Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 3 часа, neuromancer каза:

не знам, има си сметка с IBAN, превеждат си в лева, какъв е проблема? После банката се оправя

Превеждат ама им шляпат и огромна такса. Няма нормален работодател който да се съгласи на това. 

Връзка към мнение
преди 4 часа, neuromancer каза:

не знам, има си сметка с IBAN, превеждат си в лева, какъв е проблема? После банката се оправя

Проблемът е, че официалната валута в България е български лев, а такава валута може да се превежда само към сметки с български IBAN, какъвто на този етап Revolut не предлагат.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 21 часа, era123 каза:

Леле как грубо ми влезна 🙂 хахаха.

Излови ме, аз съм на 14г и не само се перча, а и се хваля, че на банките 1ст не давам и ползвам всичко безплатно и имам лихви по ~6%, а вие балъците плащате такси за:

преводи в БГ

проверка на баланс на АТМ

СМС известие

месечна такса

теглене на АТМ

плащане на сметки

.

.

.

N други тъпни

+0% лихва за вас

 

Имам и сметка с кешбек, от 1 до 3%, ако ти е важно 🙂

В супера ми клиентската карта е с 5% кешбек някъде.

 

/сарказъм

А иначе само 10 човека да се замислят и да се махнат от БГ банките ще съм доволен. Затова се хабя тук.

Никога кешбека не ми е бил приоритет защото не се налага да избивам горните Н такси.

 

Точно така, банките в БГ те дебнат на всяка стъпка да направиш нещо за да ти го втикнат. Не е нормално на отделя часове да видя каква точно такса има или няма. И дори с моя тест за потвърждение и чакане 3 дни пак ме преебаха. 

Затова псувам.

А за другото виж по-горе. 

Забелязвам, че повечето сте "Ама как няма да плащам такси, то си е редно". Големи сте, а банките работят с вашите пари. Явно различен манталитет.

 

Тъй като темата е за ревото - да, най-доброто е, което се намира в БГ за момента.

Като прочета, че някой българин вика на другите българи “вие българите” и ми става едно такова….аз пък примерно имам едно особено мнение за англичаните, които (по мои наблюдения) ги мразят по цял свят, сигурно щото са много свестни…, не рядко и бой ядат по Европата.

На мен хиляди да ми дават, а не 5 лева дюшеш от банката, там няма да отида да живея.

Та хайде без определения кой е балък и кой не. Някои пък може да не ни интересуват дребните такси, които ни взимат.

Навремето влезнах в един канадски бг форум с интересуващ ме въпрос, в началото двама-трима ми отговориха, после се оказа, че искали да ме придърпат в група някаква,  в този форум всичко било на 2-3 групи разделено…., три страници по-нататък вече беше станало страшно мазало и щяха да се изпотрепят, а накрая всичките групи се нахвърлиха и върху мен, да ми се невидел и тъпия българин, какво съм се интересувал кое как било в Канада.

Та така, българите сме си българи навсякъде.

Сори за офтопика.

 

 

  • Харесвам 10
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

на всеки, който иска да си получава заплатата в Револют, нека изясня нещо, може да е полезно :smile:

считано от 01.01.2024г вече не би трябвало да е проблем, доколкото в сила от тази дата в Кодекса на труда вече е предвидена и подобна възможност
 

Цитат

 

Чл. 270. (1) Трудовото възнаграждение се изплаща в предприятието, където се извършва работата.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Трудовото възнаграждение се изплаща авансово или окончателно всеки месец на два пъти доколкото не е уговорено друго.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 106 от 2023 г., в сила от 01.01.2024 г.) Трудовото възнаграждение се изплаща лично на работника или служителя по ведомост или срещу разписка или по писмено искане на работника или служителя - на негови близки. По писмено искане на работника или служителя трудовото му възнаграждение се превежда по негова платежна сметка. В случай че платежната сметка е извън страната, таксите за паричния превод са за сметка на работника или служителя.

