Прескочи до съдържание

Роден в облаците


Polina

Препоръчани мнения

Георги Матеев
преди 37 минути , neuromancer каза:

Не се задълбавайте толкова, преди няколко дни си подновявах паспорта в консулството, няма никакви списъци или падащи менюта, попълва се един лист с химикал :lol:

Недей така, без падащи менюта ще се срине цялата теория на @Topfly :laugh:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 52 минути , macf1an каза:

Задачка-закачка: какво ще пише в документите ако лице е родено в международни води, на кораб плаващ под пиратски флаг.

(Джак Спароу не играе)

Йо-хо-хо и бутилка ром :lol:

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

на мен пък акълЪ ми не го побира каква спешност наложи на тази жена в напреднала бременност да пътува на такива безумни разстояния. Добре, че са живи и здрави  след цялото приключение

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , SLX каза:

Преждевременно е раждането. Затова от Луфтханза са доволни, а не ядосани.

е колко да е преждевременно? Ако е в седмия месец си е за кувьоз, а не се споменава нищо подобно. За мен е чиста лудост да тръгнеш в напреднала бременност и след петия месец да пътуваш със самолет, но всеки си знае

Редактирано от Ивка
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам, не познавам майката, нито причините за това да е била на борда. Неслучайно авиационните правила изискват документ сред определена гестационна седмица, а после  направо забраняват летенето. Ако майката е от етническо малцинство това променя ли нещата? 

Връзка към мнение

Пишеше, че е била в 35 седмица, а обикновено започват да забраняват след 36та. Явно добре са се справили на борда, щом бебето е ок.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, macf1an каза:

Задачка-закачка: какво ще пише в документите ако лице е родено в международни води, на кораб плаващ под пиратски флаг.

(Джак Спароу не играе)

Това е невъзможно. Никой пират няма да качи на кораба жена доброволно (пък и бременна),  защото "Жена на борда е лоша поличба" :lol:

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Какво значение има от кое малцинство е, арменското, еврейското или друго, правилата важат еднакво за всички. Може да не е искала да ражда в Колумбия жената, може да е искала да бъде обградена от родители и близки при раждането, може да е имало и куп други причини. Аз имам позната българка, която роди в Африканска държава, в която няма бг консулство и се изправи пред 9-те кръга на Ада за да изведе бебето от държавата и да извади бг документи в консулството в ЮАР. 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 11 часа, Sju каза:

Това е невъзможно. Никой пират няма да качи на кораба жена доброволно (пък и бременна),  защото "Жена на борда е лоша поличба" :lol:

https://en.wikipedia.org/wiki/Women_in_piracy

 

А по основния въпрос - това е конвенцията на ООН за аптридите - http://www.unhcr.org/uk/un-conventions-on-statelessness.html

Редактирано от Hadzhitodorovi
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм пътувала със самолет в 7 месец,питаха ме в коя седмица съм (бях на ръба, явно правилата при по-къси полети са някакви други) май малко премълчах :). Обаче, беше за кратък полет. Повече имах притеснения да не се случи нещо в чужбина, отколкото на самолета. 35 седмица си е сериозно напреднала бременност, и все пак е късмет, че бебето е живо и здраво. Даже си мисля, че са послъгали с 1-2 седмици  за това в коя седмица е, за да може да пътува. Така или иначе всичко в добре, когато свърши добре, да са живи и здрави. 

Редактирано от luba_rizova
Връзка към мнение
На 1.08.2017 г. в 7:29, Topfly каза:

Веднъж ми отказаха да ми издадат заграничен паспорт, защото въпреки, че по ЕГН се водя мъж, в едната от базите данни ме водеха като жена (!!!), а като калпак имаше и малка разлика в изписване на имената ми. 

 

То не ти е било смешно, ама аз като чета и се спуквам да се хиля :) Сигурно слагайки го на "тезгяха" щях да им покажа, че това в гащите ми съответства на ЕГН-то, а не на тяхната база данни :D

Извинявам се за офтопика, ясно че се случват такива неща, но си е смешно докато не го изпиташ на гърба си :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, много са досадни и неприятни такива грешки в регистрите - моя съученичка пък военните я водеха за мъж и няколко пъти я викаха на военна комисия за отбиване на военната служба, когато навърши 18 години. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз също като дете имах "женско" ЕГН, мисля че предпоследната цифра е нечетна за момичета и четна за момчета. Но при мен беше оправено преди да дойде времето за военните комисии :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко офтопик: Когато се роди дъщеря ми, в акта й за раждане бяха написали за майка моето име, а за баща се водеше жена ми. Грешката я оправихме с нов акт за раждане, но още ме е яд, че не направих тогава копие на грешният документ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На дъщеря ми объркаха една цифра в ЕГН-то и чак като тръгнахме да и вадим международен паспорт ( когато стана на 3 години), разбрахме от МВР, че : Няма такъв човек ! Пък аз тези три години с какво съм се забавлявала не ми казаха :)

 

Доказването че има, нищо че я водехме с нас в МВР нагледно, се оказа сложно:  - документ от болницата в която се е родила - молба в общината в която е болницата ( помолихме да я зачетат като човек и нея, нищо че е малък човек) - такса за обработка на молбата - чакане - чакане - чакане - нов акт за раждане.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз бях с объркани 4-те последни цифри  на ЕГН-то от както ми издадоха първия зелен паспорт по комунизма.

 

Аз нищо не казах и така изкарах до следваща смяна на личен документ, когато ми написаха старото ЕГН, без да казвам нищо.

 

10 години след това при справка и с двете ЕГН-та излизах, че дължа здравни осигуровки!

Бях пробвал преди няколко години отново  с ЕГН-то фантом, но спря да го приема системата.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.