Прескочи до съдържание

Hello, London (and Britain) - новини и пътешественически ''клюкини''


Гост

Препоръчани мнения

Още една low-cost възможност за разглеждане на Лондон - megabus са пуснали туристическа линия, която за 2 часа покрива 50 от знаковите места в града. Автобусът върви всеки ден от 10 до 17 ч., като за начална спирка може да се избира от: London Eye, Tower of London и Park Lane. Има доста часове от по £1 + 0,50 booking fee. Доколкото разбирам, не може да се слиза, просто се зяпа и слуша аудио гид, но се се зачетох чак толкова. На някой, който е за първи път в града може да е полезно :)

Маршрутът покрива: Tower of London, HMS Belfast, Victoria Embankment, Cleopatra’s Needle, Houses of Parliament, Big Ben, Parliament Square, Palace of Westminster, Westminster Abbey, Whitehall, Churchill War Rooms, The Cenotaph, Downing Street, Horse Guards, Trafalgar Square, Nelson’s Column, Admiralty Arch National Gallery, Regent Street, Piccadilly Circus, The Statue of Eros, Theatre Royal Haymarket, St. James’s Palace, Green Park, The Ritz Hotel, London, Hyde Park Corner, Park Lane, Hyde Park Speakers’ Corner, Marble Arch, Buckingham Palace, Westminster Bridge, County Hall (London Dungeon, London Aquarium), London Eye, Royal Festival, Hall South Bank, BFI IMAX, Waterloo Bridge, Somerset House, Aldwych, Royal Courts of Justice, Fleet Street, St. Paul’s Cathedral, Mansion House, London, Bank of England, Monument to the Great Fire of London, London Bridge, The Shard, City Hall, Tower Bridge

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Заради липса на машинисти в Southern и Thameslink ще има много отказани влакове. Затова поне до 31 август ще може да се пътува с Гатуик Експрес с по-евтините билети на Southern и Thameslink по линията за Брайтън.

Gatwick-Express-tickets.jpg

Билети маркирани със "Southern only", "Thameslink only" и "No Gatwick Express" ще могат да бъдат използвани на всякакъв влак по направлението.

 

ПП Може да се ползва и Ойстър с намалената цена, но трябва да се маркира на 9-12 коловоз на гара Виктория, а не на 13-14, където спира експреса. 

(https://www.gatwickexpress.com/travel-information/plan-your-journey/service-updates?uq=636646180596720000#INC31B3F6DA2E83406A968DA07BC069BD87)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За съжаление това не е новина, а си е факт от поне 2 години. Просто сега затягат мерките.

Миналата година ми се случи точно на Станстед да ме събуди някакъв фейс. Бях си се отпуснал на седалката доколкото може, без да заемам второ място или да преча на някой друг. И по някое време някой ме ръчка по рамото. 😠

 

Може да се дискутира доколко е редно това. Летищата са много доволни, когато имат повече полети и пътници, които им водят нискотарифните А/К. Но с това идват и негативите от големия пътникопоток и по-нисък финансов профил на масовия пътник. И щом се радват на меда, трябва да са готови да поемат и жилото.

 

Конкретно в моя случай пристигнах на летището с последния шатъл около 1 ч. през нощта. Полетът ми беше рано сутрин около 6. Бях сам и имах куфар за чекиране. Т.е. около 4 ч. трябваше да съм на чек-ин гишетата. Имах 3 часа чакане на летището. За толкова време не си струваше да ходя на хотел за 100+ паунда. Това е повече от самолетния билет. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , vorbis каза:

За съжаление това не е новина, а си е факт от поне 2 години. Просто сега затягат мерките.

Миналата година ми се случи точно на Станстед да ме събуди някакъв фейс. Бях си се отпуснал на седалката доколкото може, без да заемам второ място или да преча на някой друг. И по някое време някой ме ръчка по рамото. 😠

 

Може да се дискутира доколко е редно това. Летищата са много доволни, когато имат повече полети и пътници, които им водят нискотарифните А/К. Но с това идват и негативите от големия пътникопоток и по-нисък финансов профил на масовия пътник. И щом се радват на меда, трябва да са готови да поемат и жилото.🙂

Това е съвършено нередно. Аз разбирам икономическите им напъни, но това, което описваш, няма нищо общо с бизнес и с цивилизовано отношение... Да те бутат по рамото да не спиш, имам предвид - това е тормоз 🙂 За опъване на надуваеми легла го разбирам и не възразявам, макар че ако се уважаваха като бизнес, доставящ съответна услуга, биха отделили едно помещение за backpackers. Win-win! Да, ама не... 

