Прескочи до съдържание

остров Сокотра


matanasov

Препоръчани мнения

На дюните и 2 дена няма да ми стигнат голяма красота. Този тур е много добър, но по-дългичък. 

http://www.socotra.ru/index.php?id=1035 Обаче като гледам местата си струват. Всъщност целия остров е като рай.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На дюните и 2 дена няма да ми стигнат голяма красота. Този тур е много добър, но по-дългичък. 

http://www.socotra.ru/index.php?id=1035 Обаче като гледам местата си струват. Всъщност целия остров е като рай.

И аз като го разгледах, 7 дни ми се видяха малко за острова.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

С такива диви места трябва да се бърза! Видяла съм го с очите си как един див плаж, до който се стигаше  след 2 часа ходене през чукарите или по море, за по-малко от 10 години се превърна в туристическа атракция ала Пи Пи Айлънд.  

 

Всеки път като отидем там, ми се плаче!

И аз това си мисля....и разправям на такива които се чудят с какъв акъл тръгвам на такова място :)

Връзка към коментар

По мое скромно мнение група може да се сформира по една много очевидна причина - няма голям избор, да не кажа почти никакъв, което означава, че никой няма да има възможност за мрънкане.

Това важи за Сокотра, а Сана лично мен не ме вълнува, бройте ме само за острова.

Когато някой за първи път види "дантелените къщи" на старата Сана или така наречените кирпичини небостъргачи....Сам преценява че това никъде го няма по другия свят и затова е в ЮНЕСКО.Не подценявай Сана като място....Аз лично бих се качил на някой покрив за изгрева над старата част...или при залез:) А колкото до организацията,в Сана може и като свободни електрони:)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз това си мисля....и разправям на такива които се чудят с какъв акъл тръгвам на такова място :)

Аз вече на никой нищо не разправям.

 

Когато някой за първи път види "дантелените къщи" на старата Сана или така наречените кирпичини небостъргачи....Сам преценява че това никъде го няма по другия свят и затова е в ЮНЕСКО.Не подценявай Сана като място....Аз лично бих се качил на някой покрив за изгрева над старата част...или при залез :) А колкото до организацията,в Сана може и като свободни електрони :)

Ох, да не видя само някой "дантелен" Калашников, че по този въпрос ЮНЕСКО нямат мнение! :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От всичко написано досега , съм малко скептично настроен за създаването на група. Твърде самостоятелни и индивидуални сме, всеки има свое мнение и мисля, че надали ще направи компромиси. Всъщност идеята за някаква група е да ни излезе по-евтино. След като разгледахме доста сайтове, се вижда колко хубаво и интересно е на Сокотра. Но все пак самолетните билети до там са много скъпи (повече дори от Австралия и Южна Америка.)

Това ме води на мисълта, че трябва да се оползотвори времето по-рационално. Тоест като плащаме да видим повече неща и за по-дълго време - да си оправдаем скъпия билет.

Ето как аз виждам нещата - 9-10 дни на Сокотра по изготвена от нас програма и наемане на джип на место в столицата на острова. Оттук произтича мисълта, че са достатъчни 4 човека, но с еднакви интереси за един джип. Може да има втори с хора с други интереси. С една дума различни групички по 4 човека, които да си организират нещата и времето. После задължителен за мен (и моята група) 3-4 дневен трек в планината Хараз (обект на ЮНЕСКО)и 1 ден в Сана. Или всичко 2 седмици. По-малко за мен е финансово необосновано. Повтарям, че излагам моята гледна точка. И който е съгласен с подобна програма - ще правим нашата четворка. За Сокотра да спомена, че програмата си я изготвяме ние и после на место се спазва, освен ако

единодушно не решим друго според местната обстановка.

Иначе са самолетните билети до Сана, ще дебнем всички заедно. Времето - втората половина на януари

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз като го разгледах, 7 дни ми се видяха малко за острова.

