Прескочи до съдържание

дневник Огнено червено, изумрудено зелено, тюркоазено синьо - пътешествие в цветовете на дъгата


Препоръчани мнения

Тази вечер в нашия ресторант имаше жива музика, нали е петък.

Готвачът печеше на скарата прекрасни пържолки от риба тон.Масичките подредени на брега, на всяка лампичка,хем красиво и приятно, хем много вкусно.

Вечерята на бюфет излиза по около 15 долара на човек.Който ще идва насам, препоръчвам храната в ресторанта - има за всякакъв вкус.Има и люто, има и не люто.Освен това, винаги има и някаква супа, която също е много вкусна. Ние ядем все риба тон,но има и други месца, готвено, салати, десерти.

После се качихме на нашата тераса да си поприкажем с Аметистчето, та до сега.:)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Вечерята на бюфет излиза по около 15 долара на човек.Който ще идва насам, препоръчвам храната в ресторанта - има за всякакъв вкус.Има и люто, има и не люто.Освен това, винаги има и някаква супа, която също е много вкусна. Ние ядем все риба тон,но има и други месца, готвено, салати, десерти.

 

AlexandraKo,много се радвам, че сте така доволни и си изкарвате прекрасно! :)

А до колко часа продължава вечерята в Арена-та? Че ние точно в петък пристигаме, ама привечер.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

AlexandraKo,много се радвам, че сте така доволни и си изкарвате прекрасно! :)

А до колко часа продължава вечерята в Арена-та? Че ние точно в петък пристигаме, ама привечер.

Яничка, Вечерята е от 18.30 до 22.Ауу,ще имате и жива музика,само в петък има,много е приятно - евъргрийни ,свирят, пеят.

Абе, вие за всеки случай си сложете по една кофичка нудълси в багажа, за в случай, че изпуснете вечерята.Тука си има електрическа кана и чай - кафе.Водичка оставят всеки ден, така че, не е проблем, ако няма къде и какво, да си избърка човек едни нудълси.

Ние така първата вечер,когато пристигнахме и се настанихме в Хулумале, си стана 22ч. Къде по това време да ходиш, че да търсиш, непознато място, не става.А да ядем нудълси се научихме в Корея, на мен лично много ми харесват.:))

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ето и един изгрев, видян от балкона на стаята:

post-1504-0-82214100-1477109371_thumb.jpg

post-1504-0-78794500-1477109392_thumb.jpg

post-1504-0-89218200-1477109469_thumb.jpg

post-1504-0-63049200-1477109501_thumb.jpg

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 20
Връзка към мнение

Последен ден на Маафуши.Чакаме Аметистчето да ни разведе из острова по светло, точно, като един гид същи, че досега само по тъмно сме се щурали напред-назад.:)))

В заключение да кажа:

Благодарности на магеланец Петров!:)))Той ме посъветва за хотела.

Арена бийч е чудесен избор.Като не обръщаме внимание на факта,че асансьорите не работят и бъхтяхме пеш да 5,реално 6-ти етаж, гледката от терасата, че даже и от кревата беше толко замечательна, че тутакси забравяш лазенето до там.:)

Второ предимство - само слизаш и си на плажа.

Трето - добра кухня, всеки ден и на обяд, и на вечеря имаше риба. Риба тон на скара, добре овкусена, сочна и прясна.

Четвърто - мястото, от където ни тръгват лодките и за летището, и за екскурзиите е много близо.

Пето - чудесен персонал, много мили и усмихнати.Е, малко е на забавен кадър всичко,тоест, по -бавничко,ама, като се има предвид, че в тази жега никой за никъде не бърза, не е проблем.:))

Цената на нощувка с вюто /тези бяха по-скъпи/ излезе точно по 120USD на вечер със закуска.

Бяхме настанени в новото крило, всичко новичко, мирише на чисто.

Уговорихме си късно освобождаване, без да доплащаме нищо.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Много се радвам, че ти е харесал хотелът :) А за това, колко увлекателно разказваш и как вкарваш всички ни във филма... само фактът, че пиша от телефон, те спасява от две-три страници похвали! :)))

 

Малко ме е яд, че не знаехме за наличието на родни скъпоценни камъни при нашето посещение, но пък искрено се радвам за всяка следваща смяна, че има такъв ценен гид!

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Много се радвам, че ти е харесал хотелът :) А за това, колко увлекателно разказваш и как вкарваш всички ни във филма... само фактът, че пиша от телефон, те спасява от две-три страници похвали! :)))

Малко ме е яд, че не знаехме за наличието на родни скъпоценни камъни при нашето посещение, но пък искрено се радвам за всяка следваща смяна, че има такъв ценен гид!

