Прескочи до съдържание

ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Моля някой, който е пътувал да ми каже може ли да пътувам до Дубай с ваксина на Джонсън и Джонсън с една доза поставена на 31.08.2021 г. По принцип в Дубай колко е срока на валидност на ваксините, защото в моя случай на 19 март, когато ще летя ще са минали повече от 6 месеца? 

Връзка към коментар
преди 36 минути , borislavpetkov84 каза:

Моля някой, който е пътувал да ми каже може ли да пътувам до Дубай с ваксина на Джонсън и Джонсън с една доза поставена на 31.08.2021 г. По принцип в Дубай колко е срока на валидност на ваксините, защото в моя случай на 19 март, когато ще летя ще са минали повече от 6 месеца? 

Това е от сайта на wizz:

 

Ваксиниране
  • Johnson & Johnson's Jansen
  • Sinopharm
  • BioNTech-Pfizer (Comirnaty)
  • Oxford-AstraZeneca (Vaxzevria)
  • Moderna (Spikevax)
  • Covishield-AstraZeneca

 

The UAE accepts vaccines approved by the WHO and the Ministry of Health and Prevention Society (MOHAP). To be designated as “fully vaccinated”, the traveller must have received two doses of the same vaccine, or one dose of Janssen, at least 14 days before departure.

Vaccines accepted

AstraZeneca (Vaxzevria) 

AstraZeneca (SK Bioscience Co Ltd. from Korea)

Covaxin,

Covishield

Janssen

Moderna 

Pfizer-BioNTech (Comirnaty)

Sinopharm

Sinovac

Sputnik V

тоест си ОК, а и вече има хора които минаха с ваксини направени преди повече от 9 месеца. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, Цвете каза:

Днес на много веста в Абу Даби ми искаха PCR тест. Едва ме пуснаха в Марина мол, в хотел Емиратс Палас се шмугнах за кратко, до като охраната се данимаваше с други - 5 снимки и излязох. В джамията също искаха, но проверяващия само зърна ваксинационния сертификат и ме пусна- късмет. Явно не са разбрали още навсякъде, че вече са свободни 😃
 

ПСР за влизане е отпаднал, но техния зелен сертификат в Ал Хозн, Не. На публични места ако искаш да влезеш в Абу Даби трябва да го имаш, взима се през приложението им като трябва да си ваксиниран и пср в местна лаборатория ако не се лъжа на 14 дни се прави. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За придвижване от летището ние използвахме автобус 43 до спирка на зелената метро линия Abu Hail,  прехвърляне на червената линя на спирка Union. В посока към терминал 2 - на спирка Abu Hail  се излиза от изход 1 и се чака на спирка на булеварда. Ние не бяхме напаснали разписанието и почакахме , но за полета в 17:10 хванахме автобус в 14:55( дойде в 15:05). 
Лонджа е много добър. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ако някой, който ще пътува скоро (до края на месеца),  има нужда от някое от тези неща: сим-карта с почти 2GB данни и 30 Flexi min. (валидна до края на март) ; season pass за Експото; сребърна NOL-карта за транспорта, нека се обади, мога да услужа

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, Фил каза:

Ако някой, който ще пътува скоро (до края на месеца),  има нужда от някое от тези неща: сим-карта с почти 2GB данни и 30 Flexi min. (валидна до края на март) ; season pass за Експото; сребърна NOL-карта за транспорта, нека се обади, мога да услужа

 

Аз също - имам по 2бр + карти за Абу Даби( където ни провери контрола, между другото)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Малко актуална информация от днес:

На чек-ин  в София, провериха сертификати за ваксини (2 дози на Пфайзер на 7 месеца), и минахме без проблем. В Дубай погледнаха само моя сертификат за 1 секунда, а на жена ми и децата даже не пожела да гледа нищо и махна с ръка да минаваме. Относно наемането на кола на Т2 от бюрото на Авис, изрично ми поискаха международна книжка ( добре че си направих). Разпитах служителката защо ги изискват, тя ми извади списък с държави от техния сайт и БГ я няма в него. Явно зависи от рентал компанията, дали има такова изискване

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ако някой иска да посети новия музей на бъдещето,който на външен вид изглежда уникален да има в предвид,че билети се взимат от тук https://museumofthefuture.ae/en

и обикновено липсват 10 дни напред.

