Прескочи до съдържание

дневник Планиране и Въпроси: Хонг Конг/Южна Корея/Тайпе


Ushakal

Препоръчани мнения

Моля магеланци за съвети/идеи във връзка с планираното ни семейно пътуване през лятната ваканция. Идеята е ХК/Макао/ЮК/Тайпе.

Спомням си, че четох един много интересен пътепис на ruwenzogy за ЮК, но сега не мога да го открия. Много ще съм благодарна, ака някой пусне линк към него.

Може ли също съвет за нискотарифна линия от ХК или Макао до Сеул/Бусан. Аз намерих ХК Експрес, ако някой е пътувал с тях, моля за мнение.

Също така и за отсечките Сеул/Бусан - Тайпе - ХК.

 

Предварително благодаря!   

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Аз имам прясна информация за ХК и Макао. Какво конкретно ви интересува там?

И аз ще следя, ще съм там в края на март. Как се придвижваше между Макао и ХК, от кои фериботни терминали тръгват в град ХК за Макао. Цени, разписания...
Връзка към мнение

Много благодаря за включванията!

Търся нискотарифна самолетна линия от ХК или Макао до Сеул или Бусан и от там през Тайпе до ХК. Засега нещо не мога да напасвам полетите. Имате ли опит с ХК Експрес? Видях, че лети до Сеул, но след това не мога да се оправя с Тайпе. 

Имам нужда от съвети/идеи за придвижването по този маршрут.

Връзка към мнение
Евгени Димитров

Феритата от ХК до Макао може да ги видите на този сайт: turbojet.com.hk

Ние хванахме от остров Хонг Конг, близо до метро станция Sheung Wan (излиза на гугъл мапс като Macau Ferry Terminal), там ни остави автобуса от летището. Гледам, че има и от Коолун, но не мога да кажа къде точно спира. Ферита има през 30 минути.

Цена на билет (еднопосочен) е $21. Интересното беше, че на връщане към ХК, платихме $19 на човек. Не разбрах защо беше по-евтино.

 

ХК Експрес са читава компания. Излетяха навреме. Без забележки в каквото и да е отношение. Летях с тях от Сием Реап до ХК. Платих $140 за този полет с вкл. чекиран багаж. Имат добри цени в категория "Fun", ако пътувате само с ръчен багаж (7 кг). Не мога да помогна със съвет за връзките.  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много благодаря за включванията!

Търся нискотарифна самолетна линия от ХК или Макао до Сеул или Бусан и от там през Тайпе до ХК. Засега нещо не мога да напасвам полетите. Имате ли опит с ХК Експрес? Видях, че лети до Сеул, но след това не мога да се оправя с Тайпе. 

Имам нужда от съвети/идеи за придвижването по този маршрут.

 

Разгледай ги поред:

Eva Air: https://www.evaair.com/

Hong Kong Airlines: http://www.hongkongairlines.com/en_HK/homepage

Cathay Dragon: http://www.dragonair.com/ka/en_HK.html

 

Тези не са нискотарифни, но са в One World, ако имаш/събираш точки:

Cathay  Paciffic: https://www.cathaypacific.com/cx/en_HK.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Друга алтернатива за ферита между ХК и Макао е http://www.cotaiwaterjet.com/index.html - бизнес салонът на Cotai Water Jet е класи над този на Turbojet.

 

Ако кацате в ХК, може да си вземете ферито направо от летището и да отидете до Макао. В Макао ще си вземете и багажа - като си купувате билета за ферито, дайте им отрязъка за багажа от самолетния билет и те ще ви издадат нов.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Много благодаря за отговорите!

След като купихме билетите с Emirates, на отиване до Сеул, на връщане от ХК, пак ще ви помоля за помощ.

 

   1.Може ли някой да ми каже как точно се стига от Сеул до Korean Folk Village. Гледах, че има метро и после смяна, но не разбрах добре. Колко горе-долу е пътят до там? Може ли накой да препоръча хотел в центъра, търсим стая за 3-ма. 

   2. От сеул искаме до отидем за 2 нощи до Gyeongju. как е по-удобно да се пътува с интер-сити автобусите или с влак? Гледам, че и корейците предлагат карти за влак за чужденци, има за 2 и 4 дни. Има ли смисъл от такава карта изобщо, ако ще ходим само до Gyeongju и до  Korean Folk Village? Мислихме от Сеул да летим направо да Макао с Еър макао, но е много по-скъпо от ХК Експрес. Сега ще видя и линиите, препоръчани от cck

   3. В Лантау може ли пеша за 1 ден да се стигне от Големия Буда през манастира По лин до Тай О и навреме за розовите делфини или е по добре да се вземе някакъв транспорт? Ако е последното, кой е най-оптималният начин за придвижване?

Връзка към мнение

Много благодаря за отговорите!

След като купихме билетите с Emirates, на отиване до Сеул, на връщане от ХК, пак ще ви помоля за помощ.

 

   1.Може ли .... 

   2. От сеул искаме до отидем за 2 нощи до Gyeongju. как е по-удобно да се пътува с интер-сити автобусите или с влак?

