Прескочи до съдържание

дневник Огнено червено, изумрудено зелено, тюркоазено синьо - пътешествие в цветовете на дъгата


Препоръчани мнения

Кернс - нищо специално в града поне за мен, на други хора им беше харесал.

 

Не виждам смисъл от хеликоптерния тур на ГБР, там красотите са под водата, за което пък ще ти кажа със сигурност да се гмурнеш - лесно е и няма от какво да се притесняваш, дори да не можеш да плуваш, буквално те държат за ръка. Нито хеликоптера, нито стъкленото дъно ще ти покажат какво всъщност е рифа. Хеликоптера ми звучи като туристически капан направо. 

 

Крокодилите в Дейнтри - силно препоръчително, турчето не отнема време, а е много живописно, не само крокодилите, но и влизането в джунглата през реката. 

 

Това са нещата, които аз съм правил и мога да изкажа лично мнение за тях. За Какаду съм чувал страхотни неща и при следващо ходене поне 2-3 дни ще откарам там.

 

Жоре, много ти благодаря, тъкмо ги умувах крокитата дали да ги отсвиря.

Викаш, да се направя на гмуркач? Ми освен наистина да опитам, то все някога ще е за пръв път.:))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Жоре, много ти благодаря, тъкмо ги умувах крокитата дали да ги отсвиря.

Викаш, да се направя на гмуркач? Ми освен наистина да опитам, то все някога ще е за пръв път. :))

 

Абе със сигурност трябва да се намокриш. Дали ще е шнорхел или гмуркане, по-добре гмуркане :) Супер мания е, аз направих точно такова пробно гмуркане там и се зарибих жестоко. В последствие си изкарах и сертификат за гмуркане, който още стои неизползван...сигурно е изтекъл и му трябва подновяване. Както и да е, това не отменя, че ще направя някой ден пътуване специално с цел гмуркане - дали ще е Египет, Малдиви, Тайланд, ще видим, въпроса е че всичко това тръгна точно от тестовото гмуркане на рифа :)

 

Ето малко снимки от крокодилите и реката. 

 

29501_395205517964_7139202_n.jpg

 

29501_395205522964_2322696_n.jpg

 

IMG_6102.JPG

 

IMG_6103.JPG

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

А не е ли опасно да се плава между тия крокодили?

Не са ли агресивни?

За гмуркането - може би с маска и шнорхел.Ще взема да вървя тия дни и аз на тукашния Декатлон да търся от тия новите, дето някой ги показа тук.:)

Направо ме нави! :)))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А не е ли опасно да се плава между тия крокодили?

Не са ли агресивни?

За гмуркането - може би с маска и шнорхел.Ще взема да вървя тия дни и аз на тукашния Декатлон да търся от тия новите, дето някой ги показа тук. :)

Направо ме нави! :)))

 

Не, ти си в лодка, те са на брега, лодкарите си знаят работата и няма да те набутат в опасна близост :) Маски и шнорхели ще има и на тура, естествено нивото на хигиена може да е притеснително. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не, ти си в лодка, те са на брега, лодкарите си знаят работата и няма да те набутат в опасна близост :) Маски и шнорхели ще има и на тура, естествено нивото на хигиена може да е притеснително.

 

Аз чужда маска няма да ползвам,ако си имам моя само.Иначе ще зяпам отгоре.:)

А на другите места около Дарвин не си ли ходил?

Порт Дъглас хубаво градче ли е, има ли какво да се види?

Всъщност нашата цел е Улуру и ГБР, другото е пълнеж.:)

Връзка към мнение

Огнено - червено - Улуру - Свещената планина на аборигените в Австралия. Наричат я още " Пъпът на света", " Червената планина", "Планината-хамелеон".

Казват, че това е едно от най-красивите места на планетата Земя.

 

attachicon.gifAyers-Rock2.jpg

 

 

Наричат го Австралийското Марково тепе. Аборигените ако знаят колко павета могат да продадат, хич няма да се церемонят....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Наричат го Австралийското Марково тепе. Аборигените ако знаят колко павета могат да продадат, хич няма да се церемонят....

