Прескочи до съдържание

Транспорт до околните балкански летища - Истанбул, Белград, Скопие, Букурещ и Солун


Препоръчани мнения

Моля за помощ, не намирам никакъв транспорт от летището на  Задар до града. Пътуваме на 3.07, неделя  и кацаме около 20 часа. Мисля си, че не е възможно да няма никакъв транспорт , но засега откривам само таксита на една "прекрасна" цена от около 35 евро  за 10 км. Аз ли не търся като хората и пропускам нещо ?  Самолетните билети са по евтини.

Връзка към мнение

Ще попитам за всеки случай, подчертавайки, че е спешно, защото цялото ми семейство е решило да закъсва на произволно избрани места тази седмица: 

 

Как може бедстващ в Скопие човек да се прибере до София, след 17:00 днес? Звънях на една българска фирма, но казаха, че има само македонски автобусни компании в момента и трябва да се провери на гарата кога и дали тръгват. Но ако някой скоро е проверявал и няма как да се пропусне нощувка, да свирне, за да не се хабят да обикалят тази вечер. 

 

Връзка към мнение

Има фирма Матпу, но тръгват по-рано 😞
https://www.matpu.com/mejdunaroni-avtobusni-linii/razpisanie-avtobusi-Macedonia.html
Алпар вижте, те са с турско участие. Алпар имат в 17 часа: https://www.alparturizm.com.tr/tr/seferlerimiz/?ND=2&NY=3
Автобусът е за Истанбул, но минава през България, аз съм ги виждала в Пловдив, имат и офис на автогарата.

Контакти: https://www.alparturizm.com.tr/tr/iletisim
SOFIA

BUS STATION SERDIKA ,OFFICE 107
TEL: 00359 298 15 856-----00359 293 66 768
          600359 298 15 ----00359 293 66 160
       00359 295 31 338-----00 359 295 25 004 

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Вчера проверявах в нета и намерих това:

http://www.busbg.com/epay1.php?pid=536122&stown=85&dest=1&pl=1415

Има автобус днес в 17:30ч.Като гледам може да се купи и билет през сайта.

Грешка, дава дата 6.07., може би от юли тръгва линията.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 26 минути , Lindt каза:

Ще попитам за всеки случай, подчертавайки, че е спешно, защото цялото ми семейство е решило да закъсва на произволно избрани места тази седмица: 

 

Как може бедстващ в Скопие човек да се прибере до София, след 17:00 днес? Звънях на една българска фирма, но казаха, че има само македонски автобусни компании в момента и трябва да се провери на гарата кога и дали тръгват. Но ако някой скоро е проверявал и няма как да се пропусне нощувка, да свирне, за да не се хабят да обикалят тази вечер. 

 

Такси до границата с цена 1 евро на километър и договаряне на място. На границата посрещане.

Иначе има превози, но не съм ги ползвал и не зная актуалността им, но може да се провери. Пиша на лични, за да не е реклама.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 49 минути , Lindt каза:

Ще попитам за всеки случай, подчертавайки, че е спешно, защото цялото ми семейство е решило да закъсва на произволно избрани места тази седмица: 

 

Как може бедстващ в Скопие човек да се прибере до София, след 17:00 днес? Звънях на една българска фирма, но казаха, че има само македонски автобусни компании в момента и трябва да се провери на гарата кога и дали тръгват. Но ако някой скоро е проверявал и няма как да се пропусне нощувка, да свирне, за да не се хабят да обикалят тази вечер. 

 

Мои познати “бедстваха “подобно ,намериха някаква фб група за споделено пътуване и така стигнаха до Пловдив

Но е на късмет

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 51 минути , iMari каза:

Вчера проверявах в нета и намерих това:

http://www.busbg.com/epay1.php?pid=536122&stown=85&dest=1&pl=1415

Има автобус днес в 17:30ч.Като гледам може да се купи и билет през сайта.

Грешка, дава дата 6.07., може би от юли тръгва линията.

 

Аз им звънях и казаха, че има, но само македонски фирми на място. Така че май това им е първата стъпка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 18 минути , Lindt каза:

Аз им звънях и казаха, че има, но само македонски фирми на място. Така че май това им е първата стъпка.

Има автобус 18ч до Крива паланка на 30км от границата е това,после от там някаква логистика до Кюстендил или от Гюешево направо

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 29.06.2022 г. в 15:30, Lindt каза:

Ще попитам за всеки случай, подчертавайки, че е спешно, защото цялото ми семейство е решило да закъсва на произволно избрани места тази седмица: 

 

Как може бедстващ в Скопие човек да се прибере до София, след 17:00 днес? Звънях на една българска фирма, но казаха, че има само македонски автобусни компании в момента и трябва да се провери на гарата кога и дали тръгват. Но ако някой скоро е проверявал и няма как да се пропусне нощувка, да свирне, за да не се хабят да обикалят тази вечер. 

