Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 6 часа, Geppy каза:

Знам, че си е чист късмет де.. ще рискуваме 

Какъв чист късмет. Вие за да не успеете да направите петчасова връзка на едно и също летище, трябва да сте повече от талантливи. За това време дори можете да идете до Мадрид и да се разходите. Единственият ви начин да не успеете е едночасовите ви полет да закъснее с три-четири часа :lol: При положение че всеки ден летят десетки лоукост полети Мароко-Испания малшансът да не успеете е под 0,01%.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 часа, Geppy каза:

Надявам се на 29.09 да нямаме проблеми с полета Танжер-Мадрид и да успеем навреме да си хванем полета за София :)

Някой друг правил ли е такива авио гимнастики в един и същи ден на две лоу кост компании?

Така като гледам си буканала точно полетите, с които ние пътувахме през Май месец. Няма никакъв проблем с прекачването в Мадрид, на един и същи терминал кацат Раян и излитат Уиз, предостатъчно време има (тъкмо да боднете по една Паеля, след като сте преяли от Тажини :lol: ). И както казваше една съгражданка: Ех, завижд, завижд, завиииижд! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не мога да разбера защо хората си избират маршрути на север от Маракеш.Истинското Мароко ,красивото Мароко,автентичното Мароко е в южната му част.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

:) то веднъж да закъснее доста самолетът е достатъчно, за да си изпуснем следващия :) но, да, рискът е малък

Christuff, какво е твоето предложение? И защо на юг е автентичното Мароко? Кои точки по-конкретно имаш предвид?

Връзка към мнение

@Geppy не виждам да включвате пустинята при Merzouga, тази в Zagora не е същата. Вижте по снимки и преценете.

Връзка към мнение
преди 4 часа, christuff каза:

Не мога да разбера защо хората си избират маршрути на север от Маракеш. Истинското Мароко ,красивото Мароко,автентичното Мароко е в южната му част.

Така де, съгласен съм, че баш Марокото си е на юг, ама да ти кажа честно след една седмица по тези ширини нямахме търпение да идем на север (Фес, Шефшауен) и да се върнем обратно в цивилизацията и чистотата. Всичко си е индивидуално разбира се. Разни хора, разни идеали. :)

Връзка към мнение
преди 14 часа, christuff каза:

Не мога да разбера защо хората си избират маршрути на север от Маракеш.Истинското Мароко ,красивото Мароко,автентичното Мароко е в южната му част.

Напълно подкрепям това мнение. При първото ми ходене 2016 год. най- хубавото място беше там на юг пустинята и долините.....природата на Мароко .От градовете не останах много очарована (Рабат, Мекнес , Маракеш,Уарзазате, Загора) един - два стигат .....навсякъде едно и също лудница и циганийка .

Сега пролетта на 2017 отново тръгнах за Мароко , бях набелязала нови места из пустинята и целта ми беше повече дни да остана там ,  а по пътя градчетата Казабланка , Фес и Шефшауен. Но още в Казабланка чухме странен шум от двигателя , и понеже знам как е надолу към пустинята ни достраша да слезем на там . Посетихме само джамията Хасан и тръгнахме обратно към Европа , но по пътя посетихме Фес , на 8 км бяхме от отбивката от Шефшауен, твърдо отказах да ходим до там .Това което сега видяхме от Мароко не ни допадна и ако това беше първото ни идване тук ,най вероятно не бихме се върнали НИКОГА.  Никакви гледки по пътя......нищо което да те накара да ахнеш поглеждайки през прозореца. Давам си сметка ,че колкото по малко контакти с местните имаш толкова по добре. При миналото идване когато се е налагало да контактуваме с местни явно сме случили на хора . Както и ,че страхотните гледки, които видяхме тогава към и от Сахара са компенсирали "циганията" от градовете. Този вариант само на градска обиколка ми дойде  малко в повече. Нямах търпение да се кача на ферибота и да се махна от там и никога да не се връщам повече. След като се върнахме, след  изминати 11 000 км и "каручката" не ни остави никъде, много съжалявах за пустинята . Обещали сме си живот и здраве 2020 година посоката отново да е Мароко :)

Лично мое  не ангажиращо мнение е ,че ако не се слиза до Сахара , а се обикаля само "градски" туризъм риска от разочарование е мнооооооого голям . 

Редактирано от Роси 777
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 10 часа, Geppy каза:

Christuff, какво е твоето предложение? И защо на юг е автентичното Мароко? Кои точки по-конкретно имаш предвид?

@Роси 777 е отговорила точно както аз мисля.На север Мароко е мого повлияно и от Европа.Пътуването на Юг извън градовете ни остави безмълни от гледките през цялото време.Не се сещам, за друга страна, в която да съм бил и пейзажа толкова да ме впечатли както в Мароко.Предполагам обаче ,че хората пътуващи с обществен транспорт ще загубят много,предвид че няма как да спират на определени места и да се любуват на красотите и да снимат.А тези места наистина са много в южната част на страната.

