Прескочи до съдържание

British Airways - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

В момента, Цветелин каза:

Проверих на моята резервация да добавя още един куфар - възможно е. Дано снимката ти помогне да се ориентираш.

BA.jpg

благодаря , идеална е

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Тази новина е от март-април, макар че стана реч за нея още миналата година.

 

British Airways вече имат тарифа Economy Basic, валидна и за някои презокеански маршрути. Само ръчен багаж, нямаш право да избираш място дори и 48 часа преди полета (съвършен low cost модел) - освен ако не си го платиш, качваш се последен на борда. (Последното беше обект на много коментари в публичното пространство). 

Връзка към мнение

И първа, и втора класа пристигат по едно и също време - първи закон на авиацията! 🤣

  • Харесвам 2
  • Смея се 5
Връзка към мнение

Сега ако норвежците пуснат полети до Бразилия, Бритиш и другите и дотук ще пуснат тарифи без багаж. ..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 минути , neuromancer каза:

Сега ако норвежците пуснат полети до Бразилия, Бритиш и другите и дотук ще пуснат тарифи без багаж. ..

Багажът съм го преглътнала. Но да нямам кьорав избор на място при 8-9-10 часов полет... Това ми е голям проблем. Явно само на мен, щото само аз мрънкам, ама всеки с дертовете си... 

Връзка към мнение
преди 17 минути , Гост каза:

Но да нямам кьорав избор на място при 8-9-10 часов полет...

Чакай малко... Никой не е казал, че нямаш избор на място... Избор има - просто си го плащаш допълнително. 🙂  Ако ти е чак такъв проблем изборът на място, просто при покупката на билет го калкупираш и него и тогава мислиш дали ти е изгоден този билет или не. ТАР също не позволяват да си избереш място ако не платиш - 10-часов полет до Бразилия - "случайно разпределение" на местата ни сложи на средните 2 седалки при конфигурация 2-4-2 - dead center дет' се вика. Обаче билетите ни бяха 380€ и имахме възможност да си резервираме места по 25€ до 40€ на отсечка - в зависимост от разстоянието. Еми повече ми изнасяше 380€ билет и "случайно разпределени" места, отколкото 500+ € и избрани места в опашката.... щото в предната част местата са по-скъпи.

 

Да не говорим, че в последно време това

преди 1 час, Гост каза:

освен ако не си го платиш, качваш се последен на борда

решава това :sarcastic_blum:

преди 2 часа, Гост каза:

избираш място

На последните ни няколко пътувания се качваме последни, виждаме кои седалки са останали празни и... питай ме колко пъти в последно време сме пътували заедно и на редове от 3 до 8 без да сме си плащали за това :sarcastic_blum:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 56 минути , Гост каза:

Явно само на мен, щото само аз мрънкам, ама всеки с дертовете си... 

Всеки си е башка луд, както казваше баба ми

Веднъж питах дъщеря ми защо обича да пътува със самолет и отговора беше "защото дават ядене", като че ли вкъщи я държа гладна 😕

Точно избор на места е последното нещо, за което бих платил допълнително.

  • Харесвам 1
  • Смея се 9
Връзка към мнение

Прочети темата за FR и ще видиш колко клиенти на компанията не са доволни с разпределението на места... 

Връзка към мнение

@chandni, това е ясно за доплащането. То и бизнес-класа може човек да си купи, като е претенция... Просто споделих разочарование от новата практика на Бритиш спрямо най-евтините билети.

 

@neuromancer, разхили ме 😁 Всеки с приоритетите си... 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 8 часа, Гост каза:

Просто споделих разочарование от новата практика на Бритиш спрямо най-евтините билети

Ако цената на билетите падне от 50 на 15€ не се оплакваме, обаче ако изведнъж ни накарат да плащаме за нещо, което до вчера сме смятали за свое изконно право, много ни боли... А не си даваме сметка, че няма как билтът да поевтинее двойно, тройно и повече, пък да си запазим и храната, и багажа, и избора на седалки, и широкото разстояние между седалките... Война е! Всеки оцелява както може... Едните возят из цяла Европа за по 10€, другите за по 70-80 паунда презокеански полети от Лондон до Щатите... Не бяха далеч времената, когато полети из Европа струваха повече, отколкото @koliob сега сглобява околосветско пътешествие. 

