Прескочи до съдържание

Бали - турове, агенции, гидове, трансфери, добри хотели


Дани Магелани

Препоръчани мнения

Да това го има в Бали, но тъй като съм привърженик на максимата че човек трябва малко ли много да е запознат с мястото на което отива, следва да отбележа че Бали не е само това. Извън очертанията на хотелите (а някой от тух са уникални) островът е ... и азиатски ... с цялото очарование и разочарование от това за нас европейците - не очаквай чистота, не очаквай че всеки ще го е грижа за теб, не очаквай лукс и супер неземна красота ... очаквай по-простички неща. Подготви се за всякакви изненади, подготви се за това че постоянно ще се пазарят с теб, подготви се че не всяка храна ще ти хареса, че ще се сбъскваш със страности, че хората в Бали зивеят по съвсем друг начин, че при вида на плажовете не винаги ще онемяваш от възторг ... може да се онемееш по съвсем други причини.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 минути , christuff каза:

Много генерално заключение. :) Даже взех да се чудя не ми ли е харесало или ми е харесало.

Знам само,че от Азиатските страни в които съм бил само там нямам желание да се върна.И Катар,ама предвид локацията предполагам,че ще ми се наложи да се разхождаме из Доха отново.

И моята първа реакция не беше положителна, защото разглеждах острова без гид. Когато Мая се включи и ми го показа, мнението ми за Бали се промени съществено.

Връзка към мнение

@christuff, имаш ли обяснение за себе си защо не ти е харесало? Или просто не те е заинтригувало достатъчно, за да се върнеш?

Дали причината за това не е била в отдалечения хотел, който макар и да ти е харесвал, не ви е позволявал да се размотавате самостоятелно?

На мен Бали ми хареса, разглеждайки забележителностите. Обаче ми се ще да се върна без програма и просто да се размотават из селцата и оризовите поля.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение
преди 16 часа, mililia каза:

@christuff, имаш ли обяснение за себе си защо не ти е харесало? Или просто не те е заинтригувало достатъчно, за да се върнеш?

Дали причината за това не е била в отдалечения хотел, който макар и да ти е харесвал, не ви е позволявал да се размотавате самостоятелно?

На мен Бали ми хареса, разглеждайки забележителностите. Обаче ми се ще да се върна без програма и просто да се размотават из селцата и оризовите поля.

Ами аз в крайна сметка не съжалявам, че съм бил там. Това което исках -видях. Полетите бяха така, че имах 5 нощувки и 6 цели дни. Накрая взе да ми омръзва. 10 дни със сигурност щяха да ми дойдат в повече.

Островът си има свойте хубави и привлекателни местенца, но извън тях е ужасно изхабен. Колкото и да бях подготвен това презастрояване сякаш взе надмощие и  ми съзададе негативни впечатления.

Колкото до хотела-за мен си беше чисто попадение и въпреки локацията.Макар и не сравнително нов стаите са големи и чисти,а басейнът му е с уникална гледка.Даже това би било на първо място ,ако трябва да оценявам атракциите на острова.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Ние сега ще ходим към Сингапур, там имаме 4 нощувки, и ще идем и до Бали за 6 нощувки (от 22 до 28 септември), та исках да попитам как ще ме посъветвате да ги разпределя. Запазила съм 2 нощувки последните 2 дни в Нуса Дуа и се колебая дали да не запазя още 2 там и 2 в Убуд или 3 в Убуд и още 1 в Нуса Дуа или и още някое място да включим ...иии изобщо се чудя. Искаме да усетим атмосферата на Бали в Убуд, и в същото време и да се порадваме на плажовете там и ако може и дайвинг да направим ще е супер. Знам, че е малко времето и няма да стигне за кой знае какво и затова питам за помощ как да оптимизираме :)

 

Благодаря предварително :)

Връзка към мнение
Дани Магелани

За Убуд 1-2 нощувки са достатъчни, според мен. Бял е плажът на хотел Хаят в Нуса Дуа и си заслужава да сте наблизо. Има и обикновени пясъчни плажове в Нуса Дуа и Санур, които са хубави. 