Иначе за атракции препоръчвам clook и groopon.ae.Дават доста добри отстъпки от официалните сайтове.В първото приложение плащането става директно в евро,ваучерите излизат веднага и проверено работят.За сафари в пустинята в groopon.ae ми свали цената с 30% от официалния сайт на туристическата агенция

 

IMG-e91b6a3a09d56fca3c6545ce65deb466-V.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 10 часа, valpet каза:

Иначе за атракции препоръчвам clook и groopon.ae

Добавям също и headout.com 

За Леголенд при цена от официалния сайт 295 AED, ми свали със 100 AED и 120 cash back, и Бурж Халифа ми излезе по 100 AED при цена 159 на официалния сайт. При всяка покупка има cashback. Получените ваучери са директни билети проверено 3 пъти последните дни.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 2.03.2022 г. в 18:29, Фил каза:

Това обаче има някои особености.
Тези Smart Queue Bookings могат да се запазват или през приложението, или през официалния сайт. По някаква неизвестна причина приложението не може да се свали :rolleyes:. Като се отоври Google play (за IOS не знам как е положението), се появяват няколко app-a, обаче никой от тях не е този, който върши работа. Свалих някакъв, който уж се казваше "official", но се оказа неправилен и безполезен. Една девойка от съпорта в инормационния център ми каза, че на някои телефони не можело да се свали, като не стана ясно дали е въпрос на операционна система или нещо друго ...
Иначе ето това е правилното приложение (с жълтото лого), но като отворя и през десктоп, пак излиза надпис "This app is not available for any of your devices" 

image.png.37b89472946de49d4e1781862201523e.png

@Фил, доста изчерпателно мнение с много полезна информация. Само мога да добавя, че за iOS ние нямахме проблеми с приложението. Доста е удобно, има интерактивна карта на експото. За Smart Queue обаче по-популярните павилиони нямаха места за поне седмица напред, дори и повече, така че не го използвахме.

 

П.С. Паспортите, които са продават, са много готин сувенир, ние за ден и половина успяхме да съберем 20 печата.

 

095IMG_9909.JPEG.c5dc8a52bcd9634a05437104d61b26e4.JPEG

 

138IMG_9933.JPEG.7a3e02b7125fee4e812ec8dd63d0cec2.JPEG

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Някои от павилионите имат fast track за хора на възраст 60+, което скъсява чакането много. Германците, като един от най желаните павилиони обаче нямат такава опция, а при японците чакането на fast track-a е около два часа, което пак не е приемливо. Изобщо ако човек иска да посети най - желаните павилиони трябва да планира всичко няколко седмици предварително и пак един ден не е достатъчен.

Останах с най - добри впечатления от павилионите на държави в които имаше някакъв вид интерактивност и възможност да пипнеш нещо. Давам за пример бразилския павилион, който ако не беше голямата вода в него и един куиз на който се класирах втори (спечелих кафе сет и ароматно кафе, което пия точно в момента) нямаше да ме впечатли с абсолютно нищо. Ще го запомня и с това, че щерка ми падна във водата и успя да си накисне дрехите и косата доста добре. Добре, че си знам стоката и носих резервни дрехи. Павилиона на UAE, освен впечатляващата архитектура, на влизане минаваш през пустинята с истински червени пясъци.

Повечето павилиони са доста скучни и на практика не впечатляват с нищо. Българския е голям с няколко големи видеостени, които показват природните ни забележителности, заедно с оригинала на Варненското златно съкровище без скелета и едно от трите копия на Панагюрското. Имаше и адаптирани за местния пазар млечни продукти на Лакрима. Павилиона е симпатичен и изчистен, но никаква интерактивност, просто сухи презентации както на повечето други. На някои от павилионите, като румънския например, не можах даже да разбера темата, а турския за мен си беше проформа. Като знам турчалята, какъв щанд правят на благотворителния базар в ИЕЦ в първата седмица на декември (организиран е от IWC) и този на такова мащабно събитие, просто не мога да си го обясня.

 

И последно. Ако някой се интересува от еднодневен билет за Експото нека да ми пише на лични. Валиден е до края на месеца и има възможност за 10 smart queues.