 

Същото ми предстои лятото в Атина. Надявам се да не ме ритат да не спя 😁

Връзка към мнение
32 minutes ago, Гост said:

Същото ми предстои лятото в Атина. Надявам се да не ме ритат да не спя 😁

Съседите са чил 🙂

 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Ако някой ползва услугите на Victoria Station, включително и в посока Gatwick Airport, проверявайте маршрутите. Много тежки транспортни проблеми и закъснения има в Лондон. Предвидете (много) повече време за предвижване. 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

То това отдавна вече не е новина, но ... айде на море в UK! , само внимавайте за медузи... image.png.d01d56a0081efa91c76e9aae5ff723b2.png

 

 

Temperatures across Europe and North Africa have soared as the heatwave refuses to release its stranglehold

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще изкопирам френската тема - @Роца image.png.d01d56a0081efa91c76e9aae5ff723b2.png

Ако тези дни сте в Югоизточна Англия и Лондон, подгответе се за жега - 34 градуса и така ще е поне до събота.

Пригответе шапки, слънцезащитен крем и много вода. И посещения (не на църкви или климатизирани музеи, а) на пъбове image.png.d01d56a0081efa91c76e9aae5ff723b2.png

 

П.П. Ще копирам и иконките на @Фил image.png.d01d56a0081efa91c76e9aae5ff723b2.png

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Рейни, аз препоръчвам музеите, щото пъбовете ни са кът 🙂

Редактирано от Роца
Връзка към мнение
8 hours ago, Гост said:

подгответе се за жега - 34 градуса и така ще е поне до събота.

сега вече lobster червените британци няма да са "внос" само от Слънчака и Златните, ами и "родно" производство... 🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , akair каза:

сега вече lobster червените британци няма да са "внос" само от Слънчака и Златните, ами и "родно" производство... 🙂

Сус бе! Я не се подигравай, че и аз съм в този контингент на раците image.png.d01d56a0081efa91c76e9aae5ff723b2.pngТака е от месец и половина... Луда работа... Абе щом на двора имам надуваем басейн и слънцезащитен крем... 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

писах и в друга тема , но мисля и че тук ше е полезно - На 22 и23 септември се провежда Openhouse London - отварят се за публика архитектурни шедьоври, от най-старите възможни до модерни сгради, напълно безплатно ! Някои изискват предварителни резервации, така че най-добре е да се прегледа огромни списък и да се прецени какво да се види - https://openhouselondon.open-city.org.uk/

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

От днес 26/09/2018 има стачка на линията Пикадили на метрото (тази до летището). На 28 (петък) следобед влаковете ще вървят до вечерта и после стачката продължава до 29/09 сутринта. Най-разумно е да се ползва Heathrow Connect от Падингтън, струва 10.20 паунда в посока, но се включва в дневния лимит (cap) за зона 6 (12.50)

https://tfl.gov.uk/campaign/tube-strike

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Леко Off, ама да кажа че коледният дух вече се усеща в града. Украсата е налична, тълпите още не са толкова много, и коледни намаления още ....,но да знаете, че светлините по Oxford Street и Canary Wharf  са налични.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Една интересна статия, засягаща въздушния транспорт между ЕС и UK след Brexit:

https://www.dnevnik.bg/evropa/2019/01/06/3369368_shte_moga_li_da_putuvam_sus_samolet_ili_kakvo_shte/?ref=home_editorial

Връзка към мнение

Боже

Цитат

Ще мога ли да резервирам билет между ЕС и Великобритания след 30 март?

 

Да (вероятно).

Все едно народа си мисли, че извън ЕС е някаква джунгла ("Here be dragons" / "Hic sunt dragones" )  и Великобритания изведнъж ще пропадне в нея.

Па може и така да си мисли...

