Прескочи до съдържание

Join my wedding


Препоръчани мнения

Една нова компания изгрява на небето на шеринг икономиката. Това е старт ъп компанията Joinmywedding.com

Става дума за споделяне на сватби. За сега компанията предлага сватби предимно в Индия, за които предварително може да си купите билет като гости. Цената върви около 100-500 долара на ден в зависимост от сватбата и услугите. Екип на BBC са присъствали на една от сватбите

 

https://www.youtube.com/watch?v=PXQuTRnqT0Y

 

На мен идеята ми се струва много свежа и дори се чудя да не почна ли подобен бизнес :) Интересно би ми било бихте ли платили цена до 500 долара за подобно преживяване? Този бизнес ми се струва неразорана мина, защотото има десетки държави с много интересни сватбени церемонии, а младоженците едва ли биха се отказали от повече пари и внимание :) Ситуацията ми изглежда win-win :)

 

Вече си представих и фирма за споделяне на погребения Join my funeral :) Там обаче вероятно ще трябва да се продават само ласт минит билети :) Аз лично не бих отказал покана за едно подобно погребение:

 

https://www.youtube.com/watch?v=0h0bh9fQTvg

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

В някои страни е изключително лесно да отидеш на сватба. В Камбоджа се радват много на бели чужденци дошли на сватбата им. Необходимо е да познаваш дори бегло някой местен и веднага са те поканили. Все пак традиционната им сватба е тридневна и се изисква сериозна банкетна култура.:D

 

Идеята има голям потенциал, но магеланците пак ще намираме начин да ходим директно. :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

В някои страни е изключително лесно да отидеш на сватба. В Камбоджа се радват много на бели чужденци дошли на сватбата им. Необходимо е да познаваш дори бегло някой местен и веднага са те поканили. Все пак традиционната им сватба е тридневна и се изисква сериозна банкетна култура.:D

 

Идеята има голям потенциал, но магеланците пак ще намираме начин да ходим директно. :)

 

Явно на мен не ми върви толкова лесно запознаването, но до сега не съм получавал подобна покана :( Да не говорим, че подобно събите е добре да го напасваш в програма за обилка на дадената държава, а не просто да отидеш на сватба.

Преди да отидеш на подобно събитие също е добре и някой да те подготви малко за обичаите, дрехите и т.н. Не мисля, че ще е прилично в Индия или някои други държави да се появиш с костюм, туристическа екипировка или евентуално да целунеш булката и т.н.

От страна на канещите също би било да те одобрят по примерно фейсбук профил и някои други данни за теб.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дори не знам защо продължавам да се изумявам от цинизма на хората, който сякаш няма граници в последно време. По случайност днес празнуваме 22 години от нашата сватба. Чудя се как бих реагирал тогава, ако група японци беше пристигнала организирано с фотоапаратите...

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Дори не знам защо продължавам да се изумявам от цинизма на хората, който сякаш няма граници в последно време. По случайност днес празнуваме 22 години от нашата сватба. Чудя се как бих реагирал тогава, ако група японци беше пристигнала организирано с фотоапаратите...

 

Защо да е цинизъм? Ако не гледаш на тези хора, като туристи, а като на гости и те не се държат като туристи, а като гости не виждам проблем. Не всички гледат на подобни събития като на строго семейно тържество. Аз лично съм присъствал на доста сватби, където съм познавал или само булката или само младоженеца. От гледна точка на булката или младоженеца, който не съм познавал до тогава, аз съм просто един външен човек дошъл на сватбата им. Да не говорим, че в Индия има сватби и с по 1000 души.

 

На сватби обаче често идват и гости, които са напълно непознати на булката и младоженеца. Примерно приятелят на младоженеца, който не познава булката отива на сватбата с най-новото си гадже и тази дама на сватбата се запознава с младоженеца и булката.

 

Бил съм на селска сватба в България, където младоженецът беше поканил колегите си японци, а те се бяха облякли в български народни носии (както всички останали гости) и много добре се веселяха. На сватба освен това е съвсем нормално гостите да снимат.

 

Ако се притесняваш за финансовата част, там също няма голяма разлика в това някой роднина да си “плати билета“ като даде пари или подарък или един непознат да плати.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз също съм бил на индийска сватба в Лондон. Не познавах нито булката, нито младоженеца, но бяхме поканени от тях лично чрез нашите домакини. Нищо общо няма подобно нещо с това което описваш. Не желая да влизам в излишна полемика. Това е цинизъм пък ти си го наричай както искаш...

