Прескочи до съдържание

Join my wedding


Препоръчани мнения

 От друга страна европейците вместо да плащат за разни фалшиви шоута за туристи могат да получат истинско преживяване на истинска сватба. 

 

Аз пък точно това си мислех, че може да стане, ако идеята се развие твърде много. Да се правят полуфиктивни сватби, само с цел икономическа изгода. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пък точно това си мислех, че може да стане, ако идеята се развие твърде много. Да се правят полуфиктивни сватби, само с цел икономическа изгода.

Е, та това вече е в ход - половината телевизии излъчват "семейни скандали".

 

Подобни "сватби" биха имали своята аудитория сред по-слабо образованите хора.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По същия начин новият обичай, който иска да наложи Joinmywedding.com на сватби да могат да се канят и непознати гости, които си плащат е по скоро е странен и интересен от колкото циничен. 

 

Само дето тва нещо "джоймайуединг" не е никакъв обичай, ами си е чисто търгашество. И да, цинично е до немай къде! Но го разбирам и приемам за част от действителността, в такъв свят живеем просто - комерсиален и циничен...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз явно съм пуритан, но не би ми било конфортно да отида на сватба, на която не познавам нито булката, нито младоженеца и в никакъв случай не бих допуснала непознати на сватбата си. На първата гостите бяха около 200 и като изключим няколко човека от роднините на мъжа ми - всички ми бяха близки приятели, на втората ни сватба бяхме 9 човека общо с децата (нашето и на кумовете). За мен сватбата е нещо твърде лично за непозната публика.

За погребенията пък съвсем - по принцип в моя род и има някаква традиция ли обичай ли, не знам точно как да го нарека, но ние не погребваме близките си и не изнасяме театър за роднините. При нас трупа се кремира и по желание на най-близкия или се запазва праха и се държи в къщи (баба ми навремето така си държеше дядо ми и си му говореше все едно си е до нея) или праха се разпръсква някъде, НО без опело и без събиране на плачещи роднини и приятели. Благодарение на тази традиция, като дете винаги съм понасяла много добре загубата на хора от рода ни, плачеш, тъжно ти е, но някак е по-безболезнено, отколкото да направиш опело, да се съберет всички близки и познати да ти изказват съчувствие, да гледаш трупа на близкия си човек в ковчега и т.н и т.н . Бях на 3 погребения до сега, 2 на роднини на мъжа ми, 1 на близък мой приятел - с една дума : травмиращо ! Толкова ми беше гадно, роднините на мъжа ми погледнах и ми се запечатиха така в съзнанието, затова на погребението на приятеля ми изобщо не доближих ковчега, исках да го запомня жив - не труп,  но пак емоцията беше ужасна. Затова ще продължа традицията в рода ми и ще кремирам хората, които загубя, без ритуали, без събиране на хора да се наядат и напият и да ми изкават съболезнования, защото това е твърде травмиращо в и без това тежък момент ! 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз пък точно това си мислех, че може да стане, ако идеята се развие твърде много. Да се правят полуфиктивни сватби, само с цел икономическа изгода. 

 

В Индия годишно има 11 милиона реални сватби, а ти вече се страхуваш, че някой ще прави фалшиви сватби :) Нека първо свършат местата там и тогава да мислим за фалшиви сватби :) Ако обаче всеки се надува да прави сватба с 10 000 гости трудно ще свършат местата :lol:  11 милиона по 10 000 са 110 милиарда места. Всички самолети в света да ги насочиш към Индия с гости за сватби, пак няма да може да ги напълниш тези места :lol:

Само дето тва нещо "джоймайуединг" не е никакъв обичай, ами си е чисто търгашество. И да, цинично е до немай къде! Но го разбирам и приемам за част от действителността, в такъв свят живеем просто - комерсиален и циничен...

 

 Обичай е всяко нещо, което хората го направят такъв. Задължителното даването на пари и подаръци на сватбите също често започва да прилича на търгашество, но е обичай. Хем са те поканили, но очакват скъп подарък или пари ;) Като не са комерсиални младите, нека да направят една сватба за 200 души и да кажат, че не искат подаръци и пари  ;)

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение

Аз не мога да разбера агресивното налагане на мнението на Topfly - да не е негов проект това?

