Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Виж лимита, някои не дават теглене над 400 лева. Други ми се е случвало да изплюва картата без обяснение и след няколко дни на същия банкомат да стане 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Адриан ХН каза:

 Проверено е в настройките. Разрешил съм тегленето от банкомат и пак не става.

А случайно да си активирал и location-based защитата...? Наскоро в Африка не ни даде да теглим, а като изключихме тази защита изтеглихме без проблеми. По принцип е добра идея, но въпреки, че имахме и интернет свързаност, и GPS-ът беше включен, не ни даде да теглим, сякаш ни засичаше на друго място.

Screenshot_2024-07-01-17-02-15-170_com.revolut.revolut-edit.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 30.06.2024 г. в 17:19, Blago каза:

Ще сложа един рул в Кърв, за тези под 10лв да минават през револют и да видя дали ще има шанс да ги стигна така. 

Отиваш в някой супермаркет с каса на самообслужване и си цъкаш всеки продукт на отделна сметка. Десетина пазарувания и си готов с транзакциите 😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 8.06.2024 г. в 15:51, Topfly каза:

За съжаление не е така. Ето какво пишеше в списанието на Уиз ер:

 

Screenshot_2024-06-08-15-46-42-288_com.android.chrome-edit.jpg.284431541fd3ee5fadb47c60f98c96ad.jpg

 

 

Не са си активирали просто приема на всички карти,вероятно поради високите комисионни ,които в Унгария са три пъти по-високи спрямо Германия например.Но е техен избор,никой не може да ги задължи кои карти да приемат -но губят потенциални спонтанни клиенти,странна политика.

Връзка към коментар
преди 15 часа, chandni каза:

А случайно да си активирал и location-based защитата...? Наскоро в Африка не ни даде да теглим, а като изключихме тази защита изтеглихме без проблеми. По принцип е добра идея, но въпреки, че имахме и интернет свързаност, и GPS-ът беше включен, не ни даде да теглим, сякаш ни засичаше на друго място.

Screenshot_2024-07-01-17-02-15-170_com.revolut.revolut-edit.jpg

И това не е. Ще направя още едно разплащане при търговец и ще пробвам пак на банкомат.

Връзка към коментар
преди 12 часа, Fiordaliso каза:

Не са си активирали просто приема на всички карти,вероятно поради високите комисионни ,които в Унгария са три пъти по-високи спрямо Германия например.Но е техен избор,никой не може да ги задължи кои карти да приемат -но губят потенциални спонтанни клиенти,странна политика.

Под 10% от бизнеса на Уиз ер е в Унгария. Причината да не приемат карти на финтех компании не са високите комисионни а политиката на тези компании да на вкарват сметките на клиентите в минус. Плащането на борда на Уиз ер става офлайн, като не проверяват има ли достатъчно покритие по картата. Ако последствие се окаже, че клиента няма достатъчно пари, а финтех компанията не иска да вкара сметката на клиента в минус транзакцията на Уиз ер се разваля и остава неплатена.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Revolut стартира програма за лоялност за дебитни карти

Revolut стартира програма за лоялност за дебитни карти

Revolut представи RevPoints – паневропейска програма за лоялност за дебитни карти, която ще е налична и в България. Тази нова инициатива позволява на клиентите да превърнат ежедневните си разходи в невероятни награди, включително въздушни мили от предпочитани авиокомпании и ексклузивни отстъпки за пътуване, настаняване, преживявания и още.
 RevPoints предага възможности за осребряване на своите точки към програми за лоялност на над 30 авиокомпании, включително British Airways Executive Club, Iberia Plus, Vueling Club (чрез Avios/ Flying Blue) и много други.
В допълнение, точките RevPoints могат да бъдат използвани и за отстъпки при настаняване. За ежедневни награди и удобства точките могат да бъдат използвани и за отстъпки за водещи марки като Oriflame, при пазаруване онлайн с Revolut Pay, което осигурява възможност на клиентите на Revolut да се възползват от всяка спечелена точка.    
В зависимост от плана им, потребителите могат да спечелят до 1 точка за похарчени 2 лева, и дори да ускорят печеленето на точки чрез закръгляне на дребните пари от рестото си в точки, чрез завършване на предизвикателства или чрез резервации на Престои и Преживявания в приложението.*
Новите потребители могат да започнат пътешествието си с 3000 точки (равни на 3000 въздушни мили или до 60 € в отстъпки за пътуване), след като направят 150 отговарящи на условията трансакции. Освен това потребителите могат да получат до 10 000 точки бонус, като надстроят плана си и достигнат определен праг на разходите през първите 90 дни.
За потребителите на план Revolut Ultra има по-големи бонуси. Клиентите, които харчат 2500 € на месец, могат да спечелят до 30 000 RevPoints годишно – достатъчни за двупосочен билет от Европа до Ню Йорк или 600 € отстъпка за хотел.
От пробното стартиране през септември 2023 г. са спечелени над 1 милиард точки RevPoints и почти 120 милиона точки са осребрени от потребители на Revolut в седем европейски пазара.
Клиентите на Revolut с планове Premium, Metal и Ultra не само ще получат повече RevPoints от ежедневните си разходи, но също и разнообразие от абонаменти, които включват Financial Times, Freeletics, Tinder, Sleep Cycle, NordVPN и още.

Връзка към коментар
На 30.06.2024 г. в 10:52, neuromancer каза:

То може де, 150 покупки по 1-2 евро 😀.