 

Много странно сравнение, / да не кажа друго/.Според мен, лишено от логика. :( Измислено от някого, който нищичко не знае за Аборигените и си няма капчица понятие за техните разбирания, бит и култура. Моите срещи с с тях ме накараха на много неща да погледна с други очи и предизвикаха дълбокото ми уважение. :rolleyes:  Човек трябва да се докосне до тях и това няма никога да го забрави, нежели да мисли по този начин. :(

Според мен:

 - Аборигените пазят земята и природата си и това за тях е Свещено място. Най-свещеното в Австралия. Те вярват, че има магическа сила, това е техният духовен център, казват - от около 20 000 години  насам. :unsure:

 - Отделно от това , Аборигените от 30 години се грижат и управляват парка Ката Тюта и  добре  печелят, та не биха били глупави да го направят. :(Вероятно, ако не са те, там щеше да има милион хотели, ресторанти и пр. И туристи, пъплещи повсеместно. А сега  всичко е в естествения си вид.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

От хотела ми изпратиха покана за светлинното шоу:

 

42879_650_.jpg

 

Ето тук

Цялото място е осеяно с 50 000 многоцветни  лампички, които приличат на стръкчета глухарче и се зареждат от слънчевата светлина.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

 

 

Порт Дъглас - има ли нещо интересно в него, освен плажовете?

 

Круизът до ГБР е ясен - целодневен, с оборудване, за гмуркане / не че ще се гмуркам, ама, знае ли се?/с 15 минути хеликоптерна обиколка и лодка със стъклено дъно.

 

Парк  Дейнтри , реката с крокодилите

 

 

За Порт Дъглас не мога да кажа много, ние само нощувахме там и пристигнахме вечерта, но спомените са ми,че беше приятно доста оживено в централната част и вечеряхме в един изискан рибен ресторант, по препоръка на собственика на хотела, където отседнахме. И там за пръв път ядох риба в съчетание с чоризо нещо не ме изкефи, но пък виното си го биваше ;)

За Daintree и крокодилите, ние когато бяхме извадихме късмет да видим само няколко малки крокодили, но си спомням,че предната група преди нас не успели да видят нищо, но като цяло е приятна разходка, интересни са и мангровите дървета. Иначе за пешеходен тур в дъждовната гора не препоръчвам, освен ако не искате да станате на решето изядени от комари зажеднели за човешка кръв...post-2133-0-72770800-1474619457_thumb.jpgpost-2133-0-58205900-1474619470_thumb.jpg

Незнам точно от къде ще минавате, но по пътя за нашия тур с крокодилите минахме през страхотна ферма за сладолед казва се Floravilla Ice cream factory, ако имате път натам препоръчвам.

А за рифа, за гмуркането така и не се престраших, дори ходих на урок по гмуркане преди пътуването, който беше в басейн и едва се гмурнах до 2,5 метра, обаче нещо се панирах, незнам дали защото немога да плувам или защото не бях уверена как да действам в определена ситуция... Но все пак шнорхелинг е вариант, можеж да видиш страхотни неща, а щом ще ходите и на Малдивите, определено ще имате възмобност да се насладите на подводни красоти. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Незнам точно от къде ще минавате, но по пътя за нашия тур с крокодилите минахме през страхотна ферма за сладолед казва се Floravilla Ice cream factory, ако имате път натам препоръчвам.

А за рифа, за гмуркането така и не се престраших, дори ходих на урок по гмуркане преди пътуването, който беше в басейн и едва се гмурнах до 2,5 метра, обаче нещо се панирах, незнам дали защото немога да плувам или защото не бях уверена как да действам в определена ситуция... Но все пак шнорхелинг е вариант, можеж да видиш страхотни неща, а щом ще ходите и на Малдивите, определено ще имате възмобност да се насладите на подводни красоти. 

За крокодилите още го умувам, тази сладоледена ферма ни е в планчето. И за нея се колебаех, ама щом казваш, че е хубаво, може да отидем.

Ние миналата година като бяхме в Австралия се находихме по такива гори, дъждовни, евкалиптови и прочие, та щурането из гората мисля да го пропуснем. за това питам за градовете - какво интересно там.