 

Как се прибраха близките ти. 

Връзка към мнение
преди 8 часа, Doctor Who каза:

Как се прибраха близките ти. 

Честно казано, не съм много сигурна, че мога да споделя полезна за форума информация, тъй като не знам нито точните фирми, нито цени, нито разписание. Даже и началната точка на прибирането не ми е още ясна - дали крайбрежието на Албания, дали Тирана.

Баща ми не е много по конкретната информация :angel:  и ми беше жал да му прекъсвам разказа за приключението с такива въпроси.

Но пътува с група за народни танци и е нещо като организирано пътуване. Извадил си е рамото, отишъл е в болница за наместване и не са го чакали. До Скопие е пътувал от 20:00-05:00 сутринта, билети имало онлайн. Към 14:00 беше в София.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Днес се върнах от Задар и бързам да напиша две думи за транспорта. Много бях притеснена, че пристигаме късно вечерта , в неделя, на малко летище . Изобщо не бях сигурна, че разписанието на публичния транспорт , открито с любезното съдействие на форума ,ще бъде спазено . Стига съм разтягала локуми , хърватите бяха безупречни . Разписанието от сайта на летището се спазва . То е много мъничко и няма как да се объркате. Просто излизате и спирката е вляво. Няма часове на тръгване  на таблото ,  пише само  "автобус". 😀. Билетът струва 25 хърватски куни. За такси ни поискаха 35 евро. Има много гишета за коли под наем , В допълнение ще кажа, че и "Ryanair " излетяха и качнаха навреме , така че нищо не помрачи 2-та  дена в Задар. Самолетът беше полупразен за мое огромно съжаление, надявам се това да не е знак , че няма интерес от пътници.  За пример : Чекирахме се 4 часа преди полета и ни даде места 5 F и 2 А .На връщане беше малко по добре. С една дума - Вървете !🙂

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Моля препоръчайте ми трансфер от летище Болоня до града за 6 човека (само с ранички). Искам да букна 7 местна кола/такси. Имаше сайт за трансфери, ама не го намирам.

Връзка към мнение
преди 1 час, samuraika каза:

Моля препоръчайте ми трансфер от летище Болоня до града за 6 човека (само с ранички). Искам да букна 7 местна кола/такси. Имаше сайт за трансфери, ама не го намирам.

Сещам се за https://www.holidaytaxis.com/en/. Не знам дали е същият сайт и как са цените спрямо други, но преди се е налагало да ги ползвам за трансфер и бяха коректни.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Днес случайно установих, че цената на Пегасус от Русе/Варна, Шумен, Разград до Букурещ и летището е различна в зависимост колко по-рано се купува билета или колко места вече са продадени. Не знам точната причина за разликата. Т.е. май и те са въвели променливо ценообразуване като например Фликс бус.

Една приятелка ще ходи на концерт, та по повод закупени от нея преди 2 седмици билети, видях, че има разлика в цената за утре и тази, която е платила. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Вижте на летището в Букурещ каква тълпа се е събрала за паспортен контрол след кацане. Който бърза за прекачване трябва да прережда всички. Около 20 минути отиват за проверка особено вечер като кацат повече полети.

IMG_20230904_182619.jpg

  • Шок 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 16 минути , dimitrov6 каза:

Вижте на летището в Букурещ каква тълпа се е събрала за паспортен контрол след кацане. Който бърза за прекачване трябва да прережда всички. Около 20 минути отиват за проверка особено вечер като кацат повече полети.

IMG_20230904_182619.jpg

Ау, никога не съм виждала толкова народ, нито лятото, нито по празници. Да не би нещо да е станало, като това да държат пътниците от няколко полета в самолета?

 

По темата: открих още една възможност за автобусен транспорт до летище Отопени - с Юниън Ивкони. Хубавото е, че е по-евтино от Пегасус, а лошото - само веднъж на ден е линията.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 29 минути , ДиянаВ каза:

Ау, никога не съм виждала толкова народ, нито лятото, нито по празници. Да не би нещо да е станало, като това да държат пътниците от няколко полета в самолета?

 

По темата: открих още една възможност за автобусен транспорт до летище Отопени - с Юниън Ивкони. Хубавото е, че е по-евтино от Пегасус, а лошото - само веднъж на ден е линията.

Не знам защо е такава навалица,но работят към 20 гишета за паспортен и пак отива над 20 минути. Има и тоалетна,ако някой не издържи.