 

По точките ти ще опитам да подсказвам:

1. В тази тема си говорехме през 2014 за влаковете  и хотелите, като специално за Сеул се оказа, че хостелчето в Insadong (баш център) го е посетила и АлександраКо. Не беше нещо особено, но става и бих отседнал пак. Имаше и големи стаи.

2. Според мен с влак. Има и бърз. Може и с карта, аз ползвах KR Pass, но ако ще е едно пътуване до Gyengiu е въпрос на сметка дали си заслужава Pass-a.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По точките ти ще опитам да подсказвам:

1. В тази тема си говорехме през 2014 за влаковете  и хотелите, като специално за Сеул се оказа, че хостелчето в Insadong (баш център) го е посетила и АлександраКо. Не беше нещо особено, но става и бих отседнал пак. Имаше и големи стаи.

2. Според мен с влак. Има и бърз. Може и с карта, аз ползвах KR Pass, но ако ще е едно пътуване до Gyengiu е въпрос на сметка дали си заслужава Pass-a.

Сега гледах хостела - страхотно му е местоположението, само не разбрах дали има стаи със самостоятелни баня и тоалетна или са общи.

Връзка към мнение

Сега гледах хостела - страхотно му е местоположението, само не разбрах дали има стаи със самостоятелни баня и тоалетна или са общи.

 

Да със самостоятелна баня са, но са малки и баните и стаите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По т. 3 цял ден се мъча да си спомня как се върнах от големия Буда. И се сетих - с автобус, който мина и покрай Делфинариум или както се казва. След манастира има една мини автогара с табла с маршрутите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само да вметна за полети по отсечките, споменати от теб - Peach имат добри цени на билети Бусан-Осака и Осака- Тайпе. Знам, че Осака не ви е в плана, бяхте миналата година, но ако се затрудняваш с намиране на читави свързващи полети можеш да погледнеш и този вариянт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

   3. В Лантау може ли пеша за 1 ден да се стигне от Големия Буда през манастира По лин до Тай О и навреме за розовите делфини или е по добре да се вземе някакъв транспорт? Ако е последното, кой е най-оптималният начин за придвижване?

Препоръчвам да следиш как върви ремнотът на cable car (np360.com.hk), което по един или друг начин ще определя достъпнноста към цялата местност там. Иначе туристическите пътеки бяха много добре маркирани, имаше си указателни табелки накъде да се ходи и е много приятно за трекинг. Пътеките са достъпни и за хора с физически затруднения. Мисля, че за 1 ден спокойно може да се направи трекинг от Големия Буда до Тай О, че дори ще имате и време да отскочите до Wisdom Path. Направи ми впечатление, че районът е  много популярен сред местното население за трекинг и имаше много хора, излезли на трекинг. Не видях, обаче, изворчета, чешми, така че ако ходите пеша, си носете водица.

 

Линк към съобщението за ремонта на въжената линия:

https://ha-01-cdn.prizm.media/np360.com.hk/www/wp-content/uploads/2015/12/RRP-dec-announcement_ENG-1.pdf

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Препоръчвам да следиш как върви ремнотът на cable car (np360.com.hk), което по един или друг начин ще определя достъпнноста към цялата местност там. Иначе туристическите пътеки бяха много добре маркирани, имаше си указателни табелки накъде да се ходи и е много приятно за трекинг. Пътеките са достъпни и за хора с физически затруднения. Мисля, че за 1 ден спокойно може да се направи трекинг от Големия Буда до Тай О, че дори ще имате и време да отскочите до Wisdom Path. Направи ми впечатление, че районът е  много популярен сред местното население за трекинг и имаше много хора, излезли на трекинг. Не видях, обаче, изворчета, чешми, така че ако ходите пеша, си носете водица.

 

Линк към съобщението за ремонта на въжената линия:

https://ha-01-cdn.prizm.media/np360.com.hk/www/wp-content/uploads/2015/12/RRP-dec-announcement_ENG-1.pdf

Много благодаря! И аз така се надявах, в краен случай, ако е прекалено горещо, ще вземем автобус.

 

Само да вметна за полети по отсечките, споменати от теб - Peach имат добри цени на билети Бусан-Осака и Осака- Тайпе. Знам, че Осака не ви е в плана, бяхте миналата година, но ако се затрудняваш с намиране на читави свързващи полети можеш да погледнеш и този вариянт.

 

В интерес на истината, даста си мислихме пак за Япония, и то точно от Сеул, има полети и до Окинава, но накрая решихме да попроменим. Със сигурност ни зове обратно и до година-две, пак ще ви навестим. Даже мъжът ми мисли нещо за няколко дни в Нара. Билети взехме с с НК експрес, оказа се най-добре.     

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ох, Окинава ми е такава любов! От Тайван също има евтини полети и фери има. То Ишигаки е пълен с тайванци, че са на почти видимо разстояние. Ишигаки е доста по-различен от Наха и основния остров, та ако ви е интересно би имало смисъл да го посетите докато се "в махалата".  Иначе има линия на Peach Окинава(Наха) -Тайпе, Окинава-ХК, Окинава-Сеул. И цените хубави...

