Прескочи до съдържание

Най-доброто от Япония за 8 осем пълни дни...


Duke

Препоръчани мнения

Дюк, аз да благодаря за подробното описание на цялата ви програма. За съжаление не мога да помогна с нищо, но пък следя темата с интерес и се надявам да ми бъде супер полезна след време и да я използвам :) 

 

От любопитство - каква беше цената на промоционалните билети на Катар, преди доплащането за промяна на датите ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Реално нямаше никаква промоция, но свалих цената с 235 евро като минах през liligo.it -> volagratis.it с маестро карта. Отделно от това свалих още цената, защото първоначално се бях засилил да пътуваме с турците и вместо по 750 евро, накрая стана по 530 евро с катарците. Това преди да платя по 265 лева за промяна. С две думи, на финала пак съм доволен, защото все едно взех билетите директно от катарците за по около 635 евро, което пак не е чак толкова лоша цена при положение, че пътуваме в доста натоварен период и целта беше максимално бързо да резервирам хубави хотели...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, директно с катарците. Първо по телефон, а после в офиса им, където на място платих с кредитна карта. На практика в този случай реално само парите за билетите минаха през посредник, защото с получения PNR веднага влязох в сайта на катарците, избрах места и въведох номерата от нашите карти по тяхната програма. Същото сторих и след промяната. PNR остава същият, променят се само номерата на билетите, както и отново трябва да избереш места...

Връзка към мнение

Да опонирам на Chandni за запазените места.Отначало и ние пътувахме без запазени места.Броят на вагоните без запазени места в различните влакове е различен.Качвате се с два куфара и започвате да ходите от вагон във вагон да търсите места.Понякога става веднага,но не винаги.И естествено най-трудно намираш места,когато си най-изморен.

Вземането на запазени места става за по-малко от минута,никъде не сме чакали на опашки.Намираш си вагона на пирона,чакаш,качваш си се и си сядаш без никакви притеснения.Да добавя,че цената на запазеното място е доста висока,но се покрива от JR pass-а.

И не я мисли чак толкова програмата.За осем или девет дена няма да видите цяла Япония.

За Киото Светла е направила добър подбор на храмовете.Май и ние видяхме само тези.

Направи си по-специална кулинарна програма.Ние ядохме монояки в Токио,хида бийф в Такаяма,тепаняки в Каназава и още и още....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.