(4) (Нова - ДВ, бр. 66 от 2023 г., в сила от 01.09.2023 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 106 от 2023 г., в сила от 01.01.2024 г.) Независимо от ал. 3, когато се изплаща трудово възнаграждение от работодател по чл. 3, ал. 1, т. 3 от Закона за ограничаване на плащанията в брой, изплащането му се извършва само чрез превод или внасяне по платежна сметка на работника или служителя. В случай че платежната сметка е извън страната, таксите за паричния превод са за сметка на работника или служителя.

 

както виждате, текстът на ал.3 не е бил променян от 1992г., като от тогава до 01.01.2024 в него се говореше за влог в банка, вместо за платежна сметка, включително и в новата ал.4, която е от септември 2023г. се говореше за "посочена от работника или служителя банка в страната"

 

отделно Револют придоби качество на банка в България някъде през февруари 2021г., така че до онзи момент, изобщо не е било възможно да се превежда заплата на служител по трудов договор

 

сега вече няма нормативна неяснота дали може или не може, като изрично е записано, че банковата такса е за сметка на служителя, като това се урежда чрез изрично писмено съгласие по чл.272 пак от Кодекса на труда, че служителят е съгласен тази такса да му се удържи от трудовото възнаграждение - т.е. пак един допълнителен документ, плюс поемането на тази такса - който това го устройва, може да се пробва да си поиска заплатата в Револют

  • Харесвам 9
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
2 hours ago, Sun4o said:

Като прочета, че някой българин вика на другите българи “вие българите” и ми става едно такова….аз пък примерно имам едно особено мнение за англичаните, които (по мои наблюдения) ги мразят по цял свят, сигурно щото са много свестни…, не рядко и бой ядат по Европата.

На мен хиляди да ми дават, а не 5 лева дюшеш от банката, там няма да отида да живея.

Та хайде без определения кой е балък и кой не. Някои пък може да не ни интересуват дребните такси, които ни взимат.

Навремето влезнах в един канадски бг форум с интересуващ ме въпрос, в началото двама-трима ми отговориха, после се оказа, че искали да ме придърпат в група някаква,  в този форум всичко било на 2-3 групи разделено…., три страници по-нататък вече беше станало страшно мазало и щяха да се изпотрепят, а накрая всичките групи се нахвърлиха и върху мен, да ми се невидел и тъпия българин, какво съм се интересувал кое как било в Канада.

Та така, българите сме си българи навсякъде.

Сори за офтопика.

 

 

Целия тоя ферман за кво? Къде съм казал 'вие българите'?

Връзка към мнение

Revolut са пуснали са пуснали услуга esim. Услугата се вижда в телефоните поддържащи esim. Ако се инсталира esim на Revolut апликацията на банката може да работи и без платен пакет за интернет. цък

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 3 минути , Topfly каза:

Revolut са пуснали са пуснали услуга esim. Услугата се вижда в телефоните поддържащи esim. Ако се инсталира esim на Revolut апликацията на банката може да работи и без платен пакет за интернет. цък

Само че към момента само за потребителите на Revolut във Великобритания

 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Надя каза:

Само че към момента само за потребителите на Revolut във Великобритания

 

Не, и тук работи. Тъкмо го пробвах с безплатната оферта - пусна 5G на някакъв английски оператор - 1GLOBAL.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 7 минути , Надя каза:

Само че към момента само за потребителите на Revolut във Великобритания

 

На мен ми е активна услугата без да съм във Великобритания.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 24.03.2024 г. в 12:38, Георги Матеев каза:

Последно когато правих тази операция преди няколко месеца TBI ми продаде еврото на 1.959

Мда, толкова е и сега.

Мерси, че обърна внимание, бях останала с впечатление, че е фиксиран на 1,955лв. То и така е по-изгоден от обичайния курс на Револют, за съжаление май не останаха други варианти освен платените планове на Кърв.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

ето го тук описано това за eSim с цени на планове, понеже не познавам тарифите на другите такива услуги тип airalo, как звучат плановете на Revolut в сравнение с тях?