Препоръчвам Мая като гид. За малко дни ми показа точно това, което исках да видя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте,

В момента планирам екскурзия/почивка в Бали за 6-7 дни, а навръщане по 1 ден в Куала Лумпур и Сингапур и ми е необходима малко помощ за да сметна бюджета ни.

Бихте ли ме ориентирали колко струва на ден гид и до колко човека може да е групата, т.к сме се организирали 8 човека ?

Колко излиза вечеря в ресторант без вкл. алкохол? Изобщо как са цените?

В Бали планирам 1-2 нощувки в Убуд, 1 ден да отидем със самолет до Ломбок (или си заслужава там да направим 1-2 нощувки?) и 1 ден екскурзия до Gili islands и останалите нощувки в някой плажен курорт от който да ходим на дневни екскурзии - шнорхелинг, разходка до някой водопад в гората и т.н. Не ми се плащат луди пари за скъпи курорти, предпочитам да ги дам за дневни екскурзии , т.к няма да прекарваме много време в хотела.  Кой курорт да избера при това положение?

Колко струват и какви дневни екскурзии се предлагат?

Има ли входна/изходна такса при пристигане на летището в Денпасар?

Колко струва летищния трансфер с такси или организиран от хотела до Убуд например, т.к пристигаме в 23 ч. и ми се иска направо да се настаним в хотела, в който ще бъдем, а не да се местим на следващия ден.

Заслужава ли си да отделим по 1 ден на Сингапур и Куала Лумпур или ще е крайно недостатъчно и да ги оставя за друг път? 

Благодаря ви предварително за съдействието!

 

 

Връзка към мнение
Дани Магелани

Давам своята гледна точка:

Започвам от последния въпрос - минимум по 3 дни за Сингапур и КЛ

- 200 000 за такси от летището до Леган за нищо разстояние, аз бях заявила трансфер от хотела, но не ме чакаха. Най-добре договори гид, който да те чака

- гид с кола за 3-4 души за цял ден между 50 и 75 долара

- добър хотел на поносима цена, голям парк, басейн и собствен златен плаж - Инна, Санур, но не основното тяло, а индивидуалните къщички.

- има туристически офиси, които не ми дадоха по-ниска цена от гида ми

- островът на костенурките не си заслужава, освен ако не вземете лодката много евтино. Комерсиално, като мини зоопарк, нищо общо с естествена среда.

- спектаклите в театъра на Нуса Дуа - прекрасни, но на висока цена - над 60 долара с трансфера.

- няма входни или изходни такси или виза за срок до 30 дни.

- лувак кафето не ме впечатли, но балийското кафе и чайовете са прекрасни. Искай да те заведат в ранчо, в което да ти покажат различни растения и животни и кафето го правят еспресо. По друг начин приготвено е разочароващо. Аз пих кафе, извлечено в сложен електрически уред, работещ на принципа на скачените съдове, с прехвърляне между съдовете и беше невероятно. 

- в Убуд е добре да си в центъра, а не към полята. Там ме изядоха комарите. Наложи се да се изследвам после за Денга.

- цените в ресторанти - различни. Има и поносими. Алкохол не съм пила.

- масажи - великолепни -12 долара за 2,5 часа, но трябва да попаднеш на добро място.

- за Ломбок и Гили - чети Линд. Тя описва обективно и прелестно тяхното пътуване там.

Дано съм била полезна. Хубаво изкарване!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И моята гледна точка:

За екскурзии аз платих между 30-48 долара в зависимост от разстоянието. В повечето пъти 30$. Плаща се на кола, а не на човек, ако се хване местен да ви развежда, а не тур агент. 

Цени в среден клас ресторант за риба и скариди + джус някъде около 100000-120000 реали, за пилешко, свинско -60000-70000 реала.

Има и доста по евтини места, в които наси горенг и бира ще излязат евтино.

За масаж в повечето салони 70000-80000 реали. В салоните работещи с хотели около 120000 реала.

За плаж хотелите в Нуса Дуа и Санур, но ако шнорхелинга е основното мисля, че е хубаво да изкарате няколко дни по близо до Амед.

