Прескочи до съдържание

ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 12 минути , Kosta Grudov каза:

Сега видях, че си препоръчал ФлайДубай, не държим на Абу Даби изобщо

Ами до края на март Уиз летят до Дубай иначе може да идете за ден до Абу Даби и да се върнете пак в Дубай ако летите до Дубай

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 41 минути , Ivko каза:

Ами до края на март Уиз летят до Дубай иначе може да идете за ден до Абу Даби и да се върнете пак в Дубай ако летите до Дубай

Проверих и ФлайДубай, доста са скъпички, минимума е 110 евро на човек и то без багаж, а там багажа оскъпява с по 80 евро на човек. 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , Kosta Grudov каза:

Проверих и ФлайДубай, доста са скъпички, минимума е 110 евро на човек и то без багаж, а там багажа оскъпява с по 80 евро на човек. 

Ами тази най-евтината тарифа включва безплатно два багажа един до 7кг. и размери 55 x 38 x 20 cm, което си е малък куфар, който при Уиз плащаш за приорити и отделно чанта с размери 25 cm× 33 cm × 20 cm, което си е раница така, че имай предвид това, че тук не плащаш за багаж.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чудя се сега ли е момента да припомня, че преди около месец Уиз бяха пуснали билетки по за 20 лв./посока за месец Март и разбира се тогава накупих за цялата фамилия  🤪

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 3 минути , Ivko каза:

Ами тази най-евтината тарифа включва безплатно два багажа един до 7кг. и размери 55 x 38 x 20 cm, което си е малък куфар, който при Уиз плащаш и отделно чанта с размери 25 cm× 33 cm × 20 cm, което си е раница така, че имай предвид това, че тук не плащаш за багаж.

При мен показава 1 багаж до 7кг ръчна чанта.. но дори и да са 2 пак най-евтиното, до което докарвам е към 400-450лв на човек, Уиз излизат една идея по-добре. 

@saved_, чудна промоция сте набарали 😄

Връзка към коментар
преди 5 минути , Kosta Grudov каза:

При мен показава 1 багаж до 7кг ръчна чанта.. но дори и да са 2 пак най-евтиното, до което докарвам е към 400-450лв на човек, Уиз излизат една идея по-добре. 

@saved_, чудна промоция сте набарали 😄

Аз съм един от тези с билети по 20лв за март🤣 

Иначе за багажа...

 

Economy Class  1 pieces 7 kg / 55 x 38 x 20 cm

 

In addition to your main hand baggage allowance, you can carry:

One laptop bag
or

One small ladies handbag/gentlemen’s satchel (not exceeding 25 cm× 33 cm × 20 cm)
or

One duty free shopping bag

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Kosta Grudov каза:

Няколко бързи въпроса 🙂

Примерни дати 13-ти - 20-ти Април 2022.

1. Цена от 300лв на човек с приорити + място ок ли е? Тези са най-евтините дати, които намерих, а бях останал с впечатление, че може и по-добри цени да се намерят.. 

2. Полетите са до Абу Даби - какви са вариантите за придвижване от там до Дубай и цената съответно? 
3. 2 нощувки в Абу Даби и 5 в Дубай добре ли ви се струват като време? 
4. Времето как е по това време на годината? Според гугъл все още няма да е започнало да става страшна жега, 33 макс мисля, че е добре като температура.

 

Благодаря! 🙂

Ако можете идете март - на 31 март приключва експото и за мен е изживяване веднъж в живота. Следващото е в Корея и надали човек ще иде. 
Аз бих кацнала в Дубай, на деня на който летяхме имаше полети по 100 лв. Иначе скоро имаше имейл с билети по 9€ на посока за абу даби

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , PizzaVegetariana каза:

Ако можете идете март - на 31 март приключва експото и за мен е изживяване веднъж в живота. Следващото е в Корея и надали човек ще иде. 
Аз бих кацнала в Дубай, на деня на който летяхме имаше полети по 100 лв. Иначе скоро имаше имейл с билети по 9€ на посока за абу даби

FlyDubai видях, че имат промоция ако букнеш билет до края на март, получаваш безплатен билет за експото, но цените им над бюджета.. А за Уиз явно са изчезнали всички нормални билети, март месец са по-скъпи и от април.. 

 

 

Връзка към коментар
преди 10 минути , PizzaVegetariana каза:

Иначе скоро имаше имейл с билети по 9€ на посока за абу даби

Но за съжаление не бяха за полети от София, а Солун 🙂

 

преди 5 минути , Kosta Grudov каза:

FlyDubai видях, че имат промоция ако букнеш билет до края на март, получаваш безплатен билет за експото, но цените им над бюджета.

То билета е 20лв за експото така, че се прежалват. Иначе полета на 26.03 примерно е 87лв София-Дубай, купувате отиване и дебнете връщане 🤣🤣

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 11 минути , Ivko каза:

Но за съжаление не бяха за полети от София, а Солун 🙂

 

То билета е 20лв за експото така, че се прежалват. Иначе полета на 26.03 примерно е 87лв София-Дубай, купувате отиване и дебнете връщане 🤣🤣

Това е идеален вариант, ако някой ходи Tryp by Wyndham имат безплатни шатъли до там и е много удобно. Върнахме се преди 2 седмици, това ми е втория път в Дубай, на за мен беше много различно преживяване. Чак малко се чудя дали да не ида отново февруари. Хубаво е, когато по света стават толкова много гадости да видиш какъв връх на изкуството, технологиите, архитектурата и организацията може да бъде достигнат. Връща вярата в бъдещето на човечеството 🙂 

Иначе четох, че доста местни са одосадени от експото и всички вълнения покрай него. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 29 минути , Ivko каза:

Но за съжаление не бяха за полети от София, а Солун 🙂

 

То билета е 20лв за експото така, че се прежалват. Иначе полета на 26.03 примерно е 87лв София-Дубай, купувате отиване и дебнете връщане 🤣🤣

Как ти излиза 87 ? При мен е 126 и когато цъкна за дискаунт илиза на 106.. 