Аз бях  решил за себе си да е 10 дни или 10 нощувки.Имах предвид ,че трябва да се вързва с полетите...Искам пак да ме разберете,че към днешна дата опцията с Йемениа еър е или 7 дни или 14 защото летят само в понеделник от Сана.Със Felix наистина има варианти имат повече полетии това разписание и цената е твърда за посока.Възможно е и комбинация....летим в едната посока с едните,връщаме се с другите.Всичко е сметки и нагаждане,има и време за това.Ако почнем да разсъждаваме като група...Винаги ще има различия и колкото по голяма,толкова по трудна сихронизация..Един иска да снима,друг иска да се гмурка,трети да скита с водача...Затова искам да знам всеки какво му се иска и какво е склонен да допусне или да не допусне.Честно ви споделям...понякога се чувствам най добре сам...но ако компанията е като мен...е много по добре.Плюс това ,това място е много по различно от всичко на което сте били,дори в страни със сходна култура и език....тук нещата са доста повече Адвенчър...но не и Сървайвър :)Изчетол съм и руските форуми и предложения.,...има доста раздути като време места на които се остава.Да...на острова лично на мен и месец не би ми стигнал особенно в януарска България Аз да съм там...но мисля и за бюджета и за времето си,защото работя зависимо от работодател...зависим съм и от други неща.Все пак това е началото на годината...а ще се налага да почивам и през Българското лято,имам дете което очаква това.Хич не ми се ще да "удумкам"доста и като време и като средства.Така че най лесно е да се види един трекинг за 7 дни...и да се омножии по 2...с по две нощувки там където има по принцип по 1.Аз лично обещавам да ви напиша в скоро време няколко варианта за примерни маршрути.Ще търся оптимално повече места...и достатъчно време...плюс това се ходи един път на такова място...или не се знае кога ще се повтори в бъдеще:) Така че щом съм си сложил таралеж в гащите да споделя желаниието и мечтата си на такова място,ще се наложи и да приема спътници.Аз съм отворен човек и отговорен,към всичко ново,нагаждам се и допускам дипломатично всичко което би било по добрия вариант за всички...а не само за мен.Ако исках да съм сам...щях да ви чета и да си черпя инфо,Казвам ,че за себе си съм решил даже и до ориентировачна дата...и то сам.Ако е писано да сме повече,не мисля с настройка за "ами каква стана тя" а казвам-супер!!!Пък колкото дойдат.Оптималния вариант наистина е за един джип....4...но ако са 8 или 12...или около тази бройка,ще се нагодим към това.Пак искам да апелирам...мислете за Сокотра като първо място от началото...Сана да е само прекачване на летището...а навръщне да отделим време за Сана ,околностите или Йемен като цяло! Това тук което "правим" е като един пъзел...Мога и сам да си го наредя,но ще е хубаво всички да участвате,да помагате...с инфо,идеи,насоки...дори една информация да е неточна или неактуална..все пак е,други ще коригират или ще споделят.Все пак ще сме бг група,надявам се!

И последното което разрових....

За мен много важен е транспортирането...и цената..От там може да се "изкопчи" някой лев.Бях ви споделил ,че приблизително 1200/1300 лева би излезнало от София пътуване със Тюркиш и то ако се "хване" промоцията обикновено появяваща се края на ноември в смисъл София-Истанбул-Сана и после Сана -Сокотра,Сметното количественно, София -Истанбул-Сана -двоен с фиксирани дати излизаше 349 Евро и Сана -Сокотра-Сана- 426 $(213 на посока),което по днешен курс е 1295 лв.Какво ще е след година не знам с точност защото много зависи от цената на петрола...и от курса на долара,но не вярвам да е кой знае каква разликата.Другия вариант...Спестяваме си 8 часовия престой в Стамбул....от полета от София и смятаме полет Истанбул- Сана и обратно НО..на Роял Джорданиан.Колкото и да е студено времето на Балканите,придвижвнето до Истанбул не би следвало да е проблем,цената която снощи получих при зададени дати произволно все едно заминаваме на 26 януари..и се прибираме на 5 февруари излезе 673 лева през trip.bg и търсене със skyscanner.net иначе през сайта на компанията е 1064 TLR(486 ист-сана и 578 сана-ист) което по курса на лирата днес излиза към 697  лева плюс 426 $ Сана -Сокотра,пак излиза варианта около и малко над 1300 лева.Ще споделя и още един вариант който има повече условности....защото е свързан чрез преминаване през ОАЕ-Дубай което за момента е с визи и не е изгодно.Но има индикации че към 1 юни 2014 ОАЕ и ЕС ще преминат към безвизов вариант за граждани на емирствата и рецепрочно те ги отменят за граждани на ЕС.Казвам граждани на ЕС а не Шенген,защото това е правило към ЕС а не към зоната в която не само ние...но и румънци и британци НЕ попадат,Така,че сигурно е че ако се гласува ще сме БЕЗ визи за ОАЕ,което е не малка сума и главоболия в бюджета на всеки пътуващ.Но какво толкова ме касае Дубай.От София до Дубай вече летят Wizz...средата на ноември имаха оферти за януари...м/у 135 и 165 лева за ДВУПОСОЧЕН билет с таксите.После стана много висока цената и сега е от 150 до 300 лева само в едната посока.Идеята ми е,че при ниска цена на двупосочен билет София-Дубай има възможност която е от Дубай-Сана на Fly dubai и на Gulf ....Летят почти всеки ден,дори при несъотвествие във връзките в рамките на деня...една нощувка не би била толкова в тежест ако има разлика спрямо първите 2 варианта.Но примерно Уиз летят вторник,четвъртък и събота до Дубай,кацат в 19:55 мисля.,полетите за Сана от Дубай са в 17:00,опцията е на другия ден връзка,налага се нощувка,билета двоен излиза 380 Лева а само посоката Дубай - Сана -427 АЕD или 167 лв)Връщането излиза по скъпо,но и по принцип аз си спомням че при Уиз...връщането към София от Дубай беше по евтино ,така че опцията като крайна цена по посоки би била еднаква.Общата калкулация в този вариант е по ниска от Турските авиолинии или Йорданските,но тук неудобството е че са нискотарифни компании,по малкото количество безплатен багаж и липсата на по добри връзки спрямо предните 2 варианта.Имайте предвид че Турски авиолинии е директен Истанбул-Сана,но София -Истанбул има 8 часа престой на отиване и 10 навръщане в Стамбула.Което има предимства.Ако някой попита каква е цената на Турски авиолинии само Истанбул-Сана...убийте ме,не мога да разбера логиката им...но е по висока от цената за полета от София.Иначе ако бе по евтина бих се замислил ,но за тези които са от София е по удобно да платят едно по малко и друго че си ги докарва до вкъщи.Относно Роял Джорданиан...там полета е с прекачане в Аман.Визите по принцип ги има за нас,но могат да се ударят на летището ако има нужда от транзитна.Защото в една посока престоя е 4 часа...в другата 6...така,че някой може да иска да се разтъпче за това време в Аман :)Това са опциите за момента.Умишленно НЕ споменавам йемеската авиокомпания или египетската...цените им са по високи за полети до Истанбул или на Йемения към Дубай.За вътрешните полети...на пръв поглед от сайта им излиза по ниска цена от на Felix....в търсачките излиза по скъпо двойно от сайта им.Подробността била че те имали цени за йеменски граждани...и затова излизат по скъпи в търсачките,предполага се че е за чужденци.Но примерно за Сокотра излиза от Сана около 404 лева а с феликс вече споменах около 611 лв(426 $).Иначе през търсачката цената излиза на Йемения 893 лева което е двойно над цената в сайта им.Има възможност за купуване онлайн и с карта...необходима е някаква регистрация,има мейл за контакти,може да се питат подробности...групови цени и прочие.С риск да ви отегча с инфото за транспорта по въздуха и цените само добавям неща които съм ги писал и преди но обобщавам....От ОАЕ до Сокотра има опция.Но не от Дубай а от Шаржа.Шаржа е почти слята със Дубай,но си има свое летище.От там Феликс летят до Мукала,град през който минават всички полети от Сана и Аден за Сокотра.на Мукала има връзка в този ден за Сокотра с 2 часа престой.Феликс имат цена до Сокотра от Шаржа.Твърда към този момент.Която е 338 $ в посока Шаржа-Сокотра и 401 $ от Сокотра към Шаржа.Събрана тази опция от 739 $(около 1060 лв) към един полет за около 170 лева(при промоция) София -Дубай на Уиз дава обща цена около 1230 лева.Дори да се ползва варианта в една посока...Също не е за изпускане като вариант!Опцията на Йемениа -Дубай- Сана-Сокотра дава от сайта им 1340 АЕD с таксите което е към 523 лева,но ако това е цената за йеменци и е двойно по висока за чужденци,отпада като по евтин вариант.Още повече че връзката е в 2 дни...полета е 21:05 от Дубай,каца в Сана в 22:55 и на другия ден е в 07:00 сутринта Сана -Сокотра и това е опция само в неделя/понеделник...а пък вече споменах че полетите до Дубай на Уиз са в събота...така ,че стават 2 нощувки..или 1 в Дубай и 1 в Сана..или 2 в Сана..и изобщо става 9 дена...8 часа.Описвам ви всичко това с което съм се ровил бая време  имам като инфо.Имайте напредвид че търся най ниска цена но и най оптимален вариант като път,връзки...мотане...Хич не ми се иска за 100 лева по малко да се мотам повече от колкото по добрите условия и комуникации.Но грубо казано пътя до Сокотра и обратно би излезла в диапазона който съм ви описал подробно към момента на яннуари 2014!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз вече на никой нищо не разправям.

