Прескочи до съдържание

British Airways - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

Не намерих такава тема за BA във форума.

Ето един интересен слайддек от среща на мениджмънта на цялата група IAG: http://i.media-server.com/version/1478257928/m/a/943mby4e/iv/q3quqsmcubhhebk7vtetlacbypk9d83g5fzclwwlvmk5tcwm_193504248

 

Няколко интересни момента - всичките 777, базирани на Гатуик + няколко от базираните на LHR ще станат с по 10 седалки на ред в иконъми; А320 на ВА ще имат по 180 седалки (колкото Визз); нова функционалност в апликацията за умни телефони - rebooking, etc; автоматични гейтове в Лондон; Оптимизиране на мрежата на Vueling - по-малко сезонни линии (което обяснява защо София отпадна); и още много новини

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

 

Благодаря за тази информация (чух нещо в офиса, но реших, че не съм дочула добре). Мен лично не ме засяга, но приятелки магеланки ще пътуват с BA съвсем наскоро. Дано си оправят сметките синдикати и служители, защото не искам да стават като Луфтханза - на никого не е от полза такава несигурност... 

Връзка към мнение

Стачката ще е на 25 и 26 декември. Ще се изпълняват всички дълги полети, както и полетите от Гатуик и Лондон Сити. С риск от отмяна са полетите до

ABZ (Aberdeen)
BGO (Bergen)
BHD (Belfast City)
BIO (Bilbao)
BLQ (Bologna)
BSL (Basel)
BUD (Budapest)
DUS (Dusseldorf)
GIB (Gibraltar)
GOT (Gothenburg)
HAJ (Hannover)
HAM (Hamburg)
HEL (Helsinki)
KBP (Kiev)
KRK (Krakow)
LED (St. Petersburg)
LIS (Lisbon)
LUX (Luxembourg)
MAN (Manchester)
ORY (Paris Orly)
OSL (Oslo)
PRG (Prague)
PSA (Pisa)
STR (Stuttgart)
SVG (Stavanger)
VCE (Venice)
VIE (Vienna)
WAW (Warsaw)
ZAG (Zagreb)

Ако ще летите дотам на тези дати, можете да отсега да вземете мерки - искате връщане на парите, смяна на датата или полет до друг град до 300 мили от първоначалния.

 

http://www.britishairways.com/en-gb/traveltrade/bookings-policies/policies/askba?faqid=5647

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

IAG (компанията собственик на British Airways, Iberia, Vueling и Aer Lingus) обяви, че планират далечни нискотарифни полети от Барселона, вероятно до Сан Франциско, Лос Анжелис, Хавана, Сантяго, Токио. Не е ясно коя компания ще ги изпълнява или пък ще се създава нова, вероятно няма да е Vueling, която остава за къси полети. Това идва след плановете на Norwegian за подобни полети от Барселона, по някакъв начин гледам IAG се стремят да се ориентират към нискотарифния модел, дори в директна конкуренция с доказани лидери като Райън и Norwegian, не знам какво ще излезе от това. Барселона е летището с най-голям нискотарифен трафик в Европа.

http://uk.reuters.com/article/uk-iag-lowcost-idUKKBN14C0OM

http://centreforaviation.com/analysis/iag-plans-long-haul-low-cost-from-barcelona-and-mulls-a-new-dedicated-brand-320480

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Имам въпрос относно резервация с бритиш / през bravofly  беше- там пак имах въпроси/

Сега са ми изпратили имейл и искат предварителни данни, трябва ли да попълвам сега. Нали чак при чек-ин се попълват паспортни данни, а и както разбрах при редовните авиокомпании чекина е 24 ч. преди полет, не като при нискотарифните да може по-отрано да се чекира и разпечата бордна карта. При бритиш направо на летището е чекина нали?

Ето това пише в мейла

"

Add Advance Passenger Information (API)  

  • You must provide us with certain passport and contact details, which are required by government authorities, before you can check in or fly.
  • Save time at check-in by completing your details now.
  • If you are travelling with an infant, you can only add their details at check-in. The easiest way to do this is to check in online from 24 hours before departure.

  Add details

Връзка към мнение

 

.. 

При бритиш направо на летището е чекина нали?

...

За конкретния случай не мога да бъда полезна, но аз когато пътувам само с ръчен багаж, се чекирам он-лайн за да избегна чакането на опашка.