Връзка към коментар
преди 30 минути , Kosta Grudov каза:

Как ти излиза 87 ? При мен е 126 и когато цъкна за дискаунт илиза на 106.. 

С дискаунт е толкова, а без е 108

 

6B8EF094-010A-47ED-BFDA-37D3147D560C.jpg
 

7-14 април Солун-Абу Даби е 45 евро двупосочно 😀😀

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , Ivko каза:

С дискаунт е толкова, а без е 108

 

6B8EF094-010A-47ED-BFDA-37D3147D560C.jpg
 

7-14 април Солун-Абу Даби е 45 евро двупосочно 😀😀

Не знам как се получава това, на мен ми излиза това 😄 при търсене и за един и за двама човека.. 

Иначе солунските и при мен ги показва толкова 😁 

57E7CA8D-14F4-42C5-8542-78C8283F5CCB.png

  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой наемал ли е кола в Дубай? Дали може да препоръчате компания и да споделите дали всичко е минало безпроблемно?

Авис ми дадоха много добра цена за 1 седмица, взимане и връщане на летището - 380 лв.  Проблема е, че чета доста лоши ревюта, че не връщали депозита и т.н. да се колебая. Знам, че ще ни е доста удобно с кола в град като Дубай и ще сме доста по-независими, вместо да разчитаме на градския транспорт. Планираме и ходене до Абу Даби за ден.

 

 

Връзка към коментар
преди 12 минути , П.Кръстев каза:

Някой наемал ли е кола в Дубай?

Да горе-долу толкова излиза за седмица. Ще видя от коя фирма бяхме вземали. А не знам дали знаете, че за влизане в Абу Даби искат пср до 48ч без значение дали си ваксиниран или не.

Връзка към коментар
преди 14 минути , П.Кръстев каза:

Някой наемал ли е кола в Дубай? Дали може да препоръчате компания и да споделите дали всичко е минало безпроблемно?

Авис ми дадоха много добра цена за 1 седмица, взимане и връщане на летището - 380 лв.  Проблема е, че чета доста лоши ревюта, че не връщали депозита и т.н. да се колебая. Знам, че ще ни е доста удобно с кола в град като Дубай и ще сме доста по-независими, вместо да разчитаме на градския транспорт. Планираме и ходене до Абу Даби за ден.

 

 

"Аламо ни ъпгрейднаха безплатно от компактен клас на компактен СУВ ( Ford EcoSport) , 7 дни наем за 537 дирхама, депозита гледайки бележката е бил 3000 дирхама. Много доволен останах от целият процес, препоръчвам Аламо, които всъщност делят офис с National и Enterprise , нищо чудно франчазьора Sanam rent a car, да е един и същ, препоръчвам ги с две ръце. "

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , Mistela каза:

"Аламо ни ъпгрейднаха безплатно от компактен клас на компактен СУВ ( Ford EcoSport) , 7 дни наем за 537 дирхама, депозита гледайки бележката е бил 3000 дирхама. Много доволен останах от целият процес, препоръчвам Аламо, които всъщност делят офис с National и Enterprise , нищо чудно франчазьора Sanam rent a car, да е един и същ, препоръчвам ги с две ръце. "

 

Мерси! Ще ги погледна, имат ли офис на DXB - Terminal 2, вие от кой офис наехте ?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Mistela каза:

Сега видях в темата, че е от Терминал 3. За края на Февруари обаче всички дават доста по-високи цени от AVIS, почти двойно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Ivko каза:

Да горе-долу толкова излиза за седмица. Ще видя от коя фирма бяхме вземали. А не знам дали знаете, че за влизане в Абу Даби искат пср до 48ч без значение дали си ваксиниран или не.

А не трябва ли после да плащаш допълнително и за ТОЛ таксите? 

Връзка към коментар
преди 13 часа, П.Кръстев каза:

Някой наемал ли е кола в Дубай? Дали може да препоръчате компания и да споделите дали всичко е минало безпроблемно?

Авис ми дадоха много добра цена за 1 седмица, взимане и връщане на летището - 380 лв.  Проблема е, че чета доста лоши ревюта, че не връщали депозита и т.н. да се колебая. Знам, че ще ни е доста удобно с кола в град като Дубай и ще сме доста по-независими, вместо да разчитаме на градския транспорт. Планираме и ходене до Абу Даби за ден.

 

 

Здравейте, 

Въпреки лошите отзиви за AVIS, аз резервирах за началото на март, на посочената цена.След доста търсене не открих друга компания, която да има офис на терминал 2. Доколкото виждам има шатъли между Т2 и Т3, но ми се струва че ще отнеме доста време.

Връзка към коментар

Депозитът винаги го връщат, освен ако не я удариш. За всеки случай като я вземаш, я огледай внимателно и отбележете всички драскотини. Може и пълна застраховка да направиш, но доста често излиза на цената на наема. В Дубай отпадна изискването за интернешънъл драйвинг лайсънс. Аз не бих отишъл в Дубай без кола под наем. Бих избрал най-евтината фирма. Накрая всички едно предлагат и еднакво се заяждат

Връзка към коментар
На 22.01.2022 г. в 1:03, HUNT каза:

Доколкото виждам има шатъли между Т2 и Т3, но ми се струва че ще отнеме доста време.

Няма и аз се подлъгах по това и изгорях. Пише, че има в сайта на летището, но те са само между 1 и 3 от втори не може да стигнеш нито до 1-ви нито до 3-ти. Само с такси.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.