Благодаря ти! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А за рифа, за гмуркането така и не се престраших, дори ходих на урок по гмуркане преди пътуването, който беше в басейн и едва се гмурнах до 2,5 метра, обаче нещо се панирах, незнам дали защото немога да плувам или защото не бях уверена как да действам в определена ситуция... Но все пак шнорхелинг е вариант, можеж да видиш страхотни неща, а щом ще ходите и на Малдивите, определено ще имате възмобност да се насладите на подводни красоти. 

 

Гмуркането не е принципно за хора, които имат паник атаки от клаустрофобия, например. Това е същото като страх от летене (предполагам). Аз лично съм се гмуркала с нарочната цел да се науча на самоконтрол. Защото ако си много надълбоко, не бива рязко като тапа да изскачаш. 

 

Тук има доста гмуркачи мисля. Аз просто съм опитвала и искам да споделя мнение, насочено към недопитните.

Аз съм лаик. Правила съм гмуркания в Созопол - достигнати 9 метра. Не мога да кажа, че се изкефих. Просто бях фокусирана върху дишането си - за да не превърти паниката ми. Инструкторът изобщо не разбираше от къде тази паника, ама то все едно аз да разбера защо имат хората страх от летене :)

 

Само че има колосална разлика да се гмуркаш в мътните черноморски води и да гледаш изумруда в някои световни океани. Дори един обикновен шнорхелинг в Йордания ме разби от красота. 

 

Алекс, искрено препоръчвам да го направиш! Съвършена грехота е да си на GBR и да не си топнеш носа там... Когато аз отида някога там, дори аз за нищо на света няма да пропусна. 

 

П.П. Ако администраторите преценят, нека отцепят мнението. 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

 

Алекс, искрено препоръчвам да го направиш! Съвършена грехота е да си на GBR и да не си топнеш носа там... Когато аз отида някога там, дори аз за нищо на света няма да пропусна. 

 

 

Ааа, вече съм мотивирана. :) Благодаря! Ще пробвам, ама на плиткото, ;) ;) ;)Аз съм мнооого далеч от краустрофобията и всякаквите фобии - просто слабо плувам и гледам все, дъното да е близо. Когато съм с плавници е друга работа, пък ако ще имам и жилетка, мога и за гмуркач да се главя. ;) ;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гмуркането не е принципно за хора, които имат паник атаки от клаустрофобия, например. Това е същото като страх от летене (предполагам). Аз лично съм се гмуркала с нарочната цел да се науча на самоконтрол. Защото ако си много надълбоко, не бива рязко като тапа да изскачаш. 

 

 

Аз нямам паник атаки, нито клаустрофобия, просто споделям чувството,което ме обвзе да си метри под вода и да незнаеш как да реагираш в даден момент, но това отдавам от факта,че ми беше за пръв път и че не съм добър плувец (ако може да се каже че съм плувец). Просто споделих мнение, че не смятам,че е много безпопасно човек за пръв път да се гмурне ей така до 5,6 или 9 метра дълбочина, но това е мое мнение. Знам,че много хора го правят, но аз специално в онзи момент не се чувствах готова ;) Сори ако успамихме темата

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гмуркането е сериозен спорт и не трябва да се подценява. Точно, както сте отбелязали най-големия проблем е самоконтрола и липсата на паника. Точно и за това първото ниво на лиценз е до 18м, не е избирана на случаен принцип тая дълбочина, а е дълбочината, при която ако нещо стане може да се изстреляш нагоре и да си ок. При по-голяма дълбочина вече ще трябва да се правят междинни спирания, които са трудни, когато си паникьосан :)

 

Въпреки това, тестовите гмуркания като тези на рифа, са възможно най-нискорисковите и не мисля, че подминават 3м. Трудно дори ще ти заглъхнат ушите, а и през цялото време инструктор те държи за ръка. Вярно, че гмуркането не е за всеки и има психологическа бариера за преодоляване, но няма по-добро място от рифа поне да се направи опит да се преодолее. Ако не стане - здраве да е, със шнорхел пак бива :)

 

П.С. Светлинното шоу изглежда интересно, нещо като инсталациите на нашият Кристо. При положение, че е само до март 2017 ще е грехота да не го посетиш, ама хич не ми се иска и да знам каква цена ще обадят :)

Редактирано от Георги
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И ние за първи път се гмуркахме на рифа - изживяването е уникално. Дори повторихме, като втория път слязохме до 12м и инструктурката не ни държеше изобщо а плуваше покрай нас и ни показваше различни животни. Ако искаш прочети още веднъж описанието в моята тема. Не го пропускай, поне опитай, за да не съжаляваш после.