А Flixbus , който е от Букурещ за София спира и в Русе, въпреки че в обратна посока май няма такава спирка. В Букурещ ми се включи някакво безжично съобщение, което се изпраща на всички телефони в района за отвлечено дете . Аз ги изключих вече тези съобщения,че ми изкара акъла и не знаех какво говори на румънски в джоба ми,и хората взеха да ме зяпат.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 20 минути , dimitrov6 каза:

Не знам защо е такава навалица,но работят към 20 гишета за паспортен и пак отива над 20 минути. Има и тоалетна,ако някой не издържи.

А Flixbus , който е от Букурещ за София спира и в Русе, въпреки че в обратна посока май няма такава спирка. В Букурещ ми се включи някакво безжично съобщение, което се изпраща на всички телефони в района за отвлечено дете . Аз ги изключих вече тези съобщения,че ми изкара акъла и не знаех какво говори на румънски в джоба ми,и хората взеха да ме зяпат.

И от Русе до Букурещ има Фликс - всеки ден в 0:20 часа, от Варна тръгва. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , ДиянаВ каза:

И от Русе до Букурещ има Фликс - всеки ден в 0:20 часа, от Варна тръгва. 

Ние се срещнахме с  автобуса София Букурещ  на бензиностанция OMV в село Поликраище близо до Търново през нощта. Там сигурно се разминават в двете посоки и има 15 минути почивка. Бяха почти всички чужденци,много китайци,имаше от Непал, САЩ,а до мен бе от Танзания.

Между другото брата на баба,която е от Старозагорско е бил войник в Русе към 50-те и там се оженил. Имаше двама сина,но преди няколко години починаха синовете. Не знам да не е от въздуха от Гюргево.След пенсия дядото с жена си си купиха стар хан в село Ганчовец до Дряново. Ходил съм им на гости.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , dimitrov6 каза:

Ние се срещнахме с  автобуса София Букурещ  на бензиностанция OMV в село Поликраище близо до Търново през нощта. Там сигурно се разминават в двете посоки и има 15 минути почивка. Бяха почти всички чужденци,много китайци,имаше от Непал, САЩ,а до мен бе от Танзания.

Между другото брата на баба,която е от Старозагорско е бил войник в Русе към 50-те и там се оженил. Имаше двама сина,но преди няколко години починаха синовете. Не знам да не е от въздуха от Гюргево.След пенсия дядото с жена си си купиха стар хан в село Ганчовец до Дряново. Ходил съм им на гости.

Дядото да не е участвал в строежа на Дунав мост?

Допреди няколко години често ходехме на гости в къщата на приятел в Априлци, Острец. Разхождайки се до центъра неминуемо минавахме покрай един дядо-вдовец, седнал на пейката пред дома си. Всеки път слушахме историята му: Аз 50 и ... година бях войник в Русе и строихме Дунав мост ... И така все един и същ разговор се водеше 🙂. Какво да се прави, лошо нещо е самотата...

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Ей за това си мечтая🙂 - влак на европейско ниво от Русе до Букурещ.

https://www.dunavmost.com/novini/vlakat-po-liniyata-ruse-gyurgevo-bukuresht-se-ochakva-da-tragne-prez-dekemvri
Да се надяваме, че ще тръгне и като потръгне ще му увеличат честотите🙂

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 32 минути , ДиянаВ каза:

Ей за това си мечтая🙂 - влак на европейско ниво от Русе до Букурещ.

https://www.dunavmost.com/novini/vlakat-po-liniyata-ruse-gyurgevo-bukuresht-se-ochakva-da-tragne-prez-dekemvri
Да се надяваме, че ще тръгне и като потръгне ще му увеличат честотите🙂

Аз пък да се изспамя, че чакам някоя година да пуснат човешки влак Пловдив-РусИ, че не съм била там от дете, само транзит на път за Румъния.

Щото сега положението е... 8:28 часа с най-експресния вариант. Другите са по 10 часа+. И то ако бедежето нещо не сгафи. А то ще. :smile3:

 

Screenshot.png.b9a66b75049749907078e9b7c64985ed.png

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 17 минути , Argentique каза:

Аз пък да се изспамя, че чакам някоя година да пуснат човешки влак Пловдив-РусИ, че не съм била там от дете, само транзит на път за Румъния.

Щото сега положението е... 8:28 часа с най-експресния вариант. Другите са по 10 часа+. И то ако бедежето нещо не сгафи. А то ще. :smile3:

 

Screenshot.png.b9a66b75049749907078e9b7c64985ed.png

И аз не съм ходила в Пловдив от годината на слънчевото затъмнение🙂. Обади се като го пуснат. Ще ти дойда на гости, но ще те издебна да си се върнала от Гърция, заредена с узо😉😄

  • Смея се 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.