Прескочи до съдържание

Колко българи са посетили всички страни в света?


Препоръчани мнения

преди 2 часа, stanislavpp каза:

Отмятането на държави за ден-два не дава много , по-скоро взима. Губиш ценна енергия, губиш и възможността да се потопиш в атмосферата/културата на местните. 

Как по-точно губиш? Посетил си някакво място, дори само за ден, видял си нещо ново, опитал си някаква нова храна или напитка. "Енергията" не е нещо, което можеш да натрупваш и спестяваш, и е напълно виртуално понятие. Потапянето в атмосферата и културата е напълно личен избор. Може да стоиш някъде със седмици и месеци, и пак да не се потопиш в културата, и атмосферата. А и не съм съгласен, че "губиш" тая възможност. Тя винаги си остава, някъде напред в бъдещето, а в текущия момент само си я пропуснал. Но дали това наистина е пропуск, само ти си знаеш, може да си видял нещо, което никога повече няма да имаш възможност да видиш, някъде на другия край на света, свряно между полетите от единия край на земята до другия.

 

Освен това, бройката е важна. Особено ако си състезателен тип.

  • Харесвам 13
  • Браво 2
Връзка към мнение

Аз ваканцията я разбирам като да се опънеш за седмица - две в Анталия,  Хургада или Канкун например. 

Въпреки,  че и там има доста активности приемам това по-скоро за ваканция. 

 

Другите са ми по-скоро в графа пътувания.

 

Винаги е по-добре да видиш,  било и за ден, било и на вафли с вода,   отколкото изобщо да не видиш. Най-малкото в един момент вече ще знаеш,  къде искаш да се върнеш. 

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

Не знам дали тук пише Магдалена Гигова, моя приятелка и бивша колежка от Нощен Труд. Но тя е посветила живота си на пътуването и писането. Та, според мен, ако не всички страни, то е посетила почти всички. Има и написани книги. Една от тях, която е пълна с много разкази за приключения от страхотни места по света е Маги от Магелан:   https://www.goodreads.com/book/show/22730212.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 14 часа, Йосиф Милчов каза:

Интересни статистики. Никога не съм си водил разчет или записвал кое пътуване колко ми е струвало. Знам за даденото пътуване какво и колко ми трябва, но след като мине обикновенно хубавите спомени остават и не ме вълнува колко съм платил. Нямам и фикс идеята да обиколя всички държави в света. Не, че не искам, но съм реалист, че няма как да стане, поради не малко компоненти свързани с това. Всички пътувания си финансирал сам, професията ми е такава, че мен няма кой да ме изпрати до Тутракан, да не говорим в чужбина. Досега съм посетил точно 20 държави с тенденция до края на годината да станат 22-23. Ако успея да ги докарам до 50 в тоя живот ще съм щастлив. Единството което гоня като цел, мечта ми е и знам, че ще го постигна стига да съм жив, е да посетя всички бивши руски републики.

Перфектен коментар!!!Абсолютно съм съгласна с теб!!!Успех!!!

Аз пък искрено се надявам,че ще мога да посетя всички европейски столици!

преди 6 часа, Василена каза:

Тук много се набляга на евтиното като билети и престои . Евтиното накрая излиза скъпо .

Вярно!!!

преди 6 часа, Василена каза:

И никъде не съм била на хляб и кетчуп , а съм си угаждала както съм могла

И за мен това е най-важното!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Е, всеки си пътува, както си реши и харчи толкова, колкото реши. Или колкото му позволява бюджетът.

За един е важно да си угажда, за друг е важна емоцията от самото преживяване. Не бих могла да спя на летището и да ям вафли през цялото време. Няма да пътувам, ако не мога така, както съм свикнала.

Но пък и безкрайно уважавам хората, които го могат.:give_rose:

Била съм в около 80 държави, нямам желание да обиколя целия свят, защото, към някои места нямам никакъв интерес. Други пък, които са ми харесали - повтарям, потретвам, почетвъртвам и т.н.

Никога не съм била някъде, колкото за отмятането и за бройката или пък, щото има евтини билети.

И не го разбирам това състезание, да се отметнат повече места, ей така, само за спорта.

Но пък, има хора, на които това им харесва, така че, пак опираме до различие и многообразие на хората.

Както казваше един мой приятел: "всичко има на този свят и трябва да го приемаме, без да се опитваме да го променим".

  • Харесвам 21
  • Браво 4
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Имам удоволствието да споделя с всички вас, че на 25.09.2019 мой добър приятел от Варна, лекар, осъществи голямата си мечта и успя да посети всички официално признати държави. Към днешна дата смятам да не споделям повече информация за въпросният човек, защото не съм коментирал с него дали е ОК името му да стане публично известно. Според мен за магеланското общество най-важното е да знаем, че такъв българин вече съществува. Да му е честито постижението!

  • Харесвам 22
  • Браво 23
Връзка към мнение

Браво на човека! А колко българКИ познавате, които се доближават до тази цел, май само Тери от Хасково? 

По-лесно ви е на вас мъжете, да знаете. Аз ако бях мъж, бих предприела много пътувания сама  (даже и на стоп) из Африка, ама нещо май не ми стиска...

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, bronco каза:

Имам удоволствието да споделя с всички вас, че на 25.09.2019 мой добър приятел от Варна, лекар, осъществи голямата си мечта и успя да посети всички официално признати държави. Към днешна дата смятам да не споделям повече информация за въпросният човек, защото не съм коментирал с него дали е ОК името му да стане публично известно. Според мен за магеланското общество най-важното е да знаем, че такъв българин вече съществува. Да му е честито постижението!

Помогна ли му инфото за Либия?

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 32 минути , Stanislav Dimitrov каза:

Помогна ли му инфото за Либия?

Мисля, че му помогна за да се ориентира в обстановката. Хората отговарят на мейли и са ценен източник на информация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 3.10.2019 г. в 15:10, bronco каза:

Имам удоволствието да споделя с всички вас, че на 25.09.2019 мой добър приятел от Варна, лекар, осъществи голямата си мечта и успя да посети всички официално признати държави. Към днешна дата смятам да не споделям повече информация за въпросният човек, защото не съм коментирал с него дали е ОК името му да стане публично известно. Според мен за магеланското общество най-важното е да знаем, че такъв българин вече съществува. Да му е честито постижението!

http://www.moreto.net/novini.php?n=408844

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 17.06.2019 г. в 19:02, Георги Матеев каза:

1 милион? Или в сметката включваш и пътуване до луната? 🤣

 

Аз си водя доста точна статистика на разходите и тя показва, че посещението на всяка страна до момента ми е струвало средно по около 800 лв. Та определено говорим за много по-малка сума.

Интересна сметка, и аз грубо ги смятам около 800лв на човек на държава, голямо съвпадение. Обаче ми е умножено по 4 👨‍👩‍👦 😁, което си е финансов проблем 😐

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В статията пише, че е отнело четвърт век, което ме накара да се замисля.. Как точно се дефинират 196те посетени държави, като през последните 25 години има стотици геополитически промени, преименувания, деления и сливания..

https://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_historical_geopolitical_changes

 

Може би, по-точно е да се каже, че е бил на територията на 196те страни, признати от ООН, към края на 2019 г.. или пък може да ги е повтарял, след настъпване на промени ? Бих се радвал да пропише тук.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Явно лекарите вземат добри заплати.Моя личен лекар със жена си,която му е медицинска сестра в кабинета,го слушах как говореше,че ходи редовно до Гърция с колата на хотел.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.