 

Ох, да не видя само някой "дантелен" Калашников, че по този въпрос ЮНЕСКО нямат мнение! :)

Е ти пък...наличието на оръжие е сигурност някъде.По принцип в Йемен имат добро отношение към Неамериканци...особенно руснаци и българи.Пък и с питане се отварят врати.Апропо...по неспокойно е да се мисли в посока извън Сана...те там вече си е опасно в момента и няма изгледи да се пооправи!

Няма как да не разправям на най близките си...Като оставяш някой тук,трябва да му обясниш къде хукваш :)

Връзка към коментар

Оги, съглсна съм с теб. Билетите са скъпи, а мястото уникално, иска ми се да имам поне 10 дена на острова. Като се замисля друго подобно май не съм виждала. За трек в Хараз съм навита, за Сана също. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Оги, съглсна съм с теб. Билетите са скъпи, а мястото уникално, иска ми се да имам поне 10 дена на острова. Като се замисля друго подобно май не съм виждала. За трек в Хараз съм навита, за Сана също.

И аз така мисля. Хубаво е да имаме повечко дни. А Хараз и на 50-60 км от Сана и е безопасно и много туристическо място и няма смисъл да се плашим един друг.

Ето малко снимки от там

Връзка към коментар

Когато смятаме цената задължително там, където има допълнителни разходи трябва да се включват. Имам предвид визи, трансфер до и от летището, нощувки, багаж при нискобюджетна компания. Често това променя съотношението по-скъпо и по-евтино, но вие си го знаете. Да се лети с нискотарифна, когато се гони друг полет след това също си е за обмисляне, защото едно забавяне, изпуснат самолет и програмата се променя. Та аз лично, ако е за 50-100 $ повече бих избрала по-сигурния вариант на директен полет с надеждна авиокомпания и да си спестя загубата на време в нощувки извън основната дестинация, защото загубените дни за мен също са ценни. Също като Ботко и ние разтягаме отпуските максимално.

