Прескочи до съдържание

дневник Огнено червено, изумрудено зелено, тюркоазено синьо - пътешествие в цветовете на дъгата


Препоръчани мнения

Огнено - червено - Улуру - Свещената планина на аборигените в Австралия. Наричат я още " Пъпът на света", " Червената планина", "Планината-хамелеон".

Казват, че това е едно от най-красивите места на планетата Земя.

 

post-1504-0-26338300-1474476112_thumb.jpg

 

Изумрудено- зелено, бих добавила цялата палитра на цветовете в него.

 

Големият Бариерен Риф в Австралия - най - голямата в света система от коралови рифове и острови на североизточния Австралийски бряг, с дължина повече от 2000 км.

 

post-1504-0-17039300-1474476516_thumb.jpg

 

И неговите обитатели:

 

post-1504-0-82373700-1474476593_thumb.jpg

 

Тюркоазено синьо - Малдивите:

 

post-1504-0-30439000-1474476787_thumb.jpg

 

Ето го и маршрутът:

 

post-1504-0-62012900-1474476815_thumb.gif

 

Да видим, дали ще мога да направя такива, като снимките от нета :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 45
Връзка към мнение

Алекс, ти тази карта сама ли я направи? Направо съм изумена! На мен ми изглежда невъзможно, ако не си някакъв поне скрит IT.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ееее, достигна Биг Мак, браво.

Благодаря! Стигането не е ясно, но се опитвам. :)

Това е планчето. Ще пиша кратичко и поред, от съответното място. Пътеписите - после.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Алекс, ти тази карта сама ли я направи? Направо съм изумена! На мен ми изглежда невъзможно, ако не си някакъв поне скрит IT.

Картата се прави в gcmap.com

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Алекс, ти тази карта сама ли я направи? Направо съм изумена! На мен ми изглежда невъзможно, ако не си някакъв поне скрит IT.

Сама, сама! Ти дни съм хакер голям, нали се похвалих, че чак и снимки турих за календара. :)

Това с картата е лесно, Жоро беше дал линк, но мога утре да го копирам, че от телефона не става.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Картата се прави в gcmap.com

Благодаря!

Ще пробвам, ама не вярвам да е лесно. Със сигурност ще се похваля, ако стане.

 

Алекс, верно си станала хакер :-)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Millia, виж в темата на Мак за Фиджи, Самоа и т. н. /тази, в която последните дни се тьркаляха специфични колела/. На стр. 2 Мак е дал линкове към програмки, с които се правят картите с маршрут. Първата от двете наистина е много проста, щом и аз се справих :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Чудесен маршИрут, Алекс :), но... да не смятате да емигрирате на Малдивите? :)

За домашно преди пътуването - прочети разказа от подписа ми. После в същия сборник (пак там) намери и прочети за разписанието, за Кайджек Певеца и за хотел „Космополитън“! :)

Биг Макчо сичките ви научи да правите такива гъзарски картинки, само мен не ме научи! Сигурно ми има зъб зарад онова колело ;)

 

 

Приседнах в ъгъла с чаша питие да чета :)

 

Прибери ги малко тия пищялки, ще се изпопребием в тъмницата! :angry:

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Капитане, нали днес пуснаха евтини билети до Фиджи. Хващай първия полет и иди да намериш пъпа на БигМак и после ти си знаеш...жп гара Горна Оряховица :-).

Ама, ха!!!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Алекс, този готин маршрут кога ще го правиш?

След малко. :) След седмица тръгваме.

 

Чудесен маршИрут, Алекс :), но... да не смятате да емигрирате на Малдивите? :)

За домашно преди пътуването - прочети разказа от подписа ми. После в същия сборник (пак там) намери и прочети за разписанието, за Кайджек Певеца и за хотел „Космополитън“! :)

Биг Макчо сичките ви научи да правите такива гъзарски картинки, само мен не ме научи! Сигурно ми има зъб зарад онова колело ;)

Прибери ги малко тия пищялки, ще се изпопребием в тъмницата! :angry:

Ми не Фнимавате, бе! Класната е заета, Директорът - също, Инспекторатът се е Олабил - пълна анархия!С това сливане на  почивни дни, тЕ това е резултатът. :blush: :blush:

Жоро даде линкове и аз, понеже внимавам, веднага почнах да се упражнявам.

И на третия ден...взе, че се получи. ;)

На БиГ МаГ пъпът му е нейде из островите, пък моя си го оставям в Куала Лумпур :) Ходим, къде ходим, все е през там. От Мале - пак там - за пазаруване и тогава - обратно. :)

И за протокола - никога и никъде не съм имала желание да емигрирам. :)

Е, един път в Люксито ми мина една такава мисличка, ама съвсем за малко. :)

 

Приседнах в ъгъла с чаша питие да чета :)

Малко търпение и ще има за четене. :)

 

Сега сметнах:

Обща дистанция на полетите - 30,943 mi.

В километри - 49 798 км.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За сравнение с миналата година, това беше маршрутът:

 

post-1504-0-80135400-1474522649_thumb.gif

 

26 122 mi - 42,039 km

 

 

Предстоящото пътуване:

 

post-1504-0-97939900-1474520540_thumb.gif

 

30,943 mi - 49 798 км.

 

Сегашното ще бъде по-дълго, с повече на брой полети.

