Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 12 часа, era123 каза:

Моето правило за работа с банките е само едно и много просто: работя с тая/тия банка/и, която ми дава пари. Не аз да плащам, а те да ми дават.

Преди време пак така се перчеше, че банките само ти дават и плюеше по Дайнърс. 🙂

Тогава те попитах каква карта ти ползваш и ти даде линк към британска банка, ако не се лъжа, с карта без такси, но и без привилегии, с кешбек 0,25%.

На нас тук ни слагат разни такси, но кешбека по КК е между 0,5% и 1%, заедно с това имаш и разни екстри като застраховка и салони, макар и само на съседни летища. При определен оборот може и без годишна такса. Имаме дори 2% кешбек на карта Уиз, но тя се ползва основно от тези, които летят с Уиз. Та не знам на кой какви пари му дават. 

Ако ти трябва карта за зареждане на Револют в лв, извади TBI neon. Няма такси, има много удобни блинк преводи към бг сметки, ако ти се наложи. За паунди не знам как е курса, но може да зареждаш директно евро на 1,955лв, което в повечето случаи е по-добър курс от този на Револют.

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
преди 40 минути , iMari каза:

Ако ти трябва карта за зареждане на Револют в лв, извади TBI neon. Няма такси, има много удобни блинк преводи към бг сметки, ако ти се наложи. За паунди не знам как е курса, но може да зареждаш директно евро на 1,955лв, което в повечето случаи е по-добър курс от този на Револют.

+1

В тази връзка да попитам - казаха ми за някой, който получавал заплата в Revolut и я теглел от бг банкомати и имало такси навсякъде. Това доста ме озадачи, но не съм влизала в спор, защото отдавна не ми се е налагало да тегля в бг от Revolut - тегля без такси от Tbi Neon. Та от чисто любопитство - има ли такси при теглене с Revolut тук или хората нещо не са наясно?

Връзка към мнение
преди 11 минути , Яничка каза:

+1

В тази връзка да попитам - казаха ми за някой, който получавал заплата в Revolut и я теглел от бг банкомати и имало такси навсякъде. Това доста ме озадачи, но не съм влизала в спор, защото отдавна не ми се е налагало да тегля в бг от Revolut - тегля без такси от Tbi Neon. Та от чисто любопитство - има ли такси при теглене с Revolut тук или хората нещо не са наясно?

До 400 лв месечно е безплатно теглене,но над тях има. Сега ми поискаха да сменя ПИН кода от 4-цифрен на 6.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 8 часа, era123 каза:

Не те разбрах, и още не те разбирам.

А масовият случай е точно такъв където живея. Някога ще стане такъв (или много близък) и в БГ.

изглежда неразбирането ни е взаимно, защото и аз не схващам как твърдиш, че револютът е най-доброто възможно, като си го ползвал под 10 пъти, откакто го имаш от най-началото му, след това задаваш въпрос за такси от Пощенска, на който получаваш отговор, че има, въпреки това ти действаш и зареждаш, усещаш се прецакан и на финала кълнеш, като пътем нареждаш как всички други, които в голямата си част не живеят там, където и ти, и в също такава част имат различни потребности от финансови услуги, са едва ли не глупаци, защото плащали на банките, вместо обратното

 

възможно е да не си обърнал внимание, но темата, в която се намираме е на 8 години, хората, които пишат в нея със сигурност са ползвали картата доста повече пъти от теб и са наясно какви са й предимствата и недостатъците; също от други теми е възможно да се ориентираш, че в годишен аспект повечето хора тук са нетни получатели от банките, а не донори, но това не става като крънкаш да не плащаш някакви дребни месечни такси, а по други линии - и @Lindt и @iMari са ти ги обяснили вече; и не на последно място - пак повечето хора тук не са нито финансови гении, нито аборигени, и ако успяват да употребяват в своя полза особеностите на банковата система, то е защото съществуват теми като тази и другите, в които се споделя личен опит и се насочва вниманието към ползи и недостатъци - за сам човек е непосилно да е в час с десетките опции, които съществуват, затова и е доста непремерено да се изказваш като последна инстанция, вместо да четеш по-внимателно отговорите на собствените ти въпроси :smile:

  • Харесвам 24
Връзка към мнение
2 hours ago, iMari said:

Преди време пак така се перчеше, че банките само ти дават и плюеше по Дайнърс. 🙂

Тогава те попитах каква карта ти ползваш и ти даде линк към британска банка, ако не се лъжа, с карта без такси, но и без привилегии, с кешбек 0,25%.

