Прескочи до съдържание

Кола под наем в Андалусия и други


aneta72

Препоръчани мнения

Здравейте. Наближава и нашата Андалусия и ...аз пак съм до никъде...

Преспиване - 2 нощувки около Малага - на запад - най-вероятно Фуенжирола. След това по една в Кадис, Севиля, Кордоба и Гранада. Последни две в Малага. Цените на хотелите изобщо не ми харесват, а трябваше да е евтин трип. С кола сме.  Апартаменти - не става за по една нощувка. Цена под 70 евро за двама не видях, освен в дормита.  Такива ли са цените или да ровичкам още...

Кое ми е най-важно за рент-а-кар. Букнах през Раян - доставчик Файърфлай. 

  • Car hire fee
    Лв75.85
  • Damage Refund Insurance
    Лв48.98

това за 7 дни.

Коя клауза е с пълно покритие? Много евтино ми се струва... 

Нещо напоследък не ми се отдава организацията... Май вече претръпнах и...каквото дойде!

Връзка към мнение

Предполагам, че или резервирате прекалено късно или пътувате в много силен сезон, не е проблем иначе да се намери самостоятелна стая на доста добра цена.

Връзка към мнение
1 hour ago, aneta72 said:

Здравейте. Наближава и нашата Андалусия и ...аз пак съм до никъде...

Преспиване - 2 нощувки около Малага - на запад - най-вероятно Фуенжирола. След това по една в Кадис, Севиля, Кордоба и Гранада. Последни две в Малага. Цените на хотелите изобщо не ми харесват, а трябваше да е евтин трип. С кола сме.  Апартаменти - не става за по една нощувка. Цена под 70 евро за двама не видях, освен в дормита.  Такива ли са цените или да ровичкам още...

Кое ми е най-важно за рент-а-кар. Букнах през Раян - доставчик Файърфлай. 

  • Car hire fee
    Лв75.85
  • Damage Refund Insurance
    Лв48.98

това за 7 дни.

Коя клауза е с пълно покритие? Много евтино ми се струва... 

Нещо напоследък не ми се отдава организацията... Май вече претръпнах и...каквото дойде!

Късно търсите да резервирате хотели, затова цените са високи, още повече, че септември е активен сезон. Ние резервирахме около 3-4 месеца преди пътуването ни през май месец и намерихме добри хотели на  изгодни цени. 

Връзка към мнение

@aneta72, не са изключени апартаментите, ние спахме предимно в апартаменти, точно за по една нощувка. Но цените са си такива. 

 

Относно колата, направи засечка с https://www.malagacar.com/ . В Испания са едни от най-триковите резервации и не е за новобранци. Malagacar са изпитани от много от нас и освен странността, че ти дават половин резервоар и искат половин обратно всичко друго им е ок. Ако няма как да отмениш текущата резервация, чети внимателно условията особено в графата за горивото. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за насоките. Трудно се ориентирам в рент-а-кара. 

За малагакар  - Web rate, който е средния вариант - достатъчен ли е - не мога да разбера какво покрива и каква сума блокират. 

Редактирано от aneta72
Връзка към мнение
преди 11 минути , aneta72 каза:

Благодаря за насоките. Трудно се ориентирам в рент-а-кара. 

За малагакар  - Web rate, който е средния вариант - достатъчен ли е - не мога да разбера какво покрива и каква сума блокират. 

@aneta72, webrate-тът помага при равни други условия. Принципът е - блокировката намалява, когато се купуват застраховки от търговеца на коли директно. Това обаче оскъпява крайната цена.

 

Дайте точните часове на пристигане и заминаване на полетите да разцъкам малко варианти :) 

Връзка към мнение

Да сляза от балкона, откъдето като една иберийска баба само наблюдавам и да попитам някой магеланец, наемал кола от Севиля за съвети. При предишни пътувания други са се занимавали с това и нямам никакъв опит. Моят ресор са самолетните билети и airbnb. Стартова дата за колата - 26 септември, да речем 8,30. Кацаме в Севиля и ще бъдем няколко дни там, за тях не ни трябва кола. На 26 тръгваме на обиколка из Андалусия и трябва да излетим от Севиля на 2 октомври. Това предполага връщането на колата задължително да е на летището, около 8,30 - 9 часа. Препоръки за фирми, съвети за застраховката (пълна, нали) и т.н., моля. Благодаря!

Връзка към мнение
57 minutes ago, aneta72 said:

Благодаря ти.  Кацане  06,09 - в 19,15, оставяне на колата 13,09 - когато и да е. Ще я върнем един ден преди полета - не ми се занимава рано сутрин. 