 

Пустинята на UAE

IMG_6848.jpeg.b6d091cd3fd049077abeb2b71659663b.jpeg

 

Саудитска арабия - хората се редяха на опашки да минат през тази вода, която ги пускаше и спираше.

IMG_6852.jpeg.213826cbfd7a59fc912b9348262c1892.jpeg

 

Бразилия - голямата вода.

IMG_6866.jpeg.5d6b392dd289acc35080c2915a1cd509.jpeg

 

Лица от България

IMG_6894.jpeg.ec894fbdfbe45701b893f2fd924ff134.jpeg

 

До филипинския щанд имаше филипински ресторант, в който вечеряхме. Това е Chicken Sisig 

IMG_6889.jpeg.60e1fa2a5aa09d5ac5b1ddc3d7714cd5.jpeg

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Да попитам какви ПСР тестове си изкарвате от лабораторията за Дубай? Питам, защото гледам, че има изискване на властите в Дубай ПСР тестовете да са с QR код. Това означава ли, че като ти вземат теста трябва да кажеш в лабораторията, че искаш да е под формата на европейски сертификат с QR код?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , borislavpetkov84 каза:

Това означава ли, че като ти вземат теста трябва да кажеш в лабораторията, че искаш да е под формата на европейски сертификат с QR код?

Кода никой не го гледа/сканира, но за Дубай няма как да е европейски сертификат от тези където си сваляш от his.bg Не знам какъв код имат предвид, ноопределено не се отнася за нас. Просто си носиш резултата от лабораторията с подпис и печат. Той нали има код на него. Това е достатъчно:
 

4180F784-24AE-4180-9665-B7017367D513.jpeg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 51 минути , Mistela каза:

@Ivko промениха полета до Абу Даби, каца в Дубай

Има ли шатъл между двете летища който може да ползваме като кацнем?

Ами шатъл няма /освен ако не си наемете/, но има с ватобус:

 - хващате червеното метро от Т1 или Т3 /Уиз кацат на Т2 и ще трябва такси за около 45 дирхама до Т1 или Т3/ и слизате на последната спирка на метрото UAE Exchange Metro Station и от там автобус E101 до автогарата в Абу Даби мисля, че 50 дирхама беше

 - хващате червеното метро пак по същия начин и се прикачвате на зеленото и слизате на Al Ghubaiba Bus Stop и автобус E100 /този вариат е по-кофти понеже тази спирка на автобуса е по-близко до летище, но после трябва цял Дубай да минете, а с автобус от там едно сигурно час ще се удължи пътя

- има автобус 311 от метро спирката EXPO 2020 Metro Station 2, който ходи директно към летището в Абу Даби за около час и малко

 

С такси някъде около 80 евро ще излезе в зависимост от трафика

  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , Ivko каза:

Ами шатъл няма /освен ако не си наемете/, но има с ватобус:

 - хващате червеното метро от Т1 или Т3 /Уиз кацат на Т2 и ще трябва такси за около 45 дирхама до Т1 или Т3/ и слизате на последната спирка на метрото UAE Exchange Metro Station и от там автобус E101 до автогарата в Абу Даби мисля, че 50 дирхама беше

 - хващате червеното метро пак по същия начин и се прикачвате на зеленото и слизате на Al Ghubaiba Bus Stop и автобус E100 /този вариат е по-кофти понеже тази спирка на автобуса е по-близко до летище, но после трябва цял Дубай да минете, а с автобус от там едно сигурно час ще се удължи пътя

- има и автобус пак от последната спирка на червеното метро води се крайградски и е малко по-евтин от първите два и ходи до летището в Абу Даби, но трябва да видя само кой номер беше

 

С такси някъде около 80 евро ще излезе в зависимост от трафика

Явно ще е с такси, тъй като сме с малко дете и не ми се пътува по нощите по автобус.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Mistela каза:

Явно ще е с такси, тъй като сме с малко дете и не ми се пътува по нощите по автобус.

Погледнете и трансферите в сайта на Уиз или някоя фирма. Сега погледнах прозволна около 65 евро излиза между двете летища.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 5.03.2022 г. в 15:12, Цвете каза:

За придвижване от летището ние използвахме автобус 43 до спирка на зелената метро линия Abu Hail,  прехвърляне на червената линя на спирка Union. В посока към терминал 2 - на спирка Abu Hail  се излиза от изход 1 и се чака на спирка на булеварда. Ние не бяхме напаснали разписанието и почакахме , но за полета в 17:10 хванахме автобус в 14:55( дойде в 15:05). 
Лонджа е много добър. 

