Прескочи до съдържание

Бали - турове, агенции, гидове, трансфери, добри хотели


Дани Магелани

Препоръчани мнения

Дани Магелани

След като в подобна тема за Камбоджа се събра доста полезна информация, реших да отворя тема за Бали.

Прочетох доста и се натрупаха много въпроси::

1. Да избера индивидуален гид или агенция за еднодневни екскурзии с трансфер от и до хотела? 

2. Предложения за добри туристически бюра и агенции. Тази, която открих има изискване за минимум двама туристи, а аз ще съм сама. Това означава да купувам по 2 билета.

Турове, които заслужават?

От къде се закупуват билети за подводницата, а също и за лодката с прозрачно дъно за наблюдаване на костенурки.

Обяснявам като лаик: Има нещо като подводна разходка, поне така изглежда на снимките, като на главата си с нещо като каска. Не е шнорхелинг. Достъпно е и за деца. Прилича на космонавт, но е във вода. Някой бил ли е на такъв трип.

Има ли агенция на руснаци или с гидове на руски език? От такава в Пукет бях много доволна.

3. Предложения и координати на гидове. Много исках да се свържа с българското семейство, за което писа Роже, но не успях да се свържа с тях. Някой да има актуалните им координати?

4. Фирма за трансфери или добра и сигурна фирма таксита.

5. Препоръки за добри хотели.

Надявам се, че ще е полезна не само за мен! 

Аз ще съм на Бали от 4 до 9 април. Има ли друг в тези дни?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На Бали сме били в Нуса Дуа хотел и в Мелия.

И на двете места е чудесно.Огромни територии, хубав плаж, прекрасна храна.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Дани, не виждам причина да ползваш туристическа агенция, освен ако не държиш да се набуташ с много пари.

За мен индивидуален гид за местата, които не можеш да посетиш сама е достатъчно.

За места за отсядане аз препоръчвам Убуд и Нуса Дуа за ден-два. В Убуд можеш да обикаляш и сама т.е. Маймунската гора, храмовете и пазара си ги правиш сама. Има и добри музеи. Вечерно време се отдаваш на вкусна храна, като сама избираш къде и какво да ядеш. Аз бях супер доволна от хотела си Nick's Hidden cottages.

За разходката като космонавт по дъното съм чувала, че не е много приятна, поради налягането, но не съм го правила.

В Нуса Дуа ползвах Kubu garden B&b. Страхотно семейно хотелче, но аз не съм търсила плаж.За плаж може и да не е най удачно, но има приятен басейн и страхотна богата закуска. Вечер по заявка правят и вечеря.

Аз поисках първия трансфер да ми го организират от хотела, че пристигнах по нощите и Буда не беше удачен вариант.

С две ръце препоръчвам Буда, но ако се разровиш из нета ще намериш и гидове с руски език.

Аз харесах много Улувату с танца Кечак, водния парк Тирта Ганга, храмовете вкл. Танах Лот, оризовите поля и рафтинга. Моят съвет е обаче да не планираш всичко предварително, защото там вероятно ще те обземе спокойствието и предварителните уговорки ще ти натежат. Масажите са божествени. По -високата цена в масажното студио говори и за повече екстри, така че не сравнявай цените. Правих масаж в студиото, работещо с хотела ми в Убуд и ползвах 15 % намаление, но цената излезе около 125 рупии. Обаче масажът и условията бяха великолепни. После ми досвидя да дам толкова пари отново и отидох в едно студио на улицата за 70 рупии. Еми пак е масаж, но няма нищо общо с качеството на предишния.

И си купи чайове от кафеената плантация. Страхотни са.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Дани,

по точка 3 - предполагам, че говориш за Мая и Косьо. Координатите са им в сайта. Мая ми беше сред приятелите във Facebook и тръгнах да и пиша, за да ти съдействам, но се оказа, че акаунтът и вече не е активен. Свързах се с мъжа и Косьо по Скайп и той ми даде актуалния си и-мейл: levakov@baliinfinity.com Преди пътуването с него уточнявахме всички детайли по Скайп. Акаунтът му там е: Konstantin Levakov

Препоръчвам ги, защото знам, че ще ти е по-удобно да те развежда някой, който говори  български, но честно ти казвам, че с тях туровете ще излязат по-скъпи.

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Благодаря!