Да, много ми хареса и още веднъж ти благодаря, защото се доверих на твоето мнение.:)Сега вече е лесно, защото си имаме сигурен човек тук, готов да помогне с всичко, което е във възможностите и.

Друго си е, като има кого да питаш и за най - елементарни неща.:)Аметистчето е много мила, много сме и благодарни, надявам се, като си дойде в БГ да се обади и да направим и ние нещо за нея.:)))

Петров - опитахме вкусните неща в онази пекарна, която препоръча - наистина бяха много вкусни.:)

Дани, Мария беше трогната от жеста, намерихме я в къщи, че дюкянчето беше затворено.:)

Двуцветкооооо, стягай почерпката!:)))

С две думи - всички поръчки са изпълнени, всички препоръки магелански са спазени,

чудесно малдивско трипче ни се получи.

Още веднъж благодаря на всички, които споделиха мнение и дадоха препоръки.☺

Искрено се надявам и това, което аз пиша да бъде полезно на следващите, които тръгвам за Малдивите. ☺

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Ето и няколко снимки на хотела и острова:

post-1504-0-38458100-1477133265_thumb.jpg

post-1504-0-31147000-1477133336_thumb.jpg

Това по-високото е новата част, пък ние бяхме на предпоследния етаж.

post-1504-0-55320700-1477133443_thumb.jpg

post-1504-0-22962600-1477133488_thumb.jpg

Масите на брега и плажът:

post-1504-0-70372700-1477133551_thumb.jpg

post-1504-0-24679100-1477133594_thumb.jpg

post-1504-0-95630200-1477133637_thumb.jpg

post-1504-0-11318800-1477133674_thumb.jpg

post-1504-0-56322200-1477133710_thumb.jpg

Островчето е малко, но има две джамии,които са леко странни, с по една минаренце.На пръв поглед приличат на градската баня:)))

post-1504-0-00561200-1477133877_thumb.jpg

post-1504-0-72223000-1477133915_thumb.jpg

Делфините, дето случихме да няма китайска опашка, че да снимаме и ние.

post-1504-0-04031200-1477134084_thumb.jpg

post-1504-0-66053300-1477134131_thumb.jpg

post-1504-0-47832100-1477134183_thumb.jpg

post-1504-0-37056300-1477134231_thumb.jpg

Докато се разхождахме с Аметистчето , при една нейна приятелка пихме фреш от много интересен плод.Виждам за пръв път,девойката рече, че името е "skrewpine":

Ето как изглежда:

post-1504-0-78840800-1477134383_thumb.jpg

post-1504-0-43359100-1477134414_thumb.jpg

Много post-1504-0-60202700-1477134459_thumb.jpg

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 23
Връзка към мнение

Вече сме на летището в Мале, след малко летим за Куала Лумпур.

Продължавам да съм възмутена от цените на сувенирите тук. Най-келявият и грозен магнит започва от 5 USD.

post-1504-0-34463000-1477148565_thumb.jpg

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Докато се разхождахме с Аметистчето , при една нейна приятелка пихме фреш от много интересен плод.Виждам за пръв път,девойката рече, че името е "skrewpine":

Е те такова животно за първи път виждам. Даже го издирих в интернет да видя какво представлява. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хм, а на нас в Занзибар ни казаха, че маймунките се хранят с този плод и че за хората не ставал. Или е гаден на вкус или са ни "метнали на палмата" :) Та, беше ли вкусен?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хм, а на нас в Занзибар ни казаха, че маймунките се хранят с този плод и че за хората не ставал. Или е гаден на вкус или са ни "метнали на палмата" :) Та, беше ли вкусен?

Ние пихме фреш, на цвят беше като от диня, но по - гъст, а на вкус и мирис като прясно окосена трева.:))Вкусничко беше.Като е сладко и студено в тая жега, става.

Ех, че увлекателно разказваш :)

Благодаря ти, ама то е, щото пътешествието е чудесно.
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Такааа,времето изтече, точно, като в пясъчен часовник.:)

С огромно съжаление напускаме хотел Sama Sama тръгваме за 5-7 етаж, където са заминаващите.

Казвам така, защото хотелът се намира вътре в самото летище,на 2-я етаж.

Сега малко да обясня, за когото ще пътува скоро насам.

Аз и друг път съм казвала, ние винаги спим в Мелия - КЛ. Имам златна карта за там, намира се на центъра, познават си ме и сме си свикнали.Но този път имаше места само за началото на пътуването, а за следващите паузи между полетите нямаше.Поради някакво събитие по време на Дипивали празника.