Трансферите аз уредих през хотела и гида/шофьора, който ме развеждаше. В трансфера на връщане бях включила и разглеждане на храмове та влязох в цена от 30$.

Ако имате време и за Сингапур и Куала Лумпур може да ги включите, но за Бали според мен е необходима седмица.

И аз съветвам да прочетете темата на Линд, която дава инфо за островите. Там не съм била.

Цените, които посочих са от 2016 г., но с оглед проблемите с вулкана и по-малкия брой туристи едва ли са се вдигнали.

 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

Благодаря ви много за отговорите. Запазих по 2 дни в Сингапур и Куала Лумпур като ми остават 6 пълни дни 8 нощувки за Бали. На база на всичко прочетено и пътеписа на Линд мисля да направя 3 нощувки в Убуд ( 2 пълни дни) и останалото време да прекараме в някой курорт с плаж от където да ходим на дневни екскурзии - шнорхелинг например.  Моля за вашите съвети къде да резервирам, т.к гледайки снимки в инстаграм и интернет почти не видях плаж с хубава синя вода като в Тайланд например, което малко ще разочарова цялото семейство ,но здраве да е.  Тъй като не разполагаме с голям бюджет ( решихме да запазим Марина бей в Сингапур ) ще трябва малко да компенсираме с нощувките в Бали. Моля ви да ми препоръчате не много скъпо място с хубав плаж за да потърся хотели в района.  Само Сонур и Нуса Дуа ли са с хубави плажове?  В Убуд има ли значение къде ще е хотела ни или просто да харесам някой хубав хотел с висок рейтинг и басейн? 

Благодаря предварително!

 

Връзка към мнение
преди 11 минути , Jorro каза:

Здравейте,

Благодаря ви много за отговорите. Запазих по 2 дни в Сингапур и Куала Лумпур като ми остават 6 пълни дни 8 нощувки за Бали. На база на всичко прочетено и пътеписа на Линд мисля да направя 3 нощувки в Убуд ( 2 пълни дни) и останалото време да прекараме в някой курорт с плаж от където да ходим на дневни екскурзии - шнорхелинг например.  Моля за вашите съвети къде да резервирам, т.к гледайки снимки в инстаграм и интернет почти не видях плаж с хубава синя вода като в Тайланд например, което малко ще разочарова цялото семейство ,но здраве да е.  Тъй като не разполагаме с голям бюджет ( решихме да запазим Марина бей в Сингапур ) ще трябва малко да компенсираме с нощувките в Бали. Моля ви да ми препоръчате не много скъпо място с хубав плаж за да потърся хотели в района.  Само Сонур и Нуса Дуа ли са с хубави плажове?  В Убуд има ли значение къде ще е хотела ни или просто да харесам някой хубав хотел с висок рейтинг и басейн? 

Благодаря предварително!

 

Аз не видях вода и плажове като в Тайланд. На снимки може и да видиш, но на място не. От Санур има лодки до Нуса Лембонган и Пенида. Ние не стигнахме в това пътуване до тях, така че още имам оптимистични очаквания от морето, но може и да бъркам.

За Убуд не знам какво значение има мястото - нашият хотел беше далеч, но имаше безплатен трансфер. А ако вземете и шофьор... Аз не съм написала името в дневника си - B Saya Villas. Имам и една тема "как да изберем вила в Убуд", раздвижи я и може да получиш още отговори.  За курортите също има отделна тема, трябва да се побутне, за да я видят още магеланци. 

Връзка към мнение
19 minutes ago, Lindt said:

Аз не видях вода и плажове като в Тайланд. На снимки може и да видиш, но на място не. От Санур има лодки до Нуса Лембонган и Пенида. Ние не стигнахме в това пътуване до тях, така че още имам оптимистични очаквания от морето, но може и да бъркам.

За Убуд не знам какво значение има мястото - нашият хотел беше далеч, но имаше безплатен трансфер. А ако вземете и шофьор... Аз не съм написала името в дневника си - B Saya Villas. Имам и една тема "как да изберем вила в Убуд", раздвижи я и може да получиш още отговори.  За курортите също има отделна тема, трябва да се побутне, за да я видят още магеланци. 

