Прескочи до съдържание

Hello, London (and Britain) - новини и пътешественически ''клюкини''


Гост

Препоръчани мнения

Какъв по-хубав повод за откриване на нова тема за новини от Новогодишните празненства :)

 

Първата партида с билети за Новогодишните фойерверки на Темза по £10 ще бъдат пуснати днес. 

 

https://www.london.gov.uk/events/2016-12-31/london-new-years-eve-fireworks-2016

 

Имаше много коментари, когато въвеждоха таксата, но практиката потвърди. че предимствата на тази регулация са много повече от недостатъците.

 

П.П. Като човек, присъствал три пъти на това събитие (два пъти на корабче), смея да твърдя, че атмосферата е очарователна. Обиколката на Сохо след това е просто задължителна! Лондон се слави със своите доста свободолюбиви нрави тогава (петъчните нощи, умножени по 10), така че това е събитие най-вече за хора с афинитет към уличните забавления :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Въпросите са в тази тема - Лондон - конкретни въпроси.

Преместих мненията там.

Заповядайте там на раздумка. :)


Така и така писах, та да кажа, че темата е супер! Много обичам да чета новини за любимите ми градове!

Връзка към мнение
Георги Василев

Аз като човек, който за втора година се опитва да се добере до фойерверки в 00:00 най-накрая мисля, че ще успея. Заредил съм се вече в готовност да закупя билет. Миналата година планувах 6 месеца НГ в Париж и накрая хората си отмениха честванията (нормално, предвид събитията от миналата есен), но сега е време да се насладя. Чудех се кога ли ще пуснат билети и съвсем случайно снощи разбрах....за малко да пропусна!!! :D

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Още едно нощно метро ще бъде пуснато в експолатация на 18 ноември - Northern line Charing Cross branch. Влаковете ще се движат на 8 минути между Camden town and Morden.

 

Нощно метро вече е пуснато изцяло по Victoria and Jubilee lines и по-голямата част на Central Line. Piccadilly line съшо е планирана до края на годината.

 

:) 

 

https://tfl.gov.uk/campaign/tube-improvements/what-we-are-doing/night-tube?cid=nighttube

Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Нова атракция се отваря от днес: London Mail Rail. 

 

https://www.postalmuseum.org/discover/attractions/mail-rail-ride/

 

Пътуване по тайните подземни железопътни линии на Кралската поща в специални влакчета - и аз се зазяпах, влакчетата са рядко очарователни :) 

 

Гледах току що репортажа по BBC - няма го все още качен в новините, но ето един съвсем скорошен по темата... 

 

http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-london-40189937

 

 

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Всички пътуващи в посока Великобритания да имат предвид, че тук са зимни условия и отмяна/закъснения на полети, автобуси, влакове и всичко, което се движи, е много, много вероятно! 

Връзка към мнение

Лондонски театри ще борят хрускането на зрителите по време на представления 

https://impressio.dir.bg/lyubopitno/londonski-teatri-shte-boryat-s-hruskaneto-na-zritelite-po-vreme-na-predstavleniya

 

И как само звучи - “Веригата лондонски театри Nimax” ...

  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На ‎21‎.‎12‎.‎2017‎ г. в 11:21, Гост каза:

Официално оповестиха новата линия на метрото -  Elizabeth Line, която предстои да бъде пусната след една година точно.

 

http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-london-42412204

Не ги ли е срам, точно като спра да пътувам за Лондон и ще пуснат най-удобната линия на метрото. Направо не е честно.  Но поне за

преди 1 час, Фил каза:

ще имам шанс да го видя :) 

 

@Marisha, ще се разминем очевидно за ден. :) Пътувам към София на 19.01

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Changes to London bus fares to come into place this month

 

Londoners can take advantage of unlimited bus travel for an hour for just £1.50 after Mayor Sadiq Khan extended the Hopper fare. It means that bus and tram users can make as many journeys as they like for an hour after initially touching in, for the cost of a single journey.

As part of the change, passengers will be able to use the Tube in between bus journeys – only to hop back on for no extra cost if it’s within an hour.

 

 

 

 

Връзка към мнение
На 27/12/2017 в 14:23, Lyubina каза:

 Но поне за Lumiere London light festival 

Я си кажи програмата - да не би по случайност да останеш и за уикенда :) Мотае ми се в главата да си преодолея мързела и да отида в Лондон да видя това чудо (макар че идея нямам какво точно е).

