Прескочи до съдържание

Магеланци на Sofia MENAR


Здравко Ангел

Препоръчани мнения

Не видях да има опция за онлайн купуване, няма нали?

 

Може да се купи онлайн, но трябва да влезеш в сайта на Дом на киното. Аз така си купих за откриването.

Менюто в Кривото не е по-добро.

 

За района най-хубавото меню е Скара бара на Будапеща, ама.....там пада голямо омазване с храна. Тази вечер след "трабанчето" ще надникна в Бирария Дондуков, че скоро не съм ходила. Може и пицария О, Шипка, на ул.Будапеща.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може да се купи онлайн, но трябва да влезеш в сайта на Дом на киното. Аз така си купих за откриването.

Благодаря ти, за друг път ще го имам в предвид. За този път няма да ми свърши работа, че ще гледам трабанчетата в G8, а там не видях такава опция.

Връзка към мнение

Благодаря ти, за друг път ще го имам в предвид. За този път няма да ми свърши работа, че ще гледам трабанчетата в G8, а там не видях такава опция.

 

За G8 се обади по телефона да си запазиш билет, в деня на филма ще ти кажат да отидеш половин час по-рано, за да си взмеш билета, след това няма да ти го пазят. Поне на нас така ни казаха като гледахме Пес. Залата е малка в G8, и май бързо се изчерпват местата, за този на който ходихме ние, имаше доста хора, които не се вредиха. Дори Албена Вулева била сред хората, които не влязаха :lol: (скандално жълта клюка да ти споделя) хахаха

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За G8 се обади по телефона да си запазиш билет, в деня на филма ще ти кажат да отидеш половин час по-рано, за да си взмеш билета, след това няма да ти го пазят. Поне на нас така ни казаха като гледахме Пес. Залата е малка в G8, и май бързо се изчерпват местата, за този на който ходихме ние, имаше доста хора, които не се вредиха. Дори Албена Вулева била сред хората, които не влязаха :lol: (скандално жълта клюка да ти споделя) хахаха

Мерси, точно така ще направя.

А за клюката - хахаха :)

Връзка към мнение

Здравко и Ангел,

много се извинявам за включването в последния момент за индонезийския филм. Ако не е твърде късно, аз и Vicky_uz да ни пишете. Ако съм изпуснала влака, няма проблем, пак ще дойдем ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравко и Ангел,

много се извинявам за включването в последния момент за индонезийския филм. Ако не е твърде късно, аз и Vicky_uz да ни пишете. Ако съм изпуснала влака, няма проблем, пак ще дойдем ;)

Преди малко ги видяхме и казаха, че има още места. :)

 

Аз утре ще кажа дали ще имам възможност да видя и този филм.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Няма никого да връщаме, който се е записал е добре дошъл :)

Mary, утре ще чакаме включване от теб  
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Изгледах трабантчето. Свежарски филм, но ми се стори леко повърхностен този път и малко по-незаинтригуващ от втората част, вероятно заради еднообразния австралийски пейзаж, сравнително скучните от моя гледна точка места на действието и високата летва, която постави южноамериканския епизод.

 

В никакъв случай обаче не го намерих за слаб или скучен де! Определено си имаше своите весели моменти в духа на предходната част и няколко наистина много силни послания. Запомних едно от тях, което съблече по бели гащи лицемерното благоприличие на цивилизования свят и прекаленото благоразумие на нормалните хора. Ставаше въпрос за боя с петли и как той е забранен на повечето места по света заради жестокостта му. Сцената завърши с картина как изнасят умъртвен петел и коментара на автора (цитирам по смисъл): "В сетните му секунди, когато животът на този петел е преминавал на лента, със сигурност е имал какво повече да си спомни от загиналия от естествена смърт бройлер в птицефермата".... 

 

Иначе за мен най-силният образ във филма беше мацката с инвалидната количка. Това наричам аз образец за силен пътешественически и въобще човешки дух! Жалко, че й отделиха само няколко реплики. На който му е интересно, може да прочете историята й тук (на словашки е, ама гуглето ще помага): http://zurnal.pravda.sk/spolocnost/clanok/400937-kristinu-uraz-nezrazil-na-voziku-precestovala-polovicu-sveta/

 

И докато се връщах в метрото, още под въздействие на филма, се загледах в хората около себе си - едни такива навъсени, забили празни погледи в безумните си джаджи, и се запитах кои всъщност са инвалидите.... И дали това наоколо не е всъщност птицефермата, която визираше авторът с коментара за петлите и бройлерите.... 

 

.....

 

Задочни благодарности на Емика, че случайно спомена филма по-горе, иначе щях да го пропусна. 

 

~

 

п.п. Някъде може ли да се гледа първата (африканската) част? 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Изгледах трабантчето. Свежарски филм, но ми се стори леко повърхностен този път и малко по-незаинтригуващ от втората част, вероятно заради еднообразния австралийски пейзаж, сравнително скучните от моя гледна точка места на действието и високата летва, която постави южноамериканския епизод.