Благодаря ти много за бързия отговор. Нуса Лембонган изглежда доста обещаващо, ще проверим. Спомняш ли си колко струват трансферите до там в посока или е някакъв тип тур? Ще разгледам темите, които ми посочи . Четейки пътеписа ти май ще се откажем от Ломбок, въпреки, че ми е много мерак да видя розовия плаж, въпреки, че и той сигурно е само на снимки такъв. 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Jorro каза:

Благодаря ти много за бързия отговор. Нуса Лембонган изглежда доста обещаващо, ще проверим. Спомняш ли си колко струват трансферите до там в посока или е някакъв тип тур? Ще разгледам темите, които ми посочи . Четейки пътеписа ти май ще се откажем от Ломбок, въпреки, че ми е много мерак да видя розовия плаж, въпреки, че и той сигурно е само на снимки такъв. 

Розовият плаж и на мен ми беше в целите, но дъждовете определено не ме стимулираха да остана да изследвам острова. Тъй като другите грозни гилита имаха чудесен шнорхелинг от брега, може да се направи нещо от типа полет до Ломбок, такси до хотела, уговаряне на обиколка на плажове за 1 или 2 дни, 1 тур с лодки до неизвестни джилита за шнорхелинг и обратно в Бали.

 

Обаче ревютата в трипадвайзер ми говорят, че не е толкова розова идеята : 

https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g2148152-d4010189-Reviews-Pink_Beach-Desa_Sekotong_Barat_Lombok_West_Nusa_Tenggara.html 

 

Позачетох се и си спомних защо Ломбок си заслужи абсолютен

 

Относно Нуса Лембонган има и фери, и дневни екскурзии, и трансфери. Ние не ходихме, но се виждаше от плажа на Санур и много ще се изненадам, ако е над 20 $

Връзка към мнение

Здравейте всички,

Преди два дни се върнах от Бали, изкарах страхотно там. Там се запознах с Ира и Ники и двете им дъщери Петя/ която я даваха по всички Бг канали и писаха вестниците за нея и дъщеря и Аурора, която се е родила когато е избухнал вулкана Агунг/ и малката им дъщеря Ивет. Оказа се че те живеят на Бали от 15 год., а Ира е от 26 год. в Индонезия. Всъщност разбрах че те са завели Мая и Косъо на Бали и те първо начално са живели във тях. Настанихме се в една от техните вили и те се държаха много мило с нас. Всъщност те имат 5 или 6 вили които дават под наем във Санур. Водиха ни при един местен лечител, и стана чудо. Лявата ръка не можех да си я вдигна повече от нивото на рамото и още на първият сеанс, аз я вдигнах докрай. Просто не вярвах какво се случва с мен, ходих на три сеанса и сега съм ОК. Повече от 5 год. сам ходила по лекари, рехабилитатори и нямаше ефект. Догодина пак се връщам на Бали.

Редактирано от Nikoleta
  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение
34 minutes ago, Lindt said:

Розовият плаж и на мен ми беше в целите, но дъждовете определено не ме стимулираха да остана да изследвам острова. Тъй като другите грозни гилита имаха чудесен шнорхелинг от брега, може да се направи нещо от типа полет до Ломбок, такси до хотела, уговаряне на обиколка на плажове за 1 или 2 дни, 1 тур с лодки до неизвестни джилита за шнорхелинг и обратно в Бали.

 

Обаче ревютата в трипадвайзер ми говорят, че не е толкова розова идеята : 

https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g2148152-d4010189-Reviews-Pink_Beach-Desa_Sekotong_Barat_Lombok_West_Nusa_Tenggara.html 

 

Позачетох се и си спомних защо Ломбок си заслужи абсолютен

 

Относно Нуса Лембонган има и фери, и дневни екскурзии, и трансфери. Ние не ходихме, но се виждаше от плажа на Санур и много ще се изненадам, ако е над 20 $

Благодаря много.  В момента разглеждам възможностите за спане в Лембонган,но може би по-скоро да ходим за през деня просто.  В Сонур как е плажа и цените в ресторантите? 

