достатъчно гъвкави - може да се наложи да летите ден предварително, ден след това и т.н. Резервирайте хотели само с безплатна отмяна, поне за първите и последните дни. Всичко друго ще е ок. 

 

Нямам опит с островите, дано някой се включи да помогне, но това да е проблема - чуденка какво да се прави 10 дни в Тайланд. Действай напред и въобще не го мисли :)

Благодаря, звучи много окуражаващо. Определено ще се надавам на помощ от всички да си съставя програмата и при избора на хотели също 

 
Връзка към мнение

Добро утро!

Билетите вече са купени заминаваме за Банкок на 15.01.2016 и се връщаме с полет на 31.01.2016. Сега започва трудното.
Ще бъдем в Банкок рано сутринта на 17-ти и смятам да имаме 2 нощувки там (17 и 18) след това на 19-ти да си хванем самолета за Краби и там да сме от 11 нощувки (от 19 до 30-ти) на 30-ти хващаме самолета за Банкок1 нощувка там и на 31-ви към България. Какво мислите за програмата ми, моля препоръчайте ми хотели, който да запазя. И това трябва да стане възможно най-скоро, че гледам че повечето са заети.

Очаквам вашата помощ!
Хубав ден!
Маги :)

Връзка към мнение

Добро утро!

Билетите вече са купени заминаваме за Банкок на 15.01.2016 и се връщаме с полет на 31.01.2016. Сега започва трудното.

Ще бъдем в Банкок рано сутринта на 17-ти и смятам да имаме 2 нощувки там (17 и 18) след това на 19-ти да си хванем самолета за Краби и там да сме от 11 нощувки (от 19 до 30-ти) на 30-ти хващаме самолета за Банкок1 нощувка там и на 31-ви към България. Какво мислите за програмата ми, моля препоръчайте ми хотели, който да запазя. И това трябва да стане възможно най-скоро, че гледам че повечето са заети.

 

Очаквам вашата помощ!

Хубав ден!

Маги :)

 

За хотелите винаги препоръките са малко сложни, защото всеки има различни изисквания за бюджет, необходими екстри, първа/втора/десета линия и т.н. Та, ако може да опишеш какво търсиш ще е най-добре :)

 

А програмата ти, доста по-различно е от това, което аз бих направил, но си личи, че фокуса ти е върху почивка на плаж, а не върху обиколки на храмове, атракции и т.н., така че си е добре. Какво има да му се критикува на 10 дни на плаж и 2 в Банкок :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За хотелите иска ми се да се вместим до 100лв на вечер, щеше ми се да е някакъв готин хотел на плажа, но като гледам за този бюджет няма да е :D 
Честно казано, фокуса ми не е точно върху почивка на плажа. Реших Краби, за да можем да пообиколим островите и на мен ми се виждат много 11 нощувки, защото не мисля, че ще имаме финанси всеки ден да сме на трип и затова приемам и други предложения. Няма да сме били толкова път да лежим на плажа 10 дни

Връзка към мнение

В този случай може да помислиш да щипнеш малко от островните дни и да пообиколиш повече около Банкок. Например до Аютая или до водопадите. Може да погледнеш ей тази тема за водопадите: http://magelanci.com/topic/4005-tiger-temple-%D0%B8-%D0%B5rawan-falls-%D0%BE%D1%82-%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%BA/

 

А по какъв начин я мислиш обиколката на островите, то пак ще са си разходи за ферита и т.н., а и не мисля, че тайландските острови са чак толкова по-различни един от друг, че да си заслужават хоп-он/хоп-оф обиколка. 

