Прескочи до съдържание

Извънредни събития по света - земетресения, атентати, климатични проблеми


Препоръчани мнения

преди 6 минути , WanderlustME каза:

Допускам, че поради извънредвното положение възможно е просто полетите над Украйна да не се отразяват във FlightRadar24 - самолети кацат и излизат от Kyiv Boryspil International Airport, например: https://www.flightradar24.com/data/airports/kbp

 

 

Според това, което откривам пише, че е затворено всичко. 

Заради потенциална опасност: Въздушното пространство над Украйна е затворено. 

Въздушното пространство над цяла Украйна е затворено за цивилни полети, се казва в авиационно съобщение до екипажите, разпространено тази нощ, съобщи Асошиейтед прес. 

https://dariknews.bg/novini/sviat/zaradi-potencialna-opasnost-vyzdushnoto-prostranstvo-nad-ukrajna-e-zatvoreno-2301528

 

 

преди 10 минути , DaBo каза:

В момента във вайбър групата е лудница.

Със сигурност е лудница. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

България затваря въздушното пространство за всички руски самолети от 00.00 часа на 26-ти Февруари.

 

https://nova.bg/news/view/2022/02/25/358731/българия-затваря-небето-си-за-всички-руски-самолети/

  • Харесвам 6
  • Браво 6
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 56 минути , boogy83 каза:

България затваря въздушното пространство за всички руски самолети от 00.00 часа на 26-ти Февруари.

 

https://nova.bg/news/view/2022/02/25/358731/българия-затваря-небето-си-за-всички-руски-самолети/

Браво! Най-после. Чехия и Полша смятат да направят същото, както и Великобритания, която забранява до 23 май на руски самолети да летят над нейна територия. Подробности тук:

https://edition.cnn.com/travel/article/ukraine-conflict-eastern-europe-travel/index.html

  • Харесвам 8
  • Браво 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , Брани каза:

Понеже предното ми мнение, че е глупаво България да си затваря въздушното пространство за пътнически руски самолети явно е изтрито, отново да го напиша и да кажа, че цензурата не е хубаво нещо.

Русия още вчера затвори тяхното за Британски самолет. Те пък отговориха със същото. Глупаво е това прав си и засяга единствено пътуващите хора, а това не помага за нищо. Ще трябва всеки да си прегледа с каква компания лети, че да няма изненади за някое пътуване.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Хайде все пак да уважаваме правилата малко, а? Политиката все още не е тема за разговор тук

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение

Точно, защото сме пътуващи хора не мисля, че някой се опитва да изрази политическа позиция. Просто имаме нужда да сме солидарни. 

Не спирам да мисля за прекрасните, усмихнати украинци, които срещнахме в мирен Киев само преди няколко месеца. Дано са добре. Те имаха желание да се развиват в Европа, гордееха се със свойте герои от Майдана, през ум не им минаваше да разчитат на Руската Федерация да ги "освобождава" и не, те не бяха нито наркомани, още по-малко неонацисти!

  • Харесвам 14
  • Браво 7
Връзка към мнение
преди 6 минути , logist13 каза:

Пак подвеждащо заглавие. Не за България, Полша и Чехия, а за въздушните превозвачи на тези държави и/или регистрирани в тях.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Скоро ще се наложи ЕС да приема и украински бежанци. Ние с жена ми сме го решили, можем да приемем вкъщи безплатно едно украинско семейство.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 9
  • Браво 10
Връзка към мнение
преди 7 часа, Crazy Horse каза:

Скоро ще се наложи ЕС да приема и украински бежанци. Ние с жена ми сме го решили, можем да приемем вкъщи безплатно едно украинско семейство.

 

Ние също го обмисляме това.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 7
  • Браво 6
Връзка към мнение

Здравейте,

имам три приятелки от Москва със запазен хотел на Банско за две седмици в началото на март и самолетни билети. Сега се опитват да се свържат с авиокомпанията да им върне парите. 
 

Освен през Солун да дойдат, друга идея нямам. 
Помагайте

Връзка към мнение

Предполагам авиокомпаниите ще ги пренасочат към друг полет.

Иначе няма пречка да летят с Луфтханза , Австрийците, КЛМ ... съответно със свързващ полет в Европа

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря много, България еър е компанията и днес още не са отговорили. 
Те ако отидат в Германия там ще си останат и на ски, за какво им е да сменят самолети.

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Събитията още са в развитие, та дори и сега някоя авиокомпания да лети до 3-4 дена не се знае какво ще стане... Тоест, сигурното наистина е в Кавказ, за съжаление...

Може да пътуват с турските авиолинии, те почти сигурно няма да спрат.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

С тази тема, да не стане като с онази тема?! :wink:

Като второ напомняне го разбирайте, моля.

 

Знам, че всички ни вълнува какво става по света, но правилата са, за да се спазват и нека поне тук да избягаме от темата война.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 3 часа, harta каза:

Здравейте,

имам три приятелки от Москва със запазен хотел на Банско за две седмици в началото на март и самолетни билети. Сега се опитват да се свържат с авиокомпанията да им върне парите. 
 

Освен през Солун да дойдат, друга идея нямам. 
Помагайте

Днес следобед Уиз излетяха от София към Ст.Петербург. Уиз са регистрирани в Унгария и забраната за руски авиопревозвачи не ги лови. Засега. Разбира се, може до Ст.Петербург да им е по-скъпо отколкото до Солун и после Банско. Не съм гледала цените на билетите. Скрийншот от моя телефон докато беше във въздуха:

IMG_20220226_214336.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За съжаление искам да си видя приятелките ми и децата да се видят. В Кавказ няма как сега да отида и аз.

Много благодаря за Уиз. Сега ще им кажа.

 

Благодаря за идеите. Нещо съвсем съм блокирала. 
 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 минути , harta каза:

За съжаление искам да си видя приятелките ми и децата да се видят. В Кавказ няма как сега да отида и аз.

Много благодаря за Уиз. Сега ще им кажа.

 

Благодаря за идеите. Нещо съвсем съм блокирала. 
 

Струва ми се безумно да се настоява за ваканция след като има война и нищо не е ясно. Дори и да успеят да дойдат тук не е ясно как и дали ще могат да се върнат. Мисля че най-сигурно за тях е да си стоят там. Вече има прецедент със свален пътнически самолет летящ близо или над конфликт. Нищо няма да стане ако не карат ски на Банско и не се видите точно сега.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

https://gov.bg/en/ukraine

 

Днес правителството пусна сайт с инфо: Ако искате да помогнете, ако имате близки, които са блокирани някъде и търсят начини да се приберат... Споделете го.

 

@DaBoМай се прибрахте? Ндявам се, че сте в безопасност ❤️

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Да, отказаха се. Цените на Уиз са все още ниски, но ги е страх да не останат заклещени в България. 
 

Надявам се лятото да е нормално, свободно, без никакви мерки.

 

Благодаря много за съветите.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.