Прескочи до съдържание

ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 4 часа, natalito78 каза:

Благодаря! И последен въпрос:

Чета за автобус 102 от Абу Даби към Дубай, който има спирка на летището в Абу Даби и е с разписание до 00.30. Дали някой може да потвърди, че е така... Мога да избегна нощувката в Абу Даби ако го хванем.

Приятен ден! 

 

Дубай - Абу Даби и Абу Даби - Дубай си наехме трансфер /бяхме 5 човека, 2 семейства/, излезе 90-95 $  на посока.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Marygi каза:

Знаете ли по кое време на деня / на колко често е шоуто на фонтаните и в колко часа е светлинното шоу на Бурж Халифа? Също, струва ли си да се плаща за резервиране специално място за гледане?

Не очаквай нещо особено , “представлението” трае четири минути и е бледо копие на братчето си в Беладжио , Лас Вегас .

  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Привет, пътуваме за Абу Даби на 04.05 и получх мейл от Уиз еър, че се изисква ПСР, документ за преболедуване или пълна ваксинация. Моля ориентирайте ме къде да търся какво се разбира под "пътникът е напълно ваксиниран с ваксина, одобрена от СЗО или Обединените арабски емирства (ОАЕ), и включва QR код". Ваксинирана съм с втора доза преди 5.5 месеца, дали ще ми искат ПСР  (във Франция изискването беше за бустер след 4 месеца)?

Връзка към коментар
На 2.05.2022 г. в 12:14, Marygi каза:

Привет, пътуваме за Абу Даби на 04.05 и получх мейл от Уиз еър, че се изисква ПСР, документ за преболедуване или пълна ваксинация. Моля ориентирайте ме къде да търся какво се разбира под "пътникът е напълно ваксиниран с ваксина, одобрена от СЗО или Обединените арабски емирства (ОАЕ), и включва QR код". Ваксинирана съм с втора доза преди 5.5 месеца, дали ще ми искат ПСР  (във Франция изискването беше за бустер след 4 месеца)?

Може да влезеш само с QR кода от ваксините, НО ако желаеш да ходиш по забележителности ще ти трябва ПСР от местна лаборатория. Така с кода от ваксините и ПСР ще ти е валиден 7 дни може да ходиш навсякъде /дори за мол ти е нужно/. ПСР е с цена 40 дирхама. Отбелязвам, че това е валидно за Абу Даби. За Дубай знам, че е по ларж.

Връзка към коментар

HELP!!!! Преди малко ни отказаха да ни качат на полета на Уиз за Абу даби заради това, че паспорта на сина ми изтича след по-малко от 6м....А имаме билети за концерт на Maroon 5 за 06.05 в Абу Даби и за Бурж Халифа за утре в 9ч. Моля дайте идеи къде мога да предложа  билетите за концерта, поне това да възстановим доколкото е възможно....:(((

  • Шок 1
Връзка към коментар

Правилно са ви отказали бординг , Емирствата имат изискване за минимум 6 месеца валидност при пристигане , както и много други държави по света.

 

Концертни билети може да продадете тук - https://www.tickpick.com/?utm_source=blog&utm_medium=tp_blog&utm_campaign=How To Sell Tickets Last Minute или тук - https://www.stubhub.com/sell/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте!

3. Медицински сертификат за преболедуване от Covid 19 с QR-код в рамките на 1 месец от датата на преболедуването до датата на пътуването.

 

Да разбирам теоретично, че ако днес се разболея, мога след карантината в рамките до 09.06. да мина с такъв сертификат в молове, ресторанти, музеи в Абу Даби и Дубай? Така ли? И преболедувал след доказване на полож.тест с ПСР и преболедувал след доказване на полож.тест с бърз антигенен - дали и двете се приемат?

Благодаря отново!

Връзка към коментар

 

Цитат

Здравейте!

3. Медицински сертификат за преболедуване от Covid 19 с QR-код в рамките на 1 месец от датата на преболедуването до датата на пътуването.

 

Да разбирам теоретично, че ако днес се разболея, мога след карантината в рамките до 09.06. да мина с такъв сертификат в молове, ресторанти, музеи в Абу Даби и Дубай? Така ли? И преболедувал след доказване на полож.тест с ПСР и преболедувал след доказване на полож.тест с бърз антигенен - дали и двете се приемат?

Благодаря отново!

Да, точно така.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Ivko каза:

Да точно така

Благодаря!

А има ли значение как е доказан -дали с ПСР или бърз антигенен тест.

Четох некъде, че сертификат за преболедувал с бърз антигенен важи само за България 1 година :(, но  щом само 1 месец важи в ОАЕ може и двата варианта на доказване да приемат преднакво.