Когато съм с чекиран багаж и пътувам от София - направо на летището.

Но ... имам предварително купено място(ако това има значение).

Връзка към мнение

Имам въпрос относно резервация с бритиш / през bravofly  беше- там пак имах въпроси/

Сега са ми изпратили имейл и искат предварителни данни, трябва ли да попълвам сега. Нали чак при чек-ин се попълват паспортни данни, а и както разбрах при редовните авиокомпании чекина е 24 ч. преди полет, не като при нискотарифните да може по-отрано да се чекира и разпечата бордна карта. При бритиш направо на летището е чекина нали?

Ето това пише в мейла

"

Add Advance Passenger Information (API)  

  • You must provide us with certain passport and contact details, which are required by government authorities, before you can check in or fly.
  • Save time at check-in by completing your details now.
  • If you are travelling with an infant, you can only add their details at check-in. The easiest way to do this is to check in online from 24 hours before departure.

  Add details

API не е чекин, искат ти паспортните данни предварително, антитерористична мярка. Можеш когато искаш да ги въведеш, може и на гишето, просто така се спестява малко работа. Чекина отваря 24 часа преди полета, може онлайн да го направиш и да си разпечаташ бордната карта, може и направо на гишето.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм сигурна, че въпросът ми е за тук, но все се каня да питам, а времето минава.

Въпросът е относно милите, които се събират с Бритиш. Имам полети от октомври 2015г. и така и не успях да ги прибавя към регистрацията си в клуба на БА. Искат ми номер на електронен билет, а него не го пише никъде. запазила съм 3 от бордните карти / общо от 4 полета/. Най - вероятно вече е изтекъл и срока, но все пак да имам яснота за в бъдеще. 

Ще имам полет скоро с тях, купен през агент и ще трябва да го добавя към акаунта си. Благодаря!

Връзка към мнение

Срока май беше 6 месеца след полета, та няма смисъл вече. Номера на билета трябва да го има из мейлите. А Executive club акаунта си можеш да добавиш към новия полет в Manage my booking, или си влизаш в акаунта и в секцията My upcoming flights може да го добавиш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Значи не е задължително сега да се попълват данните от паспорта. За дъщеря ми става въпрос, пита ме дали сега да попълва или после като наближи времето. Помисли си, че ако сега не попълни данни, после да не би да има проблем с полета.

Но както казвате явно е практика на UK, сега се сещам че като отивахме за Нюкасъл, и хотела който бях резервирала , предварително ми искаше данните от паспортите , за по-лесна регистрация, така пишеше.

Сега за първи път ще пътува с бритиш, досега все с други авиокомпании, а за тия мили какво се прави, да знаем че сигурно ще има и други пътувания с тях./нали все гледаме кои билети са най-изгодни/

Връзка към мнение

Да си ги въведе, колко му е, две минути работа...

За милите съм писал тук , но за няколко къси полета годишно не очаквай чудеса. Може да си плати сандвичите на борда с тях де

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Наближава полета на дъщеря ми, ще бъде с чекиран багаж затова направо на летището ще се чекира за полета, така и така ще трябва да чака да предаде куфара. Какво да разпечата и да носи - резервацията за полета ли? В един от мейлите това пише : "

Thank you for booking with British Airways.   Ticket Type: e-ticket   This is a confirmation of your booking, you will receive a separate email e-ticket receipt for this booking

но в друг мейл няма електронен билет. Трябва ли да има и с него ли отива на гишето за чек-ин?

Връзка към мнение

Трябва да получите мейл със следния титул: Your e-ticket receipt

 
и със следния текст:
 
Your e-ticket receipt
Dear Dr Radeva, Booking reference: xxxxx
 
Thank you for booking with British Airways.
Ticket Type: e-ticket
This is your e-ticket receipt. Your ticket is held in our systems, you will not receive a paper ticket for your booking.
If the payment cardholder is travelling, you must bring the card used to pay for this booking to the airport with you, for verification, before you can travel.

 

Сега с думи прости: 

 

1) Бритиш няма рестрикции за онлайн чекиране - може да се чекирате на самото летище, като използвате машинките. Ако няма такива машинки, валидни за Бритиш, чекирате се на самото гише. Забравила съм как е на Софийското летище - дали имаше такива машинки (обикновено се чекирам онлайн). 