 

 

И аз така мисля. Хубаво е да имаме повечко дни. А Хараз и на 50-60 км от Сана и е безопасно и много туристическо място и няма смисъл да се плашим един друг.
Ето малко снимки от там
 

 

Много ми харесва, няма тълпи, различно е, пустинно. Имам голяма слабост към пустини и всичко що напомня такива.  :)  Онези бели дюни с туфичките храстчета на Сокотра си плачат за мнооооооого снимане. А сендбординга е голям кеф. Накрая плюеш и вадиш пясък с шепи от всички джобове, но е забавно.  :lol:

Връзка към коментар

Цяла година има, но като ще е да се върши нещо, можем да изчакаме тези другари:

 

http://forum.awd.ru/viewtopic.php?f=98&t=207943

 

да се завърнат живи и здрави в началото на март. Ще имат актуална информация, а и до момента са свършили страшна работа.

 

Прочетох темата веднъж, малко да отлежи и ще я почвам отначало, в детайли.

 

И тази тема, която се развива паралелно с горната, е тяхна:

http://forum.awd.ru/viewtopic.php?f=726&t=207979

 

За самолетните билети, ето, какво казва един от форумците: " (например, такие же авиабилеты, которые я купил до Саны в начале сентября, стоят сейчас (31-10-2013) на 70% больше).
 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Цяла година има, но като ще е да се върши нещо, можем да изчакаме тези другари:

 

http://forum.awd.ru/viewtopic.php?f=98&t=207943

 

да се завърнат живи и здрави в началото на март. Ще имат актуална информация, а и до момента са свършили страшна работа.

 

Прочетох темата веднъж, малко да отлежи и ще я почвам отначало, в детайли.

 

И тази тема, която се развива паралелно с горната, е тяхна:

http://forum.awd.ru/viewtopic.php?f=726&t=207979

 

За самолетните билети, ето, какво казва един от форумците: " (например, такие же авиабилеты, которые я купил до Саны в начале сентября, стоят сейчас (31-10-2013) на 70% больше).

 

На първите другари за близо 14 дни им искат над 1500$...това е над 120$ на ден??? Билетите са с цените на Феликс еър и е точно.По принцип агенции базирани на континента,особенно с местонахождение в Сана взимат по скъпо.

А за самолетните билети не знам къде са гледали но аз гледам от август и повече от 10/15 % нагоре не е ...цените на Феликс...на йеменската авиокомпания са си същите.Колкото до цената за ден на сокотра със всичко включено ,мисля че нормалното е около 50 до 60$ на човек на ден,но всичко е до пазарлък....някой нации не умеят това а арабите най го умеят :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

( we recommend you to book your tickets with Yemenia online at www.yemenia.com as it will be cheaper, but if you face any obstacle, then we can book them for you from here)

 

Не знам кое е по евтиното ,но ако цената на сайта им е платима и от чужденци с карта на тази цена която са посочили...60656 йеменски реала са около 404 лева...което е много по малко от 426$ на Felix.

Връзка към коментар

Ето една примерна 7-дневна програма на йеменските тур-агенции:

 

Day 1: Arrival on Socotra
We will pick you up at the airport and transport you to a Adeeb eco-lodge in Hadibo. After you refresh yourself we will take you for a trip to Ayhaft Canyon National Park. In the canyon (wadi), you will enjoy large fresh waterpools where you can swim or soak. All around you, there will be Tamarind trees, Cucumber trees and a wide variety of birds such as Socotra Sparrow, Socotra Sunbird and both Socotra and Somali Starlings. In fact, Ayhaft is considered as a natural nursery due to its large abundance of endemic trees, plants and birds.
In the afternoon, we will visit Delisha beach with pristine white sands full of crabs. You will relax while swimming both in the sea and in a freshwater lagoon. If you are full of energy you can climb a huge sand dune overseeing the beach. There is also a possibility of watching a fabulous sunset from Delisha.
Dinner and night in Adeeb eco-lodge.

Day 2: Qalansyia / Detwah Bay / Shua'ab area
Today we will drive to the western part of the island where a little fishermen’s town of Qalansyia is located. It consists of traditional Socotri houses, narrow alleyways and a long beach full of fishing boats ready to set off for today’s catch or to take you to Shu’ab beach.
We will continue to neighboring Detwah lagoon which is a marine protected area renowned for its magic landscape. You will be charmed by a white sandy tongue surrounded by turquoise waters of the bay. This surely is one of the best views on the island. You can jump in the shallow sea there and enjoy the paradise. Only be careful with sting rays that can be seen in the lagoon. There is also an array of sea birds to be seen in the lagoon.
Dinner and night in Detwah Campsite.

Day 3: Golden sands of Shua'ab
After breakfast in Detwah, we will go for a boat trip to Shu’ab. We will surely meet some Spinner Dolphins along the way with cormorants flying over our heads. Once at Shu’ab, we can have a look at a mangrove area. We will have a lunch on the long and clean Shu’ab beach. In the afternoon, feel free to swim and enjoy this pristine place. In late afternoon, we will take a boat ride back to Qalansyia. Line fishing is possible from the boat if you want to catch your today’s dinner.
Dinner and night in Detwah Campsite.


