Прескочи до съдържание

ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 13 часа, borislavpetkov84 каза:

И ние имахме същия проблем и днес им писах мейл. Почти веднага ми отговориха, като се оказа, че има свободни легла на първа линия с гледка към Палмата, а в сайта имаше свободни само за втори ред. Избрахме си местата и те ни изпратиха линк за плащане. След като платихме пристигна мейл с резервацията.

Аз не успях да се вредя за първа линия 🙂 Това, че мястото е примерно да речем "гледка Бурж Ал Араб" нали не означава, че не можеш да си разцъкваш из всичките 360 градуса 🤪

Връзка към коментар
преди 28 минути , Росина каза:

Аз не успях да се вредя за първа линия 🙂 Това, че мястото е примерно да речем "гледка Бурж Ал Араб" нали не означава, че не можеш да си разцъкваш из всичките 360 градуса 🤪

 

Може да си обикаляш навсякъде в басейна, от всички страни, така че няма да останат гледки, които не са видени 🙂

 

Има значение само докато лежиш на шезлонга. Местата с гледка към Бурж ал Араб и Бурж Кхалифа се падат север, т.е. целия ден на шезлонгите и басейна няма слънце. Най-добрите места за посещение до обяд са "Ain View" (юг) и "City View" (изток), a за посещение следобяд са "Ain View" (юг) и "Palm View" (запад)

 

 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Росина каза:

Аз не успях да се вредя за първа линия 🙂 Това, че мястото е примерно да речем "гледка Бурж Ал Араб" нали не означава, че не можеш да си разцъкваш из всичките 360 градуса 🤪

Не може да разцъкваш, защото има прегради между четирите зони и не може да се ходи от зона в зона. Където първоначално си платила там си стоиш. Ние затова избрахме с гледка към палмата, защото ни се стори най-готина. Както се вижда от снимката има стъклени прегради, които разделят четирите зони. Наши приятели ходиха и много искаха да се снимат на гледката към Палмата, но не им разрешиха.

10383CF2-7C23-4C0C-9CD4-2DE267D71C37.jpeg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, borislavpetkov84 каза:

Не може да разцъкваш, защото има прегради между четирите зони и не може да се ходи от зона в зона. Където първоначално си платила там си стоиш. Ние затова избрахме с гледка към палмата, защото ни се стори най-готина. Както се вижда от снимката има стъклени прегради, които разделят четирите зони. Наши приятели ходиха и много искаха да се снимат на гледката към Палмата, но не им разрешиха.

10383CF2-7C23-4C0C-9CD4-2DE267D71C37.jpeg

Това не е вярно. Ето ги "преградите".

Има и достатъчно клипове в интернет. Ако си в басейна може да си плуваш навсякъде.

 

 

 

 

AA0C2180-F4BC-4E9B-8B94-58EE16D04A71.jpeg

9849BD7F-7597-4D03-99E3-68C6E47A250C.jpeg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 10 часа, Mistela каза:

Е колко да са ненормални!

Топличко е.

Абе и аз нося на жега ама бях миналата година 18-28 април и беше 42-45 през деня и 38 вечер щях да пукна 😆 Иначе видях мойте сега за март съм ги вземал юли месец за 20лв в посока 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 8 часа, П.Кръстев каза:

Това не е вярно. Ето ги "преградите".

Има и достатъчно клипове в интернет. Ако си в басейна може да си плуваш навсякъде.

 

 

 

 

AA0C2180-F4BC-4E9B-8B94-58EE16D04A71.jpeg

9849BD7F-7597-4D03-99E3-68C6E47A250C.jpeg

Отзивите в tripadvisor също са, че свободно се плува навсякъде в басейна и може да си обикаляш т.е. избраната гледка има значение само докато си лежиш на шезлонга.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 3.02.2022 г. в 0:53, Capitan Morgan каза:

Да общо взето. Но с тези изисквния за ПСР може и да го нямам 🙂 Малко ми е неясен последния абзац какво точно означава :

 

this is valid only for crossing the border from Dubai NOT for entry into any Abu Dhabi attractions or public venues.

Планираме евентуално 1 ден в Абу Даби (влизане от Дубай) след тест от България, трябва да се вържат тези 48 часа... някой има ли опит с тези ограничения? В общия случай публично място е и градски транспорт, малки магазини и дори открити пространства... та как точно проверяват, предполагам гледат този техния app за зелен сертификат. Ясно, че в молове, музеи и други подобни явно няма да може да се влиза, въпросът е къде другаде проверяват...

Връзка към коментар
преди 55 минути , lyubo21 каза:

Планираме евентуално 1 ден в Абу Даби (влизане от Дубай) след тест от България, трябва да се вържат тези 48 часа... някой има ли опит с тези ограничения? В общия случай публично място е и градски транспорт, малки магазини и дори открити пространства... та как точно проверяват, предполагам гледат този техния app за зелен сертификат. Ясно, че в молове, музеи и други подобни явно няма да може да се влиза, въпросът е къде другаде проверяват...