Какво искаш да докажеш?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нещо много негативна стана тази тема :) очаквах, че повече хора ще харесат такава идея :) аз не виждам какво лошо има в това на сватбата ти да дойде човек, които искрено ще ти се радва, ще се весели и ще му е супер интересна всяка традиция, която се прави. Предполагам, че цената на "билета" за сватбата си я определят самите младоженци, така че могат да я направят такава, от която да не печелят пари (ако не канят гостите именно с такава цел).

Един мой познат скоро беше поканен на сватба от негов колега от университета. Ама те 10 години не са се чували, виждали, говорили. По-късно моят познат получил поканата, на която пишело, че за подарък трябва да даде пари и разбрал, че младоженеца поканил всички, които някога е срещал. Така, че има всякакви хора, с тази или с друга идея, ако са решили да изкарат пари от сватбата - ще го направят.

На мен лично ще ми е много интересно да присъствам на някакво тържество в чужда държава, било то сватба, погребение... или дори Коледа или Нова година :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Topfly, признай си че бройш милионите от проекта си и ги хачиш по пътувания! :D 

За мен е цинично, всеки с фейсбук да броудкаства храната си, децата си, смяната на памперсите им, купоните на които е бил, бирите дето е изпил и какво ли не :) Ама го разбирам - кефят си се хората.

Идеята да споделиш сватбата си с напълно непознати, особено при култура като индийската, където сватбата си е панаир и се очаква да е такъв ми се струва готина. Мой приятел беше скоро на подобна сватба и младоженецът му беше казал ако желае да повика приятели. Отделно впоследствие целият офис от Швейцария, където младоженецът бе поработил 6 месеца получиха двд-та с пълен запасиш на шоуто :) Явно там ги интересува количество и колкото повече толкова повече, както е казал Маха Мечо Пух :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз не мога да разбера агресивното налагане на мнението на Topfly - да не е негов проект това?

Какво искаш да докажеш?

 

Съжалявам, че няма нямам дял в този проект, но това че нямам не означава, че един ден не може да имам или да направя подобен конкурентен проект :)

 

Странно ми е, че по принцип отворената публика на Магеланци е толкова консервативна към различното. Напълно разбирам, ако някой не би поканил непознати на своята сватба и не би отишъл на подобна сватба, но защо трябва да се осъждат и квалифицират тези които искат да го направят? В крайна сметка това е доброволен акт на двете страни, като идвете страни остават доволни от това.

Аз лично имам огромно желание като да опозная много различни култури, но като турист човек за съжаление има определени граници и получава много комерсилната част на местната култура. Да си платиш за да те поканят на сватба може да изглежда много комерсиално, но за мен това е спъти по малко комерсиално от колкото да отида и да гледам някакво фолклорно шоу подготвено специално за туристи.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Какво се впрягат някои тук. Всеки го разбира по различен начин. И на мен не ми харесва, че много често започнаха хората да са недоволни от чуждо мнение. Нали за това са тия теми, за да си чешем езиците и всеки да изкаже какво мисли, а не да казва как не му харесва мнението на някой друг и едва ли не да го приеме като покана за спор. Тук стана така, че някой като си каже мнението и други започват да му пишат: Как можеш да мислиш така и да си налагат своето. Не знам МОЕТО мнение, е, че това не ми харесва.

Иначе интересна дискусия, която според мен зависи от участници, ситуация, традиции и много други неща. Не бих изразил крайно мнение, нито в едната, нито в другата посока, а по-скоро бих разглеждал всеки случай като частен.

Аз бих отишъл на индийска сватба, защото имам позната, която е посещавала и ми е казвала, че е интересно и хората много се радват. И там не се носят подаръци. Само нашите хора направили тази грешка. Е на мен ще ми е интересно, щом ще направя хора щастливи, а и аз ще споделя емоцията им.