За това реших да взема хотел на самото летище,за да не мъкнем багажите напред-назад.Избрах този Сама Сама, който е 5 звезди и се оказа перфектният избор.На когото му е скъпо, видях в Букинг, че има и по - бюджетна част със същото име.Един приятел ми каза, е спал там и е било прилично.

Иначе, хотелът е много хубав, има и открит басейн, СПА,масажи и всякакви услуги.

За закуската не мога да дам мнение, че единият път имахме много ранен полет, а другите два пъти се успахме и не сколасахме.:(

Особено за пристигащите късно е много добър вариант, да не пътуват по тъмното до града.

Ето и някои цени:

Такси от летището, ама не с брояч, а поръчано на гише до Мелия /това е Букит Бинтанг/:

2 - ма с 2 големи+2 малки куфара - 104 рингита

2- ма без багаж - 70 рингита

Такси обратно от Таймс Скуер до летището - от порядъка на 100-110 рингита.С багаж, без багаж -все толкова.

От града към летището е винаги по-скъпо.

Влакът - два вида:

КЛИА Експрес и КЛИА Транзит.Цената е една и съща - 55 рингита на посока. Ритърн излиза 100, с 10 рингита по-малко.Експресът пътува 30 минути до КЛЦ /Куала Лумпур Централ /, това е главната гара на КЛ.Не спира никъде след КЛИА, спирките са КЛИА2, КЛИА и КЛС.

Другият влак спира на още 3-4 места и пътува малко по -дълго от 30 минути.

Цената на Билетчето между двете летища е 2 рингита на човек.

Във влака има място за багаж.

В КЛИА2 има МОЛ, дето се продава всичко.Плюс голям хранителен магазин с топла кухня в него. Има и всякакви млека по гръцки лиценз, хубави сирена.Че по някое време тукашната манджа ми навтеклясва с лютото и подправките.:(

Парфюмерия, козметика, чанти, куфари,дрехи, обувки - Абе, всичко, което се сети човек.

На КЛИА - също има магазини, половин етаж със заведения за хранене, с всякаква храна -тайландска, японска, малайзийска ,индийска, сандвичи и пр.

Тоест, ако между два полета човек си направи една нощувка на летището, може да не ходи до града изобщо.Двата терминала са като цял град.

Който ще ползва Сама Сама хотел, на 2 - я етаж има табелка на един ъгъл, където спират бъгитата за хотела.Може и пеш, то се ходи по едни коридори, ама си е кеф -шерпите носят и те докарват до рецепцията.

Днеска се снимах, ама ще покажа по-нататък снимки с бъгито и драйвъра. :((

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Вече сме в Лондон,след дългия полет КЛ-Лондон-13,5 часа, които минаха учудващо бързо.

На отиване бях купила места на авариен изход, та ме оскубаха за този полет по 70 евро на място. Местата се оказаха изключително неудобни - с твърди прегради, единственото предимство, че има повече място за краката.Ама пък,там са и тоалетните, та все някой ти пречи да се изпружиш.Боинг 747 беше самолетът,

Сега реших,че няма да плащам за места, взех две пътеки на средната редица, с надеждата средното място да остане празно.Да, ама не - пристигна един човечец, дето бързо го склоних да се премести. Късмет, че имаше свободни места, та го разквартирувах и него на една пътека по-назад.

И така си пътувахме спокойно.Сега си чакаме полета за София.

Купила съм парфюми от Куала Лумпур - нищо, че е запечатан прозрачен плик от фрийшоп в Малайзия, тука всичко разпечатват, вадят от кутията и носят течността за проверка.

Това ще ни бъде 12-ят по ред полет.:)

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Ох, вече у дома, в любимото кресло.:)Тези дни, като сортирам снимките, ще напиша отделна тема, с подробности и повече снимки.

И дванадесетият полет мина перфектно, че даже и стюардесите на Бритиш ме изненадаха приятно - бяха усмихнати и благички.

Че на 11 номер полет / пак техен/ бяхааааа, направо като подразделение на SS, освен, дето викаше един приятел и "нЕмат живи съученички".И добре че в самолета няма място, иначееее сигурно щеше да има строй се, преброй се, през половин час, примерно. :(Ама ужас, за пръв път виждам такъв екипаж, след като спрях да летя с БГА Балкан.

Хем дърти, хем намусени и набузени, някой злочест пътник с по-лабава психика , като нищо ще се сдобие с Уплах:)Дет сега му викат "паническо разстройство.":(

Ама верно, хич не преувеличавам.То и аз не съм първа младост, ама внимавам да не плаша хората покрай мен.