 

Порт Дъглас е малко градче, с една главна улица, ресторантчета и магазинчета. От хълма се открива страхотна гледка към Fourmile Beach.

 

Крокодилите също не ги пропускайте, ние видяхме поне 7-8, ако не и повече.

 

Според мен си струва да минете с ферибота към Дейтри и да карате до Cape Tribulation, дори да не се разхождате самостоятелно в джунглата има няколко viewpoints и мнооого диви плажове, на които може да отбивате.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ви, вече заживях с идеята, че сам плувец и гмуркач ;)

Ще видим на място. :)

Жоре, за светлинното шоу цените наистина са светлинни, ама и това съм го оставила като отидем - на място. Ние ще сме 3 дни там, та ще има време за всичко. :)

Хотелът, който съм букнала се оказа, че е в центъра на купона - имал най- големия нощен бар, дето се събирали туристите от всички хотели. :) И така и така няма да може да се спи. :)

 

За Кернс някой има ли впечатления?

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От хотела ми изпратиха цените на екскурзиите:

 

https://www.ayersrockresort.com.au/terms-and-conditions

 

Ето ги и светещите полета:

 

https://www.ayersrockresort.com.au/events/detail/field-of-light-uluru

 

Баш на гърба на камила  посред нощ няма да е гледането ;) ;)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

За Кернс някой има ли впечатления?

 

Най-хубавото нещо е крайбрежната алея, вечер е приятно за разходка, има най-различни магазинчета, барове и т.н.

Също така имат и една изкуствена лагуна, която е нещо като публичен басейн. Приятно е, но не е нещо кой знае какво.

 

По залез слънце е готино, защото на някои от дърветата има по 100-тина от летящите лисици, които излитат. Доста интересна гледка са - прилепи с размах на крилете по 1 метър :lol:

 

Eто една снимчица, която направих:

post-2889-0-56231700-1475216402_thumb.jpg

 

П.С. Може ли да те помоля като тръгнете по време на пътуването да споделяш имената на хотелите и впечатления за тях, би било полезно. (Всъщност вие вече сте тръгнали - така че очакваме включвания :) )

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Най-хубавото нещо е крайбрежната алея, вечер е приятно за разходка, има най-различни магазинчета, барове и т.н.

Също така имат и една изкуствена лагуна, която е нещо като публичен басейн. Приятно е, но не е нещо кой знае какво.

 

По залез слънце е готино, защото на някои от дърветата има по 100-тина от летящите лисици, които излитат. Доста интересна гледка са - прилепи с размах на крилете по 1 метър :lol:

 

Eто една снимчица, която направих:

attachicon.gifBats.jpg

 

П.С. Може ли да те помоля като тръгнете по време на пътуването да споделяш имената на хотелите и впечатления за тях, би било полезно. (Всъщност вие вече сте тръгнали - така че очакваме включвания :) )

Да, задължително ще ги споделя. :)

Нали ме знаеш, надъъълго и нашироко ще обясня. ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Приятно и незабравимо да ви е пътуването!

Благодаря!

За всички, които четат темата:

 

post-1504-0-93912000-1475224689_thumb.jpg

  • Харесвам 25
Връзка към мнение

И на мен ще ми бъде интересно да  ни разведеш из тези места. Приятна разходка с незабравими емоции!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря!

За всички, които четат темата:

 

attachicon.gifP1100251.JPG

AlexandraKo, изобщо няма да се хабя да ти лайквам всичките мнения в темата - ще ми се прецака левия бутон на мишката. Считай, че съм го направил. :)

 

Австралия, хм-м засега не е в плановете за 2017 (твърдо) и 2018 най-вероятно, но това не пречи да чета. Все още помня... :)

 

Приятно изкарване ... а и както разбирам ще натрупаш опит с гмуркането ... за Малдивите.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.