За моя сватба бих си поканил приятели и познати, но е факт, че ще има и непознати за мен, като приятели на младоженката, а и непознати за двамата, като половинки  на някой от поканените. Аз съм бил в такава ситуация и няма как да кажа на приятелката да ходи защото познава младоженците, ама нека е сама защото аз не ги познавам. Според мен това си е нормална ситуация. Иначе някакви непознати да каня, колкото за да дойдат за сватбата и да има повече няма да го направя, но различни хора, различни интереси, а и различни традиции в крайна сметка. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ето един профил на канещи на сватба в Индия:

 

Priyanka-Krishna1.jpg

 

 

Hello everyone. This is Krishna and Priyanka . Here is your chance to witness a typical North Indian wedding with meaningful rituals and ceremonies for two days.

ABOUT US

Krishna is a software engineer working in US currently. He enjoys working out and loves traveling. I am lawyer by profession and also a make up artist by hobby :) He is from Ajmer(historical town in Rajasthan) and I am from Delhi(capital of India).
I am fun loving and talkative, and he’s very silent.

OUR STORYBoth of us were searching for our life thru parents and matrimonial websites. We thought there is only arrange marriage in our destiny after that we came to know each other through matrimonial website. That time he was in US and I was in India. we had lots of chat over phone and internet first 5 months until he came to India for visit. From the very first we have started feeling something different from inside. On the third day itself without meeting each other physically without knowing much about each other I started feeling for him.
Finally, he came on 13th of March. I was so excited that I went to airport to meet him at midnight only though the flight was schedule to arrive at 5.30 a.m. and this was the day when he said ‘Yes’ to my proposal. Our families were already aware about everything. So we met with both of our families and they decide to tie out knots on November 11th 2016.

CEREMONY

November 10th 2016.
5 PM. Sangeet( dance and music event. You can give your own performance as well)
8PM onwards dinner

November 11th 2016.
Barat will depart from groom’s residence to marriage venue, where all the rituals will happen. It would be fun to join the Barat.
Barat departure: 6 PM
Dinner: 8 PM onwards

TICKET INCLUDES

Accommodation for 2 days (10th Nov and 11th Nov)
All board meals
Transportation from accommodation to marriage venue
Mehendi – excluded but can be provided on request

http://www.joinmywedding.com/wedding/priyanka-krishna/

 

Тези ми изглежда достатъчно добре печелищи за да канят непознати гости заради парите. Доста е по вероятно, просто заради купона да искат да имат повече гости извън Индия.

 

За 300 долара предлагат спане за 2 дни, ядене и транспорт. Не мисля, че ще са на някава супер печалба, но зависи все пак спането точно къде е ;)

Връзка към мнение

Че то и България правят такива сватби.В края на май бяхме на най-голямата сватба в североизтока-1900човека.Не познавахме нито младоженеца, нито булката,нито родителите.Покани ни вуйната на младоженеца.Отидохме,защото не бяхме ходили на турска сватба.Беше весело и ни хареса.Събитието се състоя в стопанския двор на един току-що асфалтиран плац около 5дка.Бяха направени шатри на буквата П и срещу тях сцена като за концерт.То и концерт си имаше-Ивана и Тони Стораро.Обслужването беше от три кетъринга.Домакините бяха приготвили 8000кюфтета и 4000пилешки бутчета.Цялата сватба се снимаше с дрон.Само автомобилите на паркинга бяха над 500.

 

За тази прословута сватба в Силистра се носят легенди. Един познат беше на сватбата и според него е имало над 3000 души. Споменават се някакви баснословни цени, които са дадени за асфалтирането, шатрите, хонорара на чалга изпълнителите, кетъринг и т.н.

 

Иначе по темата - аз лично одобрявам тази идея. Струва ми се много интересно и вълнуващо да посетиш сватба на хора от различни култури - дали ще е индийска, китайска, африканска няма значение. 

Редактирано от Guinness
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Бащата на младоженеца е земеделец и обработва 15 000дка земя.Стопанският двор е негов и новия асфалт ще си го ползва и в бъдеще.Изключително честен,трудолюбив и обичан човек.Бащата на момичето е кмета на Исперих.