Намерих снимката със скафандрите, за която говорех.

Само в местни пари ли се плаща или може и в долари?

8d004d787d4385185966189319ed970a.jpg
 
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Плаща се в местната валута. Тук-там може и в долари, но като цяло се плаща в рупии. Обменя се само в лицензирани бюра, защото там са на етап магураджийски далавери и не си заслужава риска.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
От къде се закупуват билети за подводницата, а също и за лодката с прозрачно дъно за наблюдаване на костенурки.

Дани, подводницата я правих с Мая и Косьо. Сега пуснах в нета да видя от кои сайтове се купува директно и ми излезе цена 90-95 долара с вкл. обяд след подводницата и трансфер от хотела. Разгледай този и този сайт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Плаща се в местната валута. Тук-там може и в долари, но като цяло се плаща в рупии. Обменя се само в лицензирани бюра, защото там са на етап магураджийски далавери и не си заслужава риска.

Как да разпозная кои бюра са лицензирани?

Връзка към мнение

Ами, аз питах гида и той ме водеше. Направи ми впечатление, обаче, че те обикновено са в офис, който има вид на банков клон, докато нелицензираните са в някой магазин или в някакво общо помещение. Най- важното е след като ти дадат парите да ги преброш и да не позволяваш те да ги взимат отново да ги броят. При такива смени обикновено измъкват няколко банкноти. Питай и на място ще усетиш разликата във вида на бюрата. Ориентираш се и по курса. В нелицензираните курсът е много по-висок.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Благодаря, mililia

Дали ще се окажа единственият магеланец по това време? Май страхът от Денга не е малък. И мен ме тресе, но всичко е решено и купено. Някакви препоръки, относно комарите?

Някой знае ли търговско наименование за Бали на добър репелент? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дани, аз ползвах репелент от тук на Аутан за защита от тигрови комари. 

Не всеки, комар, който те ухапе носи денга. По принцип по крайбрежието не е опасно, а и в самите хотели пръскат срещу комари. По-голяма е опасността в Убуд, но не си мисли, че е голям проблем. Мен няколко пъти ме хапаха комари на места, на който обикновено забравях да се намажа с репелент, но така да лети комар не съм видяла или усетила. 

Не го мисли толкова и си изкарай приятно, Бали е чудесно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Виждам, че Яничка е дала информация за Мая и Косьо, ние също бяхме с Мая в Бали и сме много доволни. Скъпичко излиза, но обслужването беше на български и в цената влизаше абсолютно всичко /вкл. входни такси за атракциите, обяди и т.н / Писах в камбоджанската тема за Косьо /той сега работи в Сием Рийп/, но Мая си е в Бали- това е мейлът ѝ : Maya@baliinfinity.com, имам и телефонът й в Бали.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Дани, рупии може да си смениш още от БГ. В change бюрата на Графа и на ъгъла на бул. Витоша и Гладстон се намират.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Рупии има  и в Тавекс,

Репелент - вземи си от там - има всякакви, аз така направих.

И да напомня че почти навсякъде при плащане с кредитна карта си слагат 3% такса.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз бях взела малко рупии от Никар на Гладстон, но обмяната на място е доста по изгодна. Пък и доста пари ще трябва да носи, ако направи обмяната тук. На мен поне ми се струва по удачно да се обменят малко пари, за да се посрещнат първите плащания за такси, хотел и евентуална вечеря и останалото да сменя поетапно според нуждите.

С карта съм плащала само в занаятчийските работилници за картини и статуетки и не ми наложиха допълнителни такси, но пък се пазарих предварително за това.

Смяната на пари на място не е толкова сложно просто човек трябва да е внимателен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря, mililia! [/size]

Дали ще се окажа единственият магеланец по това време? Май страхът от Денга не е малък. И мен ме тресе, но всичко е решено и купено. Някакви препоръки, относно комарите?[/size]

Някой знае ли търговско наименование за Бали на добър репелент? [/size]

Дани, няма значение наименованието.Гледай в съдържанието да пише, че има Diethyl Toluamid - DEET над 40%, ако е 50, по-добре.Ето ти две снимки,каквото имаме в къщи - първото, зеленото е шпрей , розовото флаконче е мляко, рол-он.