Връзка към мнение

В Санур, Ира и Ники ни водеха в ресторанти където цените са около 2 -3 usd за порция. Има и по скъпи ресторанти. пак там в Санур е и най известният в  Индонезия, Италиански ресторант - Масимо.

Плажът е добър със жълт пясък, без досаждащи търговци. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 hour ago, Nikoleta said:

В Санур, Ира и Ники ни водеха в ресторанти където цените са около 2 -3 usd за порция. Има и по скъпи ресторанти. пак там в Санур е и най известният в  Индонезия, Италиански ресторант - Масимо.

Плажът е добър със жълт пясък, без досаждащи търговци. 

Благодаря. А водата в Санур как е? Имаш ли снимки от плажа и водата? Ходихте ли на някакви екскурзии от там и на какви цени?

Връзка към мнение
преди 57 минути , Jorro каза:

Благодаря. А водата в Санур как е? Имаш ли снимки от плажа и водата? Ходихте ли на някакви екскурзии от там и на какви цени?

Въпреки че за мен е загуба на пари и време да приемеш Бали за плажна дестинация, ето малко снимки от някои от най-известните плажове: 

Pantai Padawa beach

DSC00979.JPG.953095ca06563508e6c5d52f7d7739bd.JPGDSC00986.JPG.3c61d05d5f4938e37ba9bc7e15533fe4.JPG

 

Padang-Padang или известния плаж от филма "Яж, моли се и обичай"

Като място и плаж на мен много ми хареса, но е пълно с хора, което е доста досадно.

 

DSC00994.JPG.b0faec20a577be5fb89cacbaefb818c9.JPGDSC00998.JPG.8a6b29eec79da1fb0605ca1f41bfc078.JPG

 

И един плаж в югоизточната част на острова White sands beach или Virgin Beach

На мен този плаж като чели най-много ми хареса. В тази част на Бали има и места за шнорхелинг. Там наблизо е и Blue Laguna Beach.

 

DSC01224.JPG.58204e56d128f457e274227cdff84c7b.JPGDSC01239.JPG.01d50e5fc67924321629a9a1fa02715e.JPG

Редактирано от mililia
  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Jorro каза:

Благодаря. А водата в Санур как е? Имаш ли снимки от плажа и водата? Ходихте ли на някакви екскурзии от там и на какви цени?

Плажът пред Puri Santrain и Griya Santraian . По спомен хотелите са еди до друг в Санур.

IMG_3406.JPG

IMG_3409.JPG

IMG_3465.JPG

IMG_3405.JPG

За мен Нуса Дуа е мястото.

 

P1310621.JPG

P1310678.JPG

И една от плажа на сърфистите пред Pullman Bali Legian Nirwana

IMG_3316.JPG

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Здравейте!

извинявам се, че така нахълтвам в темата, но да попитам има ли магеланци, ходили в Бали с бебе?

много ни се ходи и обмисляме дали и как да го направим, но не знам колко е подходящо? Малкият ще е на годинка края на лятото, за тогава си мисля, но хем ме е страх, хем ми се ходи. Ще се радвам, ако някого сподели мнението си:)

Връзка към мнение

Не съм ходила с бебе, но ми направи впечатление, че в хотела ни в Санур имаше доста малки дечица, даже непроходило бяло човече. От България обаче си е бая далече и не знам как би понесло 17-20 часа път с висене по летищата. 

Редактирано от lyusi
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На бебето му е все едно дали е на път 15-20 часа или си е вкъщи. Въпроса е родителите да издържат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Позволявам си да се включа и аз в темата за Бали. Окончателно решено: 07,05 София-Доха-Денпасар. 8 нощувки в  Sol Beach house Benoa. 17.05 Денпасар-Доха-София. Трансферът летище-хотел-летище е уреден и предплатен. В момента работя по темата за екскурзиите на място. Но имам достатъчно време да попрочета написаното от магеланци и най-вече се съобразя с разказите на дъщеря ми и зетя, които миналата година бяха там. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
ХаджиДимитър

Заминавам за Бали на 3 април, поради ниския бюджет, ще търся хостели на място...някой знае ли , дали може да се намери евтин хотел или хостел, без предварителна резервация ?

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.