Прескочи до съдържание

бързи въпроси ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 20 часа, jblaze каза:

Здравейте, след няколко дни със съпругата ми пътуваме за Дубай за 5 дни и имам нужда от малко помощ от запознатите:

1. Не  намирам инфо на кой терминал в Абу Даби - AUH каца, но в приложението на Wizz виждам, че обратният полет е от Т1. И пристигането ли е там?

2. Тук пише да си купим билети на момента от летището, но дали има вероятност да няма свободни места и да трябва да се чака следващия автобус по разписание? Предполагам, че поне половината от пътниците от нашия полет ще са за Дубай и голяма част от тях с Airport Shuttle-a. Може ли и има ли смисъл да се запазват предварително билети?

3. Четох за ограниченията с алкохола и че може да се купи от безмитната зона на летището или от лицензирани магазини в моловете. Откъде е за предпочитане като цени? Има ли големи разлики спрямо София и дали не е разумно да се купи от софийското летище? 

4. Предвид прогнозите за 35+ градуса предполагам, че през деня ще е жежко да се стои продължително навън дори и на басейн/плаж. Какво бихте препоръчали да посетим на закрито? Чудех се за Музеят на бъдещето, но гледах няколко клипа и не съм много впечатлен. 

5. Запазихме сутрешно посещение на басейна Аура, но трябва да стигнем дотам от Марината в 6ч сутринта в неделя, когато градският транспорт започва от 8/9ч. Доколкото видях единственият вариант е с такси, но в 5ч сутринта дали ще има по улиците или трябва да се извика през приложение предварително? Ако е второто с кое приложение? Намерих DTC app - Dubai taxi corporation - това ли е?

6. Прочетох в приложението, че летището в Абу Даби не приема мобилни бордни карти и назад в темата пишеше, че трябва да се мине задължително през гише. Трябва ли да разпечатвам предварително нещо или на гишето ще дадат всичко необходимо. 

 

Благодаря предварително за помощта!

 

 

 

Здравейте, ние летим на 2.05 група от 5 човека, може би сме в един и същи полет 🤗.

1. Полетът на Wizz каца и излита на Т1 AUH.

2. Билети за автобус трансфер купувате на самият изход от летището, цена 35 дирхама, приемат само в брой, автобусът тръгва точно от изхода на летището, на всеки кръгъл час.

3. Предният път, имахме бутилка алкохол в чекираният багаж и на летището също може да се купи, желателно е да не е повече от литър на човек. На място също ще намерите, но цената е много по-висока.

4. Относно жегите, ние също сме решили да правим по 2 часа плаж сутрин и след това обиколки на закрито, навсякъде е климатизирано. Относно музеят на бъдещето, билетите се купуват поне 15 дена по-рано. Но има куп други атракции, които може да посетите на закрито- аквариум, зоо, La perla, Burj Kalifa, Aya Universe, и още много. Не пропускайте и едно вечерно сафари да направите.

5. За такси ползвайте app Careem, много удобна. 

6. Относно бордните карти AUH-Sofia, направете си check онлайн, не трябва да разпечатвате нищо, на място ви издават бордната карта, няма такса.

Връзка към мнение

@Silvia Ivanova

Благодаря за отговорите :).

За съжаление нашите дати са 4.05-9.05 и вероятно ще се разминем, както и на връщане.

Благодаря за предложенията на закрито. Ще ги разгледаме подробно довечера. От останалите преживявания вече запазихме сафари - намерих добри препоръки за тази компания. Също така ще направим вечерно пътуване с лодка FR1 по препоръка назад из темата. Останалото време ще е сутрешни плажове/басейн и лежерни вечерни разходки.

Относно Careem четох лоши отзиви и препоръки да се използва държавната компания и затова се насочих към тези таксита. 