А в Нара сте винаги добре дошли. :)

Аз ще ви следя, че имам планове за вашия маршрут за догодина (или по-друга).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ох, Окинава ми е такава любов! От Тайван също има евтини полети и фери има. То Ишигаки е пълен с тайванци, че са на почти видимо разстояние. Ишигаки е доста по-различен от Наха и основния остров, та ако ви е интересно би имало смисъл да го посетите докато се "в махалата".  Иначе има линия на Peach Окинава(Наха) -Тайпе, Окинава-ХК, Окинава-Сеул. И цените хубави...

А в Нара сте винаги добре дошли. :)

Аз ще ви следя, че имам планове за вашия маршрут за догодина (или по-друга).

Кой е удачният период за Окинава като морска дестинация?

Връзка към мнение

Плажовете "отварят" в началото на Април (имам предвид спасители и капанчета). Ние сме ходили все през златната седмица, което е последните дни на Април, началото на Май (избягвайте го този период, че е навалица). После до Ноември си е топло, единствено Декември-Февруари водата е по-хладна, но максималните са си по 22-23, тогава е подходящо за наблюдаване на китове. Вишните цъфтят през Януари. С неопрени хората се гмуркат целогодишно. Зависи и на кой остров си - Ишигаки е доста по-различен от Наха, а малките островчета са различни и от двете. Ако искаш красиви бели плажове - Мияко, но само с летене до там. Керама островите също са много хубави - до там с фери от Наха (около час). На Замами има много хубав къмпинг с интернационална бохемия постоянно. Ишигаки е голям и може да се наеме кола, има централна градска част и предлага повече възможности за развлечение, включая ходене до малките островчета наоколо.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 19.01.2017 г. в 11:47, samuraika каза:

Ох, Окинава ми е такава любов! От Тайван също има евтини полети и фери има. То Ишигаки е пълен с тайванци, че са на почти видимо разстояние. Ишигаки е доста по-различен от Наха и основния остров, та ако ви е интересно би имало смисъл да го посетите докато се "в махалата".  Иначе има линия на Peach Окинава(Наха) -Тайпе, Окинава-ХК, Окинава-Сеул. И цените хубави...

А в Нара сте винаги добре дошли. :)

Аз ще ви следя, че имам планове за вашия маршрут за догодина (или по-друга).

От 3.09 до 10.09 сме в Сеул. После имаме връщане от Фукуока на 20.09.2017. Идеята ми е да вземем полет на Peach до Окинава, след това полет до Токио и от там с влакове. Имам нужда от помощ за маршрута - Колко дена да предвидим за Окинава? Какво и къде трябва да се види? Приемам всякакви идеи и предложения.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 4/18/2017 at 6:07 PM, Boo said:

От 3.09 до 10.09 сме в Сеул. После имаме връщане от Фукуока на 20.09.2017. Идеята ми е да вземем полет на Peach до Окинава, след това полет до Токио и от там с влакове. Имам нужда от помощ за маршрута - Колко дена да предвидим за Окинава? Какво и къде трябва да се види? Приемам всякакви идеи и предложения.

Извинявам се за късното включване.

Доколкото разбирам плана е да се пътува из Япония от 10.09 до 20.09, така ли? Какви са целите, т.е. какво бихте искали да видите/правите?

Идеи:

Кацате в Наха, на основния остров. Градът е много интересен според мен, централната част, Замъкът Шори - до там се стига с монорейла, който минава над града и е много приятен, има и готин нощен живот. Има красиви плажове, но са извън града. Ако искате тропически красовти и гмуркане може да отидете с ферибота до някой остров, аз съм била на Керамите, около час път от Наха с фери. Много красиви плажове, но островчетата са малки и няма много какво друго да се прави.

Ако искате да воидите максимално много от Япония по-добре летете Окинава- Фукуока и от там активирайте едноседмични JR pass с които да направите нещо от сорта на Фукуока-Хирошима-Киото-Токио-Каназава-Фукуока и да си излетите наобратно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

След необичайна жега и дъжд в Корея и близка среща с 2 тайфуна /Хато и Покхар/ да напиша няколко реда преди да съм се разсеяла. Тъй като много е писано за тези дестинации, ще бъда кратка и ще се спомена само моите лични откритиял

Корея : съжалих, че  останахме толкова кратко. Определено ще се върнем отново за по-дълго време. Ихва вилидж или артистичното село до 2006 е бил доста западнал квартал, след това са се установили много кафененца, галерии и е много забавно. Самият квартал е в подножието на Намсан планина и има пътеки и шаманистки храм, но нямахме време за тях. Стига се много лесно с метрото:

 DSC_0167.JPG.ead79c849da717a448bfd0dbb4108784.JPG  

Прилича много но произведение на Фолон.

DSC_0222.JPG.f60224e2c86a89f74e36dcca804fcf67.JPG

Закачка от Сеул:

DSC_0132.JPG.33c0b87e1911412ca314917e2e47447f.JPG

Захи Хава е била принудена да промени плановете на Дизайнер Плаза, заради останки от династията Джосеон. Впечатляваща сграда.P1060987.thumb.JPG.ef8aa3730cb56aa6122b9ed8c581c1ce.JPG

 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.