 

 За сравнение - дължината на Екватора е около 40 000 км.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Какво уникално място ви чака... За пръв път чувам тази скала - влюбих се в нея... Това по моите критерии означава само едно нещо :)

 

А какво катерене ви чака - прелест! :) 

 

54_big.jpg

 

Желая ви чудно пътуване! 

 

P.S. Captain, стига си се спъвал в мен!  :angry:  :lol:

 

 

Връзка към мнение

Какво уникално място ви чака... За пръв път чувам тази скала - влюбих се в нея... Това по моите критерии означава само едно нещо :)

 

А какво катерене ви чака - прелест! :)

 

attachicon.gif54_big.jpg

 

Желая ви чудно пътуване! 

 

P.S. Captain, стига си се спъвал в мен!  :angry:  :lol:

Благодаря много! Ама нали знаеш, че сме градски туристи. :blush: Лазене и катерене надали , но хелЕокоптерно турче - сигурно. ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Една позната, която беше там преди година ми каза, че тази скала била супер впечатляваща на живо. Но аборигените я смятали за свещена и не одобрявали катеренето по нея (въпреки, че всички туристи го правят). Имало и много туристи, които били насядали около скалата с чаша вино и чакали залеза :)

А аз ще чакам снимки :)

 

Приятно и незабравимо пътуване!

Редактирано от Nati
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Една позната, която беше там преди година ми каза, че тази скала била супер впечатляваща на живо. Но аборигените я смятали за свещена и не одобрявали катеренето по нея (въпреки, че всички туристи го правят). Имало и много туристи, които били насядали около скалата с чаша вино и чакали залеза :)

А аз ще чакам снимки :)

 

Приятно и незабравимо пътуване!

Скалата наистина е много интересна, защото , в зависимост от осветлението си мени цвета.

uluru.jpg

За това там обикновено се правят по два тура  - един по изгрев и втори - по залез.

От хотела ми изпратиха оферта и за някакво шоу със светлини през нощта, но не съм разучила още за какво иде реч.

Като стигнем там, ще решим - ние ще сме с две нощувки, така че, има време за всичко.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Миналата година ние решихме да пропуснем скалата. Иначе да, почти всички организирани турове от Ayers Rock включват и чаша вино по залез при скалата. Казват, че тогава придобива много интересен цвят.

 

Страхотно пътуване, хайде тръгвайте вече, че да четем разказите. :)

 

П.С. Кога пуснахте заявката за виза и кога взехте билетите?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Страхотно пътуване, хайде тръгвайте вече, че да четем разказите. :)

 

П.С. Кога пуснахте заявката за виза и кога взехте билетите?

Визи взех на 6 януари, билети купих на 10 януари. Говорим за основния билет. Използвах едно промо на Бритиш.

Останалите 10 полета натъкмих после.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Интересно пътуване се очертава ;) Аз нямам търпение да тръгвате,че да се пренесем виртуално с вас, незнам за вас ;) Хубаво да си изкарате и да правите много снимки,че да ги пускате тук ;)

P.S Алекс ти голям спец си станала, кви маршрути кво нещо, ще имаш 6 в бележника от Биг Мак ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Интересно пътуване се очертава ;) Аз нямам търпение да тръгвате,че да се пренесем виртуално с вас, незнам за вас ;) Хубаво да си изкарате и да правите много снимки,че да ги пускате тук ;)

P.S Алекс ти голям спец си станала, кви маршрути кво нещо, ще имаш 6 в бележника от Биг Мак ;)

Еееее, ма те нашите маршрути веднъж годишно винаги са такива, ама до сега не знаех как  се правят такива карти. :)

Ох, много УбичЪм да съм Утличничка. ;) ;) ;) ;)

 

И какво заглавие!

Да ти е такова поетично и пътуването!

С таз поетична моя душа, няма как да не е! ;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Имам няколко въпроса към знаещите. Да махна нещо, да добавя друго? Приемам всякакви съвети. Ще сме с кола, така че, няма проблем с разстоянията.

 

Кое от изброените си струва и кое - не?

 

Кернс - има ли нещо интересно в града?

 

Порт Дъглас - има ли нещо интересно в него, освен плажовете?

 

Круизът до ГБР е ясен - целодневен, с оборудване, за гмуркане / не че ще се гмуркам, ама, знае ли се?/с 15 минути хеликоптерна обиколка и лодка със стъклено дъно.

 

Дефилето Мусман

 

Парк  Дейнтри , реката с крокодилите

 

Селцето Куранда, пеперуди, термитници, Скайрейл Рейнфорест, аборигени , водопади и пр.

 

Белабонг, парк Какаду, свещената планина Юбир

 

Личфийлд - пак водопади, термитници, езеро и пр.

 

Дарвин - има ли какво да се види?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кернс - нищо специално в града поне за мен, на други хора им беше харесал.

 

Не виждам смисъл от хеликоптерния тур на ГБР, там красотите са под водата, за което пък ще ти кажа със сигурност да се гмурнеш - лесно е и няма от какво да се притесняваш, дори да не можеш да плуваш, буквално те държат за ръка. Нито хеликоптера, нито стъкленото дъно ще ти покажат какво всъщност е рифа. Хеликоптера ми звучи като туристически капан направо. 

 

Крокодилите в Дейнтри - силно препоръчително, турчето не отнема време, а е много живописно, не само крокодилите, но и влизането в джунглата през реката. 

 

Това са нещата, които аз съм правил и мога да изкажа лично мнение за тях. За Какаду съм чувал страхотни неща и при следващо ходене поне 2-3 дни ще откарам там. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.