Връзка към мнение
преди 1 час, Гост каза:

Я си кажи програмата - да не би по случайност да останеш и за уикенда :) Мотае ми се в главата да си преодолея мързела и да отида в Лондон да видя това чудо (макар че идея нямам какво точно е).

Още чакам да ми изпратят билетите, но практиката показва, че обикновено ми резервират полет на British: понеделник София-Лондон, петък сутринта Лондон-София. Разбира се, още нищо се не знае, че този месец - много почивни дни имат колегите н Лондон и едва днес се засилиха да ми търсят полет.

 

Иначе програмата ми е ясна: вторник, сряда на работа от 8,30 до 18,30-19.00, в четвъртък - докато си свършим работата :) 

 

Вероятност да остана и събота клони към нула, тъй като това може да се случи, само ако самолетния билет в събота е доста по-евтин от извънредна нощувка.

 

 

Редактирано от Lyubina
Връзка към мнение
преди 1 минута , Lyubina каза:

Иначе програмата ми е ясна: вторник, сряда на работа от 8,30 до 18,30-19.00, в четвъртък - докато си свършим работата :) 

...която се разминава както обикновено с моята, за съжаление. Нищо. Все някога ще пием по нещо, ама ще е по много - за компенсация :)

Връзка към мнение

Ще трябва да побързам да си изпрося различен полет, че догодина като ни преместят "централата" в Амстердам - не знам там с кой ще пия ;) Но поне ще имам достатъчно основателна причина да отида в Лондон само за купон! ;) 

Връзка към мнение

Новите цени za 2018 g. на транспорта в Лондон можете да намерите тук:

 

https://tfl.gov.uk/campaign/new-fares#on-this-page-0

 

Transport for London анонсира TfL Oyster app:

 

https://tfl.gov.uk/fares-and-payments/ways-to-pay/tfl-oyster-app

 

 

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Тази седмица - 26 февруари - 2 март - се очакват рекордни минусови температури на целия Остров - до минус 15C. Проверявайте си полетите за промени - много е вероятно да има такива.

Връзка към мнение
преди 10 часа, Гост каза:

Тази седмица - 26 февруари - 2 март - се очакват рекордни минусови температури на целия Остров - до минус 15C. Проверявайте си полетите за промени - много е вероятно да има такива.

Викам точно на 2ри вечерта да се оправя тва време :)

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги каза:

Викам точно на 2ри вечерта да се оправя тва време :)

Що, пак ли ще си правите сбирка преди да се озова и аз там?

 

Връзка към мнение
преди 22 минути , Lyubina каза:

Що, пак ли ще си правите сбирка преди да се озова и аз там?

 

А, не, няма сбирка. Там сме втори - пети, но по по-специален маршрут, няма време за уговорки :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отново искам да информирам магеланци, че тук времето е изключително неприятно - и опасно.

 

Сняг, лед и вятър - категорично нетипично време за Острова. Тук реално няма почистващи машини. 

 

Ако пътувате, обличайте се много сериозно и очаквайте всякакви транспортни проблеми.

 

Тази прогноза е включително и за 2 март - @Георги, имай го предвид. 

Връзка към мнение

Чакаме до втори вечерта да са дошли хавайските повеи и да сме по къс ръкав следващите дни :)

 

Бъзикам се, но явно ще се фокусираме повече на музеите и затворените помещения в свободните дупки от време...стига да успеем да стигнем :)

Връзка към мнение

В Националната галерия те чакат вече. Поръчал съм да застелят червения килим за теб.  :)

 

Майтапът настрана, но освен постоянната експозиция (която е винаги безплатна), понякога има и безплатни временни експозиции, които си струват.

 

А моментът е точно такъв: Drawn in Colour: Degas from the Burrell. Изложбата си струва да се види, ако човек има поне малко афинитет към изобразителното изкуство. Колекцията на Бюрел с картини на Дега е впечатляваща и човек може да се им се наслаждава, докато навън вали сняг.

 

ПП: Не им схванах логиката на шефовете да пуснат тази изложба безплатно, а в същото време една слаба изложба (лично мнение!), да я направят платена. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.