Та, равносметката - 12 полета, всички навреме, без закъснения, без проблеми с багаж, всичко точно , както си го бях планирала.Хотелите - ОК, само един Новотел беше не това, което очаквахме, но те се реваншираха, като споделихме недоволството си.:(Прекарахме си чудесно и в Австралия,и на Малдивите, видяхме се с Аметистчето, която е голяма сладурка,напазарувахме си в КЛ и си стана прекрасно пътуване.

Навсякъде, където бяхме си е лято, топло, задушно.Видяхме и красиви гори, и красиви планини, и красиви плажове.

Такава красива златна есен, каквато е у нас, никъде не видяхме.

А може би, е най - красива, защото си е нашата...

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 30
Връзка към мнение

Добре дошли! Радвам се, че това прекрасно пътуване беше споделено и с нас! :sungum:  :fan:

Редактирано от Desi75
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Добре дошли! Радвам се, че бях с вас по време на това прекрасно пътуване! :sungum:  :fan:

Благодаря,на мен ми беше много приятно да пиша, пътувайки.:) Изпратила съм и картички, ама кога ще пристигнат, не зная. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това определено си беше събитието на месеца! Благодаря за споделените емоции и очаквам с нетърпение подробния разказ! Страхотна си, не спирай да ни радваш със слънчевото си присъствие!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Добре дошли у дома! Тук винаги е най-хубаво. Човек, колкото и добре да прекарва пътуванията си, колкото и красиви места да вижда, все си е най-хубаво да си седне накрая в любимото кресло.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това определено си беше събитието на месеца! Благодаря за споделените емоции и очаквам с нетърпение подробния разказ! Страхотна си, не спирай да ни радваш със слънчевото си присъствие!

Много ти благодаря, мъничко ще се забавя.:((

Че в събота отиваме в Румъния, ще водим дЕца и Унуци в замъка на Дракула, за да празнуват чисто нашенския празник Хелоуин :(И сега ще търчим за маскарадни костюми:)))

Ей за това човек се пОти да пътува.... Понякога за да стигнеш до любимото кресло, се налага да хванеш 12 полета.

 

Аз и друг път съм казвала - от онази порода съм, дето тук си ми е най-добре и винаги съм смятала, че точно тук си ми е мястото.Обичам да пътувам, но не мога да живея на друго място.

Добре дошли у дома! Тук винаги е най-хубаво. Човек, колкото и добре да прекарва пътуванията си, колкото и красиви места да вижда, все си е най-хубаво да си седне накрая в любимото кресло.

И да си легне на неговата си възглавница.:)Като се прибра у дома, няма значение от къде и с колко часа е било напред или назад, лягам си в моето си легло и си заспивам, както обикновено.:))
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Пропуснах нещо :

За Tax refund в Куала Лумпур.

За чужденците стоките там са освободени от ДДС, което е в размер на 5%.

Когато пазаруваме, срещу паспорт издават едни фактури, с които на летището ни връщат тези 5%.

Упражнението има смисъл, ако се купуват повече неща, защото , примерно, за 100 рингита ще върнат 5, което е около 2 лева.

Значи, пазарувам техника - искам си документ, пазаруваме в МОЛ - пак си вземаме документ.На летището, на етаж 3 - ти, срещу врата номер 1 има офис, където преглеждат документите и издават нещо като касова бележка.Трябва да се покажат стоките - някой друг парцал може да мине без показване, но техниката - задължително. След това, с тази бележка, след паспортния контрол има гишета, на които ти дават парите в рингити. Могат да се похарчат във фрийшоповете или да се обърнат в евро, долари или друга валута.Но всичко това става като заминавате, на път за гейтовете за излитане.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 4 години по-късно ...

Тия дни, ме спамят, всекидневно, с оферти за Улуру - явно, съвсем са я закъсали, откъм туристи:(

Не съм погледнала, дали са  посмалили цените:

 

https://www.ayersrockresort.com.au/offers/emu-explorer?utm_source=mailchimp&utm_medium=email&utm_campaign=justwow

 

https://www.ayersrockresort.com.au/offers/3-night-special

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вече от една година не е позволено влизането на неавстралийски граждани или резиденти. Вероятно и до края на 2021. Освен това между щатите също има ограничения за пътуване. Така че нормално да нямат клиенти. А мейлите са си автоматични,  аз получавам всекидневно от авиокомпании, агенции за коли под наем и какво ли още не.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.