 

https://money.bg/business/revolut-puska-mobilna-usluga-za-danni-v-balgariya.html

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 минути , antea каза:

ето го тук описано това за eSim с цени на планове, понеже не познавам тарифите на другите такива услуги тип airalo, как звучат плановете на Revolut в сравнение с тях?

 

https://money.bg/business/revolut-puska-mobilna-usluga-za-danni-v-balgariya.html

Съпоставими са, почти еднакви с лек превес на револют от това, което сравних. Остава някой да тества и сподели след това лесно ли е инсталирането и други потребителски детайли🙂

Примерно:

Албания - 4.5$ на айрало и 8 лв. на револют за 1gb с валидност 7 дни;

ОАЕ - 13$ на айрало и 22.50 лв. на револют за 5gb с валидност 30 дни.

За обръщането на $ към лев гледах гугъл.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Считано от 01.01.2024 г., вече няма никакви пречки да заявите пред работодателя си, че желаете работната ви заплата да бъде превеждана по сметка в банка Револют, както и в още огромен брой доставчици на платежни услуги във и извън България - чл. 270, ал. 3 и ал. 4 от КТ. Да отбележим, че ако сметката е извън България и има такси, те ще бъдат за ваша сметка.

 

Друг е въпросът обаче, че към настоящия момент не е променена уредбата в КСО (например чл. 40, aл. 3 от КСО и чл. 54ж, ал. 4 от КСО), така че ако искате обезщетение от НОИ при боледуване, безработица и т.н., все още е необходимо то да ви бъде преведено по сметка в българска банка или на такава, която има клон в България, каквато банка Револют не е.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 7 часа, antea каза:

считано от 01.01.2024г вече не би трябвало да е проблем, доколкото в сила от тази дата в Кодекса на труда вече е предвидена и подобна възможност

А заплатата като ти е в български лев, по какъв курс ще бъде обмена? Това как е уредено?

Връзка към мнение

На мен ми е интересно, на колко от работещите в Англия, Германия и т.н., ако кажат да им преведат заплатите в бг банка ще се съгласят.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 1 час, Patrick K каза:

А заплатата като ти е в български лев, по какъв курс ще бъде обмена? Това как е уредено?

за счетоводни цели винаги всичко се преизчислява по фиксинг на БНБ, и то този, който излиза след 16ч на съответния ден (за еврото ясно, че е винаги един и същ), така че всякакви разминавания с банковите курсове, са валутни разлики, в 99.9% от случаите - отрицателни, което не би направило нито един работодател щастлив, ако трябва да плаща в евро/долари и тн. някакви левови разходи

 

но работодателят така или иначе може да преведе заплатата в левове, и ако отсреща стои левова сметка по револютския IBAN, би трябвало да се получи там същата сума, ако седи обаче еврова или доларова сметка - тогава каква сума ще получи човекът зависи от банковите курсове

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Сега разгледах плановете за eSIM на Revolut. 

Цените са почти еднакви с тези на airalo.

Имат ли някакви недостатъци Revolut eSim-овете?

 

Извинявам се, ако темата е коментирана някъде назад по страниците и аз пак съм изпуснал нещо. :biggrin:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , ven62 каза:

Сега разгледах плановете за eSIM на Revolut. 

Цените са почти еднакви с тези на airalo.

Имат ли някакви недостатъци Revolut eSim-овете?

 

Извинявам се, ако темата е коментирана някъде назад по страниците и аз пак съм изпуснал нещо. :biggrin:

Още не сме коментирали подробностите освен цените. Може би е подходяща за тази цел темата e-sim. Ако някой ги е пробвал, да каже как е. Аз лично не виждам голям риск да се пробва нещо различно от airalo, но скоро няма да имам такъв случай🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, antea каза:

за счетоводни цели винаги всичко се преизчислява по фиксинг на БНБ, и то този, който излиза след 16ч на съответния ден (за еврото ясно, че е винаги един и същ), така че всякакви разминавания с банковите курсове, са валутни разлики, в 99.9% от случаите - отрицателни, което не би направило нито един работодател щастлив, ако трябва да плаща в евро/долари и тн. някакви левови разходи