Това си е мое мнение.Със сигурност има хора,които ще ви посъветват друго,а най-добре си направете сами проучване и си организирайте екскурзията по собствен вкус.

Редактирано от christuff
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Роси 777 каза:

на 8 км бяхме от отбивката от Шефшауен, твърдо отказах да ходим до там

Е вие сте изпуснали едно от най-магичните места в цяло Мароко, а сте били до него :no2: Не се ли бяхте подготвили предварително. Шефшауен няма общо с големите градове. Не се сещам за човек, който да е бил там и да не му е харесало. 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

И аз съм съгласна с Крумчов, Шефшауен е просто прекрасен. Да се губиш по уличките, да се снимаш...

 

На мен Рабат много ми хареса, аз не бих го отписала. 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Krum4ov каза:

Е вие сте изпуснали едно от най-магичните места в цяло Мароко, а сте били до него :no2: Не се ли бяхте подготвили предварително. Шефшауен няма общо с големите градове. Не се сещам за човек, който да е бил там и да не му е харесало. 

Напротив много добра подготовка имах и  знам  какво отказвах   ,но в онзи момент след преживяването ни  във Фес ( циганийката  и  това, че всеки  гледа на теб, като ходещо портмоне ми дойде в повече, в тази медина навигацията не може да ти помогне да разгледаш, това което искаш сам  )  исках час по скоро да се махна от там .

Аз не отписвам  изцяло градовете , интересно е и там , но според мен 1-2 града и пустинята е добра комбинация . Колкото по малко помощ искам от местните толкова по добре , това е мое мнение . При бъдещия тур за  2020 година , разбира се , че  ще посетя Шефшауен, не съм го отписала нацяло :).

Редактирано от Роси 777
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много ви благодаря на всички за информацията!

В рамките на дните, които ще бъдем - в Мароко реално кацаме на 19ти сутринта (Маракеш) и летим обратно от Танжер на 29.09 - постижимо ли е да стигнем до пустините и пейзажите на юг и да отидем до Танжер навреме?

Кола под наем предварително ли сте заявявали или на място?

Редактирано от Geppy
Връзка към мнение

Здравей, 

 

за Милано двупосочния на Тера Вижън беше най-евтин. Информацията обаче е от началото на годината. За Мароко - пътищата са в пъти по-добри от нашите. Ние с автобус сме пътували само по отсечката Маракеш - Агадир! Уви, отново по-добро и спокойно пътуване отколкото при нас. Задължително си свали навигация, дори и да сте пешеходно, за Медината вероятно ще ти послужи :) Има сим карти с минути и надежден интернет. Оператора, който ползвах беше Orange. Поздрави и весело изкарване в тази страхотна страна! :) 

Връзка към мнение

Някой има ли мнение за град Есауира в Мароко имам една идея за средата на февруари.Как е времето тогава там-плаж,вода?

 

7-night B&B stay in well-rated riad in Essaouira, Morocco + flights from London for £103! 

Travel dates:
February 6-13

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
преди 5 часа, Geppy каза:

В рамките на дните, които ще бъдем - в Мароко реално кацаме на 19ти сутринта (Маракеш) и летим обратно от Танжер на 29.09 - постижимо ли е да стигнем до пустините и пейзажите на юг и да отидем до Танжер навреме?

Кола под наем предварително ли сте заявявали или на място?

Виж в тази тема как ни беше програмата за точно толкова дни. Имаше предоволно време да се стигне до пустинята Мерзуга и после да се отправите нагоре към Фес. Кола под наем резервирахме предварително от Europcar с пълна застраховка от тях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Ivko хладничко си е, ние бяхме през април и си беше хладно, в Мароко си има зима, не бих казала, че е топло. Но пък знае ли човек, може да имате късмет. Но нормалното е между 12-13....16-17 градуса. За мен това е студено за плаж.

 

 Хубаво е за сърф или за обиколка из други градове. Дори за пустинята е студено, вечер ще ви трябват МНОГО дрехи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние бяхме в началото на февруари-времето е топло през деня-разхождахме се по къси ръкави без да е гадна жега.Вечер ставаше студено включително в пустинята.На прохода Тичка бехме също по къси ръкави ,но два дни след като се върнахме наш познат ни прати снимка на прохода отрупан със сняг. :)

Ходихме само до плажът с арките-Легзира  и то на разходка,но нямаше хора във водата.Което не пречи да пробвате.Тази година Март месец се топнахме на Тенерифе и не беше потресаващо студено. :) Та сега ме е яд ,че не пробвахме и в Мароко.