Връзка към коментар
преди 11 часа, natalito78 каза:

Здравейте!

3. Медицински сертификат за преболедуване от Covid 19 с QR-код в рамките на 1 месец от датата на преболедуването до датата на пътуването.

 

Да разбирам теоретично, че ако днес се разболея, мога след карантината в рамките до 09.06. да мина с такъв сертификат в молове, ресторанти, музеи в Абу Даби и Дубай? Така ли? И преболедувал след доказване на полож.тест с ПСР и преболедувал след доказване на полож.тест с бърз антигенен - дали и двете се приемат?

Благодаря отново!

Здравейте, днес се върнахме от Абу Даби и мога да споделя, че имат много добра организация по отношение на ПСР тестването. На летището имаха минимум 10 работещи гешета в 02ч през нощта и всичко стана много бързо, тестването - много внимателно и неусетно, а резултатите получихме след 3 часа. Цената е фиксирана навсякъде - 40 дирхама или около 10 евро.

преди 11 часа, natalito78 каза:

Здравейте!

3. Медицински сертификат за преболедуване от Covid 19 с QR-код в рамките на 1 месец от датата на преболедуването до датата на пътуването.

 

Да разбирам теоретично, че ако днес се разболея, мога след карантината в рамките до 09.06. да мина с такъв сертификат в молове, ресторанти, музеи в Абу Даби и Дубай? Така ли? И преболедувал след доказване на полож.тест с ПСР и преболедувал след доказване на полож.тест с бърз антигенен - дали и двете се приемат?

Благодаря отново!

ПС: в Дубай никъде не ни искаха тестове

Връзка към коментар
преди 11 часа, Marygi каза:

Здравейте, днес се върнахме от Абу Даби и мога да споделя, че имат много добра организация по отношение на ПСР тестването. На летището имаха минимум 10 работещи гешета в 02ч през нощта и всичко стана много бързо, тестването - много внимателно и неусетно, а резултатите получихме след 3 часа. Цената е фиксирана навсякъде - 40 дирхама или около 10 евро.

ПС: в Дубай никъде не ни искаха тестове

Аз нещо се омотах с тези тестове. Летим в неделя - 15,05 за Абу Даби - ПСР ще правим на летище София.  След като кацнем в Абу Даби пак ли трябва задължително ПСР на тяхна територия или? С теста от БГ мога ли да влизам 72 ч по атракции? След това сме за Дубай, но се надявам там да не ни искат вече....

Връзка към коментар
преди 11 часа, Marygi каза:

Здравейте, днес се върнахме от Абу Даби и мога да споделя, че имат много добра организация по отношение на ПСР тестването. На летището имаха минимум 10 работещи гешета в 02ч през нощта и всичко стана много бързо, тестването - много внимателно и неусетно, а резултатите получихме след 3 часа. Цената е фиксирана навсякъде - 40 дирхама или около 10 евро.

ПС: в Дубай никъде не ни искаха тестове

Потвърждавам и аз. Вероятно сме летяли с един полет. В неделя ли летяхте?

Връзка към коментар
преди 8 часа, Pantelej Putnik каза:

Потвърждавам и аз. Вероятно сме летяли с един полет. В неделя ли летяхте?

да 🙂 трябваше да заминем на 4-ти, но Уиз не ни пуснаха и се наложи да минем през Белград на следващия ден, а се върнахме в неделя

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 10.05.2022 г. в 10:31, aneta72 каза:

Аз нещо се омотах с тези тестове. Летим в неделя - 15,05 за Абу Даби - ПСР ще правим на летище София.  След като кацнем в Абу Даби пак ли трябва задължително ПСР на тяхна територия или? С теста от БГ мога ли да влизам 72 ч по атракции? След това сме за Дубай, но се надявам там да не ни искат вече....

Не би трябвало да имате проблем с БГ ПСР, но ще ви излезе доста по-изгодно и удобно да го направите на летище Абу Даби

Връзка към коментар
преди 1 час, Marygi каза:

Не би трябвало да имате проблем с БГ ПСР, но ще ви излезе доста по-изгодно и удобно да го направите на летище Абу Даби

40 дирхама и е готов за 3 часа. Лабораторията е на "пристигащи" (arrivals) на Терминал 1 на летище Абу Даби

Връзка към коментар

Здравейте!
Свалих Al Hosn app, има опция да регистрираш ваксината преди да пътуваш, но когато сканирам кода на ваксината на Пфайзер, ми излиза надпис, че не кодът не е на Европейски сертификат. А то си е точно такъв, пише си го на сертификата от HIS.BG e изтеглен...Какво да направя, че да не вземат и те да не го приемат? Преди седмица си ударихме бустер, ако това има значение и изчислих, че точно 28 дни са преди пътуването...уж толкова искат за Абу Даби.