Day 4: Dixam plateau / the South, Amek sandy beach, Dagub Cave
After breakfast, we will make our way by 4x4 vehicle to Dixam plateau and Shebahon viewpoint. This area is renowned for dragon blood trees, the resin of which is collected, used and traded by the people of Socotra. The area is also home to the endemic and rare Socotra Bunting (estimated at 1,000 pairs). The Shebahon viewpoint gives a fabulous vista overlooking Daerhu canyon (wadi) where we will see unusual yet beautiful rock formations. We will then make our way down to the wadi for lunch and an easy walk and maybe also a swim in a freshwater pool with a natural slide.
After lunch we will head to the south of the island, with visits to villages along the way. Our first destination is Amak beach where we can swim in the clear waters of the Indian Ocean. We will visit Dagub cave overlooking the southern coast. We will then witness the colossal sand dunes of Hayf and Zahek which have been pushed up against the mountainside by the seasonal winds of Socotra. If you are still fit, you can climb the dunes for a view that is truly worth the effort.
Dinner and night in Ameq campsite.

Day 5: Homhil Protected Area/ stopover at Qaria Lagoon
Our today’s destination is Homhil, a protected area with fabulous sceneries that give you a kind of prehistoric feeling. We will stop at Qaria lagoon en-route. It is the largest lagoon on the island and we will hopefully see flamingos, herons and greenshanks.
The trek to Homhil starts at the bottom of a spectacular ravine on the sea level. The trek is of medium difficulty and won’t take more than 1,5 hours. You will have enough strength to enjoy the view back towards the sea where we have started ascending.
Once at Homhil, we can choose from a selection of walking trails. You will be astonished by the prehistoric atmosphere of the landscape rich with dragon blood trees and bottle trees. You will be addressed by local children who sell dragon blood raisin and frankincense. One of the trails leads to a viewpoint with a natural pool with almost freezing green and blue water.
Dinner and night in Homhil campsite.

Day 6: Arher freshwater creek and beach
After breakfast we will trek to the North-East of the island and will have our lunch in a small cave. The rest of the day we will spend in Arher where a fresh creak coming out from a granite massive is meeting salty sea water on the beach. You can relax on green grass around the creak, swim in the sea or if you feel fit you can climb a huge sand dune to get a fantastic view over this charming spot.
Dinner and night in Rosh Campsite.

Day 7: Hoq Cave / Dihamari
This morning, we will make an early start to drive to the base of Hoq cave in Terbak village. Before the sunshine gets too hot, we will walk up to the entrance of the Cave. It is more than 3 km long with a water pool at the end and holds a wealth of Socotri history. Inside, you will see ancient stalactites, stalagmites and crystallic formations. Ancient writings on the cave walls and also what appears to be a picture of an old trading ship have been preserved over the ages by a calcite glaze. There is also evidence to suggest that the cave was once used for ritual purposes by the presence of mysterious ‘alters’.
In the afternoon, we will drive to nearby Dihamri marine protected area. It boasts with one of the richest coral reefs on the archipelago. You can relax on the beach in palm leaf huts and swim and snorkel in Dihamri Bay. Snorkeling gear can be hired there. Marine species you will see underwater include: Parrotfish, Moray eel, Rays, Sea urchins, if you are lucky you will meet turtles. Divers can also use the services of Dihamri Diving center and go for a dive in Dihamri or another of superb diving spots of Socotra.
Dinner and night in Dehamri campsite.

Day 8: Departure from Socotra
After an early breakfast, we will drive you to the Socotra airport. You can visit a souvenir shop there while waiting for a short flight to the mainland.
The price for the above itinerary is $600 per person for a group of two and more.
Services included :
- hotel accommodation
-camping gear
- 4x4 vehicle
- English speaking, well trained and experienced local guide
- food, cooking equipments, cook and a sufficient supply of water.
- protected areas fees and all fees.
- a boat ride to Shu’ab
- some local guides at specific places

Services not included:
- air tickets (international & domestic)
- personal insurance
- guide’s and driver’s tips

 

 

На ден излиза около 85 $ на човек при група от двама или повече.

 

Botko, мислиш ли, че може още да се сваля цената?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

http://www.socotra-friends.com/info/services.html

 

Това е агенцията, базирана на остров Сокотра, която дава най-добри цени за трек из острова - при добър пазарлък около 50-60$ на ден. От техните програми,можем да сглобим най-интересното за нас. Например 10 дни - 550 $. И обиколка из Йемен = 5 дни - 250 $ с всичко включено. Общо 800 $ + 1300 лева самолета

Връзка към коментар

Това е програмата за вътрешността на страната - обектите са безопасни и се намират на около 100 км от Сана

и е всичко най-добро, което може да се види на този етап, Първата програма е по-добрата, като към нея трябва да прибавим още 1 ден от втората програма и стават всичко 5 дни заедно със Сана.Който има интерес да ги разгледа подробно...

 

Он прислал 2 программы:

 

Jabal Haraz – Jabal Bura - Sanaa

Day 1: Arrival in Sanaa airport then to Arabia Felix Hotel, in the afternoon visit Old

Sanaa city, Old Market ( Suq Al-Milh) Bab Al-Yemen Gate.

sleep in Arabia Felix Hotel.

 

Day2: Sanaa – drive to visit Wadi Daar ( Rock Palace) then drive to visit Thula

Hababa, Shibam, Kawkaban then drive via Bani Matar to Manakha, sleep in

Manakha Local Hotel ( in the evening Yemeni Traditional Music Party)

this day start early morning at 7:30 AM.