Имайте в предвид, че офиса на Малагакар е на 2 - 3 километра от летището и отиването става с трансфер, с техен бус. Ако оставите колата предния ден ще ви  е трудно предвижването от офиса им до Малага, май варианта е само такси. Това заедно с отиването до летището на следващия ден едва ли ще ви излезе по-евтино от еднодневния наем на колата, а за загубеното време да не говорим. Нашия полет навръщане  беше в 10 сутринта , около осем оставихме колата и веднага ни трансферираха до летището. Беше много удобно. Бяхме с пълна застраховка и като Георги съм с две ръце за тях. На сайта им пишеше, че има допълнителна такса за влизане в Гибралтар, ако се не лъжа около 30 евро. На място ни казаха, че няма проблем да отидем без допънително заплащане, както и направихме.

Връзка към мнение
преди 22 минути , aneta72 каза:

Благодаря ти.  Кацане  06,09 - в 19,15, оставяне на колата 13,09 - когато и да е. Ще я върнем един ден преди полета - не ми се занимава рано сутрин. 

@aneta72, за Firefly ако провериш условията, ще видиш че за Испания имат следните ограничениа за километрите:

 

Mileage Policy

Limited KMs apply: Your rate includes 60 free km per day. Any extra km will cost 0.45 € (VAT incl.). Example: if you rent for 4 days and drive 300 km you will get 240 km free within the rate and pay €0,45 x 60 = €27 for the remainder. 

Note: You can eliminate this cost by purchasing SuperCover, Free KM, Smart Cover, or the Glass & Tyres policy.

 

И не, цената, която са ти я дали, не включва пълна застраховка. Включва задължителните застраховки само. Винаги се четат условията с малки букви.

 

Ще ровя повече довечера (сега спешни задачки). 

Връзка към мнение

Благодаря отново, Рейни. Не се занимавай с мен - достатъчно помогнахте всички. Отивам да буквам от малагакар. Поне с депозити няма да се занимавам. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 часа, Маги каза:

Да сляза от балкона, откъдето като една иберийска баба само наблюдавам и да попитам някой магеланец, наемал кола от Севиля за съвети. При предишни пътувания други са се занимавали с това и нямам никакъв опит. Моят ресор са самолетните билети и airbnb. Стартова дата за колата - 26 септември, да речем 8,30. Кацаме в Севиля и ще бъдем няколко дни там, за тях не ни трябва кола. На 26 тръгваме на обиколка из Андалусия и трябва да излетим от Севиля на 2 октомври. Това предполага връщането на колата задължително да е на летището, около 8,30 - 9 часа. Препоръки за фирми, съвети за застраховката (пълна, нали) и т.н., моля. Благодаря!

Така като гледам, офисите около Севиля са май само на големите популярни фирми. Което от една страна те предпазва от част от триковете, от друга обаче е невъзможно да свалиш много цената. За застраховката е писано много и решението ще трябва да си го вземеш ти, погледни ей това: 

 

Съветвам те само да не взимаш най-малката кола, понеже из Андалусия си има баирчета и слабите коли се задъхват, особено ако сте повече хора. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

предстои ми пътуване из Андалусия и планираме да наемем кола от Малага. Нямаме никакъв опит с автомобилен транспорт из Европа и ме притеснява пътуването по магистралите, как става влизането в платена магистрала, възможно ли е да го пропуснем и на изхода да се окажем без талонче от вход и кой знае още какво, което не мога да предвидя. Бихте ли ме посъветвали с какво да внимавам.

Връзка към мнение
преди 6 часа, j_dobreva каза:

Здравейте,

предстои ми пътуване из Андалусия и планираме да наемем кола от Малага. Нямаме никакъв опит с автомобилен транспорт из Европа и ме притеснява пътуването по магистралите, как става влизането в платена магистрала, възможно ли е да го пропуснем и на изхода да се окажем без талонче от вход и кой знае още какво, което не мога да предвидя. Бихте ли ме посъветвали с какво да внимавам.

Здравей.

 

В Андалусия се шофира с истинско удоволствие. Няма как да ги пропуснете магистралите, стандартни са. Ето тук можете да прочетете повече.

 

http://www.rhinocarhire.com/Car-Hire-Blog/August-2015/Spanish-Toll-Roads-A-Guide-to-Toll-Roads-in-Spain.aspx

Връзка към мнение
преди 12 часа, j_dobreva каза:

Нямаме никакъв опит с автомобилен транспорт из Европа и ме притеснява пътуването по магистралите, как става влизането в платена магистрала, възможно ли е да го пропуснем и на изхода да се окажем без талонче от вход и кой знае още какво, което не мога да предвидя. Бихте ли ме посъветвали с какво да внимавам.

Tова може да се случи в Португалия, но не и в Испания. Магистралите са стандартни, на входа взимаш билетче, на изхода плащаш. Винаги има и алтернативни маршрути, навигацията има опция да се настрои на "без такси".