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, akair каза:

Една интересна статия, засягаща въздушния транспорт между ЕС и UK след Brexit:

https://www.dnevnik.bg/evropa/2019/01/06/3369368_shte_moga_li_da_putuvam_sus_samolet_ili_kakvo_shte/?ref=home_editorial

Замисляме едно пътуване до Грънзи и Джърси.Тези острови са със особен статут.Ето това пише за Грънзи:

 

Гърнзи [ˈgɜːnzɪ] (официално Vogtei Guernsey; англ. Bailiwick of Guernsey, фр. Guernesey) е вторият по големина британски остров в Ламанша, част от Нормандските острови. Той е коронно владение на Великобритания. Островите в Канала не са нито част от Обединеното кралство, нито колония на Короната, а са подчинени директно на британската корона като коронно владение (англ. crown dependency). Намира се в Общата пътническа зона на Британските острови, но не е член на Европейския съюз. Вместо това има специално взаимоотношение с него, като се третира от Европейската общност като част от нея за целта на свободната търговия на стоки.

 

И двата острова по-принцип са някакво изключение и се чудя дали Брекзит ще затрудни посещението им.

 

А статията е силно обезпокоителна,надявам се всичко да мине далеч по-леко и без такива ограничения.

 

Връзка към мнение
преди 8 минути , iMari каза:

И двата острова по-принцип са някакво изключение и се чудя дали Брекзит ще затрудни посещението им.

Ми не виждам как... Те и сега са извън ЕС. Аз съм ходил там, когато България не беше в ЕС, въобще без никакъв проблем. Няма граница между Великобритания и Нормандските острови, т.е. ако влезеш в Англия (което много силно се съмнявам да бъде затруднено) нямаш проблеми нататък.

Въобще цялата статия навява някакви мисли, че пътуването извън ЕС е адски трудно, а Великобритания едва ли не ще се пренесе на луната след март

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, iMari каза:

И двата острова по-принцип са някакво изключение и се чудя дали Брекзит ще затрудни посещението им.

Няма никаква логика за каквито и да е затруднения. Ще чакам снимки и разкази - аз още не съм била 🙂

 

Преди 1 час, iMari каза:

А статията е силно обезпокоителна,надявам се всичко да мине далеч по-леко и без такива ограничения.

Статията - като много други подобни - цели единствено продажба на скандални новини, които събират трафик. Демонизирането на Брекзит в България е една от клапите за разреждане на социално напрежение. 

 

Ето една от мерките, които е взела EasyJet. Дали ще е тази или друга, нямам идея. Имам идея само, че не е в ничий икономически интерес да има хаос в авиационния бизнес - освен за продаващите и консумиращи скандали, разбира се. 

 

https://www.independent.co.uk/travel/news-and-advice/easyjet-europe-headquarters-vienna-brexit-luton-london-stelios-budget-airline-uk-leave-eu-a7840461.html 

Връзка към мнение

Може би аз съм изпуснал нещо в потока от новини, но има ли повече информация, която да вдъхва спокойствие? Аз погледнах и написаното в Индипендънт - общо взето пише същото -  EasyJet не знае какво точно ще стане и затова прехвърлят операциите, които са само на континента, в отделна компания със седалище във Виена.

 

Според мен притеснителното не е, че извън ЕС е джунгла, а че всички договорки отнемат време - Открито небе между ЕС и САЩ е отнело време за договаряне, както и всички други двустранни линии. И ако нещо се обърка тотално (дано да не се), има някаква вероятност страните да нямат достатъчно време да се договорят, без това да доведе до смущения във връзките между UK и ЕС.

Иначе надали някой в ясно съзнание предвижда тотално "отрязване" на всички връзки между ЕС и UK в стил "на си ти куклите, дай си ми парцалките".

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 45 минути , akair каза:

има ли повече информация, която да вдъхва спокойствие?

Как да има, като не се знае ще има ли brexit, няма ли да има, и ако има - със или без споразумение. Вярно, че по-голямата част от света е извън ЕС и гражданската авиация покрива всякакви посоки и дестинации, но всички международни линии (освен вътрешните за ЕС), подлежат на договаряния и регулации, които изискват някакво минимално технологично време. Затова им дадоха 2 години за преговори, за да решат какво точно искат и да може да се планира гладко, а те два месеца преди крайния срок, нямат отговор.

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Моля пътуващите пък Лондон този уикенд да имат предвид сериозните студове (за Острова), придружени със сняг и лед, което може да предизвика закъснения в техните връзки. Предвиждайте повече време за пътуване към летището (тази сутрин, например, Станстед Експрес е бил спрян).

Желая ви леко и успешно пътуване.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.