На нас тук ни слагат разни такси, но кешбека по КК е между 0,5% и 1%,

Леле как грубо ми влезна 🙂 хахаха.

Излови ме, аз съм на 14г и не само се перча, а и се хваля, че на банките 1ст не давам и ползвам всичко безплатно и имам лихви по ~6%, а вие балъците плащате такси за:

преводи в БГ

проверка на баланс на АТМ

СМС известие

месечна такса

теглене на АТМ

плащане на сметки

.

.

.

N други тъпни

+0% лихва за вас

 

Имам и сметка с кешбек, от 1 до 3%, ако ти е важно 🙂

В супера ми клиентската карта е с 5% кешбек някъде.

 

/сарказъм

А иначе само 10 човека да се замислят и да се махнат от БГ банките ще съм доволен. Затова се хабя тук.

Никога кешбека не ми е бил приоритет защото не се налага да избивам горните Н такси.

 

1 hour ago, antea said:

изглежда неразбирането ни е взаимно, защото и аз не схващам как твърдиш, че револютът е най-доброто възможно, като си го ползвал под 10 пъти, откакто го имаш от най-началото му, след това задаваш въпрос за такси от Пощенска, на който получаваш отговор, че има, въпреки това ти действаш и зареждаш, усещаш се прецакан и на финала кълнеш, като пътем нареждаш как всички други, които в голямата си част не живеят там, където и ти, и в също такава част имат различни потребности от финансови услуги, са едва ли не глупаци, защото плащали на банките, вместо обратното

 

Точно така, банките в БГ те дебнат на всяка стъпка да направиш нещо за да ти го втикнат. Не е нормално на отделя часове да видя каква точно такса има или няма. И дори с моя тест за потвърждение и чакане 3 дни пак ме преебаха. 

Затова псувам.

А за другото виж по-горе. 

Забелязвам, че повечето сте "Ама как няма да плащам такси, то си е редно". Големи сте, а банките работят с вашите пари. Явно различен манталитет.

 

Тъй като темата е за ревото - да, най-доброто е, което се намира в БГ за момента.

Връзка към мнение
1 hour ago, Яничка said:

Да, за месечният лимит ясно. Просто се учудих, че твърдят, че бг банкоматите слагат такса. 

Май само на ОББ слагат. То е за всяка чужда карта, не само рево.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 3 часа, iMari каза:

Ако ти трябва карта за зареждане на Револют в лв, извади TBI neon. За паунди не знам как е курса, но може да зареждаш директно евро на 1,955лв, което в повечето случаи е по-добър курс от този на Револют.

Можеш ли да потвърдиш 100%, че при зареждане на Револют с Неон TBI превалутира еврото при курс 1.955 лв?

 

Последно когато правих тази операция преди няколко месеца TBI ми продаде еврото на 1.959, което въобще не ми хареса, и оттогава зареждам с Неон само зад Кърв и оставям Кърв да превалутира при курс 1.95583 (БНБ фиксинг). При по-големи суми тези разлики имат значение. Уточнявам, че имам метален Кърв и лимита за превалутиране не ме касае.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Хм, не зареждам Револют с TBI толкова често, но досега винаги курса е бил 1,955лв. 

Не е в мен Неона за да пробвам, а и не знам дали няма разлика през уикенда, но утре ще заредя.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, era123 каза:

, а вие балъците плащате такси за:

преводи в БГ

проверка на баланс на АТМ

СМС известие

месечна такса

теглене на АТМ

плащане на сметки

.

.

.

 

 

 

 

Това да не е вицът на деня?

Аз балъкът плащам точно 0 лева  , и ми се начислява 0.5 % лихва на всяко тримесечие върху сумата в сметката.

И да , става въпрос за БГ банка.

И защо темата зави в грешна посока?

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
1 hour ago, Dora Popova said:

Това да не е вицът на деня?

Аз балъкът плащам точно 0 лева  , и ми се начислява 0.5 % лихва на всяко тримесечие върху сумата в сметката.

И да , става въпрос за БГ банка.

И защо темата зави в грешна посока?

 

Не е завила. Аз проповядвам, ползайте само револют. Хората казват, че не може, аз че може и така. 

Я дай банка и тип сметка в БГ банката, която с 0лв. На много хора тук ще им е интересно. 

Връзка към мнение
преди 43 минути , era123 каза:

Не е завила. Аз проповядвам, ползайте само револют. Хората казват, че не може, аз че може и така. 