Сватбата беше вечерна.Самата сватбена церемония беше на плаца между шатрите.След церемонията всички,които носеха букети,можеше лично да поздравят младоженците.По-късно младоженците минаха по масите,както е на повечето сватби, и си получиха подаръците.Ние дадохме пари.Много добро впечатление ми направи факътъ,че цялата церемония се водеше на български,поздравите към младоженците от техните родители също бяха на български,макар и нетурските гости да бяхме не повече от двадесетина човека.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Струва ми се много интересно и вълнуващо да посетиш сватба на хора от различни култури - дали ще е индийска, китайска, африканска няма значение. 

 

Че е интересно - интересно е, спор няма, ама някой да ти иска такса вход за това нещо, а друг да трупа комисиона от цялата работа - ей това вече е цинизъм на ента степен. Заради това търгашеско мислене сме я докарали дотам и половината свят да е превърнат в някакво противно и пошло туристическо гето. Всеки навсякъде да те гледа в джоба, да те възприема като някаква ходеща касичка - вече дори на места, в които обикновената човещина беше на водещо място съвсем доскоро... Ама не е луд този, който яде баницата... :|

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Много добро впечатление ми направи факътъ,че цялата церемония се водеше на български,поздравите към младоженците от техните родители също бяха на български,макар и нетурските гости да бяхме не повече от двадесетина човека.

Бях на една сватба на български турци в Гоце Делчев. Може и младоженката да е била българо-мохамеданка. Тя беше пт Гоце Делчев, а момчето, точно от Силистра. Имаше много народни песни и хора, а също имаше и турски, но по-малко. Самият водещ диджей на сватбата беше пак български турчин, който по-късно засякох на празник организиран от военните за Васил Левски, да пее българска народна музика с народна носия. Самите български турци си харесват много българската култура и си танцуват народни танци и си знаят и българските и турските традиционни неща. Омразата към българското е насаждана от една партия с чисто политически цели и е насадена по-скоро сред младите турци. 

Съжалявам за офтопика и малките политическите отклонения, но в крайна сметка пак става въпрос за традиционни сватби. Ще се радвам ако дискусията не се обърне на етническа тема, а си остане за сватбите.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За мен би било любопитно да отида на сватба с чужди традиции, но не знам дали бих платила. Може би ако е много, много екзотично бих. Примерно в Папуа Нова Гвинея :)

Аз от доста години работя виртуално с младоженци от различни континенти и понякога научавам интересни неща за традициите в различни държави, те сами обичат да разказват, интересно е.

 

Има много "странности", които само в нашите очи изглеждат такива, така че просто приемете, че понякога културните различия ни пречат да разберем нечие поведение.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Че е интересно - интересно е, спор няма, ама някой да ти иска такса вход за това нещо, а друг да трупа комисиона от цялата работа - ей това вече е цинизъм на ента степен. Заради това търгашеско мислене сме я докарали дотам и половината свят да е превърнат в някакво противно и пошло туристическо гето. Всеки навсякъде да те гледа в джоба, да те възприема като някаква ходеща касичка - вече дори на места, в които обикновената човещина беше на водещо място съвсем доскоро... Ама не е луд този, който яде баницата... :|

 

Има нещо интересно и уникално (в случая сватба), организирането на това нещо струва много пари, но човешкото би било някой да те покани абсолютно безплатно и той да плати сметката? Този който посредничи между вас и работи за да ти осигури тази възможност той също би трябвало да ти предложи безплатно своя труд, защото така би било човешко?

Утре по съща логика ще искаш и авиокомпаниите да те превозват безплатно, хляба в хлебарницата да е безплатен и т.н.

 

Напълно разбирам тези, които казват, че сватбата е семейно събитие и там нямат работа непознати. В този случай обаче това е събитие е за максимум 15-20 души. Който иска да излезе от този тесен кръг иска или не иска превръща сватбата си в комерсиално сибитие в което се въртят много пари. Въртят ли се много пари, какво значение има билети ли са, подаръци ли са или кеш в плик?