Весело изкарване! 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кратка актуална информация за Абу Даби:

1. Безплатно такси: Оказа се, че периодично излиза промоция при ниска цена на резервация и успях да взема при минимална сума на резервацията 235 лева в Букинг / често срещаната цена е около 850 лева, което също е добре/. За съжаление данни за полета и час на пристигане не могат да се променят, т.е. ако има промени е възможен проблем. Назад @Pantelei Patnik беше писал, че е вписвал информация в полето за съобщение към посрещащия, но не се получава. Или е бъг в системата на Букинг, или е вратичка,  която дава възможност пътуването да не се състои. Ще пиша на Букинг и ще информирам за прогрес по казуса, но иначе  ... пътуването беше перфектно. Бях задал час на пристигане и го изпреварихме с около 10 минути. Фирмата имаше единствено първичната информация от резервацията, извиниха се че нямат актуална, но ни чакаха с табела в зоната на пристигащи. Таксито беше Тойота-лексъс висок клас лимузина, въпреки обявения стандартен нисък клас.

2. Единствено автобус 94 отива до Sheikh Zayed Grand Mosque. Спира на паркинга в зоната на джамията, а следващата му спирка е до хотел The Ritz-Carlton Abu Dhabi, Grand Canal, където прави обратен завой в обратна посока /към центъра/  - на около 10 минути бърз ход до входа, където проверяват регистрациите за посещение. Същият автобус отива до Лувъра и е последна спирка за плаж Soul beach, който си позволявам да не препоръчам в близко бъдеще - текат грандиозни строежи и от двете му страни има тежка строителна техника, кранове и дейности, които са извън усещането за един от най-добрите плажове.

3. Такситата са евтини спрямо София, но в час пик не се движат много по-бързо от автобус. Има задръствания, дълги светофари и е личен избор дали да се платят 70 ... 60  ... 80 aed за разлика от 30 % във времето.

4. До летището вървят автобуси А1 и А2, като вторият стига до  Терминал 2. Маркирани са в червено на спирките, спират на Централната автогара.

5. Силно препоръчвам плажа на Gate 5 Corniche beach. Перфектно съотношение на цена и качество!

6. Карта Револут работи безпогрешно. Закупени предварително aed дават малък финансов превес над превалутиране в момента. 

7. В общата информация се споменава, че има безплатен трансфер от остров Яс до летището, потенциално и от летището до Яс. Трансферен бус обслужвал хотелите на острова и спирал  пред всеки от тях, но не било проблем да се качи и не техен клиент. Бях решил да пробвам това, в деня преди пътуването ни, но програмата претърпя лека промяна. Така или иначе Яс е чудесна спирка в деня на пътуване към България - таксито е около 25 aed и пътува под 15 минути. Бръз достъп до острова се оказа автобус 102 който има само 4 спирки от Яс Мол до първата в началото на централната част на Абу Даби, като се минава през остров Садият.

 

Благодаря за насоките на @Roje, @Ivko , @stanimir и  @achieva  и желая щастливи моменти на всички избрали тази дестинация!

 

П.П. Никога не съм правил сравнения на цени с България, но няма да е правилно да пропусна, че 5* хотел от веригата Accor беше намерен на крайна цена 250 лева за двойна стая с морски изглед на първа линия и изхранване НВ / много висок клас френско, арабско, европейско и азиатско меню на блок маса/, безплатен превоз до остров Садият и Soul beасh, Лувъра, остров Яс, Мол Марина, ежедневни билети за вход на частен плаж с ивица 150 метра и 4 спасители, при заети 5 чадъра и 10 шезлонга + безплатни кърпи и обслужване. Едноседмична почивка сравнена с такава в България /ако може да има сравнение/ чисто финансово е с около 50 % по-ниска при равни условия към днешна дата, т.е. около 70 евро на човек на ден с включени полети, трансфери, хотели, платени активности,  такси плаж, храни и напитки и малки подаръци.

Риторичен ли е въпросът, къде не се знаe цената на парите - в България или в ОАЕ.  🙂

  • Харесвам 15
  • Благодаря 3
Връзка към мнение

Здравейте!

Имаме почти цял ден в Абу Даби на връщане от Малдиви.

До къде можем да се разходим с обществен транспорт и да купим  подаръци евентуално за децата /младежи/ и внучка на 6 години? 🙂

Били сме в Абу Даби. Не планирам да обикаляме забележителности.