 

Day 3: Manakha drive to visit Jabal Shugruf ( most beautiful village Jabal Haraz ) then

drive to visit Al-Hutaib,then drive to visit Al-Hajjara village, also see more villages of Haraz villages, then to Jabal Bura . Jabal Bura is Protcted Area. Sleep is camping.

 

Day 4: Jabal Bura – drive up from camping place to the top center of Jabal Bura,

then start very beautiful trekking from the other side of Jabal Bura, trekking down

see nice villages of Bura to the valley ( 5 hours trekking ) then drive back to Sanaa.

To Old Sanaa, sleep in Arabia Felix Hotel.

 

The price is 215$ per person

 

 

Services:

1. All airports transports arrival and departure in Sanaa airport.

2. Car rentals Toyota Land Cruiser, Gasoline, driver. 3days tour

3. Accommodation in Arabia Felix Hotel, Manakha Local Hotel

1 Double room, 2 single rooms.

4. Trekking Guide in Jabal Bura. Fees for Bura Protected Area.

The hotel in Arabia Felix is including breakfast.

The hotel in Manakha is including breakfast and dinner.

Equipment for Camping in Jabal Bura is free of charge.

 

и вторая

 

Day 1: Arrival in Sanaa airport then to Arabia Felix Hotel, in the afternoon visit Old

Sanaa city, Old Market ( Suq Al-Milh) Bab Al-Yemen Gate.

sleep in Arabia Felix Hotel.

 

Day 2: Sanaa – drive to visit Wadi Daar ( Rock Palace) then drive to visit Thula

Hababa, Shibam, Kawkaban then drive to Wadi Al-Ahjur, Al-Tawila, then drive to

Al-Mahweet. sleep in Al-Mahweet Hotel

 

Day 3:Al-Mahweet – drive to Al-Mahweet Mountain Park then drive down to Wadi Sara,

see nice villages in the way down, then drive up to Manakha ( Jabal Haraz ) drive to visit

Haraz villages Al-Hutaib and Al-Hajjara villages then to Manakha.

sleep at Manakha Local Hotel ( in the evening Yemeni Traditional Music Party)

 

Day 4: Manakha – drive up to Khahel village beautiful view of villages then start nice trekking

few hours via Jabal Haraz villages to Jabal Shugruf ( most beautiful village Jabal Haraz ) then

see villages and photos then drive back late afternoon to Sanaa.

To Old Sanaa, sleep in Arabia Felix Hotel.

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето една примерна 7-дневна програма на йеменските тур-агенции:

 

Day 1: Arrival on Socotra

We will pick you up at the airport and transport you to a Adeeb eco-lodge in Hadibo. After you refresh yourself we will take you for a trip to Ayhaft Canyon National Park. In the canyon (wadi), you will enjoy large fresh waterpools where you can swim or soak. All around you, there will be Tamarind trees, Cucumber trees and a wide variety of birds such as Socotra Sparrow, Socotra Sunbird and both Socotra and Somali Starlings. In fact, Ayhaft is considered as a natural nursery due to its large abundance of endemic trees, plants and birds.

In the afternoon, we will visit Delisha beach with pristine white sands full of crabs. You will relax while swimming both in the sea and in a freshwater lagoon. If you are full of energy you can climb a huge sand dune overseeing the beach. There is also a possibility of watching a fabulous sunset from Delisha.

Dinner and night in Adeeb eco-lodge.

 

Day 2: Qalansyia / Detwah Bay / Shua'ab area

Today we will drive to the western part of the island where a little fishermen’s town of Qalansyia is located. It consists of traditional Socotri houses, narrow alleyways and a long beach full of fishing boats ready to set off for today’s catch or to take you to Shu’ab beach.

We will continue to neighboring Detwah lagoon which is a marine protected area renowned for its magic landscape. You will be charmed by a white sandy tongue surrounded by turquoise waters of the bay. This surely is one of the best views on the island. You can jump in the shallow sea there and enjoy the paradise. Only be careful with sting rays that can be seen in the lagoon. There is also an array of sea birds to be seen in the lagoon.

Dinner and night in Detwah Campsite.

 

Day 3: Golden sands of Shua'ab

After breakfast in Detwah, we will go for a boat trip to Shu’ab. We will surely meet some Spinner Dolphins along the way with cormorants flying over our heads. Once at Shu’ab, we can have a look at a mangrove area. We will have a lunch on the long and clean Shu’ab beach. In the afternoon, feel free to swim and enjoy this pristine place. In late afternoon, we will take a boat ride back to Qalansyia. Line fishing is possible from the boat if you want to catch your today’s dinner.

Dinner and night in Detwah Campsite.

 

 

Day 4: Dixam plateau / the South, Amek sandy beach, Dagub Cave

After breakfast, we will make our way by 4x4 vehicle to Dixam plateau and Shebahon viewpoint. This area is renowned for dragon blood trees, the resin of which is collected, used and traded by the people of Socotra. The area is also home to the endemic and rare Socotra Bunting (estimated at 1,000 pairs). The Shebahon viewpoint gives a fabulous vista overlooking Daerhu canyon (wadi) where we will see unusual yet beautiful rock formations. We will then make our way down to the wadi for lunch and an easy walk and maybe also a swim in a freshwater pool with a natural slide.