 

От Хотела в Абу Даби ми искат освен бустерната доза и ПСР за да ползваме закуската 🧐

  • Замислям се 2
Връзка към коментар
На 19.05.2022 г. в 11:42, natalito78 каза:

Здравейте!
Свалих Al Hosn app, има опция да регистрираш ваксината преди да пътуваш, но когато сканирам кода на ваксината на Пфайзер, ми излиза надпис, че не кодът не е на Европейски сертификат. А то си е точно такъв, пише си го на сертификата от HIS.BG e изтеглен...Какво да направя, че да не вземат и те да не го приемат? Преди седмица си ударихме бустер, ако това има значение и изчислих, че точно 28 дни са преди пътуването...уж толкова искат за Абу Даби.

Абу Даби е друга "бира" в добрия смисъл.

В Абу Даби за където и да искате да влезете ще ви е необходим пср от тяхна лаборатория. Правят тестове и на летището като кацнете. Така със сертификата който имате и техния пср ще ви е валидно 7 дни.

Нямате нужда от ал хозн. На кацане ще ви дадат тяхна сим карта защото като си правите пср ще ви изпратят резултата на техен номер. Поне на нас ни искаха техен номер, не можеше на наш бг оператор.

Няма нищо притеснително.

преди 31 минути , natalito78 каза:

От Хотела в Абу Даби ми искат освен бустерната доза и ПСР за да ползваме закуската 🧐

Ако си направите пср в бг ще ви е валиден 48 часа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , natalito78 каза:

От Хотела в Абу Даби ми искат освен бустерната доза и ПСР за да ползваме закуската 🧐

Бях там преди 2-3 седмици - на мен тест ми искаха само на влизане в Голямата джамия. В хотела дори не са ме питали за тест. Явно е до самия хотел. 

Връзка към коментар
На 19.05.2022 г. в 11:42, natalito78 каза:

Здравейте!
Свалих Al Hosn app, има опция да регистрираш ваксината преди да пътуваш, но когато сканирам кода на ваксината на Пфайзер, ми излиза надпис, че не кодът не е на Европейски сертификат. А то си е точно такъв, пише си го на сертификата от HIS.BG e изтеглен...Какво да направя, че да не вземат и те да не го приемат? Преди седмица си ударихме бустер, ако това има значение и изчислих, че точно 28 дни са преди пътуването...уж толкова искат за Абу Даби.

Свалихте ли от his.bg новия сертификат за бустерната доза или въвеждате сертификата от втората ваксина? - възможно е от там да дава грешка, другия вариант е при самото сканиране, ние също имахме такъв проблем не ни разпознаваше сертификата, обаче качихме снимка pdf и стана. Пробвайте различни варианти...

Връзка към коментар

Благодаря на всички! Ще продължа да пробвам. Просто различна информация и се обърквам. За хотела пише, че за деца по 16 не искат ПСР, пък за летището искат..

Моята идея беше да направим на децата ПСР тук - те са на 13 и 16г навършени, но няма 17г. и ние с бустерните дози с мъж ми и с тези документи да минем за 1 нощувка в Абу Даби. Нищо не ми се теглеше и регистрираше- на хартия мислех..Обаче май ще е по-трудно. 

Връзка към коментар

Извинявайте, притесних се...

От Уиз ми пратиха това:

Уважаеми/a Nataliya,

Бихме искали да споделим с вас важна информация и допълнителни изисквания, които ще са необходими за следващия ви полет.

Всички пътници трябва да бъдат регистрирани чрез ICA Smart Travel Service на адрес https://ica.gov.ae преди излитане. (Това не е приложимо за граждани на ОАЕ.)

 

Аз започнах да се регистрирам и изпратих, нищо не получих на мейла си и се притесних, да не направих някоя глупост...

 

Други има ли, които са се регистрирали и защо изобщо е това ?

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

На кратко , обмислям да го посетя в началото на октомври , имам един единствен въпрос … как седят нещата с алкохола извън хотела … имали свободна консумация по заведенията навън / плажа и т.н.

 

Благодаря предварително 🙂

Връзка към коментар
преди 6 часа, vasvas каза:

На кратко , обмислям да го посетя в началото на октомври , имам един единствен въпрос … как седят нещата с алкохола извън хотела … имали свободна консумация по заведенията навън / плажа и т.н.

 

Благодаря предварително 🙂

Не се предлага алкохол. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.