 

Предварително благодаря!

 

На 28.02.2023 г. в 8:35, Ivko каза:

Извинявам се за закъснението. Сега се чекирах и ми даде бордни карти, но и при мен така изписва ама то си пише, че трябва да се мине през гише да се сверят документи и да ти издадат бордна карта. Значи всичко е точно 😉😄

Това гише мястото, където се чекира големия багаж ли е? Понеже ние сме само с ръчен и се надявах да не се редим там. Или на друго?

Връзка към мнение
На 17.05.2023 г. в 16:32, bonboneva каза:

Това гише мястото, където се чекира големия багаж ли е? Понеже ние сме само с ръчен и се надявах да не се редим там. Или на друго?

Трябва да се наредите и ще ви издадат БК /хартиен билет/.

 

На 12.05.2023 г. в 15:53, bonboneva каза:

Здравейте!

Имаме почти цял ден в Абу Даби на връщане от Малдиви.

 

 

 https://www.yasmall.ae/en/home

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , bonboneva каза:

Това гише мястото, където се чекира големия багаж ли е? Понеже ние сме само с ръчен и се надявах да не се редим там. Или на друго?

Да на чекиране трябва да се редите и аз нямах багаж, но се редих за бордна.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравейте, 

На 23.05 ми предстои пътуване до Абу Даби, днес исках да се чекирам, но ми изписва, че има проблем и паспортите не може да бъдат валидирани, въпросът ми е да продължа ли с чекирането, без валидация на документите и какво трябва да направя на летището, плаща ли се някаква допълнителна такса? 

Прочетох, че и други са имали подобен проблем, но бяха писали, че при тях е от Абу Даби към София, затова питам пак, че леко се притесних.

 

Връзка към мнение

Проблем всъщност няма, така е винаги. Просто трябва да ти видят документите на чекина, не можеш да отидеш директно на изхода, затова.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , neuromancer каза:

Проблем всъщност няма, така е винаги. Просто трябва да ти видят документите на чекина, не можеш да отидеш директно на изхода, затова.

Много благодаря!

Връзка към мнение
На 21.05.2023 г. в 20:45, Ely каза:

Здравейте, 

На 23.05 ми предстои пътуване до Абу Даби, днес исках да се чекирам, но ми изписва, че има проблем и паспортите не може да бъдат валидирани, въпросът ми е да продължа ли с чекирането, без валидация на документите и какво трябва да направя на летището, плаща ли се някаква допълнителна такса? 

Прочетох, че и други са имали подобен проблем, но бяха писали, че при тях е от Абу Даби към София, затова питам пак, че леко се притесних.

 

При нас излезе това съобщение в мобилното приложение, но в сайта бордните карти имаха баркод. Свалих вторите като ПДФ на телефона и с тях се чекирахме без проблем на летището в София. Не минавахме през тяхното гише. На обратно от Абу Даби обаче това не се получи и трябваше да минем задължително през чекин гише, което отне около 30 мин, така че си предвидете малко повече време преди полета за връщане.

Връзка към мнение
На 23.05.2023 г. в 18:43, jblaze каза:

При нас излезе това съобщение в мобилното приложение, но в сайта бордните карти имаха баркод. Свалих вторите като ПДФ на телефона и с тях се чекирахме без проблем на летището в София. Не минавахме през тяхното гише. На обратно от Абу Даби обаче това не се получи и трябваше да минем задължително през чекин гише, което отне около 30 мин, така че си предвидете малко повече време преди полета за връщане.

Благодаря!

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, 

 

ще имам почти 12 ч. при прекачване на летището в Дубай DXB. Тъпото е, че тези 12 ч. са през нощта - от 23 ч. вечерта до следващата сутрин. 

Та, в тази връзка, се чудя какво точно да правя през това време.

Първият вариант ми е да се помотая по лонджовете, видях, че има и възможност за кратко спане в sleep ’n fly Sleep Lounge. Не съм сигурна дали се покрива от Diners.