Връзка към мнение

FYI вече сме на път :)

Стискайте палци да стигнеме....ще има въпроси чурвите дни за банкок, така че бъдете търпеливи хахаха. Та ето един , котайския квартал ми се струва близо до grand oalace и другите подобни, дали може да се комбинират в един ден или няма да стигне времвто...или евентуално гранд палас с као сан?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

FYI вече сме на път :)

Стискайте палци да стигнеме....ще има въпроси чурвите дни за банкок, така че бъдете търпеливи хахаха. Та ето един , котайския квартал ми се струва близо до grand oalace и другите подобни, дали може да се комбинират в един ден или няма да стигне времвто...или евентуално гранд палас с као сан?

 

Гранд Палас мисля, че е още затворен, заради гибелта на краля, така че вероятно ще ви стигне времето :)

Връзка към мнение

Георги, благодаря, че ми обърна внимание. Обиколките на островите си мислех да са с еднодневните трипове, ако са по 100 лв един трип, около 4 трипа да направим примерно...А след това нали имало лодки които те карали до близките плажове около Ao Нанг или пък да идем на няколко дни на готино хотелче на Ко Ланда

За Банкок прочетох цялата тема, която ми прати.
Мислех единия ден самостоятелно да обиколим Wat Pho, Grand Palace, Wat Arun, може и по реката да се пуснем...
Искам да отидем на и до плаващия пазар, водопадите, фермата за слонове, да яздим слон, някъде където може да се снимаме с тигри(прочетох че има в chiang mai (това ми изглежда доста далеч от банкок за еднодневна екскурзия) и до Патая (някъде другаде дали има?!). Всичките тези места как можем да ги комбинираме по дни и предполагам, че е най-добре да си купим някаква еднодневна екскурзия?

Аютая за еднодневна екскурзия комбинирано с нещо друго става ли?

Връзка към мнение

FYI вече сме на път :)

Стискайте палци да стигнеме....ще има въпроси чурвите дни за банкок, така че бъдете търпеливи хахаха. Та ето един , котайския квартал ми се струва близо до grand oalace и другите подобни, дали може да се комбинират в един ден или няма да стигне времвто...или евентуално гранд палас с као сан?

Записвай си всичко, защото после чакаме пълен отчет ден по ден до най-малки подробности. Не забравяй, че до 13 ноември цялата страна е в строг траур.

А као сан близо ли е до гранд палас?

Кои са тия водопади я раздуйте. Къде са що са? :)

Мисля, че има предвид Канчанабури. Ама вземи от някъде една карта на Банкок. Мисля, че као сан е близо до гранд палас.

Някой дали е наясно дали от летището на Пукет мога да си извадя виза ре-ентри за Тайланд, тъй като от там летя за Сием Риеп?

Редактирано от Евгения
Връзка към мнение

Георги, благодаря, че ми обърна внимание. Обиколките на островите си мислех да са с еднодневните трипове, ако са по 100 лв един трип, около 4 трипа да направим примерно...А след това нали имало лодки които те карали до близките плажове около Ao Нанг или пък да идем на няколко дни на готино хотелче на Ко Ланда

 

За Банкок прочетох цялата тема, която ми прати.

Мислех единия ден самостоятелно да обиколим Wat Pho, Grand Palace, Wat Arun, може и по реката да се пуснем...

Искам да отидем на и до плаващия пазар, водопадите, фермата за слонове, да яздим слон, някъде където може да се снимаме с тигри(прочетох че има в chiang mai (това ми изглежда доста далеч от банкок за еднодневна екскурзия) и до Патая (някъде другаде дали има?!). Всичките тези места как можем да ги комбинираме по дни и предполагам, че е най-добре да си купим някаква еднодневна екскурзия?

Аютая за еднодневна екскурзия комбинирано с нещо друго става ли?