After lunch we will head to the south of the island, with visits to villages along the way. Our first destination is Amak beach where we can swim in the clear waters of the Indian Ocean. We will visit Dagub cave overlooking the southern coast. We will then witness the colossal sand dunes of Hayf and Zahek which have been pushed up against the mountainside by the seasonal winds of Socotra. If you are still fit, you can climb the dunes for a view that is truly worth the effort.

Dinner and night in Ameq campsite.

 

Day 5: Homhil Protected Area/ stopover at Qaria Lagoon

Our today’s destination is Homhil, a protected area with fabulous sceneries that give you a kind of prehistoric feeling. We will stop at Qaria lagoon en-route. It is the largest lagoon on the island and we will hopefully see flamingos, herons and greenshanks.

The trek to Homhil starts at the bottom of a spectacular ravine on the sea level. The trek is of medium difficulty and won’t take more than 1,5 hours. You will have enough strength to enjoy the view back towards the sea where we have started ascending.

Once at Homhil, we can choose from a selection of walking trails. You will be astonished by the prehistoric atmosphere of the landscape rich with dragon blood trees and bottle trees. You will be addressed by local children who sell dragon blood raisin and frankincense. One of the trails leads to a viewpoint with a natural pool with almost freezing green and blue water.

Dinner and night in Homhil campsite.

 

Day 6: Arher freshwater creek and beach

After breakfast we will trek to the North-East of the island and will have our lunch in a small cave. The rest of the day we will spend in Arher where a fresh creak coming out from a granite massive is meeting salty sea water on the beach. You can relax on green grass around the creak, swim in the sea or if you feel fit you can climb a huge sand dune to get a fantastic view over this charming spot.

Dinner and night in Rosh Campsite.

 

Day 7: Hoq Cave / Dihamari

This morning, we will make an early start to drive to the base of Hoq cave in Terbak village. Before the sunshine gets too hot, we will walk up to the entrance of the Cave. It is more than 3 km long with a water pool at the end and holds a wealth of Socotri history. Inside, you will see ancient stalactites, stalagmites and crystallic formations. Ancient writings on the cave walls and also what appears to be a picture of an old trading ship have been preserved over the ages by a calcite glaze. There is also evidence to suggest that the cave was once used for ritual purposes by the presence of mysterious ‘alters’.

In the afternoon, we will drive to nearby Dihamri marine protected area. It boasts with one of the richest coral reefs on the archipelago. You can relax on the beach in palm leaf huts and swim and snorkel in Dihamri Bay. Snorkeling gear can be hired there. Marine species you will see underwater include: Parrotfish, Moray eel, Rays, Sea urchins, if you are lucky you will meet turtles. Divers can also use the services of Dihamri Diving center and go for a dive in Dihamri or another of superb diving spots of Socotra.

Dinner and night in Dehamri campsite.

 

Day 8: Departure from Socotra

After an early breakfast, we will drive you to the Socotra airport. You can visit a souvenir shop there while waiting for a short flight to the mainland.

The price for the above itinerary is $600 per person for a group of two and more.

Services included :

- hotel accommodation

-camping gear

- 4x4 vehicle

- English speaking, well trained and experienced local guide

- food, cooking equipments, cook and a sufficient supply of water.

- protected areas fees and all fees.

- a boat ride to Shu’ab

- some local guides at specific places

 

Services not included:

- air tickets (international & domestic)

- personal insurance

- guide’s and driver’s tips

 

 

На ден излиза около 85 $ на човек при група от двама или повече.

 

Botko, мислиш ли, че може още да се сваля цената?

Лично ти писах в началото че онази агенция която ме заблуди че за 580$ за 8 дни е със самолетния билет,после се оказа че е без него.И пак за 8 дни при 7 нощувки,една в хотел в Хадибу, цената излизаше под 85$.Според мен това е висока цена,за човек при тази цена на ден повечето предлагат така че е въпрос на избор.Ако обаче търсим по ниска цена(което ми се иска) мисля че около 50...60$ на ден на човек е добре и ще търсим такъв вариант.Има време,аз тии споменах че имам  мейл,пак споменат от някакъв руски форум на "хубавец" от който са доволни,водач,от Сокотра който може да организира и да ни води и не е задължитело да ползваме къмпингите които са споменати.Просто чета още и систематизирам,общо маршрутите са едни и същи на всички агенции с малки разлики,но цената търпи развитие.Бих искал да ти спомена че в предните коментари намекна за наемане на превоз и закупуване на храна и вода от Хадибу,от споделянето на една рускиня,че така са направили.Нека мине януари,искам да попрочета още...вкл.да прочета товарищи средата на  февруари/март каква са я "свършили" и какво са "получили" щото те пишат едни драми с визи...със самолетни билети....То когато са повече хора без агенции комуникацията и синхрона не е лесен.А иначе за маршрута,кйто си описал е напълно достатъчен като време и места.Но пак казвам...иска ми се да попитам 2 ма водачи на които имам мейли,единия има сайт,другия Фейсбук....Просто изчаквам руснаците да видя каква ще я свършат.Още повече виждам че ти си копнал програмите от техния форум,споделени като примерни.