Връзка към мнение

Напълно разбирам тези, които казват, че сватбата е семейно събитие и там нямат работа непознати. В този случай обаче това е събитие е за максимум 15-20 души. Който иска да излезе от този тесен кръг иска или не иска превръща сватбата си в комерсиално сибитие в което се въртят много пари. Въртят ли се много пари, какво значение има билети ли са, подаръци ли са или кеш в плик?

Кой определя къде минава границата между обичай и меркантилизъм?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също съм бил на индийска сватба в Лондон. Не познавах нито булката, нито младоженеца, но бяхме поканени от тях лично чрез нашите домакини. Нищо общо няма подобно нещо с това което описваш. Не желая да влизам в излишна полемика. Това е цинизъм пък ти си го наричай както искаш...

 

За мен това си е чисто самозалъгване за да оправдаеш поведение, което според теб е цинично :(

Приел си поканата на двама двана абсолютно непознати за теб индийци и си си платил такста за участие в сватбата чрез подарък или пари. Както и да го извъртaш е доста вероятно да си отишъл на тази сватба от чисто любобитство, а не от уважение към булката и младоженеца, които не си познавал. Задай си въпроса, щеше ли да отидеш на сватбата ако беше на двама абсолютно непознати за теб българи? Индийците са те поканили, защото са искали да имат колкото се може по голяма сватба, а ти си приел поканата от любопитство. И те и ти вероятно сте останали доволни от присъствието ти на сватбата, но това присъствие няма нищо общо с някакво уважение, независимо вътрешно ти или те как са го преживяли това.

 

Когато горното поведение обаче се официализира и лъсне, че царят е гол изведнъж решаваш, че това е много груб цинизъм...

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение

Кой определя къде минава границата между обичай и меркантилизъм?

 

От една страна както виждаш много обичаи обективно погледнато са си чист меркантилизъм, а от друга страна повечето хора си поставят някакви субективни граници и не се интересуват от обективната истина. Аз лично съм фен на обективните граници и не обичам да се самозалъгвам. Дали наричаш нещо с истинското му име е въпрос на субективно усещане, а не на някаква обективна реалност.

 

Може ли да си представиш, че всички 1900 или 3000 гости, които са били на сватбата на която е бил Емил Чакалов са отишли на нея от реално уважение към чувставата на булката и младоженеца? Много е по вероятно да са отишли защото искат да се чувстват във вътрешния кръг на бащите, от които единият е богат бизнесмен, а другият кмет или просто са искали да видят един огромен сеир, какъвто е една сватба от няколко хиляди души. Бащите от своя страна са искали да получат обратна връзка колко са велики и как народът има уважава сватбата на децата все едно е сватба на принц и прицеса.

 

Това е обективната истина! Разбира се повечето хора не са циници, като мен и не обичат да казват обективната истина, а живеят в някакъв по удобен за тях свят ;)

Връзка към мнение

Дали наричаш нещо с истинското му име е въпрос на субективно усещане, а не на някаква обективна реалност.

 

Разбира се повечето хора не са циници, като мен и не обичат да казват обективната истина, а живеят в някакъв по удобен за тях свят ;)

 

Я пак:

 

Дали наричаш нещо с истинското му име е въпрос на субективно усещане, а не на някаква обективна реалност.

 

Сам ли ще се убедиш колко е нелепо това, което си написал, или имаш нужда от външна помощ.

 

 

Разбира се повечето хора не са циници, като мен и не обичат да казват обективната истина, а живеят в някакъв по удобен за тях свят

 

Същото е в сила за всички словесни еквилибристики, които си писал в темата по-горе, само и само да убедиш другите, че си прав за нещо, за което е далеч по-приемливо да има различни мнения и усещания и да няма единствена правилна позиция. Ако удобният за теб свят допуска пари да се правят от всичко и от всеки, без скрупули, моля не изисквай от другите да споделят това безвкусно търгашество, ако то ти е в природата.

 

Темата минава вече в друго измерение, след като се появяват квалификации в стил "последна инстанция", и очевидно се изчерпа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.