 

За съжаление не съм толкова в час с островите, има два задължителни трипа, другото е пожелателно. Та от 11 дни щеше да дойде много според мен 9 от тях да сте закотвени при положение, че казваш, че плажа не е приоритет :)

 

Тигри около Банкок май вече няма. Според мен 6 дни островите (3 за трипове, 3 за мързел), 2 дни Банкок, останалите за Аютая и Качанбури, евентуално второто с преспиване някъде в района да има време за слонове, моста над реката и парка с водопадите. Нещо такова. Ама айде и някой друг да каже :)

Връзка към мнение

Хора как се ходи към тия водопади? Дайте някакви напътствия и също да питам половин ден ще ни стигне ли? Гледам че е на около 150км само от банкок....

Връзка към мнение

Хора как се ходи към тия водопади? Дайте някакви напътствия и също да питам половин ден ще ни стигне ли? Гледам че е на около 150км само от банкок....

 

Ей това сигурно ще свърши работа: https://www.thainationalparks.com/erawan-national-park/get-there

Връзка към мнение

Мислех си от летището до хотела около Khaodan Road дали ще можем да стигнем с градски транспорт (влак + два автобуса). Така си мислех да направим, но не знам дали е реалистично, дали ще можем да се оправим?

Връзка към мнение

Със сигурност има вариант, но не бих си го причинил след тежък полет. Такситата са евтини и те закарват директно в хотела...

Връзка към мнение

maggi хвани си метрото и после такси или някой автобус. Такси от лвтището до као сан ням да е много евтино.

 

Малко прЕсно инфо и от мен :)

Ще започна с хотела KC place - с 2 ръце го препоръчвам. До метрото е буквално (Ratchaprarop) , цената му е супер особенно с купоните през ММТ, стаите са страхотни, има масажно студио в което масажите са по 10лв. Отделно е на 30м от оживен булевард през който минават десетки автобуси на градския транспорт....

За валутата - определено долари. Аз се преебах и имам повече евро но се губят пари с него, навсякъде може да се сменят и разликата в курса е минимална. Не съветвам да теглите от карта ако не е е за поне 1000лв. Таксата е 200 бата което е 10лв и самия банкомат си ти го изписва... колкото до курса за да получите левовата равностойност в момента делите на 20 или иначе 1000 бата 50лв (груба сметка). Цените на храната са много ниски и ние по цял ден нагъваме по нещо хахаха. Общо всето на улицата всичко варира между 50ст и 3-4лв. Ако влезеш да седнеш в ресторант започват от 6-7лв., но честно казано каквото сервират в ресторанта го има и на улицата....

Хубаво е да имате интернет за да използвате google maps който ви изписва маршрутите и кой автобус или превозно средство да хванете. Возих се на такси, убер, лодка, метро, скай трейн, граб такси (азиатския убер) ....общо взето всичко спокойно мога да кажа че убер е номер едно...за 4 дни престой в банкок почти половината ни превози сме се движили с убер и сме дали около 15-20лв общо. Средната цена на пътуването е около 3-5лв. С автобуса също е евтино много. Стари са но удобно и с климатик който може да ти издуха мозъка хаххаа там цените са меко казано смешно. Най-много за двама платихме 1.50лв и то за бая дълъг курс....лелките вътре винаги ти казват колко им дължиш на английски. Относно нета има пакети за туристи които варират между 15лв и 30лв в зависимост от престоя ви.

 