 

Разбирам, че е дразнещо и болезнено човек да загуби нещо, което до вчера е имал, но предпочитам да са ми по-евтини билетите и да плащам само за това, което ми е необходимо, да мога да си позволя да пътувам повече, пък ако реша, че не мога да се лиша от някоя "глезотия" на борда, ще си я платя и пак ще я ползвам. 

 

🍻 🙂 

Редактирано от Mary
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 часа, chandni каза:

Ако цената на билетите падне от 50 на 15€ не се оплакваме, обаче ако изведнъж ни накарат да плащаме за нещо, което до вчера сме смятали за свое изконно право, много ни боли... А не си даваме сметка, че няма как билeтът да поевтинее двойно, тройно и повече, пък да си запазим и храната, и багажа, и избора на седалки, и широкото разстояние между седалките... Война е! Всеки оцелява както може... Едните возят из цяла Европа за по 10€, другите за по 70-80 паунда презокеански полети от Лондон до Щатите... Не бяха далеч времената, когато полети из Европа струваха повече, отколкото @koliob сега сглобява околосветско пътешествие. 

 

Разбирам, че е дразнещо и болезнено човек да загуби нещо, което до вчера е имал, но предпочитам да са ми по-евтини билетите и да плащам само за това, което ми е необходимо, да мога да си позволя да пътувам повече, пък ако реша, че не мога да се лиша от някоя "глезотия" на борда, ще си я платя и пак ще я ползвам. 

 

Война е! Факт! 🙂 Въпросът е, че намаленията не са такива, каквито се предполага да са - особено когато изключиха храната и алкохола... 

Това ми напомня за начина, по който работя тук. Отнемат конкретна придобивка (например, работно време 9 days fortnight). Е, уж трябва да работиш до 16.30, но това никога не се случва - освен ако не ти стиска уволнение :grin: Но почивният ден го няма.

 

Аз, в общи линии, избягвам да мрънкам излишно, особено тук - където магеланци са силно толерантни единствено на тема цена - ама на. Понякога се изкушавам да мрънкам за намаляването на качеството на живот и фокусът единствено върху цената🙂 

 

Просто трябва да променя възприятието си и да изравня вътре в себе си British с Ryanair и тогава няма да има мрънкане. 🍻

Връзка към мнение

Мен ме дразнят практики с разделяне и товарене на цената страница по страница. Не само за самолетни билети, а за всеки бизнес със скрити и допълнителни такси. Дори не толкова заради парите, просто е досадно. Като видя програма на туристическа  агенция с цена без летищни такси и ми иде да пусна сълза от умиление.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
On 8/11/2018 at 5:12 AM, Гост said:

Понякога се изкушавам да мрънкам за намаляването на качеството на живот и фокусът единствено върху цената🙂 

 

Просто трябва да променя възприятието си и да изравня вътре в себе си British с Ryanair и тогава няма да има мрънкане.

Това иска масата и масовите компании следва или да адреснат тази потребност или да излезнат от бизнеса. При всичките им особености, виж България Ер - дълго време отказваха да свалят цените и качеството. Това не им помогна... На финала и те започнаха да продават билети без чекиран багаж.

Всички тайно въздишаме за времето, когато масичката в 737 на австрийците беше толкова далеч, че трябваше човек да се попремести напред на седалката, за да я стигне...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, akair каза:

Това иска масата и масовите компании следва или да адреснат тази потребност или да излезнат от бизнеса. При всичките им особености, виж България Ер - дълго време отказваха да свалят цените и качеството. Това не им помогна... На финала и те започнаха да продават билети без чекиран багаж.

Всички тайно въздишаме за времето, когато масичката в 737 на австрийците беше толкова далеч, че трябваше човек да се попремести напред на седалката, за да я стигне...

