Прескочи до съдържание

ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 9 часа, borislavpetkov84 каза:

Като стана въпрос за таксита можете ли да ми кажете кои таксита да ползваме и имат ли някакво приложение от типа на Grab, с което да си ги повикаш през приложението. И също да попитам как е най-добре да стигнем до Глобал вилидж.

Ползвахме Careem миналата година като бяхме в Дубай.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 16.03.2022 г. в 23:01, borislavpetkov84 каза:

Като стана въпрос за таксита можете ли да ми кажете кои таксита да ползваме и имат ли някакво приложение от типа на Grab, с което да си ги повикаш през приложението. И също да попитам как е най-добре да стигнем до Глобал вилидж.

До Глобал Вилидж има два варианта за обществен транспорт:

1. Mall of the Emirates metro station отпред има малка автобусна станция от там се взима автобус 106.Пътува 30 минути.

2. Max metro station (max metro Bus Stop seaside) автобус 104 отива директно.Пътува 40 минути.

Ако искаш изтегли едно приложение Careem,може да поръчваш такси и доставка на храна до хотела,регистрация става и с български телефон.

 

На 16.03.2022 г. в 23:19, Ivko каза:

RTA Dubai иначе там таксита много има по улиците аз съм викал само в ранните часове към 3-4 сутринта иначе се хваща от пътя и тарифата е една не може да попаднеш на фейк

Да добавя само,че такситата на RTA Dubai са много коректни.Забравихме си екшън камера в тяхно такси и след комуникация с тях въпреки,че не знаехме номера на таксито, камерата се откри и достави до хотела ни.

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

Извинявам се за глупавия въпрос, но Уиз летят за Дубай от терминал 1 нали? Скоро не съм пътувал с тях от София, а на бордната карта не пише номера на терминала.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 17.03.2022 г. в 11:00, borislavpetkov84 каза:

Извинявам се за глупавия въпрос, но Уиз летят за Дубай от терминал 1 нали? Скоро не съм пътувал с тях от София, а на бордната карта не пише номера на терминала.

Не е глупав въпросът ти, тъпи са бордните карти на Wizz, на които не изписват номерата на терминалите. 
От София полетът е от Т1. 

 

Връзка към коментар
преди 7 минути , Фил каза:

Не е глупав въпросът ти, тъпи са бордните карти на Wizz, на които не изписват номерата на терминалите. 
За съжаление не е Т1, а  Т2. По-назад в темата сме писали какви са вариантите за придвижване до/от терминала. 

Ама той пита от кой терминал излита от София 😉 Терминал 1

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Току-що резервирах хотел в Абу Даби чрез букинг и ми предложи такси. От летището в Дубай до хотела в Абу Даби е 140 км. Букинг ми предлага такси за 68 евро. Доколкото знам регулярната цена на таксито за тази отсечка е около 80-100 евро. Ако е така, то цената, която ми предлагат е ОК, нали? Някой ползвал ли е тази услуга на букинг? А как ще ме намерят на летището в Дубай? Пише, че ще ме чакат на летището (вероятно на изхода от полета и сигурно с табела с моето име), но ако няма никой там, кой ще търся?  

Сега гледам,че от gettransfer.com има такси и за 62 евро. 

Връзка към коментар

Ползвал съм в Перу веднъж “за пробата” -  мина гладко и професионално, чакаха с табела с името ми. Не вярвам , че има сценарий да няма никой . Местната такси компания винаги ще бързо заместник, ако изпратеният шофьор претърпи инцидент, следят и полета ти в реално време.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , stanislavpp каза:

Ползвал съм в Перу веднъж “за пробата” -  мина гладко и професионално, чакаха с табела с името ми. Не вярвам , че има сценарий да няма никой . Местната такси компания винаги ще бързо заместник, ако изпратеният шофьор претърпи инцидент, следят и полета ти в реално време.

Благодаря ти! Резервирах го, пък да видим. 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аха......ето какво ми изпратиха заедно с потвърждението за резервацията:

 

Среща с шофьора

  1. След паспортния контрол и получаване на багажа, отидете в зала „Пристигащи“.
  2. Потърсете вашия шофьор, който ще държи табела с името ви.
 
 
Най-добри съвети за безпроблемно пътуване
Plane icon Вашият шофьор ще ви очаква в рамките на 45 минути след кацането. Така би трябвало да имате достатъчно време да получите багажа си.
Phone icon Не забравяйте да включите телефона си. По този начин вашият шофьор ще може да се свърже с вас при необходимост.
Email icon Ние ще ви изпратим имейл и съобщение с повече информация, когато наближи време за пътуването ви.
Delayed icon Ако полетът ви закъснява, ние ще уведомим шофьора ви. По този начин, той/тя ще бъде там точно, когато трябва.
Cancel icon Можете да анулирате или да промените вашата резервация безплатно до 2 часа преди насроченото време на взимане.
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Може би глупав въпрос, но в полетите за Дубай на Флай Дубай има ли in flight entertainment? Може да се наложи да разсейваме двегодишен щурак с електроника 😞 Предполагам ако има в полета София-Дубай, би имало и в полета Дубай-Мале?