 

но работодателят така или иначе може да преведе заплатата в левове, и ако отсреща стои левова сметка по револютския IBAN, би трябвало да се получи там същата сума, ако седи обаче еврова или доларова сметка - тогава каква сума ще получи човекът зависи от банковите курсове

 

Мисля, че не е така, защото така работодателя ще има винаги загуби(няма банка, която да превалутира по курс на БНБ). Ако работникът трябва да плати и курсовите разлики, тогава вече ще съм съгласен. Смисъл такъв, че май нещата са си по старому, независимо от промените. Не е измислено добре.

Смятам, че дори да приемем, че е възможно, много малко работодатели ще се навият на такива гимнастики особено по-малките, които не са "ти" в материята.

 

Както казах, не могат да се превеждат левове към не българска сметка(IBAN). Revolut, ако предложат някога български IBAN(вероятно никога), тогава ще може да се ползва за всичко и да се превеждат левове.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз лично съм си превеждал левове към Револют по техния си айбан от Райфайзен. Как ме допусна онлайн банкирането не можах да разбера, но когато се осчетоводи превода имаше неприятна изненада от такса 15лв( мисля беше процент от сумата). Спорих с тях как така ме е пуснало банкирането да направя такъв превод и не ме е известило за таксата, но файда нямаше.
Та този въпрос не си заслужава коментирането- левове само по левов сметка с БГ айбан. Други варианти ако има няма да са изгодни и за двете страни. Когато станем член на еврозоната този дебат ще отпадне и без проблем ще можете да си получавате заплатата в Револют 😉

Иначе това с еСим ме изненада приятно. Евала за постоянното им желание да се развиват и да добавят услуги. Аз до колкото разбирам цените са подобни на Еърало дори подозирам, че Револют предлагат тяхната услуга. 
Едит: ха сега си погледнах мейлите 47лв ми е била таксата за 400 лв превод. Та споменавам го за желаещите такъв 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
2 hours ago, Zlia said:

Аз лично съм си превеждал левове към Револют по техния си айбан от Райфайзен. Как ме допусна онлайн банкирането не можах да разбера, но когато се осчетоводи превода имаше неприятна изненада от такса 15лв( мисля беше процент от сумата). Спорих с тях как така ме е пуснало банкирането да направя такъв превод и не ме е известило за таксата, но файда нямаше.
Та този въпрос не си заслужава коментирането- левове само по левов сметка с БГ айбан. Други варианти ако има няма да са изгодни и за двете страни. Когато станем член на еврозоната този дебат ще отпадне и без проблем ще можете да си получавате заплатата в Револют 😉

Иначе това с еСим ме изненада приятно. Евала за постоянното им желание да се развиват и да добавят услуги. Аз до колкото разбирам цените са подобни на Еърало дори подозирам, че Револют предлагат тяхната услуга. 
Едит: ха сега си погледнах мейлите 47лв ми е била таксата за 400 лв превод. Та споменавам го за желаещите такъв 🙂

47лв?

Кога това?

Да не си превеждал към английския айбан на рево? За там има такива такси, което пак е грешно, защото юк е в сепа. 

От пощенска превод до литовския (или латвийски беше) айбан в евро (курс продава на търг пб), но от левова сметка, беше 1.20лв. 

Би трябвало всеки превод до ЕС айбан на рево в евро да е 1-2 лв. 

Евентуално курсове за продажба на банките може да са проблем. 

Странно защо банките не предлагат левов трансфер до ЕС айбани.

Връзка към мнение
преди 4 часа, ДиянаВ каза:

Още не сме коментирали подробностите освен цените. Може би е подходяща за тази цел темата e-sim. Ако някой ги е пробвал, да каже как е. Аз лично не виждам голям риск да се пробва нещо различно от airalo, но скоро няма да имам такъв случай🙂

Аз лично предпочитам да си остане така некоментирано, защото точно сме си взели годишен Airalo и не искам да се чувствам все едно сме се минали :rolleyes:

  • Смея се 11
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.