Прескочи до съдържание

Хотели в Берлин и Дрезден.


mmmincheva

Препоръчани мнения

Голям фен съм на всичките Wombat , Meininger ,  Generator Берлин също стават , Citystay Mitte пък е буквално на 2 минути от телевизионната кула   :)

Meininger не е ли хотел? Гледах и този и ми хареса, а и е до летището: http://www.booking.com/hotel/de/meininger-berlin-airport.en-gb.html?sid=3d8d82d3a6ac5b423bf26d0b9059f574;dcid=1

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тя още в началото изключи хостелите макар и това в Барселона да е било съвсем друго нещо. Иначе и аз мога да препоръчам няколко страхотни ,  но то си е повече за сами хора или двайсетинагодишни пътешественици.

Голям фен съм на всичките Wombat , Meininger ,  Generator Берлин също стават , Citystay Mitte пък е буквално на 2 минути от телевизионната кула   :)

Приятелят ми не ще и да чуе за хостел вече :D Целта е да се вмъкнем в средствата,които сме отделили за пътуването.Летвата мога да я смъкна до двузвезден и на там ще се ориентирам,разчитайки че стандартът ще е по-висок от този на хотели от същата категория у нас.
Връзка към коментар

Meininger не е ли хотел? Гледах и този и ми хареса, а и е до летището: http://www.booking.com/hotel/de/meininger-berlin-airport.en-gb.html?sid=3d8d82d3a6ac5b423bf26d0b9059f574;dcid=1

 

Хотел е , но предлагат и dormitory rooms.

 

 

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

mincheva , Ibis и няма какво да му мислиш. По-чисто и приятно място за тия пари трудно ще намериш някъде. Всичките им хотели са стандартни  иначе в тая категория рискуваш да се натресете в някоя дупка като в Барселона ... или нещо подобно на германска казарма - много го обичат тоя стил в Берлин  :lol:

Връзка към коментар

Какво се бърка кога кацате ? Транспорта е безпроблемен.

Ако се пътува час от Тигел до този хотел би трябвало да се настаним към 20.30 в хотела.Губим доста от вечерта или поне така ми се струва.
Връзка към коментар

Здравейте,

опитът ми показва, че един от евтините варианти за спане е наем на апартамент. В booking.com има опция в ляво за търсене само на апартаменти. Един от добрите сайтове за намиране е only apartments.com. За всяка държава или град обаче има и "местни" сайтове. Естествено се изисква време за намиране на най-доброто и едновременно най-евтино място - аз обикновено пускам в Google - self catering apartments  за съответното място или short rentals или holiday rentals, но винаги в комбинация с града и държавата. Плюсът при настаняването в апартамент е наличие на място за приготвяне на храна - т.е спестявате от хранене навън. За мен прилична цена за апартамент се движи между 12 - 18 евро на апартамент на ден. Но... внимавайте какво пише в описанието за наема - пристигане в определени часове - може да ви струва скъпо или допълнително пари за почистване. Другото, с което важно да се съобразите да Не се подлъгвате при оферти (те са по-евтини) за невъзвращаемост на сума - аванс или цялостно плащане при промяна на резервацията Просто ги пропускайте. Важно при избор на апартамент е не само локализацията и как изглежда - винаги има снимки, но и отзивите - четете ги.

 

До този момент съм изключително доволна от тази система на пътуване. За съжаление намирам страхотни оферти за настаняване, но трудно намирам евтин транспорт до тях.

 

 

Връзка към коментар

За мен прилична цена за апартамент се движи между 12 - 18 евро на апартамент на ден. Но... внимавайте какво пише в описанието за наема - пристигане в определени часове - може да ви струва скъпо или допълнително пари за почистване.

 

До този момент съм изключително доволна от тази система на пътуване. За съжаление намирам страхотни оферти за настаняване, но трудно намирам евтин транспорт до тях.

Аз също споделям плюсовете на апартаментите, също съм оставал доволен и съм ползвал неведнъж, обаче ти ме застреля с тая  "прилична цена от "12-18 евро на апартамент на ден"   :O :O :O:clapping: , би ли дала пример с някой линк ?