Връзка към мнение

На мен идеята ми звучи много яко. Аз бих отишла на такава сватба и бих поканила, който иска да дойде на моята. Ще стане голям купон и ще е весело

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз също съм бил на индийска сватба в Лондон. Не познавах нито булката, нито младоженеца, но бяхме поканени от тях лично чрез нашите домакини. Нищо общо няма подобно нещо с това което описваш. Не желая да влизам в излишна полемика. Това е цинизъм пък ти си го наричай както искаш...

 

Ако има агенция за покана на сватби е цинизъм, но ако някой те покани на същата сватба на която не познаваш младоженеца и булката без да е агенция не е цинизъм? Ako очакваш от роднини, познати или познати на познати да ти дават пари и скъпи подаръци за сватбата не е цинизъм, но ако очакваш същото от познати на някава агенция  е цинизъм?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз лично не виждам проблем различни хора да подхождат различно към идеята. За някои сватбата е строго семейно събитие, което искат да споделят само с най-близките, но за други това е събитие което искат да споделят с целия свят и ако има гости дошли от другия край на света, те ще са безкрайно очаровани от това, че някой дошъл от толкова далече отделя такова внимание на тяхната сватба. Важно е разбира се гостите да не се държат като туристи и да дойдат на сватбата с джапанки и поло с надпис I Love New York :), а да спазят етикета който изисква сватбата.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Дори не знам защо продължавам да се изумявам от цинизма на хората, който сякаш няма граници в последно време. По случайност днес празнуваме 22 години от нашата сватба. Чудя се как бих реагирал тогава, ако група японци беше пристигнала организирано с фотоапаратите...

 

:-))))))))))))))) Бе японците ще ги преглътнете някак си!!Но виж ,ако ти дойде малка група индийци не ми е ясно какво ще стане.:-))).

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

На следващ етап агенциите може да предложат пакет платинум с присъствие на първа брачна нощ.

 

Хахахахахахххххххх... На глас се смея :) Макар че сигурно така са се смели и на Фейсбук в началото :) 

Връзка към мнение

На следващ етап агенциите може да предложат пакет платинум с присъствие на първа брачна нощ.

 

Този пакет ти дава възможност само за "воаьорство".Ако има натрупани бонус (присъствие на поне 4 сватби с над 800 официално поканени гости) обаче може да го използваш и за "участие"в първа брачна нощ!!

Майтапа на страна, това че за нас това е доста странно ,за доста хора по света е доста важно(най-важното в целия живот на човек събитие) и от там идва добра възможност за бизнес.

В Косово си има специални ресторанти за сватби като минимум местата са за 300-400 човека. Среден ресторант е за 700 човека. Та тези ресторанти не са се пръкнали случайно!!Просто за хората сватба под 500 човека не е сватба ,а си е чиста излагация!!Самите косовари много се кефят когато някой чужденец уважи събитието им.!!Ето ти тук ниша за бизнес.!!Местните косовари са ми разказвали ,че се чака ред за ресторантите които събират 1000 човека. Сватбите в Косово обикновено са в периода май-август и датите са ангажирани поне от 12 месеца по-рано!!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

На следващ етап агенциите може да предложат пакет платинум с присъствие на първа брачна нощ.

Prima nocte!

Връзка към мнение

Че то и България правят такива сватби.В края на май бяхме на най-голямата сватба в североизтока-1900човека.Не познавахме нито младоженеца, нито булката,нито родителите.Покани ни вуйната на младоженеца.Отидохме,защото не бяхме ходили на турска сватба.Беше весело и ни хареса.Събитието се състоя в стопанския двор на един току-що асфалтиран плац около 5дка.Бяха направени шатри на буквата П и срещу тях сцена като за концерт.То и концерт си имаше-Ивана и Тони Стораро.Обслужването беше от три кетъринга.Домакините бяха приготвили 8000кюфтета и 4000пилешки бутчета.Цялата сватба се снимаше с дрон.Само автомобилите на паркинга бяха над 500.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз също съм бил на индийска сватба в Лондон. Не познавах нито булката, нито младоженеца, но бяхме поканени от тях лично чрез нашите домакини. Нищо общо няма подобно нещо с това което описваш. Не желая да влизам в излишна полемика. Това е цинизъм пък ти си го наричай както искаш...

 

Мисля и все по странно ми изглежда, че някой в този форум може да нарече тази идея цинична. Това погребение в Гана за теб цинизъм ли е?

 

https://www.youtube.com/watch?v=kvHhmGcFGnQ

 

Верояно много европейци ще кажат, че е неморално, цинично или възмутително да танцуват с ковчека на един мъртвец и да пеят и свирят весели песни.