Относно нашия престой мог да синтезирам така - храмовете са уникални, wat pho и wat arum общо взето посетихме но се впечатлих бая. Бяхме на weekend market Chatuchak -определено препоръчвам. Fashion galeria mall - не препоръчвам, siam center - като наще молове. Khao san road - заслужава си разходката до там но не купувайте нищо защото си е туристически район и съответно е скъпо. Този Chatuchak маркет е наистина супер но е само през уикенда. Препоръчвам също Patpong night market, там пазарлъка е жесток. Общо взето навсякъде се пазариш като започваш от абсурдно по-ниска от обявената цена и започваш да се пазариш....аз скрупули нямам та винаги ставаше смях защото им предлагах 2 пъти по-ниска цена от тази която обявяват хахаха. Между другото тук-тука винаги ти обявяват някаква скандално висока цена от сорт на 300 бата за някакъв малък маршрут. Ние имахмр късмета да срещнем пред един колеж англоговорящ възрастен тай учител който ни качи на тук от wat pho до khao san rd като минахме през 1 малък храм с статуи на буда на 1000 години, някакви магазини за костюми и т.н. и шоферчето на тук тука ни искаше 100 бата. Учителя нещо му каза thai price thai price и ни закара за 40 бата което е 2лв. Иначе с нормалнотв таксита никакъв успех. Нито едно такси не пуска апарата и винаги ти казват някква видока цена....демек нормална за бг но много висока за тай стандартите та затова по-горе писах че убер са супер опция защото няма пазарлък, идва взима те кара те където трябва и това е. Няма как да те измами което е най-важното. Като цяло ми направи впечатление че тайландците са честни хора и няма много измамници но бай ганя се съмнява във всеки така че може би това е една добра наша черта :D

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

 Ние имахмр късмета да срещнем пред един колеж англоговорящ възрастен тай учител който ни качи на тук от wat pho до khao san rd като минахме през 1 малък храм с статуи на буда на 1000 години, някакви магазини за костюми и т.н. и шоферчето на тук тука ни искаше 100 бата. Учителя нещо му каза thai price thai price и ни закара за 40 бата което е 2лв. 

 

Това е класически туристически капан. Тайландец да ти препоръча някой тук-тук на улицата. Тук-тука взима кеш бонус за всеки докаран човек в магазините :) Общо взето, ако не се прилъжеш да дадеш пари в магазините (доста надценени, а тези за бижута има и ментета) си на загуба само похарчено време :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Grishkata, на 02 Ноем. 2016 - 13:02, написа:

 Ние имахмр късмета да срещнем пред един колеж англоговорящ възрастен тай учител който ни качи на тук от wat pho до khao san rd като минахме през 1 малък храм с статуи на буда на 1000 години, някакви магазини за костюми и т.н. и шоферчето на тук тука ни искаше 100 бата. Учителя нещо му каза thai price thai price и ни закара за 40 бата което е 2лв. 

Това е класически туристически капан. Тайландец да ти препоръча някой тук-тук на улицата. Тук-тука взима кеш бонус за всеки докаран човек в магазините :) Общо взето, ако не се прилъжеш да дадеш пари в магазините (доста надценени, а тези за бижута има и ментета) си на загуба само похарчено време :)

 

Scam city :)

Връзка към мнение

Обаче са царе, гледай дори не се чувстваш измамен, а ти изглежда като "късмет" че си го срещнал. :) Ама пак инфлация и тук, преди предлагаха и безплатен тур, само да посетиш магазина на спонсора. :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

И аз си спомням така още пристигам на летището в Банкок и си хващам такси. Бях си взел тайлайдска карта с интернет и веднага включих googlemaps да не би да ми направи ''безплатна обиколка'' из малките улички на града. Още излизаме от летището и той ми вика 500 бата. Аз предварително бях чел, че излиза далеч по-малко. Първоначално стъписан му викам 400, той вика "нее, 500''. Викам си тая работа няма да я бъде, ами лошото е, че вече сме на магистралата. Викам му "Ами броячат?". Той ми отговаря някак си изненадано "Искаш да го включа ли?". И аз "Ми да!". Той го включи и накрая сметката беше към 440 бата. Разликата не е голяма, но аз бях много горд със себе си, че съм разбил първия опит да ме измамят :lol: . Да не говоря, че през целия път погледът ми редуваше google maps и гледки от съвсем новия град, в който попадах. :lol::)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не, не, тоя не беше измамник. Виж други 2 места подобна схема пробваха ама не върза. Аз бях чел за тия схеми и бях нащрек....човека просто искаше да ни помогне, а и доста добър английски имаше та сигурно наистина е учител както казва....ама знам ли....може пък и да сте прави :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.