Прескочи до съдържание

British Airways - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 14 минути , Гост каза:

 

(Погледни Easyjet. Те са най-близо до техния модел и имат много добри часове. 

Но пък са стриктни за 1 ръчен багаж и за размерите му. И за да влезе дамската ми чанта в куфарчето, трябваше да изхвърля нещо от багажа.

Връзка към мнение
преди 15 минути , Дани Магелани каза:

Но пък са стриктни за 1 ръчен багаж и за размерите му. И за да влезе дамската ми чанта в куфарчето, трябваше да изхвърля нещо от багажа.

Easyjet (British): 56 x 45 x 25 cm, без ограничение в килограмите

Ryanair: 55cm x 40cm x 20cm with a 10kg weight 

 

Разликата между двата размера е огромна. А за стриктността - не мисля, че Easyjet търпят упрек. Това са правила. И Ryanair няма да те пуснат с два багажа, ако нямаш допълнително priority.

 

П.П. За да върнат някого за размер, трябва да носи размер чекиран куфар 🙂 Няма по-голям куфар за ръчен багаж от техния в света.

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 3 часа, Loverboy каза:

Гледам British са пуснали цени от 24 евро посока до Лондон с новите тарифи. Това нормална цена ли е? Защото аз никога не съм ги следял и не знам колко са чарджили преди за полети до Лондон. Но имайки предвид, че кацат на LHR... и 50 евро е прекрасна цена. 

Супер цена си е. Винаги бих предпочел 25-35-50 евро с Бритиш от Хийтроу пред 15 евро с Уиз или Райън ...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 11 часа, Loverboy каза:

...Намерих минус веднага - полетите обратно са сутрешни 😞

 

преди 11 часа, Гост каза:

...🙂 И аз го намирам за минус, но... винаги са били такива 🙂 

(Погледни Easyjet. Те са най-близо до техния модел и имат много добри часове. И категорично са за предпочитане пред Wizz и Ryan).

От 22 декември 2018 до 30 март 2019 имат и втори полет в съботите:

BA0890 - 08:10 London,  Heathrow 13:15 Sofia
BA0892 - 13:40 London,  Heathrow 18:50 Sofia

 

BA0891 - 14:05 Sofia,  15:40 London Heathrow
BA0893 - 19:40 Sofia,  21:10 London Heathrow

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 19 минути , VladimirK каза:

 

От 22 декември 2018 до 30 март 2019 имат и втори полет в съботите:

BA0890 - 08:10 London,  Heathrow 13:15 Sofia
BA0892 - 13:40 London,  Heathrow 18:50 Sofia

 

BA0891 - 14:05 Sofia,  15:40 London Heathrow
BA0893 - 19:40 Sofia,  21:10 London Heathrow

Браво, напредък 🙂 Макар че ако искат да са ефективни, им трябва такъв слот и през седмицата. и в неделя. Явно с Хийтроу не става лесно, а и въпрос на бизнес интерес. Аз искам да ги ползвам след работа - за хора с ограничени отпуски тук това е важно, а това за момента не е възможно - което ме кара да ползвам други авиолинии или да комбинирам.

 

Иначе British имат понякога удивителни цени - но не винаги. 25 евро си е своеобразен рекорд. Не че не съм ползвала за 12 евро, но това е от натрупани avios. По празниците аз твърдо и категорично ги предпочитам. И винаги ще ги рекламирам - специално за това. Много по-надеждни и ценово изравнени с класическите low cost, стига да се купи билета навреме.

Връзка към мнение
преди 34 минути , Гост каза:

Иначе British имат понякога удивителни цени - но не винаги. 25 евро си е своеобразен рекорд. 

 

Ако избереш двупосочен билет - цената пада още и рекорда също.

 

image.png.09d0aa09ba1656aad44547af043a6168.png

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , koliob каза:

Ако избереш двупосочен билет - цената пада още и рекорда също.

 

image.png.09d0aa09ba1656aad44547af043a6168.png

18 евро никога не съм виждала, браво на тях - конкурират Ryan 🙂 Което им е и целта... А между двете авиокомпании - и техните летища - сравнение не може да става. Не вярвам да ги има през уикенда тези цени, но тя е такава разликата и за останалите авиокомпании.

 

Отвикнала съм отдавна да пускам двупосочни билети - след влизане на low cost модела и усвояването му от традиционните авиокомпании.

Благодаря за напомнянето!

Връзка към мнение

Яко са се засилили към лоу коста, единствената компания в Oneworld алианса, която няма приорити при вземането на багаж за вип членове.

Връзка към мнение
В момента, T.E.Lawrence каза:

Яко са се засилили към лоу коста, единствената компания в Oneworld алианса, която няма приорити при вземането на багаж за вип членове.

Повече от яко... Мърморенето съответно е още по-яко от англичаните, моето е нищо 🙂 След алкохола и храната, последният пирон беше качването последен, ако си купил от "бедняшките" билети. Кастовото английско общество не можа да преглътне тази дефиниция :grin:

 

Всъщност, последното не се спазва. Аз не знаех, че съм купила "бедняшки" билет - до Базел и от Милано. Чак при чекиране нещата започнаха да ме съмняват - не можах да си сменя мястото, освен ако не си платя. Но при бординг не ме изхвърлиха като мръсно коте :grin:, аз обичам да се качвам от първите, след бординга на бизнес класата.

 

Отделно се планират тънки седалки на всички самолети с полети до 4 часа - увеличаване на бройката, и които не се накланят. 