 

Магеланците обаче като по широко скроени хора, виждали най-различни обичаи по света, по скоро скоро ще нарекат обичаят странен, интересен, шокиращ, но не и циничен или неморален, защото знаят че последните неща са доста разтегливи понятия и много зависят от обичаите и културата в дадена държава. По същия начин новият обичай, който иска да наложи Joinmywedding.com на сватби да могат да се канят и непознати гости, които си плащат е по скоро е странен и интересен от колкото циничен. В крайна сметка това е доброволен процес и ако за едната от двете страни е неприятно не е нужно да участва в него.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Че то и България правят такива сватби.В края на май бяхме на най-голямата сватба в североизтока-1900човека.Не познавахме нито младоженеца, нито булката,нито родителите.Покани ни вуйната на младоженеца.Отидохме,защото не бяхме ходили на турска сватба.Беше весело и ни хареса.Събитието се състоя в стопанския двор на един току-що асфалтиран плац около 5дка.Бяха направени шатри на буквата П и срещу тях сцена като за концерт.То и концерт си имаше-Ивана и Тони Стораро.Обслужването беше от три кетъринга.Домакините бяха приготвили 8000кюфтета и 4000пилешки бутчета.Цялата сватба се снимаше с дрон.Само автомобилите на паркинга бяха над 500.

 

При 1900 души гости имаше ли възможност да поздравите младоженците? Подарък или пари дадохте ли?

Връзка към мнение

Мисля и все по странно ми изглежда, че някой в този форум може да нарече тази идея цинична. Това погребение в Гана за теб цинизъм ли е?

 

https://www.youtube.com/watch?v=kvHhmGcFGnQ

 

Верояно много европейци ще кажат, че е неморално, цинично или възмутително да танцуват с ковчека на един мъртвец и да пеят и свирят весели песни.

 

Магеланците обаче като по широко скроени хора, виждали най-различни обичаи по света, по скоро скоро ще нарекат обичаят странен, интересен, шокиращ, но не и циничен или неморален, защото знаят че последните неща са доста разтегливи понятия и много зависят от обичаите и културата в дадена държава. По същия начин новият обичай, който иска да наложи Joinmywedding.com на сватби да могат да се канят и непознати гости, които си плащат е по скоро е странен и интересен от колкото циничен. В крайна сметка това е доброволен процес и ако за едната от двете страни е неприятно не е нужно да участва в него.

 

Не е цинично, ако си част от културата - за немалко култури смърттта е част, етап от живота.

 

Циничното е когато се правят пари от това.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

:-))))))))))))))) Бе японците ще ги преглътнете някак си!!Но виж ,ако ти дойде малка група индийци не ми е ясно какво ще стане.:-))).

 

Във форума имаме магеланец, който се готви да се ожени за филипинка  ;)  Ако направи купон в България и ни покани, може да видим как се държат филипинци на сватба ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Точно преди година бях в Шангри Ла, тибетската част на Китай. В хотела, където се провеждаше престижен фотофорум + фотоконкурс и бяха отседнала над 100 фотографа от цял свят имаше традиционна тибетска сватба... Късмет за младоженците, че повечето колеги бяха заминали на екскурзия, но останалите 15-тина наваксахме. :)  Беше много интересно, от обличането на носиите и накитите, до почерпката и всичко останало. Всичко съм документирала, но още една снимка не съм обработила. Помолих младоженката за контакт, на който да й пратя снимки и тя ме покани на сватбата. Не седнах при гостите, но ми стана много приятно от жеста още повече, че тя покани само мен. :)

 

ПП Все пак реших да ви покажа малко кадри. :)

Подготовка на гостите.

post-181-0-57359900-1474721211_thumb.jpg

post-181-0-37397000-1474721224_thumb.jpg

post-181-0-57002500-1474721236_thumb.jpg

Хоро в очакване на младоженците.

post-181-0-37340500-1474721249_thumb.jpg

Младоженците.

post-181-0-75527000-1474721269_thumb.jpg

Наздравица с младоженците. Интересно, че те стояха в отделна стая извън ресторанта и през около 20 мин идваха, покланяха се и вдигаха наздравица.

post-181-0-01012200-1474721362_thumb.jpg

Подаръците под формата на пари се описваха старателно.

post-181-0-60813800-1474721320_thumb.jpg

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Не е цинично, ако си част от културата - за немалко култури смърттта е част, етап от живота.

 

Циничното е когато се правят пари от това.

 

Защо да е цинично? Погребалната агенция прави ли пари от смъртта?  Едно погребение с ритуал изискващ много участници струва много пари. Кое е по добре да погребеш близкия скромно или да поканиш гости, които да си платят и финасират траурния ритуал? Така не само богатите, а и бедните биха могли да си позволят скъп траурен ритуал. Много ли е лошо и цинично да изкараш дори печалба от сватба или погребение? Началото на брачния живот изисква много разходи, а загубата на човек който е изкарвал пари също е голям финансов проблем.