"Говори се, че след 15ти отпада носенето на маски и ще разхлабват мерките.
До Абу Даби не можахме да отидем. Шофьорите на автобуса проверяваха за регистрация в тяхното приложение, която се оказа невъзможна с български ПСР."
 
Това е цитат от BG MAMMA. Явно за Абу Даби, БГ тестовете не важат и трябва да се прави на място.
 

 

  •  
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, valpet каза:

Искам да попитам дали има някой от форума да пътува за Дубай с полета на 01.03.Или ако някои  са там в началото на март.Ако има такива може да обменим малко инфо на Л.С.

Аз, майка ми и голямата ми дъщеря.

Една уточнение. Чак днес започнах да правя някакво планиране и все още съм в начален етап. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мои близки имат билети София - Дубай - София, но няма да пътуват. Променени са, но Не са потвърдени, т.е. плаващи от днес до края на март. Отделни резервации са, два за отиване и два за връщане. Търси се обща цена платена от тях - 250лв. Само с ръчен багаж са. Таксата за промяна май е 93лв на човек и на полет, може и да бъркам. Купувани са с дискаунт, ако има значение де. Като гледам връщащите съботни полети от Дубай до София за март надхвърлят 800лв.  Важи до седмица, ако някой има интерес да пише л.с.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 48 минути , Kamen каза:

Мои близки имат билети София - Дубай - София, но няма да пътуват. 

Билетите ако не са с флекс почти няма опция да се ползват от друг. По-принцип аз имам интерес, но щом са с дискаунт то името на титуляра не може да се променя съответно само другия пътник, но за да се случи това трябва да изберат/потвърдят дати удобни за мен в случая. Аз сменям името на другия пътник, но билета на титуляра ще изгори защото няма флекс и съответно не може да си отмени полета. Ако са платени кеш след като изберат рефънд, получават кредит и след това могат да си искат парите по сметка. Това мисля е най-добрия вариант.

Връзка към коментар
преди 1 минута , Ivko каза:

Билетите ако не са с флекс почти няма опция да се ползват от друг. По-принцип аз имам интерес, но щом са с дискаунт то името на титуляра не може да се променя съответно само другия пътник, но за да се случи това трябва да изберат/потвърдят дати удобни за мен в случая. Аз сменям името на другия пътник, но титуляра билета ще изгори защото няма флекс и съответно не може да си отмени полета.

Изобщо не съм наясно. Няма флекс, датите са свободни/след промяна от Уиз и не са потвърдени/, потвърждава се дата, която  искаш. За по-сигурно направи си справка с безплатния телефон на Уиз. В противен случай си възстановяват парите. Повтарям, датите не са потвърдени и са свободно избираеми до края на март.  

 

Връзка към коментар
преди 5 минути , Ivko каза:

Щом са без флекс най-добре да си вземат парите. В противен случай единия билет ще изгори защото име на титуляр на който е дискаунта не се променя.

Или по-просто, отиване и връщане за един човек - 430лв за избрани от него дати. Тъй или иначе възстановяването ще го направят към 25 февруари.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Kamen каза:

Или по-просто, отиване и връщане за един човек - 430лв за избрани от него дати. Тъй или иначе възстановяването ще го направят към 25 февруари.

Да и това е опция. Аз ще помисля да видя и покрай мен какво се случва и ще пиша със сигурност преди 25-ти. Мерси

Връзка към коментар

Kaкви са опциите за комуникация през интернет с България? Доколкото виждам приложения като WhatsApp, Viber, FB Messеnger не работят на територията на ОАЕ? Трябва да се мислят някакви схеми през VPN.

 

С кацането ще си вземем местна карта с интернет, но не знам кои приложения може да използваме нормално и дали има такива?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За чат няма проблеми ако си на wi-fi, но за разговори аз за всичките пъти, които съм ходил никога не мога да говоря, но майка ми примерно си говореше през вайбър, но като цяло се заглушават за да си плащаш 😄. Ако си с тяхна карта зависи от плана ти включва и Free internet calling, но не всеки план. Тук може да им видиш плановете. Те на този оператор дават  безплатни карти с 2мин. разговори и 1GB нет, но за 24ч само 😄 иначе като савлиш приложението може да си активираш още 2GB комплимент. На мен за 4 дена ми стигнаха тия 3GB даже и шервах на една китайна на плажа 30мин да си гледа сериала. Като гледам плана им най-евтиния с интернет разговори е 99 дирхама имаш и 30 мин международни разговори и до БГ и 6GB нет. Друга опция е най-евтиния план 49 дирхама с 2GB и да пращаш гласови съобщения там масово така правят. Но който план да избереш имаш 30 интернационални минути така, че може да си говориш на тях.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , П.Кръстев каза:

Разговорите не са чак толкова важни, поне съобщенията да минават пак е нещо. Иначе на този план съм се спрял и аз, за 99 AED.

Да напълно достатъчен. По-принцип карти дават на паспортна, но сега като ходих нямаха и ми каза, че на хелти проверката /след пасортна/ имат ама на хората пред мен не даваха, дойде моя ред и аз нахално си поисках и той отвори шкафчето и ми даде 😄

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.