 

2) Може да си носите само документа си за самоличност, като се добави и бордната карта, ако сте се чекирали предварително (макар че аз винаги си разпечатвам и мейл потвърждението.) Ако не сте, ще ви я издадат на самото гише при пускане на багажа.

Връзка към мнение

Първия имейл е от бравофлай, през тях резервирах:

1 bagage de soute compris. Cliquez sur ici pour plus de renseignements. ticket_black.png

Pour l’enregistrement online, utilisez le code PNR : 74P...
Numéro de billet électronique (e-ticket) : 12510........

После в сайта на бритиш се регистрирах /дъщеря си регистрирах/

другия имейл е от бритиш- за паркинг, храна , багаж

От имейла като вляза в 

Manage my booking

и избера 

  •  
  • тогава ми дава това
  • Your e-ticket receipt   Dear Customer, Booking reference: 74P....     Thank you for booking with British Airways.   Ticket Type: e-ticket   This is a confirmation of your booking, you will receive a separate email e-ticket receipt for this booking. и надолу часовете на полетите
  • та се чудя това ли да разпечата и с него да отиде на гише, вижда се номера на резервацията, ще е достатъчно ли?
Редактирано от stani.m
Връзка към мнение

Въобще нищо не е нужно да разпечатвате, само с документ за самоличност отивате на гишето. Иначе (ако много държите) какво да е, щом има номер на билета или reference.

Билета е електронен, това означава запис в базата данни, мейлите които получавате са само за ваша информация и НЕ са електронен билет. Номера на билета (125хххххх) го идентифицира, но може и по име. Това важи за всички електронни билети.

Връзка към мнение

Благодаря, дано всичко е наред. А какво ще кажете за прекачването на Хийтроу? Каца и после излита от терминал 5, но разбрах че има 5А 5 B  и 5C, много ли време се губи за придвижване. Има около 2 часа време, но кога ще обяват гейта за излитане и тогава да тръгне...

Връзка към мнение

Благодаря, дано всичко е наред. А какво ще кажете за прекачването на Хийтроу? Каца и после излита от терминал 5, но разбрах че има 5А 5 B  и 5C, много ли време се губи за придвижване. Има около 2 часа време, но кога ще обяват гейта за излитане и тогава да тръгне...

 

Половин час преди бординг обявяват гейта. Понякога той е отдалечен и е хубаво да наблюдавате таблото със съобщения.

Връзка към мнение

Ако летите от България към Великобритания, както предполагам, полетите са все на А. 15тина минути най-много, освен ако се отплеснете по магазините, които са мнооого. Трябва да има паспортен контрол обаче, което си е доста време, та не се отплесвайте. Иначе за прекачване от С до А общо време 1 час по разписание е минимума ако не тичате и няма закъснения.

Връзка към мнение

 Ако летите от България към Великобритания, както предполагам, полетите са все на А.

 

 

Не бих била толкова категорична. Онзи ден ни стовариха на 5B, но всъщност придвижването до А не отнема много време. Има си "влакче", което вози народа между 5А-5С и обратно.

Връзка към мнение

Полета ще е от Нюкасъл до Хийтроу и после до Букурещ. Разглеждах сайта на летището, пише с влакче или пеша по пътека времето било все около 20 мин. За кацането щях да Ви питам дали все е на 5 А, но явно не е. А и доколкото разбирам ще има и проверка пак. Значи какво разбрах - каца не се знае къде точно, отива на заминаващи, там ще следи таблото за следващия полет на кой гейт ще бъде? Трябва бързо да се придвижи /дали до 5А, 5В или 5С/, и там ще е проверката, така ли е?

Досега имахме един полет с прекачване, но в Копенхаген беше, където кацнахме от там излетяхме, в същия коридор си стояхме, нямаше проверки.

Сега ми е притеснено, сама ще бъде, голямо летище, смяна на терминал/ не точно, но А В и С са си отделни сгради, гледах ги на мапса/

Връзка към мнение

Абе няма страшно, лесно е. Вероятно ще го има гейта на бордната карта още, но да си види на таблото и после по табелките. На излизане от Великобритания няма паспортен контрол, така че е много бързо.

Най-вероятно всичко е на 5А, и секюрити проверката е там. Мисля, че задължително ще каца на 5А, защото само там са домашните полети.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.