Връзка към коментар

да попитам скорошно пътували:

 

В компанията, с която ще сме някои нямат ваксина, ще влизат с пср.

Трябваше ли теста да е заверен с печат на лабораторията или може да се разпечата от сайта им само?

 

Дете на 14 г. продължава да е с ПСР нали?

Връзка към коментар
На 31.03.2022 г. в 6:27, Венелин каза:

Може би глупав въпрос, но в полетите за Дубай на Флай Дубай има ли in flight entertainment? Може да се наложи да разсейваме двегодишен щурак с електроника 😞 Предполагам ако има в полета София-Дубай, би имало и в полета Дубай-Мале?

Има и едно -две филмчета безплатни , платена е мултимедията , но е супер евтина , 7€ по спомен за целият полет , слушалките по едно евро , ако не носите свои ..

 

преди 7 часа, Mistela каза:

да попитам скорошно пътували:

 

В компанията, с която ще сме някои нямат ваксина, ще влизат с пср.

Трябваше ли теста да е заверен с печат на лабораторията или може да се разпечата от сайта им само?

 

Дете на 14 г. продължава да е с ПСР нали?


 

Печат не трябва със сигурност, това е по-скоро типично само  за България .

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 30 минути , Mistela каза:

В компанията, с която ще сме някои нямат ваксина, ще влизат с пср.

Трябваше ли теста да е заверен с печат на лабораторията или може да се разпечата от сайта им само?

 

преди 18 минути , stanislavpp каза:

Печат не трябва със сигурност, това е по-скоро типично само  за България .

 Ами мисля, че трябва най-малко тук на чекин ги гледат дали са заверени, а не само принтирани. За там не съм обърнал внимани какво искат/гледат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има ли възможност да се използва google meet в Дубай? Отдавна платена екскурзия се засича с онлайн приемен изпит с камера в техническия с продължителност 4 часа. Има ли смисъл да взимаме лаптоп, може ли да се разчита на връзка в хотела? Прочетох, че не е много добре Интернета там където сме (Елит библос, ако има значение) 

Връзка към коментар
На 28.03.2022 г. в 16:23, Pantelej Putnik каза:

Аха......ето какво ми изпратиха заедно с потвърждението за резервацията:

 

Среща с шофьора

  1. След паспортния контрол и получаване на багажа, отидете в зала „Пристигащи“.
  2. Потърсете вашия шофьор, който ще държи табела с името ви.
 
 
Най-добри съвети за безпроблемно пътуване
Plane icon Вашият шофьор ще ви очаква в рамките на 45 минути след кацането. Така би трябвало да имате достатъчно време да получите багажа си.
Phone icon Не забравяйте да включите телефона си. По този начин вашият шофьор ще може да се свърже с вас при необходимост.
Email icon Ние ще ви изпратим имейл и съобщение с повече информация, когато наближи време за пътуването ви.
Delayed icon Ако полетът ви закъснява, ние ще уведомим шофьора ви. По този начин, той/тя ще бъде там точно, когато трябва.
Cancel icon Можете да анулирате или да промените вашата резервация безплатно до 2 часа преди насроченото време на взимане.

Как успя да приложиш номера на полета? Няколко пъти пробвам и все не ми го приема.

Връзка към коментар

Здравейте, планираме пътуване с деца (9 и 11г) 4-8.05.2022 и понеже Уиз каца в Абу даби се чудим дали да вземем кола под наем или е по-добре да заложим на такси Абу Даби - Дубаи и разглеждане на Дубай с метро/ градски транспорт? 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Marygi каза:

Здравейте, планираме пътуване с деца (9 и 11г) 4-8.05.2022 и понеже Уиз каца в Абу даби се чудим дали да вземем кола под наем или е по-добре да заложим на такси Абу Даби - Дубаи и разглеждане на Дубай с метро/ градски транспорт? 

 

Били сме само в Дубай, но за мен метрото е доста добре организирано, а и такситата не са скъпи. Също мисля, че шофирането ако вземете кола под наем, не би трябвало да е проблем там. @Ivko според мен ще те насочи най-добре.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 часа, Marygi каза:

Здравейте, планираме пътуване с деца (9 и 11г) 4-8.05.2022 и понеже Уиз каца в Абу даби се чудим дали да вземем кола под наем или е по-добре да заложим на такси Абу Даби - Дубаи и разглеждане на Дубай с метро/ градски транспорт? 

Аз лично съм ползвал само градския транспорт за всичките пъти там освен ако не искате да ходите на места до където е трудно с него, като Глобъл Вилидж и някой плаж. Сега вече Вие сте 4 човека и с кола може би една идея по-евтино може да е. Но пък последно бяхме 6 човека и ползвахме градски. Има карта за 7 дена за всички зони и целия транспорт и е 110 дирхама. За по-малко има така наречените red ticket и са по 20 дирхама на ден пак за всичко. От Абу Даби до Дубай около 80 евро някъде ще излезе такси /зависи къде ще слезете в Дубай, но може примерно до първата спирка на метрото/. Шатъл може и по-малко.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.