Напълно си давам сметка. Точно така е. Във всички сфери е така. Просто качеството ни на живот главоломно пада при равни други условия и го наблюдавам ежедневно. 

Относно полетите, искаше ми се качество поне колкото дават Катарците в тяхната economy...

Връзка към мнение
На 11.08.2018 г. в 11:44, T.E.Lawrence каза:

Мен ме дразнят практики с разделяне и товарене на цената страница по страница. Не само за самолетни билети, а за всеки бизнес със скрити и допълнителни такси. Дори не толкова заради парите, просто е досадно. Като видя програма на туристическа  агенция с цена без летищни такси и ми иде да пусна сълза от умиление.

Ми, същото, като цена без ДДС, която се оказва, че не може да се плати без него. Сега ще ида в другата тема, да разкажа един виц по тоя повод. 

Ха, много странно, в Хумор не ми излизат букви.

Ще разкажа тук:

 

Открил Евреинът оптически магазин и учи малкото еврейче.

- Като пита клиентът за цената на тези очила, казваш “200 “ и го гледаш в очите. Ако не мигне, добавяш “ и 99”, ако пак не мигне, добавяш “едното стъкло”, ако пак не мигне, “това е без ДДС” и, ако пак не мига, казваш: “и рамката не е включена в цената”.

 

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
  • Смея се 9
Връзка към мнение

Не е същото. ДДС винаги се плаща, а все пак багажа или избора на място не са задължителни за всички. Който има изисквания, е добре да си приготви дебел портфейл, винаги е било така.

Не беше толкова отдавна, когато билета до Лондон или Милано струваше по 200-300 евро с багаж, а избора на място беше "прозорец или пътека?"

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Thai airways показаха как се прави. Буквално преди няколко години си направиха лоукост с идеята да са конкуретни на air asia и другите в региона. Билетът се купува с един клик с всичко включено, цената е подобна и не летят от летища тип "кучи гъз" и производни, а от основните. Съответно вече няма сила на Земята да ме накара да използвам други освен тях, ако летят до исканата дестинация. Явно при желание има начин да се направи.

Връзка към мнение

Гледам British са пуснали цени от 24 евро посока до Лондон с новите тарифи. Това нормална цена ли е? Защото аз никога не съм ги следял и не знам колко са чарджили преди за полети до Лондон. Но имайки предвид, че кацат на LHR... и 50 евро е прекрасна цена. 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Loverboy каза:

Гледам British са пуснали цени от 24 евро посока до Лондон с новите тарифи. Това нормална цена ли е? Защото аз никога не съм ги следял и не знам колко са чарджили преди за полети до Лондон. Но имайки предвид, че кацат на LHR... и 50 евро е прекрасна цена. 

Здравей. Това е прекрасна цена! Аз такава не съм виждала също, а ги ползвам основно. Определено се мъчат да догонят авиокомпания като Ryanair. 

Връзка към мнение
преди 6 минути , Гост каза:

Здравей. Това е прекрасна цена! Аз такава не съм виждала също, а ги ползвам основно. Определено се мъчат да догонят авиокомпания като Ryanair. 

Ами има през май догодина, иначе през март и другите дава по 35 евро, което отново е страхотна цена, според мен. Основно заради летището и местоположението, не друго. 

 

 

Намерих минус веднага - полетите обратно са сутрешни 😞

Редактирано от Loverboy
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Loverboy каза:

Ами има през май догодина, иначе през март и другите дава по 35 евро, което отново е страхотна цена, според мен. Основно заради летището и местоположението, не друго. 

Местоположение на летището, много голям ръчен багаж - два ръчни багажа, всъщност - засега 🙂, и надеждност за реакция при проблем. За хора, които ги ползват редовно - и avios.

Новата тарифа дублира изцяло модела на low-cost компаниите. 

 

 

преди 6 минути , Loverboy каза:

Намерих минус веднага - полетите обратно са сутрешни 😞

🙂 И аз го намирам за минус, но... винаги са били такива 🙂 

(Погледни Easyjet. Те са най-близо до техния модел и имат много добри часове. И категорично са за предпочитане пред Wizz и Ryan).

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.