Я дай банка и тип сметка в БГ банката, която с 0лв. На много хора тук ще им е интересно. 

Редовните потребители на този форум го знаят. Неон на TBI за дебитна карта. За кредитна имам Париба голд. Няма такси, курсовете са добри, Няма такса превалутиране и в почивните дни. Револют вече не е това , което беше преди 10 години. Такса за превалутиране през почивните дни, големи ограничения за теглене и превалутиране за безплатен план. Курсове вече не са добри на повечето валути.

  • Харесвам 14
Връзка към мнение
преди 1 час, era123 каза:

Не е завила. Аз проповядвам, ползайте само револют. Хората казват, че не може, аз че може и така. 

Я дай банка и тип сметка в БГ банката, която с 0лв. На много хора тук ще им е интересно. 

Чиста сметка към БАКБ в лева , със Visa Gold. 

И няма нужда от проповеди - всеки сам си решава какво , как и защо ще използва избраните от него платежни средства. 

Мненията и нуждите на хората са различни - и слава богу че е така.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
48 minutes ago, Dora Popova said:

Чиста сметка към БАКБ в лева , със Visa Gold. 

И няма нужда от проповеди - всеки сам си решава какво , как и защо ще използва избраните от него платежни средства. 

Мненията и нуждите на хората са различни - и слава богу че е така.

Интересно, гледайки тарифата на БАКБ е бъкано с такси. Как ги шунтираш, с 500 лв всеки месец по чистата сметка? Как шунтираш цената на превод мин 1 лв? А таксата за теглене от атм?

Как шунтираш 

Quote
  • Без такса за поддръжка на картата за първата година

за визата?

 

Стана офтопик, ама е важно да се види как плащаш 0 лв.

Може би е по-добре да се преместят тия мнения в темата за банките. 

🙂

Връзка към мнение

Обиколихме планетата 16 пъти от екскурзии, а се дърлим за 2-3-5 лв...?

WTF става тук, я вземете се осъзнайте бре, хора..., оцапахте темата с куп излишни коментари...влизам днес и гледам 17 непрочетени мнения, викам си - я, нещо ново се е случило с Революта, а то....май е по-добре да слезна пред входа при лелките, там клюките са по-злободневни

  • Харесвам 14
  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 8 часа, Яничка каза:

В тази връзка да попитам - казаха ми за някой, който получавал заплата в Revolut и я теглел от бг банкомати и имало такси навсякъде. Това доста ме озадачи, но не съм влизала в спор, защото отдавна не ми се е налагало да тегля в бг от Revolut - тегля без такси от Tbi Neon. Та от чисто любопитство - има ли такси при теглене с Revolut тук или хората нещо не са наясно?

Преди само банкоматите на Райфайзен банк имаха такава такса. Имаше още банка, ама не помня коя, чиито банкомати приемаха, че картата е в евро и предлагаха да превалутира вместо Revolut. Друго няма.

От няколко години Revolut издават карти с български BIN и такса няма и на банкоматите на Райфайзен банк.

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Sun4o каза:

Обиколихме планетата 16 пъти от екскурзии, а се дърлим за 2-3-5 лв...?

WTF става тук, я вземете се осъзнайте бре, хора..., оцапахте темата с куп излишни коментари...влизам днес и гледам 17 непрочетени мнения, викам си - я, нещо ново се е случило с Революта, а то....май е по-добре да слезна пред входа при лелките, там клюките са по-злободневни

Аз като продължение на признанието ми отпреди няколко дни за липсата на финансови познания ще кажа, че нямам такава или друга подобна карта и не намирам основателна причина да вадя. Колкото пъти тръгна да чета темата, толкова пъти ме заболява главата от врътки и сметки на дребно (от моя гледна точка) и затова съвсем сериозно моля за отговор на въпроса за какви спестени суми годишно при нормално харчене става дума? Съвсем сериозно, моля за отговор в цифри...

  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Duke каза:

Аз като продължение на признанието ми отпреди няколко дни за липсата на финансови познания ще кажа, че нямам такава или друга подобна карта и не намирам основателна причина да вадя. Колкото пъти тръгна да чета темата, толкова пъти ме заболява главата от врътки и сметки на дребно (от моя гледна точка) и затова съвсем сериозно моля за отговор на въпроса за какви спестени суми годишно при нормално харчене става дума? Съвсем сериозно, моля за отговор в цифри...