Аз нещо ударих греда тука. Не ми минава революта в супермаркета, не мога да разбера защо. То верно от половин година не съм го ползвал, ама тогава минаваше...

Връзка към коментар
38 minutes ago, neuromancer said:

Аз нещо ударих греда тука. Не ми минава революта в супермаркета, не мога да разбера защо. То верно от половин година не съм го ползвал, ама тогава минаваше...

Единственото за което се сещам е да е нещо от настройките, на картата да са и изключени безконтактните плащания, онлайн плащания ако я ползваш през кърв, location based security, някакъв дефиниран лимит да има. Може да пробваш и с виртуалните през wallet.

 

Иначе ако купуваме всичко от супермаркета на отделна сметка, бързо ще стигнем транзакциите, ама има и шанс от револют да забележат шмекериите и в най-добрия случай да не дадат никакъв бонус.

Връзка към коментар
На 12.06.2024 г. в 13:43, stanimir каза:

Зависи Илън Мъск колко ще ги гърби , но като гледам цени ... няма да е скоро моментът в който лоукостовете ще предложат нет 4free :

 

https://www.starlink.com/business/aviation

 

 

Ти остави това, ами има и преоборудването на самолета (т.е. слагането на антени)  от поне $200К на машина, а авиокомпаниите не могат да предлагат интернета платен на клиентите си. За сега само Еър Балтик го имат на част от самолетите си (в Европа)

Връзка към коментар
Преди 1 час, Blago каза:

Единственото за което се сещам е да е нещо от настройките, на картата да са и изключени безконтактните плащания, онлайн плащания ако я ползваш през кърв, location based security, някакъв дефиниран лимит да има. Може да пробваш и с виртуалните през wallet.

 

Иначе ако купуваме всичко от супермаркета на отделна сметка, бързо ще стигнем транзакциите, ама има и шанс от револют да забележат шмекериите и в най-добрия случай да не дадат никакъв бонус.

Тръгна, не минаваше през телефона (Google pay). А и може нещо супермаркета да не го приема.

Обаче не ми харесва как работи, даде ми точки за рестото (дето закръгля) и си взе сумата за рестото. А ако цъкна там че не искам от рестото изключва въобще всичко. Та май няма да се разберем така и ще ги изключа.

Връзка към коментар
1 hour ago, neuromancer said:

Тръгна, не минаваше през телефона (Google pay). А и може нещо супермаркета да не го приема.

Обаче не ми харесва как работи, даде ми точки за рестото (дето закръгля) и си взе сумата за рестото. А ако цъкна там че не искам от рестото изключва въобще всичко. Та май няма да се разберем така и ще ги изключа.

Аз не съм му разрешил да взима рестото и останалите неща си работят ок. Дава ми точка при похарчени 8 лв и ми даде 10 от тасковете.

 

image.png.a894d50117f8faed8a2b367e6139a72f.png
 

1 hour ago, Jorro said:

какво е RevolutPAY и как да го ползвам

Revolut Pay е нещо като Apple Pay. Можеш да го използваш за да си платиш нещо онлайн например, но търговеца трябва да е интегрирал и да приема такъв метод на плащане. Аз лично досега не съм го виждал никъде като възможна опция.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
2 hours ago, adreno said:

Ти остави това, ами има и преоборудването на самолета (т.е. слагането на антени)  от поне $200К на машина, а авиокомпаниите не могат да предлагат интернета платен на клиентите си. За сега само Еър Балтик го имат на част от самолетите си (в Европа)

Защо да не могат ? 

Иначе съм ползвал нет от Starlink на борда на Hawaiian.Там не ставаше за нещо много повече от съобщения ,но пък е безплатен.

 

Връзка към коментар

Друго, което открих е, че закръглява според валутата на сметката, от която идват парите. Ако е от доларовата, закръглява до долар, ако от левовата закръглява до лев.

Мога ли да си повиша нивото само за месец? Нещо ми пише 1 година, а ми е много. Мислех за месец, да натъркалям 150 транзакции и да приключа...

Връзка към коментар
1 hour ago, neuromancer said:

Мога ли да си повиша нивото само за месец? Нещо

Май няма такава опция в момента. Можеш за 14 дни тестово и преди да изтекат да канселираш без неустойки. След това ако канселираш преди да са изтекли 10 месеца от абонамента плащаш 2 месечни такси неустойка. За по-високите планове се плаща и таксата за изработка и доставка на карта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, stanimir каза:

Защо да не могат ? 

Иначе съм ползвал нет от Starlink на борда на Hawaiian.Там не ставаше за нещо много повече от съобщения ,но пък е безплатен.

 

Такива са условията на Мъск - нета трябва да е напълно безплатен за пътниците. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Интересно е, че не начислява точки от онлайн покупки, а само от плащане във физически обекти. Отделно се осчетоводяват и показват след около 24 часа след покупката.

Връзка към коментар
преди 9 минути , Йосиф Милчов каза:

Интересно е, че не начислява точки от онлайн покупки, а само от плащане във физически обекти.

Аз имам точки от онлайн плащания, може би не ти е осчетоводена транзакцията още.

Връзка към коментар
преди 3 минути , zhivko7 каза:

Аз имам точки от онлайн плащания, може би не ти е осчетоводена транзакцията още.

Напълно възможно. Купих от Саудия вчера полети за Тайланд и гледам, че няма още никакви точки от тази покупка, а са си близо 100 точки.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.