 

post-1504-0-36196500-1489338848_thumb.jpg

 

post-1504-0-01002900-1489338890_thumb.jpg

 

И двете са с 50% DEET.

В Куала Лумпур в дрогериите можеш да намериш.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Благодаря, mililia

Дали ще се окажа единственият магеланец по това време? Май страхът от Денга не е малък. И мен ме тресе, но всичко е решено и купено. Някакви препоръки, относно комарите?

Някой знае ли търговско наименование за Бали на добър репелент? 

Ние сме група от 5 човека и също отиваме на Бали средата на Април  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Благодаря!

Намерих снимката със скафандрите, за която говорех.

Само в местни пари ли се плаща или може и в долари? 8d004d787d4385185966189319ed970a.jpg

Дани, защо не помислиш за едно истинско гмуркане? :) в района на Амед има прекрасни места за дайвинг на разумни цени на база на това, което ще видиш. Ако решиш мога да ти предложа нашия дайвинг център. :)
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Дани, защо не помислиш за едно истинско гмуркане? :) в района на Амед има прекрасни места за дайвинг на разумни цени на база на това, което ще видиш. Ако решиш мога да ти предложа нашия дайвинг център. :)

Добра идея, но да съм с 10 години по-млада, а и с N килца по-лека.

Връзка към мнение

Добра идея, но да съм с 10 години по-млада, а и с N килца по-лека.

Килцата не са проблем със сигурност за дайвинга - тежести, жишетки, има начини...

За възрастта специално твоята също не би трябвало да е. Може да се консултираш, ако ти представлява интерес.

Връзка към мнение

Ние бяхме отседнали в Санур - хотел http://www.segaravillage.com и мога да изкажа публично възхищението си от посрещане и обгрижване ( бяхме в Сегара 2 и имахме личен иконом - препоръчвам). Виждам препоръчвате нощувка в Убуд не съм съвсем съгласна - да има атмосфера, всеки отива в прочутата маймунска гора, но аз като фен на пясъка не мислех да отделя повече от ден на планината. От Санур до Убуд бяха ок. 40 мин път, мисля. Срещу хотела има риф и вълни никога не видях. Беше и удобно място за пътуване из целия остров. На плажа пред хотела може да се наеме лодка със стъклено дъно.

Като най-силни преживявания мога да посоча 2 - балета "Девдан" (театъра на Нуса Дуа) и изкачването на вулкана Батур.

Относно гидове - Косьо ни води на повечето места - но не искам да го препоръчвам. Не е коректно според мен да говоря публично за това. Всеки прави толкова, колкото може. Ще кажа само, че беше по-скоро шофьор отколкото гид. Почти нищо не разказа. Може в тези 4 дни да е бил в недобро разположение на духа, но ... Навсякъде сме си плащали обядите, че дори и неговите и на дъщеря му. Беше се фиксирал да ни заведе във фабрики за бижута, определено заведение, аутлет, батик работилница. Дори и не желаейки да видим тези места - бяхме заведени  Както и да е ... В останалите дни ползвахме балиец, чието име не помня, но бе ангажиран от рецепцията на хотела ( мисля си, че беше Буда - не мога да открия визитката). Разликата бе огромна.

От известно време се зачитам във фейсбук страницата на друг българин на острова - и той води туристи. Групата се казва Остров Бали.

Хубавото на много споделени мнения е в различата гледна точка. За мен ценно е общуването с местни, посещението на места характерни за даденото място - културни, религиозни, архитектурни и природни. Търговската част не ми е интересна. 

Спискам палци авторката на темата да открие правилните решения. Желая хубаво време и прекрасни преживявания.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз също вдигам палче за Санур. Бяхме отседнали във вила е типичен индонезийски стил, с външна баня с каменна вана; масажистите идваха директно във вилата; храната я поднасяха на верандата до басейна. Ако ви се отсяда в нещо наистина местно в района - това е едно от най-добрите места според мен - http://www.kampungkecil.com

Иначе за шофьор и гид ние също ползвахме Буда и сме изключително доволни.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Добра идея, но да съм с 10 години по-млада, а и с N килца по-лека.

 

Дани, нито килцата, нито годините имат значение за гмуркането - един от "най-мързеливите" спортове :) Единствено, ако имаш някакви проблеми с вестибуларния апарат, паник атаки и т.н. може да е противопоказно, но само в най-екстремните случаи. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.