 

Не се подлъгвате при оферти (те са по-евтини) за невъзвращаемост на сума - аванс или цялостно плащане при промяна на резервацията

Защо, какъв е проблемът ако човек е сигурен, купил си е вече и самолетните билети..., нещо не мога да схвана? :rolleyes:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Последните,които цитирах също предлагат апартаменти,но цената е 69 евро на вечер.Плюс е наистина кухненския кът,но 406 лв. ни идват много.Още повече,че обикновено няма как да се прибираш,за да си готвиш.Все пак си отишъл да разглеждаш.Сравнявам това с цената на стая и закуска,която предлагат същите.

Редактирано от mmmincheva
Връзка към коментар

Ако се пътува час от Тигел до този хотел би трябвало да се настаним към 20.30 в хотела.Губим доста от вечерта или поне така ми се струва.

Идете в хотела, в който бяхме ние, на 6 спирки е от Тегел с автобус 128 (слизаш на Курт Шумахер платц). Ние точно затова го избрахме. Има и един още по-близо, съвсем на спирката на метрото: http://www.booking.com/hotel/de/barlin.en-gb.html?sid=4023144028982fa22191a3d0ad36a4c8;dcid=1;checkin=2013-10-31;checkout=2013-11-03;srfid=77cc9ac86979c301f1fbf8ed0bf13b0240ba0687X36

От друга страна Стенк е прав, че ако спиш в центъра, можеш да се разхождаш когато искаш, защото си на пешеходно разстояние до всичко. Но... без компромис не става.

Връзка към коментар

Другото, с което важно да се съобразите да Не се подлъгвате при оферти (те са по-евтини) за невъзвращаемост на сума - аванс или цялостно плащане при промяна на резервацията Просто ги пропускайте. Важно при избор на апартамент е не само локализацията и как изглежда - винаги има снимки, но и отзивите - четете ги.

Моля те, дай подробности защо?

Връзка към коментар

Някой нощувал ли е в Ибис на Postdamer platz?

 

 

Без да съм нощувал там съм сигурен , че всичко е като на снимките. Както казах хотелите им като стаи, обзавеждане , хигиена са почти по калъп. Бил ли си в 2-3 все едно си бил във всичките ...

Все едно да пиеш Кока Кола в България или Германия. :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз също споделям плюсовете на апартаментите, също съм оставал доволен и съм ползвал неведнъж, обаче ти ме застреля с тая  "прилична цена от "12-18 евро на апартамент на ден"   :O :O :O:clapping: , би ли дала пример с някой линк ?

 

Защо, какъв е проблемът ако човек е сигурен, купил си е вече и самолетните билети..., нещо не мога да схвана? :rolleyes:

И мен ме застреля!!!

Освен, ако делиш сумичката за нощувка на калпак!?

Връзка към коментар

Без да съм нощувал там съм сигурен , че всичко е като на снимките. Както казах хотелите им като стаи, обзавеждане , хигиена са почти по калъп. Бил ли си в 2-3 все едно си бил във всичките ...

Все едно да пиеш Кока Кола в България или Германия. :)

 

Абсолютно, нещо като ИКЕАта на хотелските вериги. Мебелите май също са от там :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не знам дали вече резервира за Берлин, но погледни поредната оферта на hrs.com

 

Цъкни на offers -> HRS Deals. После смени езика на немски и ще излезе четиризвезден в центъра за 39 евро. За утре ще натъманя една оферта за първа страница с тоя хотел и евтини полети до Берлин :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не знам дали вече резервира за Берлин, но погледни поредната оферта на hrs.com

 

Цъкни на offers -> HRS Deals. После смени езика на немски и ще излезе четиризвезден в центъра за 39 евро. За утре ще натъманя една оферта за първа страница с тоя хотел и евтини полети до Берлин :)

Е, то това е само до края на октомври, на мен не ми върши работа :(

Връзка към коментар

На авторката на темата може и да и свърши :) Иначе доста германски хотели излизат в тоя сайт, според мен с малко повече търпение ще уцелиш и ти нещо, сега ги няма офертите за ноември просто защото е твърде напред във времето...

Връзка към коментар

Знаем , че снимките на хотелите често са лустросани или показват само най-хубавите си стаи.

Ето снимки на потребители за хотела от промоцията на HRS :

 

http://www.tripadvisor.de/Hotel_Review-g187323-d604492-Reviews-Winters_Hotel_Berlin_Mitte_Am_Checkpoint_Charlie-Berlin.html

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.