 

В никакъв случай обаче не го намерих за слаб или скучен де! Определено си имаше своите весели моменти в духа на предходната част и няколко наистина много силни послания. Запомних едно от тях, което съблече по бели гащи лицемерното благоприличие на цивилизования свят и прекаленото благоразумие на нормалните хора. Ставаше въпрос за боя с петли и как той е забранен на повечето места по света заради жестокостта му. Сцената завърши с картина как изнасят умъртвен петел и коментара на автора (цитирам по смисъл): "В сетните му секунди, когато животът на този петел е преминавал на лента, със сигурност е имал какво повече да си спомни от загиналия от естествена смърт бройлер в птицефермата".... 

 

Иначе за мен най-силният образ във филма беше мацката с инвалидната количка. Това наричам аз образец за силен пътешественически и въобще човешки дух! Жалко, че й отделиха само няколко реплики. На който му е интересно, може да прочете историята й тук (на словашки е, ама гуглето ще помага): http://zurnal.pravda.sk/spolocnost/clanok/400937-kristinu-uraz-nezrazil-na-voziku-precestovala-polovicu-sveta/

 

И докато се връщах в метрото, още под въздействие на филма, се загледах в хората около себе си - едни такива навъсени, забили празни погледи в безумните си джаджи, и се запитах кои всъщност са инвалидите.... И дали това наоколо не е всъщност птицефермата, която визираше авторът с коментара за петлите и бройлерите.... 

 

.....

 

Задочни благодарности на Емика, че случайно спомена филма по-горе, иначе щях да го пропусна. 

 

~

 

п.п. Някъде може ли да се гледа първата (африканската) част? 

Ха, не сме те видели в залата, то беше доста пренаселено де. Ще помислим за първата част, имаме я някъде в архива, може да организираме една магеланска прожекция.

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Ще помислим за първата част, имаме я някъде в архива, може да организираме една магеланска прожекция.

 

Мислех си за една трабантска вечер - трите части една след друга с антракти между тях и защо не някой гост от реалните участници в експедициите... Не знам доколко е осъществима организационно и доколко ще е атрактивна за широката публика, за да се изплати, но определено би било страхотно :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

В никакъв случай обаче не го намерих за слаб или скучен де! Определено си имаше своите весели моменти в духа на предходната част и няколко наистина много силни послания. Запомних едно от тях, което съблече по бели гащи лицемерното благоприличие на цивилизования свят и прекаленото благоразумие на нормалните хора. Ставаше въпрос за боя с петли и как той е забранен на повечето места по света заради жестокостта му. Сцената завърши с картина как изнасят умъртвен петел и коментара на автора (цитирам по смисъл): "В сетните му секунди, когато животът на този петел е преминавал на лента, със сигурност е имал какво повече да си спомни от загиналия от естествена смърт бройлер в птицефермата".... 

 

Иначе за мен най-силният образ във филма беше мацката с инвалидната количка. Това наричам аз образец за силен пътешественически и въобще човешки дух! Жалко, че й отделиха само няколко реплики. На който му е интересно, може да прочете историята й тук (на словашки е, ама гуглето ще помага): http://zurnal.pravda.sk/spolocnost/clanok/400937-kristinu-uraz-nezrazil-na-voziku-precestovala-polovicu-sveta/

 

И докато се връщах в метрото, още под въздействие на филма, се загледах в хората около себе си - едни такива навъсени, забили празни погледи в безумните си джаджи, и се запитах кои всъщност са инвалидите.... И дали това наоколо не е всъщност птицефермата, която визираше авторът с коментара за петлите и бройлерите....

Много силен коментар! И макар и още да не съм гледала филма (запазих билети за тази събота), напълно споделям мислите и разсъжденията ти.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако има още места за индонезийския филм довечера, моля да ме включите и мен. Благодаря предварително :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Това са хората, които преброих за довечера, дано не съм изпуснал някой:

 

eloena Meidj Tedy milenita +1 lisska99 Velislava patilana margarettod + 1 Monika_Koko violeta Емика iliana_t bobole4e  +1 lyusi, Childish, temporary, matea mililia Яничка Vicky_uz Mary desislavna
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

 

Това са хората, които преброих за довечера, дано не съм изпуснал някой:

 

eloena Meidj Tedy milenita +1 lisska99 Velislava patilana margarettod + 1 Monika_Koko violeta Емика iliana_t bobole4e  +1 lyusi, Childish, temporary, matea mililia Яничка Vicky_uz Mary desislavna

 

Аз няма да мога да дойда, излезе ми път. Извинявам се, ако съм причинила неудобство.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Аз няма да мога да дойда, излезе ми път. Извинявам се, ако съм причинила неудобство.

Няма проблем.

Връзка към мнение

Mary ме е изпреварила, но не пречи да благодаря и аз за жеста, емоцията от филма и импровизираното магеланско афтърпарти.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Аз също искам да благодаря за поканата за хубавия филм, както и за приятната вечер.

Радвам се, че успяхме да се запознаем.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Присъединявам се към останалите и изказвам благодарността си към нашите домакини Здравко и Aнгел за възможността да видим този добър (на фона на други индонезийски филми, които съм гледала) филм и за приятната и много информативна мини магеланска среща след това!

Редактирано от lisska99
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

И аз, като момичетата преди мен, искам да благодаря за възможността да гледам един прекрасен филм! Наложи се да пропусна импровизираната сбирка, но се надявам да се присъединя към следващата такава :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Благодаря и аз! Филмът много ми хареса, а дъщеря ми беше във възторг :) Момчета, страхотни сте, не зная как да ви се отблагодаря, но се надявам да ми се отвори възможност!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.