 

Аз лично не виждам нищо лошо на сватба и погребения да се появят непознати хора, които доброволно да дарят финанси и да участват в церемонията, стига тези непознати хора да не се държат като туристи, а като част от гостите.

 

Ако беше поканена на време и официално, можеше и ти да си в народна носия и преживяването щеше да бъде още по уникално ;)

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Защо да е цинично? Погребалната агенция прави ли пари от смъртта?  Едно погребение с ритуал изискващ много участници струва много пари. Кое е по добре да погребеш близкия скромно или да поканиш гости, които да си палатя и финасират траурния ритуал? Така не само богатите, а и бедните биха могли да си позволят скъп траурен ритуал. Много ли е лошо и цинично да изкараш дори печалба от сватба или погребение? Началото на брачния живот изисква много разходи, а загубата на човек който е изкарвал пари също е голям финансов проблем.

 

Аз лично не виждам нищо лошо на сватба и погребения да се появят непознати хора, които доброволно да дарят финанси и да участват в церемонията, стига тези непознати хора да не се държат като туристи, а като част от гостите.

 

Циничното е да пускаш публика срещу пари и публиката да плаща за сеир на посочения от теб обичаи. Търговията трябва да има някакви граници.

И да, намирам за цинично да изкараш пари от сватба или погребение по този начин.

Това не значи, че спирам някой да си прави "Биг/ВИП Брадър" на важни етапи от живота, просто го намирам за пошло, демонстрация на отсъствие на всякакви скрупули и чалга в спазването на обичаите.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Циничното е да пускаш публика срещу пари и публиката да плаща за сеир на посочения от теб обичаи. Търговията трябва да има някакви граници.

И да, намирам за цинично да изкараш пари от сватба или погребение по този начин.

Това не значи, че спирам някой да си прави "Биг/ВИП Брадър" на важни етапи от живота, просто го намирам за пошло, демонстрация на отсъствие на всякакви скрупули и чалга в спазването на обичаите.

 

По същата логика по принцип сватбите са цинични, защото се очаква от гостите да дават пари и подаръци. Цинично е от парите на гостите да плащаш за организация на сватбата, но при повечето сватби реално това става.

 

Сватбата или погребението са един голям сеир и колкото по голям е този сеир, толкова по доволни са участниците. Ако една такава фирма като join my wedding може да помогне сеирът да е по голям и мащабен, не виждам какъв проблем може да има от това?

 

Ако ти не искаш да правиш сеир от сватбата или погребението може просто да сключиш граждански брак без церемония и гости или да погребеш близкия без опело и други хора, като изпратиш съобщение до близките, че някой е починал. Всичко което е повече от това е сеир и от там нататък е въпрос на личен вкус и традиции, кой колко голям сеир обича.

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение

Чета и си мисля колко са хлъзгави границите на цинизма :) 

 

За мен това си е бизнес и чиста сделка. Честна покупко-продажба. Не виждам нищо цинично. Не по-цинично, отколкото всеки друг бизнес. Доколко е морален - да си продадеш тялото в открита сделка, да продадеш законно провокативни снимки против волята на снимания, да излъжеш, за да останеш на работа и да издържаш семейството се - хлъзгава територия...

 

Границите на всеки са различни. Според мен сватбите отдавна са световно шоу и за мен няма никаква разлика дали журналист си купува място на сватба на световни знаменитости, или семейство от Бангладеш продаде билети, или семейство от Катуница събира пари в чувал (личен свидетел), и какво ли още не. Мисля не случайно и самите бракове се обезцениха във времето и отдавна много хората не живеят заедно заради единия подпис или сватба... 

 

Разфилософствах се, извинете :)

Връзка към мнение

Сега чета една статия в която пише, че в Индия сватба с хиляда души е нещо нормално, като при най големите сватби броят на гостите достига 10 000 души!!!! Ето на това му се казва истински голям сеир :lol:

Годишният оборот на сватбената индустрия в бедна Индия е 40 милиарда долара, но има 11 милиона сватби. Ако разделим двете суми, се получава средно 3600 долара на сватба. Поради много големи и скъпи сватби, бюджетът на малките сватби не е повече от 1000-2000 долара. Вероятно поне 10 милиона индийци годишно си мечтаят за голяма и скъпа сватба, но не могат да си я позволят. Ако поканят обаче гости от Европа, САЩ и т.н., една част от тези индийци биха могли да си позволят сватба като богатите и така да си осъществят мечтата на живота. От друга страна европейците вместо да плащат за разни фалшиви шоута за туристи могат да получат истинско преживяване на истинска сватба. Както и да го погледнеш си е win-win ситуация и не виждам нищо пошло и цинично в това, освен ако по принцип смятаме сватбите с много гости и подаръци за цинизъм и сеирджийство.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.