 

Всичко е въпрос на възприятия. Ще свикнем и на това. Cash is the king... 

Връзка към мнение
преди 15 минути , Гост каза:

Повече от яко... Мърморенето съответно е още по-яко от англичаните, моето е нищо 🙂 След алкохола и храната, последният пирон беше качването последен, ако си купил от "бедняшките" билети. Кастовото английско общество не можа да преглътне тази дефиниция :grin:

 

Всъщност, последното не се спазва. Аз не знаех, че съм купила "бедняшки" билет - до Базел и от Милано. Чак при чекиране нещата започнаха да ме съмняват - не можах да си сменя мястото, освен ако не си платя. Но при бординг не ме изхвърлиха като мръсно коте :grin:, аз обичам да се качвам от първите, след бординга на бизнес класата.

 

Отделно се планират тънки седалки на всички самолети с полети до 4 часа - увеличаване на бройката, и които не се накланят. 

 

Всичко е въпрос на възприятия. Ще свикнем и на това. Cash is the king... 

Имам предвид Emerald, Sapphire и Ruby в алианса им с катар, иберия, малейжа и т.н. Ако летиш често и си с някое от тези членства, дори най-евтиният билет ти дава всички екстри. Единственото изключение е приорити получаване на багаж с Бритиш. Другите екстри приорити чекинг и бординг си ги имаш.

 

За седалки, които не се накланят съм твърдо "за"! Аз не обичам да пускам моята и ми е страшно неудобно ако ми се наложи, заради тоя пред мен като си е пуснал неговата. Цялата перспектива ти се изкривява, не само екрана пред теб. 🙂

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , Гост каза:

последният пирон беше качването последен, ако си купил от "бедняшките" билети.

Който си е купил от по-скъпите билети, по-рано ли пристига? :laugh1:

 

А за ненакланящите се седалки в и икономична класа съм 100% за. Не е много приятно някой се облегне до носа ти.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 минути , Zaro каза:

А за ненакланящите се седалки в и икономична класа съм 100% за. Не е много приятно някой се облегне до носа ти.

И аз така! 🙂 Но за тънките седалки.... съм леко резервирана 🙂 

 

преди 5 минути , Zaro каза:

Който си е купил от по-скъпите билети, по-рано ли пристига? :laugh1:

Ахахахаа... нали ти казах, навиците на кастовото общество 🙂 Знаят, че е така, но не обичат публично да се признава... 

 

На мен това наистина не ми е проблем - макар че ЩЕ стане проблем в един момент. British имат огромни ръчни багажи и при тези цени ще се увеличи пътникопотока и за последните няма да има място за багаж категорично. Същите дертове като на low cost-a.

 

Виж, премахване на избирането на място много ме нарани 🙂 Но това са просто навици (при Ryan не мрънках). 

Връзка към мнение

Някой знае ли защо azair не ги лови тези полети? :rolleyes:
Последно време и за други полети ги хващам че не излизат при тях ...:unsure:

image.thumb.png.5f78532b232395cc5a682a13ef31a757.png

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 5 часа, koliob каза:

Ако избереш двупосочен билет - цената пада още и рекорда също.

 

image.png.09d0aa09ba1656aad44547af043a6168.png

LHR-SOF-LHR или SOF-LHR-SOF гледаш? С какво IP? И въобще какъв е този интерфейс, при мен ba.com изглежда доста по-различно:

 

image.png.1451c6075253f50606f817945d11e0d6.png

 

Двупосочен SOF-LHR-SOF под €65 не виждам за нито една дата.

Връзка към мнение
преди 23 минути , Георги Матеев каза:

LHR-SOF-LHR или SOF-LHR-SOF гледаш? С какво IP? И въобще какъв е този интерфейс, при мен ba.com изглежда доста по-различно:

 

image.png.1451c6075253f50606f817945d11e0d6.png

 

Двупосочен SOF-LHR-SOF под €65 не виждам за нито една дата.

През UK IP, но всъшност това е само частта от цената в едната посока. Връщането е по-скъпо и общо става €65 и при мен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Има ли начин да купя от сайта на britishairways два билета едновременно, като само единия да е с чекиран багаж? Нещо не ми се получава да избирам багаж на всеки пътник поотделно.

Връзка към мнение

не, те са различни тарифи и не може на един билет. Може да купиш без багаж и да добавиш един, не помня дали е по-скъпо отколкото ако се купи с билета...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега се сещам, че нашите билети ги взехме от Оподо, точно заради багажа (двама с един багаж), мисля, че дори беше по-евтин (самият багаж)...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

380 000 клиенти на British Airways са засегнати от кражба на данни на банкови карти. Този, който е купувал последният един месец билет, непременно трябва да се свърже с банката си за предпазване. 

Връзка към мнение
преди 3 минути , Гост каза:

380 000 клиенти на British Airways са засегнати от кражба на данни на банкови карти. Този, който е купувал последният един месец билет, непременно трябва да се свърже с банката си за предпазване. 

Това означава ли, че по силата на GDPR British ще "олекнат" с 4% (мисля, че толкова беше) от миналогодишния им оборот?

 

Връзка към мнение
преди 1 минута , chandni каза:

Това означава ли, че по силата на GDPR British ще "олекнат" с 4% (мисля, че толкова беше) от миналогодишния им оборот?

 

Нямам представа... Изсипали са един милион извинения в пресата и темата е централна за BBC. Реших, че това може да не се отрази веднага в нашата преса и може да има засегнати магеланци, а проблеми с банкови карти са меко казано неприятни.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.