Еасусира иначе не ме впечатли кой знае колко.Бих препоръчал ,ако имате кола под наем разходка до Paradisa Valley и да видите къде в района има от тези кози по дърветата.

Morocco 2016 (1339).jpg

Morocco 2016 (1350).jpg

Morocco 2016 (1367).jpg

Morocco 2016 (1363).jpg

Morocco 2016 (1400).jpg

Morocco 2016 (995).jpg

Morocco 2016 (1007).jpg

  • Харесвам 8
  • Шок 1
Връзка към мнение

Здравейте, трябва ни малко инфо за кола под наем: гледаме пи сайтовете и под 1000 лв не излизат (за една седмица)... може ли малко напътствия къде бъркаме?

oli_mali, може би ще ползваме основно вашата програма. С хиляди задачи на главата не мога да седна да направя програма, с времето минава и след по-малко от седмица летим.. и вече се паникьосах как ще се оправим :(

както казах, засега ясното е, че на 19ти кацаме в Маракеш и на 29ти след обяд летим от Танжер. Имаме запазени 3 нощувки в Маракеш, които мога до 15.09 да променя безплатно.. 

Последно ще включим и на юг Мерзуга.

 

За iPhone кои навигации препоръчвате?

Връзка към мнение

Аз виждам цени от 305лв,което е добре предвид периода на наема и това,че връщате колата на друго място.Това е без застраховките.

Връзка към мнение
Just now, christuff said:

Аз виждам цени от 305лв,което е добре предвид периода на наема и това,че връщате колата на друго място.Това е без застраховките.

в кой сайт гледаш?

Връзка към мнение
преди 33 минути , Geppy каза:

в кой сайт гледаш?

 rentalcars.com

цък

 

ОПс,сега видях таксата за еднопосочен наем

Редактирано от christuff
Връзка към мнение
преди 15 минути , christuff каза:

 rentalcars.com

цък

 

 

мерси!

Имам и друг въпрос: ако вземем колата от летището, ние може би няма да я ползваме първия ден, освен да стигнем до града. Къде можем да я паркираме?

Нашият риад е Dar Asdika: https://www.booking.com/hotel/ma/dar-asdika.bg.html?aid=368032;label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAQO4AQbIAQzYAQPoAQGSAgF5qAID;sid=6c8b2159defe4bd011eb301ae024c473

 

мисля да съкратя нощувките от 3 на 2.. и да вземем дачия логан под наем.

Вие с каква кола бяхте?

Връзка към мнение

За нашето Мароко в края на октомври букнах кола през сайта на Раян, дадоха ми най-добра цена, поне за тогавашния момент и с моите изисквания...

За вашите дати - 19-29.09 с включена такса за еднопосочен наем дава 442лв . Колата е Дачия Логан от AIRCAR.

 

https://car-hire.ryanair.com/en/book?age=30&clientID=643877&ct=MP&countryID=MA&curr=BGN&pickupCountryCode=MA&pickupDateTime=2017-09-19T10%3A00&residence=BG&returnCountryCode=MA&returnDateTime=2017-09-29T10%3A00&elID=621505220916422&pickupID=2241&pickupName=Marrakech - Airport&returnID=3919&returnName=Tangier - Airport&tempID=99334a3b73d3fddd8c9ad237#/vehicle/1289563166

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Geppy каза:

Имам и друг въпрос: ако вземем колата от летището, ние може би няма да я ползваме първия ден, освен да стигнем до града. Къде можем да я паркираме?

Ние използвахме този паркинг като цената беше около 3-4 лв. на вечер (например от 8 вечерта до около 9 сутринта). Като цяло са евтини паркингите в цялото Мароко. Сега виждам, че ето този паркинг е още по-близо до вашия риад. Или пък този.  Варианти има много. Ние колата под наем я взехме на третия ден от престоя ни в Маракеш от офис в града. Защо да плащате 2 дни наем, ако няма да я използвате?! Всяка по-голяма фирма има офиси в сравнително централните и оживени части на Маракеш, така че не виждам причина да я наемате още от летището. А самото летище е супер близко до града и билет за автобуса се купува директно от шофьора (мисля, че около 4-5 евро излизаше). Спирката на централния площад Джемал-ел-фна ви е на десетина минути пеша до хотела.

 

П.С. И не забравяйте да се пазарите за всичко и навсякъде. :)

Връзка към мнение

Много ви благодаря! Да, може би ще вземем по-късно колата.

Утре ще ви напиша плана ми, за да си дадете коментарите, ако може :)

Относно облеклото:

- за жените - не смятам да съм с къси панталонки, но нали не трябва да съм с поло блуза и супер покрита?

- за пустинята - вечер много ли става студено? Какво дрехи да си предвидим, ако ще нощуваме в пустинята?

Редактирано от Geppy
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.