Прескочи до съдържание

ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 35 минути , Цвете каза:

Къде е по- удобно да се вземе хотел, в Дейра(до метрото, в хубавата част) или до Мол Емиратес? Не е решено ще се вземе ли кола.

Определено второто относно локация. Аз лично не знам Дейра да има хубава част 😆 евентуално след канала би могло да се каже, че една идея по-добре. Не знам какво толкова е да си до това летище ама повечето съм забелязал букват все в тази част заради летището, а тя е disgusting. От мол Емирейтс до Марина всичко е хубава локация за мен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Ivko каза:

Определено второто относно локация. Аз лично не знам Дейра да има хубава част 😆 евентуално след канала би могло да се каже, че една идея по-добре. Не знам какво толкова е да си до това летище ама повечето съм забелязал букват все в тази част заради летището, а тя е disgusting

А ти къде би ми препоръчал като най-добро съотношение локация/ цена?

Връзка към коментар
преди 1 минута , Цвете каза:

А ти къде би ми препоръчал като най-добро съотношение локация/ цена?

Ние сме ходили няколко пъти и винаги взимаме хотел около мол Емирейтс. Горе долу по средата е и е на еднакво от марината и дубай мол.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 28.01.2022 г. в 11:43, Mistela каза:

Ние сме ходили няколко пъти и винаги взимаме хотел около мол Емирейтс. Горе долу по средата е и е на еднакво от марината и дубай мол.

Гледай 4 или 5 звезди с басейн на покрива в Ал Башра, в близост до метростанцията. А ако Дубай Марина ти е по бюджета, бих избрала там.

 

На 28.01.2022 г. в 11:40, Цвете каза:

А ти къде би ми препоръчал като най-добро съотношение локация/ цена?

През кой месец планираш Дубай?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой пробвал ли е AURIS Sky Pool ? Ние запазихме за след няколко седмици, гледките изглеждат страхотно във всички посоки,

 

image.png.9fff7a67492ebd41f2fbe970c02aa602.png

 

Относно изискванията - все още се иска само PCR тест, нали така, няма нещо ново? За Абу Даби знам, че трябва да си свалим някакво приложение и да попълним детайли за да ни изкара зелен статус и там, но не съм проучвал много детайлно все още.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, П.Кръстев каза:

Някой пробвал ли е AURIS Sky Pool ? Ние запазихме за след няколко седмици, гледките изглеждат страхотно във всички посоки,

 

image.png.9fff7a67492ebd41f2fbe970c02aa602.png

 

Относно изискванията - все още се иска само PCR тест, нали така, няма нещо ново? За Абу Даби знам, че трябва да си свалим някакво приложение и да попълним детайли за да ни изкара зелен статус и там, но не съм проучвал много детайлно все още.

за влизане в Дубай - ПСР

за влизане в Абу Даби - ПСР 96 ч преди влизането, направен в местна лаборатория

Връзка към коментар
преди 27 минути , Mistela каза:

за влизане в Дубай - ПСР

за влизане в Абу Даби - ПСР 96 ч преди влизането, направен в местна лаборатория

Това сигурно ли е за Абу Даби, защото аз доколкото виждам в тяхното приложение, ако качиш информация за ваксинационен статус и има резултат от ПСР получаваш зелен статус за 14 дни от последния ПСР тест. Не пише за местна лаборатория?

 

  1. Цитат

    Green for 30 days – Individuals who are vaccinated having received their second dose at least 28 days earlier or are volunteers in vaccine trials, for them the Al Hosn app will appear green for 30 days from the last RT-PCR test they did, provided the test result was negative. Additionally, the active icons of letter E and a gold star will be displayed for seven days. So, to maintain a green status, such individuals must do an RT-PCR test every 30 days and the result should be negative each time. As per the latest update, the duration is reduced to 14 days.

    https://u.ae/en/information-and-services/justice-safety-and-the-law/handling-the-covid-19-outbreak/the-green-pass-system
Връзка към коментар
преди 8 минути , П.Кръстев каза:

Това сигурно ли е за Абу Даби, защото аз доколкото виждам в тяхното приложение, ако качиш информация за ваксинационен статус и има резултат от ПСР получаваш зелен статус за 14 дни от последния ПСР тест. Не пише за местна лаборатория?

 

  1. https://u.ae/en/information-and-services/justice-safety-and-the-law/handling-the-covid-19-outbreak/the-green-pass-system

Effective 30 December 2021, vaccinated residents and visitors must have a Green Pass on their Al Hosn app to enter Abu Dhabi. The Green Pass is activated on the Al Hosn app for vaccinated residents and visitors who receive a negative COVID-19 PCR test result and is valid for 14 days. The PCR test must have been performed in the UAE.

 

In addition, everyone travelling to Abu Dhabi will be scanned by an EDE mobile scanning device at the border to gain permission to enter the emirate. Once scanned, anyone with signs that they may have the virus will be sent for a free rapid antigen test, with results delivered within 20 minutes. If the test is positive, Abu Dhabi residents will be required to isolate for 10 days with a tracking wristband fitted. Non-Abu Dhabi residents who receive a positive test result must return to the emirate from which they travelled and notify the local health authority of their test result.

Връзка към коментар
преди 6 часа, Цвете каза:

А ти къде би ми препоръчал като най-добро съотношение локация/ цена?