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 8/1/2017 в 21:53, aneta72 каза:

Преспиване - 2 нощувки около Малага - на запад - най-вероятно Фуенжирола. След това по една в Кадис, Севиля, Кордоба и Гранада. Последни две в Малага.

За нощувките в този район ММТ даде супер цени, когато аз търсих за юни.

Връзка към мнение

Повтарям едно и също напоследък, но внимавайте със скоростта, която е само 120км/ч на магистрала, а на много места има ограничение от 100 и 80.

Магистралите са отлични и неусетно човек  може да се превиши разрешения много нисък скоростен лимит.

Един приятел вчера ми се оплака, че след 6 дни каране из Андалусия с кола под наем през  май месец,  до сега е получил писма  за две глоби  за 200 евро. Сега трепери да не получи и някоя друга и не си проверявал извлечението от кредитната карта, от където са си взели сумите.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Благодаря на Георги за информацията за кола под наем, а и на всички, писали за Андалусия, от чиито полезни съвети се възползвах. 

Пътуването беше прекрасно. С кола, взета от Севиля, изминахме над 1200 км.

Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Здравейте, предстои ми меден месец в Андалусия за 6-7 дни и мислим да наемем кола под наем. 

Разтърсих се за фирми и се спрях на тези Wiber https://www.wiberrentacar.com/en/servicios 

Дават ниска цена за 5 дни 38,74 € + депозит 700 €.

 

Искам да попитам имате ли впечатления от тях досега, защото ми се струват доста добре като цена, за да им е всичко наред. 

 

Благодаря

Връзка към мнение

Аз мога да дам добри отзиви за MalagaCar. За 6 дни излезна 110 евро с всички застраховки ( а за там всички ме посъветваха да взема всичко възможно ) и мисля че депозита беше 800. 

Връзка към мнение
На 3.08.2018 г. в 17:33, shivachev каза:

Здравейте, предстои ми меден месец в Андалусия за 6-7 дни и мислим да наемем кола под наем. 

Разтърсих се за фирми и се спрях на тези Wiber https://www.wiberrentacar.com/en/servicios 

Дават ниска цена за 5 дни 38,74 € + депозит 700 €.

 

Искам да попитам имате ли впечатления от тях досега, защото ми се струват доста добре като цена, за да им е всичко наред. 

 

Благодаря

На пръв поглед нямат нещо подмолно или скрито - неограничени км, нормална политика за горивото. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 3.08.2018 г. в 18:40, prozium каза:

Аз мога да дам добри отзиви за MalagaCar. За 6 дни излезна 110 евро с всички застраховки ( а за там всички ме посъветваха да взема всичко възможно ) и мисля че депозита беше 800. 

Резервирах си чрез Малагакар кола под наем за 7 дена онлайн, обаче пише 48 часа за потвърждение.Минаха вече 4 дена няма отговор от тях.

Дали да ги чакам или на място да търся някой по-дребен местен рентакар?!

Пишеше, че не искат депозит, това вярно ли е?!

Редактирано от vinidj
Връзка към мнение

Аз получих потвърждението същия ден, пиши им един мейл да питаш какво се случва. Беше малко, странно, че потвърждението всъщност беше ваучер и никъде в процеса на попълване на данни не ми бяха взели кредитната карта. Даже ми изглеждаше леко съмнителна цялата работа, затова им писах, отговориха много бързо. Става и да им звъннеш. 

На място платих с кредитна карта и там не мога да ти кажа точно колко са ми блокирали, но ми казаха, че депозитът по принцип е 800. 

Забелязах доста хора, които ползваха услугите на MalagaCar и немалка част бяха испанци, така че може би фирмата се ползва с добро име. Аз останах доволен от предсотавената услуга 🙂

Връзка към мнение
преди 14 минути , prozium каза:

Аз получих потвърждението същия ден, пиши им един мейл да питаш какво се случва. Беше малко, странно, че потвърждението всъщност беше ваучер и никъде в процеса на попълване на данни не ми бяха взели кредитната карта. Даже ми изглеждаше леко съмнителна цялата работа, затова им писах, отговориха много бързо. Става и да им звъннеш. 

На място платих с кредитна карта и там не мога да ти кажа точно колко са ми блокирали, но ми казаха, че депозитът по принцип е 800. 

Забелязах доста хора, които ползваха услугите на MalagaCar и немалка част бяха испанци, така че може би фирмата се ползва с добро име. Аз останах доволен от предсотавената услуга 🙂

 

Да, свързаха се следобеда с мен и ми предложиха само две коли като опция едната по-нисък клас, другата по-висока, защото нямали възможност за тази, която исках...искат 1200Евро депозит или застраховка още 150Евро за 7 дена.

Ще го мисля или ще търся на място някой по-малък доставчик.

Редактирано от vinidj
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.