Връзка към коментар

Това е програмата за вътрешността на страната - обектите са безопасни и се намират на около 100 км от Сана

и е всичко най-добро, което може да се види на този етап, Първата програма е по-добрата, като към нея трябва да прибавим още 1 ден от втората програма и стават всичко 5 дни заедно със Сана.Който има интерес да ги разгледа подробно...

 

Он прислал 2 программы:

 

Jabal Haraz – Jabal Bura - Sanaa

Day 1: Arrival in Sanaa airport then to Arabia Felix Hotel, in the afternoon visit Old

Sanaa city, Old Market ( Suq Al-Milh) Bab Al-Yemen Gate.

sleep in Arabia Felix Hotel.

 

Day2: Sanaa – drive to visit Wadi Daar ( Rock Palace) then drive to visit Thula

Hababa, Shibam, Kawkaban then drive via Bani Matar to Manakha, sleep in

Manakha Local Hotel ( in the evening Yemeni Traditional Music Party)

this day start early morning at 7:30 AM.

 

Day 3: Manakha drive to visit Jabal Shugruf ( most beautiful village Jabal Haraz ) then

drive to visit Al-Hutaib,then drive to visit Al-Hajjara village, also see more villages of Haraz villages, then to Jabal Bura . Jabal Bura is Protcted Area. Sleep is camping.

 

Day 4: Jabal Bura – drive up from camping place to the top center of Jabal Bura,

then start very beautiful trekking from the other side of Jabal Bura, trekking down

see nice villages of Bura to the valley ( 5 hours trekking ) then drive back to Sanaa.

To Old Sanaa, sleep in Arabia Felix Hotel.

 

The price is 215$ per person

 

 

Services:

1. All airports transports arrival and departure in Sanaa airport.

2. Car rentals Toyota Land Cruiser, Gasoline, driver. 3days tour

3. Accommodation in Arabia Felix Hotel, Manakha Local Hotel

1 Double room, 2 single rooms.

4. Trekking Guide in Jabal Bura. Fees for Bura Protected Area.

The hotel in Arabia Felix is including breakfast.

The hotel in Manakha is including breakfast and dinner.

Equipment for Camping in Jabal Bura is free of charge.

 

и вторая

 

Day 1: Arrival in Sanaa airport then to Arabia Felix Hotel, in the afternoon visit Old

Sanaa city, Old Market ( Suq Al-Milh) Bab Al-Yemen Gate.

sleep in Arabia Felix Hotel.

 

Day 2: Sanaa – drive to visit Wadi Daar ( Rock Palace) then drive to visit Thula

Hababa, Shibam, Kawkaban then drive to Wadi Al-Ahjur, Al-Tawila, then drive to

Al-Mahweet. sleep in Al-Mahweet Hotel

 

Day 3:Al-Mahweet – drive to Al-Mahweet Mountain Park then drive down to Wadi Sara,

see nice villages in the way down, then drive up to Manakha ( Jabal Haraz ) drive to visit

Haraz villages Al-Hutaib and Al-Hajjara villages then to Manakha.

sleep at Manakha Local Hotel ( in the evening Yemeni Traditional Music Party)

 

Day 4: Manakha – drive up to Khahel village beautiful view of villages then start nice trekking

few hours via Jabal Haraz villages to Jabal Shugruf ( most beautiful village Jabal Haraz ) then

see villages and photos then drive back late afternoon to Sanaa.

To Old Sanaa, sleep in Arabia Felix Hotel.

Само мнение...Абсолютно същото като варианти за Сана и около нея съм набелязал и аз.С тази разлика ,че се спрях на първия вариант и за мен и дните и местата ме удволетворяват напълно.Няма нужда от 5 ден ако и 4 те са на интересни места.Плюс това някъде във форума на руснаците,някой беше споменал че имат предложение за този вариант за 165$ при 4 човека.

Връзка към коментар

Да. вчера почти целия ден четох сагата от руския форум - цели 29 страници. и аз с интерес ще чакам развитието. Но основния ми извод до който стигнах (освен хубавите програми, които накрая избистриха), колко трудно е да се организират по този начин хората. След толкова работа , накрая някой казва 'отказвам се' (независимо по какви причини) и толкова труд рухва (имам в предвид цени, организация) и всичко започва наново.

Не знам. Трябва сериозни хора, които да се ангажират по някакъв начин.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

ruwenzogy

На първия вариант за Сана и околностите....гледам че най отдолу има написано 2 нощувка в Arabia Felix Hotel.Това е в края на тур-а.При положение че полетите от Сана за Истанбул бяха някъде след полунощ...мисля че към 2 часа..Значи на другия ден ще е свободен пак за Сана.Има вариант при прибирането към Сана просто да няма друга нощувка и да ни оставят на летището.А ако ще останем да преспим и целия ден на другия ден е свободен до полета вечерта...значи може Двореца на Имама-Wadi Daar ( Rock Palace) да се остави за този ден плюс Сана.Все пак е на 15

км от Сана,съвсем близо е..Дори и сами такси да си хванем 4 човека до там.То това е основната

забележителност в близост до Сана.

 А в първия ден да се намести в програмата Аl Tawilah която е на 25/30 км от Shiban-Kaukaban oт първия ден и си струва да се види!Или примерно ако първия ден се тръгне рано по описания маршрут просто да е по рано за да се включи и Аl Tawilah!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.