Току що букнах за края на февруари, Rose Park Hotel Al Barsha,  рейтинг 8.6, точно до спирка на метрото. Три нощувки двойна стая за 181€ +11€ турист. такса, през Agoda с безплатна отмяна до 2 дни преди настаняване .

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Гледам, че има много евтини полети до Абу Даби от Атина - 109 лв за двупосочен билет. Идеята ни е да сме 3 дни, но само да кацнем и да излетим от Абу Даби. През цялото време ще сме в Дубай. Ваксинирани сме и ще си направим тест тук преди да тръгнем, но въпроса е като се прибираме ще можем ли да влезем от Дубай в Абу Даби ако нямаме тест направен в ОАЕ?

Връзка към коментар
преди 38 минути , Ivko каза:

Виж коментара преди твоя. Дал съм линк с изискванията 🙂

Тъкмо ги прочетох и си е набутвация да се пътува до там. След 10 дни карантина в Тайланд не мисля да ходя където искат тест в държавата на пребиваване. Ще търся евтини полети за Дубай, че поне там е с ПСР преди тръгване и това е. За 3 дни не си струва риска.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За феновете на тениса, от 21-26 февруари в Дубай е събрана много силна мъжка компания - Джокович, Рублъов, Шаповалов и още 9 от топ 20.

Целият елит при жените е седмица преди това. 

 

https://dubaidutyfreetennischampionships.com/players/

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 28.01.2022 г. в 13:46, П.Кръстев каза:

Някой пробвал ли е AURIS Sky Pool ? Ние запазихме за след няколко седмици, гледките изглеждат страхотно във всички посоки,

image.png.9fff7a67492ebd41f2fbe970c02aa602.png

И аз мислех да резервирам, но след публикуването на снимката на Роналдо, местата до края февруари (или поне в следобедните часове) рязко изчезнаха. Ще споделя как е ако случайно се освободи нещо.

 

 

 

Връзка към коментар

Трябва ми малко помощ за смяна на летища в ОАЕ. Кацане в Дубай и излитане от Абу Даби. Дококото успях да разбера, ако съм напълно ваксиниран за да влезна в Абу Даби, тест направен извън ОАЕ важи най- много 48 часа. С него ще ме пуснат да влезна в Абу Даби, ама дали ще ме пуснат на летището в Абу Даби не е ясно ? Пише че не важи за общестени места, а летището май влиза в тази категория.

 

If the PCR test was taken in their home country, this is valid only for crossing the border from Dubai NOT for entry into any Abu Dhabi attractions or public venues.

 

Другия вариант е да се направи нов ПСР в Дубай, за да влезна на летището в Абу Даби 🙄  Един в София за Дубай и после нов за Абу Даби.

 

Някой ако е сменял летища там да каже дали мога да мина с един?

 

 

 

Връзка към коментар
преди 10 минути , Capitan Morgan каза:

Някой ако е сменял летища там да каже дали мога да мина с един?

Май никой не иска да го играе това, че тия с техните правила…аз също исках по-късно да ходя сега, но си направих полетите само от/до Дубай, че не ми се излита от Абу Даби иначе трябва да правиш пср в Дубай в случая за да влезнеш в Абу Даби и тук е неприятното, че ако излезнеш положителен….

 

Coming from Dubai or other Emirates

 

For fully vaccinated international travellers coming to Abu Dhabi from Dubai or other Emirates, they will also need to follow the same guidelines. These include downloading the ICA app; completing the registration, and then downloading the Al Hosn app, which is the Green Pass gateway to all of Abu Dhabi’s attractions.

Effective 30 December 2021, vaccinated residents and visitors must have a Green Pass on their Al Hosn app to enter Abu Dhabi. The Green Pass is activated on the Al Hosn app for vaccinated residents and visitors who receive a negative COVID-19 PCR test result and is valid for 14 days. The PCR test must have been performed in the UAE.

Връзка към коментар

Да, да четох го това. Ама ми трябва излитане от Абу Даби ,че не съм за София 🙂

 

Иначе продължава така :

 

Individuals without the Al Hosn app can alternatively present proof of full vaccination via either a full vaccination certificate from their home country or by showing full vaccination status in their home country mobile app, as well as a negative PCR test result within the last 14 days if the test was taken in the UAE OR within the last 48 hours if the test was taken in their home country. If the PCR test was taken in their home country, this is valid only for crossing the border from Dubai NOT for entry into any Abu Dhabi attractions or public venues.

Връзка към коментар

Искаш да кажеш, че ще имаш София-Дубай-Абу Даби-…. В рамките на 48 часа и не знам какво имат предвид с това само за минаване на границата предполагам, че щом ще минеш границата с тест не би трябвало да има проблеми и да излетиш от Абу Даби.

Връзка към коментар
преди 17 минути , Ivko каза:

Искаш да кажеш, че ще имаш София-Дубай-Абу Даби-…. В рамките на 48 часа и не знам какво имат предвид с това само за минаване на границата предполагам, че щом ще минеш границата с тест не би трябвало да има проблеми и да излетиш от Абу Даби.

Да общо взето. Но с тези изисквния за ПСР може и да го нямам 🙂 Малко ми е неясен последния абзац какво точно означава :

 

this is valid only for crossing the border from Dubai NOT for entry into any Abu Dhabi attractions or public venues.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.