Другият вариант е да изляза от летището, но не знам доколко ще е удачно сама да се мотая в полунощ в Дубай. Не знам и какъв транспорт да ползвам. 

Как става и трансфера между терминал 2 и 3? Четох, че има автобуси. 

 

Ще съм благодарна на всякакъви мнения/съвети 🙂 

Връзка към мнение
преди 6 часа, Eva eva каза:

Здравейте, 

 

ще имам почти 12 ч. при прекачване на летището в Дубай DXB. Тъпото е, че тези 12 ч. са през нощта - от 23 ч. вечерта до следващата сутрин. 

Та, в тази връзка, се чудя какво точно да правя през това време.

Първият вариант ми е да се помотая по лонджовете, видях, че има и възможност за кратко спане в sleep ’n fly Sleep Lounge. Не съм сигурна дали се покрива от Diners.

Другият вариант е да изляза от летището, но не знам доколко ще е удачно сама да се мотая в полунощ в Дубай. Не знам и какъв транспорт да ползвам. 

Как става и трансфера между терминал 2 и 3? Четох, че има автобуси. 

 

Ще съм благодарна на всякакъви мнения/съвети 🙂 

Има много неща за правене в Дубай през нощта, въпрос на вкус и предпочитания. Градът не спи.

За транспорт аз бих препоръчал Careem. Сваля се приложението и лесно, бързо, удобно може да си повикате шофьор, дава предварително колко ще излезе. Може да платите с карта или кеш.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Eva eva каза:

Как става и трансфера между терминал 2 и 3? Четох, че има автобуси.  

Има шатъл само между 1 и 3. От 2-ри терминал има нощен автобус, но слиза към града, Единсвено с такси може да стигнеш до 3-ти, което ще струва около 50 дирхама.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , Ivko каза:

Има шатъл само между 1 и 3. От 2-ри терминал има нощен автобус, но слиза към града, Единсвено с такси може да стигнеш до 3-ти, което ще струва около 50 дирхама.

Благодаря за отговора! А пеша става ли между 2 и 3?

 

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте няколко конкретни въпроса имам. Чудим се как да летим до Дубай през ноември. Wizz летят до Абудаби и са с 1000лв по-евтини като крайна цена от Flydubai /около 2800/. Трябва да направим 1 нощувка в Абудаби и на връщаме пак да пътуваме до там за обратния полет. Вече сме ходили и в 2та града и сега искаме да заведем децата, но като цяло имам планове само за Дубай. 

1. Различава ли се много "качеството" на услугата от 2те компаний? Wizz може да закъснеят, да отменят полет и т.н и съвсем да се забавим с вечерния полет до Абудаби.

2. За Flydubai имат ли политика за запазените места, ако не си закупиш такова, автоматично да бъдеш сложен до детето си? При wizz не купувам места и сме 2х2 с мъжа ми и малките.

3. Ще вземем rentaacar както предишния път, ако летим с flydubai и кацаме на новото летище, трудно ли е ориентирането и въобще взимането на колата от там.

4. Да чакам ли някакви оферти на flydubai до новмери за билети на по-ниска цена или да взимам от сега, гледам че и цените на хотелите се вдигат тогава.

5. Четох  и проверих, че с друго VPN се сваля цената на хотела с около 20-25%, и че е хубаво да се плати сумата през booking, за да няма проблем в хотела при плащане с резервацията. И въобще ако запазя така /през Дубайски VPN/, дали ще имаме проблем по принцип с резервацията, предполагам не, но все пак?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 9 часа, Tesh каза:

Не разбирам това съобщение. 

Screenshot_20230914_123931.jpg

По време на пандемията кацаха до Дубай, както и определени дни до април месец тази година и просто не са махнаи Дубай от разписанието, но както виждаш , че си пише Абу Даби даже и да избереш Дубай.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Пак аз 🙂 Както стана ясно, лонджове няма да има 🙂 Та, в тази връзка - благодаря за предложението за приложението Careem. Въпросът е къде да се отиде в Дубай - от полунощ, да се помотаем няколко часа, примерно до - сутринта? Ако няма нет на летището, трансферът колко ще струва с такси?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.