Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси - Куба


si111
rik4o
Съобщението е добавено от rik4o

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Куба. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли урагани в Куба?

- Какъв е обменния курс на CUC и CUP?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Заслужават ли си ол инклузивите във Варадеро?

- Къде е най-хубавото гмуркане?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

През 2011г. еврата бяха доста по на далавера, защото имаше някаква наказателна комисионна върху доларите. Сега със стоплянето на отношенията между Вашингтон и Хавана може да са се променили нещата. 

Връзка към мнение

Все още има комисионна и не се препоръчва смяна на щатски долари в Куба. Това поне показва моето проучване покрай предстоящото пътуване...

Връзка към мнение

През 2011г. еврата бяха доста по на далавера, защото имаше някаква наказателна комисионна върху доларите. Сега със стоплянето на отношенията между Вашингтон и Хавана може да са се променили нещата. 

А може и да не са отразени, по-добре в евро.

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
  • 6 месеца по-късно ...

До колко часа работи чейндж бюрото на летището в Хавана? Самолета каца 20.20, дали ще мога да обменя парички толкова късно (имайки предвид, че вероятно излизането ще трае два часа)? 

Връзка към мнение
преди 26 минути , luba_rizova каза:

До колко часа работи чейндж бюрото на летището в Хавана? Самолета каца 20.20, дали ще мога да обменя парички толкова късно (имайки предвид, че вероятно излизането ще трае два часа)? 

Не знам до колко часа работи, но е възможно и до по-късно да е.

Все пак е на летище.

Банките имаха работно време до рано - мисля 17 или 17,30, но Cadeka работят до по-късно, работят в събота и неделя.

 

В нета пише, че на летището бюрото/бюрата работят до 22,30ч., но не съм проверила лично.

 

Дано пишат и други, които са пристигали/тръгвали късно. :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

Знаете ли е как е положението в Куба след урагана Ирма? Видях, че има доста разрушения. Обмислям пътуване в близките месец и половина - два, дали ще са се възстановили или е по-добре да изчакам?

 

Поздрави.

Връзка към мнение
преди 2 часа, thumper каза:

Здравейте,

Знаете ли е как е положението в Куба след урагана Ирма? Видях, че има доста разрушения. Обмислям пътуване в близките месец и половина - два, дали ще са се възстановили или е по-добре да изчакам?

 

Поздрави.

Аз лично нямам информация от първа ръка, но съвсем скоро една магеланка( @AlexandraKo ) ще бъде там и се надявам да даде информация.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, някой има ли представа дали се изкупуват австралийски долари? Тъй като се чудя каква валута да взема канадски или австралийски долари. За канадският съм сигурна, че взимат. Но за австралийски не, а в BANCO CENTRAL DE CUBA присъства като курс. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, m_a_i_a каза:

Здравейте, някой има ли представа дали се изкупуват австралийски долари? Тъй като се чудя каква валута да взема канадски или австралийски долари. За канадският съм сигурна, че взимат. Но за австралийски не, а в BANCO CENTRAL DE CUBA присъства като курс. 

Аз бих предпочела канадски долари, особено ако ще се пътува из страната и се налага обмяна на пари извън банките, но мнението ми е изцяло теоретично.

Аз обменях само евро.

Връзка към мнение
преди 28 минути , Mary каза:

Аз бих предпочела канадски долари, особено ако ще се пътува из страната и се налага обмяна на пари извън банките, но мнението ми е изцяло теоретично.

Аз обменях само евро.

Благодаря!

Връзка към мнение
преди 3 часа, m_a_i_a каза:

А курса 1еurо- cuc и 1 CAD - CUC да знае някой?

Ето ти курса на централната банка на Куба (приемат и австралийски долари) - http://www.bc.gob.cu/English/exchange_rate.asp

 

А ето ти снимка на чейндж бюрото на летището на Варадеро:

 

IMG_1719.JPG.0d283a55257f213d8729c02c2ecab852.JPG

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
1 minute ago, r.atanasov said:

Вярно ли е, че Skype и Viber не работят в Куба ? 

За чат ако добре си спомням стават, но скоростта на нета е доста бавна за да може да проведеш нормален разговор. Това което коментирам е публичното платено Wifi в Хавана. 1 долар на час е нета. В хотелите често няма нет, но там където има не знам как е.

Връзка към мнение
преди 34 минути , r.atanasov каза:

Вярно ли е, че Skype и Viber не работят в Куба ? 

 

 Вярно е за Скайп Не работи . Вайбър не знам . Кубинците ползват други

Редактирано от ivooo
Връзка към мнение
преди 31 минути , r.atanasov каза:

Вярно ли е, че Skype и Viber не работят в Куба ? 

Viber ползвах аз и рядко можеше да се проведе нормален разговор, но имаше дни в които ставаше.

Писането беше без проблеми.

Редовно ползвахме нет в хотели(не сме отсядали в тях, а отивахме там да ползваме нет).

Връзка към мнение
На 1/13/2018 в 16:59, r.atanasov каза:

Вярно ли е, че Skype и Viber не работят в Куба ? 

На мен Viber въобще не ми зареждаше, Whatsapp  и един апп, за който научих от кубинците - IMO, работеха сравнително безпроблемно.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
преди 3 часа, Yto каза:

Нещо чета, че внос износ на техните валути е забранен. 

Стриктно ли се  следи това? 

Не мисля. На мен една магеланка ни донесе кукове тук, беше ми купила от там. Съответно тя ги е изнесла, а аз ги внесох после. Не съм забелязала някой да пита, проверява или да прави проблем с точно това. Щом се намират кукове в чужбина, значи някой ги изнася/внася. За малки суми не мисля,  че трябва да се притесняваш. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.