Малка поправка за автобуса до Абу Даби. Тръгва от Ibn Battuta Mall и струва 25 дирхама, които трябва да имате в Nol картата. Червеното метро е направено до Експото и на спирката преди Ibn Battuta Mall се разклонява. Слиза се на Jabal Ali Metro Station/дано не бъркам името, но  всичко е много добре означено/ и се прехвърляте на влак към UAE Exchange Metro Station. Спирката на автобус 101 се намира в ляво, като се излезе от метрото. Има 3 спирки, като последната е на Abu Dhabi, Central Bus Station. Трябва да се провери дали има някаква връзка от първата спирка, която е съвсем в началото на Абу Даби и вероятно най- близо до летището. На връщане към Дубай автобусът тръгва от  Abu Dhabi, Central Bus Station и спира директно на Ibn Battuta. 

Мога да предложа за ползване 2 бр. карти за транспорта в Дубай и 2бр. за Абу Даби.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 40 минути , Цвете каза:

Малка поправка за автобуса до Абу Даби. Тръгва от Ibn Battuta Mall и струва 25 дирхама, които трябва да имате в Nol картата. Червеното метро е направено до Експото и на спирката преди Ibn Battuta Mall се разклонява. Слиза се на Jabal Ali Metro Station/дано не бъркам името, но  всичко е много добре означено/ и се прехвърляте на влак към UAE Exchange Metro Station. Спирката на автобус 101 се намира в ляво, като се излезе от метрото. Има 3 спирки, като последната е на Abu Dhabi, Central Bus Station. Трябва да се провери дали има някаква връзка от първата спирка, която е съвсем в началото на Абу Даби и вероятно най- близо до летището. На връщане към Дубай автобусът тръгва от  Abu Dhabi, Central Bus Station и спира директно на Ibn Battuta. 

Мога да предложа за ползване 2 бр. карти за транспорта в Дубай и 2бр. за Абу Даби.

Ако не ми се прецака пътуването и през юни, ще поискам за временно ползване 1 за Дубай и 1 за Абу Даби.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За пътуване от Дубай към джамията  Шейх Зайед в Абу Даби вместо с автобуси препоръчвам "такси". Пиша го в кавички защото поне в моя случай таксито беше без табела и стикери. Но ни закара точно до джамията за 50 дирхама на човек.  За автобуса имаше огромна опашка, а и той спира на централната гара, от където пак трябва друг автобус или такси обратно до джамията. Ползвах автобуса на връщане от Абу Даби към Дубай и съжалих защо не си уговорих и договорих връщането пак с такси - много чакане падна и автобуса бе много по-бавен.

Офертите за "такси" ги предлагат на Ибн Батута. Просто си договорете цена и ....бон вояаж!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Като стана въпрос за таксита можете ли да ми кажете кои таксита да ползваме и имат ли някакво приложение от типа на Grab, с което да си ги повикаш през приложението. И също да попитам как е най-добре да стигнем до Глобал вилидж.

Връзка към коментар

Ние си викаме през тяхното приложение. Такситата са на градска мобилност и са само едни няма различни фирми или нещо такова.

Така изглеждат кремави с цветен покрив

 

43E79B04-C338-480B-B552-302FA3BB4F28.jpeg
 

До Глобал Вилидж няма градски транспорт - само с такси

Връзка към коментар
В момента, Ivko каза:

Ние си викаме през тяхното приложение. Такситата са на градска мобилност и са само едни няма различни фирми или нещо такова, но има частни “таксита” обикновенно са лексуси малко са досадни, като те видят, че чакаш такси.

 

43E79B04-C338-480B-B552-302FA3BB4F28.jpeg

А как се казва приложението, че да си го изтегля от България. И благодаря много да всичката информация.

Връзка към коментар
преди 4 минути , borislavpetkov84 каза:

А как се казва приложението, че да си го изтегля от България. И благодаря много да всичката информация.

RTA Dubai иначе там таксита много има по улиците аз съм викал само в ранните часове към 3-4 сутринта иначе се хваща от пътя и тарифата е една не може да попаднеш на фейк

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.