На нас ни е много удобно, че теглим пари в чужбина от произволен банкомат когато ни трябват и не ходим тук в чейнджове да им се молим да ни намерят колумбийски или костарикански пари и да мислим колко ще харчим на място. Спестява ни носенето на големи суми, с които ние като дигитални хора не се чувстваме комфортно и в безопасност. Има 1 % такса при теглене след месечния лимит от 200 евро, но не ни пречи, защото и чейнджовете имат.

 

Второто, което може би ти не би оценил толкова, е че всички около нас имат револют и преводите помежду ни са безплатни и мигновени. За рождени дни, сметки в заведение, колективно семейно пазаруване, всякакви неща, си прехвърляме без да се замислим.

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 19 минути , Lindt каза:

На нас ни е много удобно, че теглим пари в чужбина от произволен банкомат когато ни трябват

Пак не разбрах каква е разликата? Аз също когато се наложи тегля пари от банкомат в чужбина. Сигурно плащам някакви такси на банката, които периодично предварително проверявам и после забравям. Може би губя някакви 10-20 лева на пътуване, което е пренебрежима сума на фона на похарчената за самото пътуване. Ако тези пари се спестяват с Револют, но трябва непрекъснато да правя някакви врътки и да следя за промени - мерся, казвам аз на такваз любов!

 

преди 24 минути , Lindt каза:

Второто, което може би ти не би оценил толкова, е че всички около нас имат револют и преводите помежду ни са безплатни и мигновени. За рождени дни, сметки в заведение, колективно семейно пазаруване, всякакви неща, си прехвърляме без да се замислим.

Да, тук ме губиш, но съм чувал, че сина ми прави точно това с неговите приятели, но през някакви други холандски платформи...

Връзка към мнение
31 minutes ago, Duke said:

Пак не разбрах каква е разликата? Аз също когато се наложи тегля пари от банкомат в чужбина. Сигурно плащам някакви такси на банката, които периодично предварително проверявам и после забравям. Може би губя някакви 10-20 лева на пътуване, което е пренебрежима сума на фона на похарчената за самото пътуване. Ако тези пари се спестяват с Револют, но трябва непрекъснато да правя някакви врътки и да следя за промени - мерся, казвам аз на такваз любов!

 

Да, тук ме губиш, но съм чувал, че сина ми прави точно това с неговите приятели, но през някакви други холандски платформи...

Едното не изключва другото , просто се допълват и разбира се зависи на всеки от индивидуалните потребности.

Иначе теглене от банкомат извън ЕС с дебитна карта на ПИБ също е 1% от сумата , мигновено прехвърляне на пари по акаунт ( телефонен номер) за каквото Lindt говори е възможно и в ПИБ  , но е по-вероятно повече хора около теб да са с Revolut отколкото със сметка в ПИБ , така че тук Revolut бие.Имаш и 1% такса при връщане на суми по карта , колкото и рядко да се случва и т.н.

 

 

IMG_20240324_202818.jpg

IMG_20240324_204416.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз не мисля, че има чак някакви врътки, просто си ползваш Револют като нормална банка.

Единственото нещо е, че явно не желаят да превеждат заплати по нея, затова трябва да се зарежда от другаде.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Lindt каза:

На нас ни е много удобно, че теглим пари в чужбина от произволен банкомат когато ни трябват и не ходим тук в чейнджове да им се молим да ни намерят колумбийски или костарикански пари и да мислим колко ще харчим на място. Спестява ни носенето на големи суми, с които ние като дигитални хора не се чувстваме комфортно и в безопасност. Има 1 % такса при теглене след месечния лимит от 200 евро, но не ни пречи, защото и чейнджовете имат.

 

Второто, което може би ти не би оценил толкова, е че всички около нас имат револют и преводите помежду ни са безплатни и мигновени. За рождени дни, сметки в заведение, колективно семейно пазаруване, всякакви неща, си прехвърляме без да се замислим.

 

Аз пък не разбирам защо мен питаш…😀

Връзка към мнение
преди 1 час, neuromancer каза:

Аз не мисля, че има чак някакви врътки, просто си ползваш Револют като нормална банка.

Единственото нещо е, че явно не желаят да превеждат заплати по нея, затова трябва да се зарежда от другаде.

То не е ясно и доколко е редно да превеждат заплата в Револют.. Все пак тук заплатите са в лева, а трябва да превеждат в евро към Револют. А и НОИ със сигурност няма да тръгне да превежда болнични или друго обезщетение там.. Може би след като приемем еврото някой ден, да е възможно да се превежда заплата без проблем в която и да е банка в еврозоната..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.